Článek

Účetní si ulila 12 milionů: Dostala 6,5 roku. Peníze zmizely

 
Nežila si nad poměry a ani manžel netušil, že ukradla téměř 12 milionů. Krajský soud v Liberci potrestal bývalou dlouholetou účetní Centra Babylon Jaroslavu Š. 6,5 lety vězení.
22.10.2015 15:55 |

podobné články

Podobné články

K iÚčtu nově i účetní služby

 
Účetní společnost Direct Accounting, která vyvíjí cloudové účetnictví iÚčto, nově nabízí i komplexní účetní služby. Klienti mohou vedení a zpracování svého účetnictví svěřit účetním profesionálům kompletně či jen jeho část podle svých individuálních potřeb a některé úkony sami provádět v účetní aplikaci iÚčto.
20.11.2014 17:51 |

podobné články

Účetní firmy ze Zlínska zpronevěrila 15,5 milionu korun. Odsedí si 6,5 roku

 
Krajský soud ve Zlíně dnes uložil bývalé účetní velké firmy ze Zlínska Evě Holdošové za zpronevěru 15,5 milionu korun trest 6,5 roku vězení. Dvaačtyřicetiletá žena vinu přiznala. Peníze z firemních účtů na účet založený jejím bývalým partnerem Jaroslavem Košťálem ale údajně posílala pod jeho nátlakem. O tři roky staršího muže, který vinu odmítl, soud za pomoc ke zpronevěře poslal za mříže rovněž na 6,5 roku. Dvojici hrozilo až deset let. 
02.05.2013 14:05 |

podobné články

Mocné televizní odbory v ČT jsou v krizi. Účetní náhle odešla do penze

 
Odbory v České televizi (ČT), považované za jednu z nejvlivnějších odborových organizací v zemi, fungují v nouzovém režimu. Bývalá účetní totiž náhle odešla do důchodu, účetní audit navíc zjistil „nedostatky a nesrovnalosti“, informuje v úterý MF Dnes. Odbory přitom mají v ČT silné slovo, památnou stávku z roku 2001 přišlo na Václavské náměstí v Praze podpořit 100 tisíc lidí.
12.01.2016 09:40 |

podobné články

Bankovní pokladní ze Zlína si ulila do vlastní kapsy šest a půl milionu

 
Až na více než šest milionů korun si zřejmě přišla nepoctivá bankovní pokladní, která si do vlastní kapsy ulívala cizí peníze. Teď jí hrozí až deset let za mřížemi.
19.04.2012 14:45 |

podobné články

Skandál banky, která ulila 5 bilionů: Peníze v ní měla mít i princezna Michael, původem Češka!

 
Králové, prezidenti, sportovci, herci, návrháři, ale i pašeráci drog a obchodníci s diamanty. Co mají společného? Velké peníze a teď zřejmě i daňové podvody. Vyšlo totiž najevo, že švýcarská pobočka největší britské banky HSBC pomáhala sto tisícům svých bohatých klientů z 203 zemí světa šidit na daních a vedla jim černá konta. Jednou z nich měla být i původem Češka, princezna Michael z Kentu (70), která se provdala do britské královské rodiny.
10.02.2015 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (1180 článků)

Účetní zpronevěřila více než pět milionů. Tvrdí, že peníze dala vyděrači

 
Bývalá účetní radnice v Orlové na Karvinsku stanula před Krajským soudem v Ostravě. Podle obžaloby zpronevěřila z městské pokladny víc než pět milionů korun. Na svůj účet si nechávala vyplácet fiktivní přeplatky. Monika Jaworková se v pondělí během hlavního líčení přiznala. Tvrdí ale, že byla vydírána a všechny peníze předala neznámému vyděrači.
14.07.2014 16:25 |

podobné články

Nepřetržité účetní období podnikového systému PREMIER usnadňuje strategické finanční plánování

 
Tradiční český výrobce podnikových informačních systémů PREMIER system, a. s. usnadňuje díky funkci „Kontinuální účetní období“ práci účetním i finančním oddělením firem napříč obory podnikání. Firemní účtárně umožňuje bezproblémový přechod na nový účetní rok a společnost nijak nelimituje při tvorbě přehledů z již uzavřených období, jejich porovnávání nebo při zpětné editaci údajů pověřenými zaměstnanci.
26.06.2013 15:40 |

podobné články

Na krokodýla spadla tlustá účetní. Konečně nějaká dobrá zpráva z Ruska

 
Na dvoumetrového krokodýla Fedju spadla v Murmansku účetní, která váží 120 kilogramů. Krokodýl to přežil, zvíře i účetní z toho ale byly v šoku, píše ruská agentura RIA-Novosti. 
21.05.2014 15:15 |

podobné články

KCÚ: Mnoho podnikatelů si neuvědomuje riziko nekvalitních účetních služeb

 
Podnikatelé v ČR velmi často podceňují důležitost správně a odborně vedeného účetnictví. Jejich požadavky na kvalifikaci firemního účetního nebo externí účetní firmy nejsou dostatečně vysoké a tím dochází k mnoha problémům. Řada podnikatelů také své účetní žádá o vylepšování účetní uzávěrky. Zaznělo to na konferenci u příležitosti 15. výročí založení Komory certifikovaných účetních.
11.06.2014 12:55 |

podobné články

Nejvyšší kontrolní úřad: Účetní závěrka Ministerstva kultury obsahuje nesprávnosti za více než 1,6 miliardy korun

 
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil, jak Ministerstvo kultury v roce 2014 sestavilo účetní závěrku, jak vedlo účetnictví a jak postupovalo při sestavení závěrečného účtu. Kontroloři se zaměřili na úplnost a správnost údajů a také na identifikaci případných systémových rizik. V účetní závěrce ministerstva kontroloři zjistili nesprávnosti přesahující 1,6 miliardy korun.
04.04.2016 14:15 |

podobné články

Komora certifikovaných účetních: Jste opravdu na svoji účetní závěrku připraveni?

 
S novým rokem přichází pro účetní období plné závěrek, stresu a téměř dvojnásobné práce. Letošní rok je ovšem v mnohém nový a pro účetní bude obdobím zatěžkávacím. S novelou zákona o účetnictví, platnou od 1. 1. 2016, budou letos sestavovány výkazy ve zcela nových podobách.
17.01.2017 18:40 |

podobné články

Švýcarská banka s černými konty: Účet u ní mělo 10 Čechů, nejbohatší z nich měl 340 milionů!

 
Obrovský skandál švýcarské větve britské banky HSBC, která pomáhala zámožným klientům spravovat černá konta a ulila tak 5 bilionů korun, se týká asi desítky Čechů. Nejbohatší z nich měl na účtech 340 milionů korun.
10.02.2015 12:10 |

podobné články

Účetní, která zpronevěřila městu 5 milionů, dostala 5 let

 
Bývalá účetní orlovské radnice Monika Jaworková, která během čtyř let si podle obžaloby na svůj účet převedla více jak pět milionů korun, byla odsouzena na pět let. Rozsudek je zatím nepravomocný.
15.08.2014 13:10 |

podobné články

Účetní 11 let okrádala svého zaměstnavatele. Přišla si na 15 milionů

 
Zlínští kriminalisté obvinili z rozsáhlé zpronevěry dvaačtyřicetiletou ženu a jejího přítele. Podle policie obviněná jako hlavní účetní připravila svého zaměstnavatele za jedenáct let o více než 15 milionů korun. Částky postupně odčerpávala z firemního účtu na účet svého partnera, se kterým si pak peníze užívala, řekla dnes krajská policejní mluvčí Jana Macalíková. Ekonomka i její partner jsou ve vazbě, hrozí jim pět až deset let vězení.
01.06.2012 09:20 |

podobné články

»Ulila« si ředitelka zoo vězně?

 
Parta vězňů z kriminálu Všehrdy chodívala od minulého roku pracovat do Podkrušnohorského zooparku (PZOO) v Chomutově. Už tam nesmí! Jeden z odsouzených byl podle kontroly Vězeňské služby ČR (VS ČR) mimo pracoviště. Údajně vypomáhal s rekonstrukcí bytu ředitelky zahrady.
30.10.2017 12:05 |

podobné články

Zamilovanou účetní čeká 9 let basy: Firmě z Kuřimi zpronevěřila 110 milionů

 
Láska je mocná čarodějka. Jenže Dana N. (51), bývalá účetní kuřimské firmy Walter, překročila všechny myslitelné hranice. Úplně ztratila hlavu pro nápadníka na Facebooku, údajného Američana Davida Siegela. Ten ji okouzlil falešnými sliby natolik, že z firemního účtu odčerpala postupně během jediného roku 110 milionů a přeposlala je virtuálnímu milenci na určené účty do Velké Británie a Thajska.
12.12.2016 15:45 |

podobné články

Tvrdý trest za zpronevěru: Účetní Marcelu (44) čeká vězení, zabavení majetku a náhrada šesti milionů

 
Jen oči pro pláč a žebrácká hůl zřejmě zůstanou Marcele Z., bývalé účetní a pokladní zkrachovalé jihlavské společnosti Auto Activity. Za to, že »vysála« z firemního účtu téměř 6,5 milionu korun, ji Krajský soud v Brně poslal na 5,5 roku do vězení. A to není všechno!
08.02.2018 14:55 |

podobné články

I účetní si může vydělat miliony. Stačí vědět, jak na to

 
Reorganizace Národního památkového ústavu a následný audit odhalil nepříjemnou věc. Účetní z pražské pobočky odsávala po tři roky peníze ústavu a posílala je svému synovi. Částka dosáhla 16,9 milionů korun, píše Týden.cz.
22.07.2013 20:40 |

podobné články

Účetní obrala zábavní centra o 8,5 milionů korun! Do kapsy si peníze posílala 10 let

 
Kriminalisté rozplétají případ zpronevěry v zábavním centru v Liberci. Měla se ho dopustit dlouholetá účetní. Podle podniku si přes takzvané černé duše i zaměstnance centra ročně přicházela až na milionové částky. Nesrovnalosti objevila Česká správa sociálního zabezpečení. Centrum teď stíhá jedna kontrola za druhou.
21.12.2013 21:47 |

podobné články