Článek
Podobné články

Městské úřady zaplavily žádosti o odškodnění úrazů na chodnících v zimě

 
Po letošní zimě se města a vesnice potýkají se stovkami žádostí o odškodnění na chodnících v zimním období. Podle takzvaného chodníkového zákona odpovídají za škody na chodnících jejich vlastníci – většinou tedy města a vesnice.
10.05.2010 01:00 |

podobné články

Do ulic Prahy 7 vyráží dlaždiči. Řekněte radnici o dalších rozbitých chodnících

 
Tuhá zima je minulostí. Začátkem jara probíhá sčítání škod, které mrazy napáchaly na silnicích a chodnících. V ulicích Holešovic a Letné už nyní probíhají úpravy cest pro pěší, které jsou po minulých měsících poškozené. Obyvatelé mohou radnici nahlásit další rozbitá místa, která si opravu zaslouží.
31.03.2017 09:50 |

podobné články

Silné bouřky udeřily na Moravě! Zkomplikovaly dopravu a polámaly stromy

 
Silné bouřky udeřily na Moravě a ve Slezsku. Nejhorší situace byla v Olomouckém kraji. Kvůli popadaným stromům na několika místech stojí železniční i silniční doprava.
10.08.2017 08:25 |

podobné články

Hluboké mrazy začínají: Teploty postupně spadnou až na -18 °C

 
Pořádná bunda, čepice, rukavice a v případě řidičů velká míra opatrnosti. Přesně to bude třeba po zbytek týdne, jelikož silné mrazy se opět vracejí. Ve středu se teploty nedostanou nad -3 stupně a postupně budou dokonce rapidně klesat až na -18 stupňů Celsia. Řada krajů však hlásí silné mrazy již nyní, na Liberecku ve středu ráno teploty spadly na -14 stupňů, na Pardubicku na -16 a v jižních Čechách na -11 stupňů. Vyplývá to z údajů Českého hydrometeorologického ústavu.
18.01.2017 11:25 |

podobné články

Na Česko udeřily první ranní mrazíky

 
S posledním srpnovým víkendem udeřily na západě a jihozápadě Čech první ranní mrazy. V horské Kvildě naměřili meteorologové ve dvou metrech -3,4 stupně Celsia, v Šindelové na Sokolovsku klesla rtuť teploměru na tři desetiny pod bod mrazu. Časté byly i přízemní mrazíky.
30.08.2009 16:35 |

podobné články

VAROVÁNÍ: Nejdřív sníh, pak silné mrazy

 
Meteorologové před koncem týdne předpovídají silné sněžení. Od neděle se vrátí silné mrazy.
29.01.2010 12:20 |

podobné články

Čtyři blesky udeřily jen několik metrů od mladíka, který je natočil

 
Silné bouře neřádily v uplynulých dnech evidentně jen v České republice a Evropě obecně. Koncem června natočil nejmenovaný pětadvacetiletý Američan v New Yorku záběry, ze kterých mrazí. Čtyři blesky totiž udeřily přímo před ním.
09.07.2012 12:35 |

podobné články

Udeřily první mrazy. Na Kvildě naměřili minus 6 stupňů

 
Se zářím dorazily do ČR mrazy. V sobotu byla nejnižší teplota ve dvou metrech nad zemí na Horské Kvildě, a to minus 5,5 stupňů Celsia, uvedl Český hydrometeorologický ústav. V neděli byl mráz ještě o něco větší, minus 6 stupňů.
19.09.2010 12:55 |

podobné články

RUSKÁ ZIMA: Až -54 °C, nejtvrdší mrazy za pět let

 
V Rusku udeřily překvapivě prudké mrazy, které mají na kontě už dva mrtvé. V průběhu týdne mají přitom teploty ještě klesat, informuje v pondělí televize NTV.
29.11.2010 17:05 |

podobné články

MRAZY UDEŘILY! Na Jizerce naměřili -10 stupňů! Jak bude dál?

 
Víkendu bude podle předpovědi slunečný, jen se musíme připravit na ranní mrazy. Ani přes den nás nečekají závratné teploty. Odpoledne se rtuť teploměru zastaví zřejmě na 10 stupních Celsia.
15.10.2011 08:45 |

podobné články

Udeřily extrémní mrazy. Téměř 30 pod nulou

 
S extrémními mrazy se potýkají některé regiony v ČR, například u Kvildy naměřili mínus 29,7 stupně Celsia a v Jizerských horách naměřili v noci na sobotu mínus 28 stupňů Celsia. V mnoha krajích leží na silnicích vrstva sněhu.
26.01.2013 08:35 |

podobné články

Pražští bezdomovci přečkají mrazy v metru, plánují radní

 
V případě, že by letos udeřily tuhé mrazy, připravuje Praha záchranný plán pro bezdomovce. Mohli by přespávat ve vestibulech metra. Jednalo by se ale jen o extrémní případy, kdy by nestačily ubytovny.
15.12.2014 12:16 |

podobné články

Silné bouřky udeřily. Hasiči zasahují u desítek případů. Sledujte radar

 
Předpověď meteorologů o příchodu velmi silných bouřek do Česka se v neděli naplnila. Podle radarových snímků už před devátou ráno zasáhla bouřka s rojem blesků Domažlicko a Tachovsko, blýskalo se také kolem Prahy. Po druhé hodině blesky řádily i na Olomoucku a v okolí Brna. Silné bouřky zasáhly odpoledne i Třeboňsko a Jindřichohradecko, kde hasiči museli evakuovat i lidi z vlaku. Výstraha platí pro téměř celou republiku, kromě prudkých lijáků a blesků čekejte silný vítr a krupobití.
31.07.2016 09:00 |

podobné články

Seznam ulic, o které se magistrát nepostará

 
Pražský magistrát konečně zveřejnil, na kterých chodnících se v zimě asi budeme klouzat. A není jich málo! Například na Chodovském náměstí nebo na chodnících v ulicích Chuchelská či Psohlavců nebude přes zimu zametat nikdo.
04.11.2009 05:05 |

podobné články

Písecká radnice řeší odškodnění lidem za úrazy na zledovatělých chodnících

 
Neobvyklý problém řeší obyvatelé i radnice v Písku. Po letošní zimě se sešlo celkem sto čtyři žádostí o náhradu škody za úrazy na zledovatělých chodnících.
07.07.2010 19:00 |

podobné články

Na neuklizených chodnících se stane trojnásobek úrazů

 
Už druhou zimu se ve velkých městech o většinu chodníků a parkových cest starají radnice. Se sněhem a ledem tak v městech přibylo úrazů, stejně jako cedulí: neudržovaná cesta. Dostat se do zaměstnání či domů po chodnících, které často připomínaly neupravené kluziště, byl mnohdy nadlidský výkon. Záchranáři byli permanentně v akci.
04.12.2010 06:50 |

podobné články

Dešťovky na chodnících? Letos ne! Nemnoží se!

 
Také jste letos ještě neviděli po dešti na chodnících a v zahrádkách spousty dešťovek? Není divu! Žížaly nemají to správné klima a z půdy se jim nechce. Podle odborníka na jejich chování RNDr. Václava Pižla z Ústavu půdní biologie Akademie věd je vysvětlení jednoduché. Žížaly letos ještě neměly svůj »žížalí den«!
11.06.2011 12:15 |

podobné články

ZBĚSILÁ HONIČKA v pražském parku: Policistům ujížděl po chodnících skútr!

 
Pražským policistům na Jižním městě v noci na sobotu začal zběsile ujíždět řidič (34) skútru. Policisté muže pronásledovali po chodnících, ale také parkem. Nakonec ho dopadli na útěku.
16.06.2014 14:50 |

podobné články

Pozor na silnicích i chodnících: Přes noc nasněží, hrozí i náledí

 
Zejména řidiče může ve středu překvapit pokrývka čerstvého, ale mokrého sněhu, na vozovkách a chodnících hrozí též náledí. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v úterý varování před prudkou změnou počasí pro pět českých krajů.
16.02.2016 17:50 |

podobné články