Článek

U pražské náplavky zakotvilo nechtěně auto! Lidé se ho pokusili vylovit

 
Včera bylo na pražské náplavce někomu pořádně horko! Řidič osobního vozu tam při spouštění člunu do vody nezvládl řízeni a sjel do Vltavy. A to před stovkami pobavených lidí, kteří večer co večer tohle trendy místo navštěvují...
26.06.2016 09:40 |

podobné články

Podobné články

Na pražských náplavkách budou kamenné lavice a toalety ve zdi

 
Pražské náplavky na Rašínově a Dvořákově nábřeží doplní kamenné lavice na sezení podél zdi. Veřejné toalety se přestěhují do menších prostor ve zdech náplavky, současné provizorní ve stavebních buňkách zmizí. Nové odpadkové kontejnery budou pod zemí. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili radní hlavního města. Studii proveditelnosti pro magistrát zpracuje architektonická kancelář Projektil Architekti. Úpravy náplavky by měly být hotové do dubna příštího roku.
02.09.2014 18:50 |

podobné články

Strážníci zachránili tři topící se lidi. Snažili se vylovit psa

 
Brněnští městští strážníci vytáhli ze Svratky topícího se psa, jeho majitelku i hasiče, který se dvojici pokoušel vylovit před příjezdem strážníků.
06.06.2010 13:50 |

podobné články

Pes mazaně vymyslel, jak vylovit míček z bazénu, aniž by tam musel vlézt

 
Jak vylovit z velkého bazénu tenisák, a přitom se nenamočit? To evidentně vrtalo hlavou psovi jménem Rosie, který žije se svými majiteli na Kanárských ostrovech. Ti ho také natočili, jak „zapeklitý rébus“ vyřešil.
26.07.2015 12:25 |

podobné články

Voda se valí na Prahu. Opevňuje se Kampa i náplavky

 
V pátek v devět hodin ráno se uzavřou protipovodňová vrata na pražské Čertovce a zavřou se i náplavky v Praze 1, 2 a 5.
25.06.2009 17:00 |

podobné články

Lodě na vodě uzavřely náplavku, podle náměstka bez povolení

 
Pořadatelé výstavy Lodě na vodě několik dní před zahájením výstavy uzavřely vltavskou náplavku. Náměstek primátorky Matěj Stropnický (Trojkoalice/SZ) tvrdí, že bez povolení. Od magistrátu a Prahy 2 prý mají uzavření náplavky povolené až od čtvrtka, řekl ČTK. Ředitel výstavy pochybení odmítl. Pražské náplavky jsou zvláště v letním období oblíbeným cílem Pražanů. Po pravém břehu navíc vede páteřní cyklostezka, po níž denně projedou tisíce lidí.
20.04.2015 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (448 článků)

Stropnický (SZ): Jako by někdo uzavřel Václavské náměstí na čtyři dny...

 
Náměstek pražské primátorky Matěj Stropnický se důrazně ohrazuje proti uzavření náplavky na Rašínově nábřeží pořadateli akce Lodě na vodě. Náplavka je uzavřena pro pěší i cyklisty z obou stran již čtyři dny před samotným začátkem akce, což zcela odporuje předchozí dohodě o jejím pořádání. Na uzavření náplavky si již stěžují i občané, kteří se oprávněně domáhají volného vstupu na náplavku, jak je to běžné po celý rok.
20.04.2015 17:31 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (448 článků)

Znáte historii pražské náplavky na Rašínově nábřeží? Tyto unikátní fotografie vás do ní zavedou

 
Velká většina Pražanů si zejména v teplých měsících oblíbila návštěvu náplavky na Rašínově nábřeží, která každou sobotu hostí farmářské trhy a jiné společenské akce. Znáte ale historii tohoto místa, které se stalo symbolem odpočinku a které má letos projít revitalizací?
16.04.2018 10:00 |

podobné články

Praha uzavírá náplavky, zvedá se hladina Vltavy!

 
Krizový štáb Hlavního města Prahy nechal v pátek ráno vyklidit náplavky v centru Prahy a dále na území Prahy 5. Důvodem je zvyšující se hladina řeky Vltavy.
31.05.2013 09:50 |

podobné články

Kvůli stoupající hladině Vltavy vyklízí Praha náplavky a zavřela vrata u Čertovky

 
Povodňová vrata na Čertovce byla v pátek kvůli stoupající hladině Vltavy uzavřena. Pražský magistrát proto nechal vyklidit náplavky. Informovala o tom mluvčí magistrátu Tereza Králová. Tomáš Hudeček (TOP 09), který je pověřený funkcí primátora, uvedl, že voda bude stoupat i kvůli upouštění přehrad.
31.05.2013 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (656 článků)

Náplavky se již zalévají vodou. Praha hlásí první povodňový stupeň!

 
Hladina Vltavy v Praze dosáhla dnes odpoledne prvního stupně povodňové aktivity, tom informoval pražský magistrát. Kvůli stoupající vodě byly vyklizeny náplavky na území Prahy 1, 2 a 5. Uzavřela se protipovodňová vrata na Čertovce, v okolí Prahy byla přerušena lodní doprava a ukončuje se provoz přívozů. Na uzavřených náplavkách se ruší kulturní akce a farmářské trhy. Hladina bude s největší pravděpodobností dále stoupat.
31.05.2013 13:35 |

podobné články

Všechno pryč. Praha čeká velkou vodu a zavírá náplavky

 
Vydatné srážky, které zvedly hladiny řek, neustanou v některých oblastech ani ve čtvrtek. Meteorologové proto očekávají, že se na stupně povodňové aktivity dostanou i další toky. Platí to zejména pro Malši, Černou či horní tok Lužnice. Naopak Vltava v Praze by se na první stupeň dostat neměla. Protipovodňové zábrany jsou nicméně připraveny a preventivně budou odpoledne vyklizeny náplavky.
29.05.2014 10:15 |

podobné články

Stoupající Vltava děsí Prahu. Uzavřou se náplavky

 
Praha z důvodu prevence uzavře náplavky pro řidiče automobilů. Nepřístupné budou břehy řeky v Praze 1 a 2 od nábřeží Ludvíka Svobody po Výtoň a v Praze 5 na dvou sjezdech u loděnice nad Palackého mostem.
29.05.2014 16:11 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (46 článků)

Na náplavce se letos objeví nové lavičky a koše. Další rok přibudou toalety a kavárny

 
Na oblíbené náplavce pod Rašínovým nábřežím do léta příštího roku přibudou galerie, kavárny i toalety. Letos se zatím návštěvníci náplavky mezi Výtoní a Tančícím domem dočkají nových laviček nebo chytrých odpadkových košů. Plány na úpravy náplavky obsahuje architektonická studie, kterou v únoru projedná magistrát.
28.01.2017 13:05 |

podobné články

Víme první: Takhle bude vypadat levý břeh náplavky. Vyřeší i problémy s bezdomovci

 
Málo využívaný a oproti pravému břehu náplavky zanedbaný levý břeh projde v následujících letech velkou obměnou. V Praze svým rozsahem převratná studie řeší na dlouhé roky dopředu aktuální problémy celého místa včetně vysokého počtu bezdomovců, kteří se tu potulují. Při revitalizaci by mělo dojít k vyřešení kulturní a turistické problematiky. Propojení centrální části Smíchova s náplavkou by mohlo navazovat i na plánovanou stavbu ruského kola, které chce Praha 5 vystavět.
22.02.2017 07:45 |

podobné články

Zastávka či přístaviště za Stromovkou. Přijďte ovlivnit, jak se změní další kus náplavky

 
V Praze 7 se chystá studie, která povede ke zpřístupnění další části náplavky na území městské části. Jde o oblast za Stromovkou, která přes řeku sousedí s Císařským ostrovem. Radnice zve veřejnost na plánovací vycházku, která proběhne o nadcházejícím víkendu.
28.10.2017 14:50 |

podobné články

Piráti: Další rekonstrukční přešlap Krnáčové. Revitalizace Náplavky během sezony

 
Praha se po dlouhém čekání rozhodla pro revitalizaci náplavky pod Rašínovým nábřežím.
06.04.2018 21:00 |

podobné články

Muž na Kutnohorsku chytal ryby, nakonec museli hasiči z rybníka vylovit jeho auto!

 
Ke kuriózní dopravní nehodě vyjížděli v pondělí odpoledne hasiči na Kutnohorsku. Tamnímu rybáři sjelo při rybolovu auto do rybníka.
19.11.2013 14:46 |

podobné články

VIDEO: Výlov rybníka na ruský způsob

 
Podívejte se, jak se tahá utopené auto z rybníka. Vynalézavým Rusům se podařilo vylovit auto poté, co zmizelo pod ledem. Budete dost překvapení, jak se jim to povedlo. Nato, jaké použilil zařízení, se jim to povedlo.
25.11.2013 22:57 |

podobné články

Astronauti zachytili ve vesmíru první soukromou loď Dragon

 
Astronauti dnes na oběžné dráze pomocí robotického ramene úspěšně zachytili a následně k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) připojili modul Dragon, který jako vůbec první soukromá kosmická loď zamířil k orbitálnímu komplexu. Dragon je také prvním americkým plavidlem, které u stanice po loňském vyřazení amerických raketoplánů do výslužby zakotvilo.
25.05.2012 21:00 |

podobné články