Článek

U pobřeží se objevila krakatice, omotávala chapadla kolem potápěče

 
U pobřeží v japonském zálivu Tojama se objevila zhruba čtyřmetrová krakatice. Hlubinný tvor tam strávil několik hodin, poté ho místní potápěč vylákal zpět do větší hloubky.
08.01.2016 15:50 |

podobné články

Podobné články

STRAŠNÉ! Bílý žralok ZABIL v Austrálii amerického POTÁPĚČE! Vyplavalo jen ZNETVOŘENÉ TĚLO!

 
U pobřeží západní Austrálie se podruhé za dva týdny odehrál smrtelný útok žraloka. Mořský predátor v sobotu zabil amerického potápěče, informuje server britské televize BBC.
22.10.2011 16:05 |

podobné články

Spis o Mrázkovi Krakatice ve Sněmovně? V nedohlednu

 
O propojení mafií a vysoké politiky už se zřejmě na parlamentní půdě mluvit nebude. Dlouho plánované a několikrát odkládané slyšení bývalého detektiva Karla Tichého, který založil spis Krakatice mapující vazby zavražděného bosse podsvětí Františka Mrázka do politiky, je totiž v nedohlednu.
05.02.2010 07:15 |

podobné články

Osobnosti: František Mrázek (128 článků) , František Tichý (29 článků)

Krakatice: Policie šetří, zda se detektiv nedopustil pomluvy

 
Policie vyšetřuje bývalého elitního detektiva Karla Tichého kvůli jeho březnové výpovědi před poslanci. Tichý vypovídal k policejnímu spisu Krakatice. Zda na něj podal trestní oznámení Ivan Langer, není známo.
10.04.2010 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Langer (643 článků)

Pecina: Zveřejněním Krakatice se nic nevyřeší

 
Spor o zveřejnění spisu Krakatice.
19.04.2010 23:20 |

podobné články

Celá Krakatice je ukázkou neschopnosti politiků, míní John

 
Lídr Věcí veřejných Radek John si nebere servítky a svou kariéru staví na kritice stávajících politiků. Napadá i jejich neschopnost zveřejnit spis Krakatice.
19.04.2010 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2458 článků)

Kmotr Mrázek a spis Krakatice znovu na scéně. Tady jsou fakta Ivana Langera

 
Spis Krakatice a možné spojení někdejšího bosse Františka Mrázka s politiky se znovu ocitlo před soudem. Bývalý ministr vnitra Ivan Langer se totiž odvolal proti rozsudku městského soudu ve sporu s vydavatelstvím Mafra, Vrchní soud rozsudek zrušil a věc vrátil k dalšímu řízení. Prvoinstanční Městský soud v Praze dnes znovu žalobu, že deník poškodil bývalého politika ODS na cti a má se mu omluvit, zamítl.
19.03.2014 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Langer (643 článků) , František Mrázek (128 článků)

Exdetektiv o vraždě Mrázka: Gross mě donutil, abych mu ukázal spis Krakatice

 
Spis Františka Mrázka Krakatice znepokojoval politiky i zločince. Osobně si ho přišel vyžádat po tehdejším elitním detektivovi Karlu Tichém i Stanislav Gross, který tenkrát zastával post ministra vnitra a premiéra. Tichý, který pracoval například na případech Františka Mrázka, Tomáše Pitra či uprchlého Radovana Krejčíře, o tom po letech promluvil.
18.08.2015 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (662 článků) , Stanislav Gross (666 článků) , František Mrázek (128 článků) , František Tichý (29 článků)

Metanolová chobotnice: Policie zatím jen osekává chapadla!

 
Jak úspěšná je policie po prvních dnech prohibice? Kam až sahají chapadla »metanolové chobotnice«, která už má na svědomí přes dvě desítky životů? Blesk se zeptal mluvčí Policejního prezidia a členky vyšetřovacího týmu Metyl Štěpánky Zatloukalové.
19.09.2012 05:15 |

podobné články

Chobotnice ukradla potápěči kameru a natáčela

 
Na Novém Zélandě mají velmi kreativní chobotničky. Jedna taková pořádně vylekala potápěče, který na dně oceánu natáčel mořské živočichy. Když ho chobotnice spatřila s kamerou, prudce se vymrštila, své chapadla omotala kolem kamery, vytrhla mu ji z ruky a uplavala s ní pryč. Kamera zůstala po celou dobu zapnutá a chobotnice tak nevědomky natočila nejen část dokumentu, ale také to, jak ji potápěč naháněl, aby ukořistil svou kameru zpět.
20.04.2010 12:30 |

podobné články

Potápěče překvapila v moři ponorka

 
Když se skupinka potápěčů vydala prozkoumávat vrak válečné lodi u mexického ostrova Cozumel, netušila, jaké překvapení na ni pod hladinou čeká. Na zpáteční cestě potápěče totiž překvapila ponorka, která proplula v těsné blízkosti kolem nich, informovala agentura Caters News.
12.04.2016 03:10 |

podobné články

DALŠÍ ÚTOK! Dva ŽRALOCI ROZCUPOVALI potápěče!

 
U jihoaustralských břehů zabili dva žraloci bílí potápěče. Informuje o tom ve čtvrtek portál deníku Bild.
17.02.2011 17:30 |

podobné články

Video zachytilo dramatickou záchranu potápěče. Boj o život prohrál

 
Dramatické chvíle z tragické nedělní nehody potápěče v lomu Leštinka zachytil jeden z přítomných na video. I přes rychlou a efektivní pomoc muž zemřel.
21.05.2012 14:50 |

podobné články

Ropná skvrna zasáhla pobřeží USA

 
Na pobřeží ostrůvku New Harbor Island u pobřeží Louisiany se začala vyplavovat ropa z obří skvrny, která ohrožuje pobřeží USA od delty řeky Mississippi až po severozápadní Floridu.
06.05.2010 20:25 |

podobné články

Úchvatná vodní smršť se objevila jen kousek od pobřeží

 
Obyvatelé floridského městečka Oldsmar, ležícího poblíž Tampy Bay, si mohli minulý týden užít působivou ukázku síly přírody. Jen kousek od pobřeží totiž vznikla vodní smršť, laicky nazývaná jako vodní tornádo. Po chvíli se přesunula na pobřeží, kde před svým zánikem stačila poničit několik střech. Ke zraněním nedošlo, napsal server floridské televizní stanice FOX 13.
15.07.2013 13:35 |

podobné články

Potápěč obětí bílého žraloka! Druhý tragický případ za posledních 12 dnů

 
Amerického potápěče u západního pobřeží Austrálie zřejmě zabil velký bílý žralok. Podle policejního seržanta Gerryho Cassidyho dvaatřicetiletý Američan žil v Austrálii s pracovním vízem. Podle očitých svědků se potápěl, když se náhle v místě ponoru vytvořily velké bubliny a následně se na hladinu vynořilo mrtvé tělo. Svědci hovořili asi o tři metry velkém bílém žralokovi, kterého na místě neštěstí spatřili.
22.10.2011 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Cassidy (14 článků)

Americké pobřeží ohrožují obří krevety větší než lidské chodidlo

 
Asijské tygří krevety berou americké pobřeží útokem. Nejde přitom jen o jihovýchodní pobřeží, ale také o Mexický záliv, kde se krevety velmi často chytají. Američtí biologové se obávají toho, že asijské protějšky značně sníží čísla svých menších protějšků, které s oblibou pojídají. Asijské tygří krevety se přitom letos v oblasti vyskytují až desetkrát častěji než loni.
28.04.2012 14:50 |

podobné články

Silný déšť a prudký vítr: Severozápadní pobřeží USA zasáhl hurikán

 
Po nedávném náporu hurikánu na východní pobřeží USA v pondělí zkomplikovala nepřízeň počasí život obyvatelům tichomořského pobřeží Spojených států. Záchranáři hlásí sesuvy půdy a popadané stromy v důsledku vytrvalých dešťů a prudkého větru, který dosahuje rychlosti až 160 kilometrů za hodinu. 
21.11.2012 14:54 |

podobné články

První hurikán sezóny Arthur: Zasáhl americké pobřeží!

 
Arthur, první hurikán letošní sezóny, zasáhl americké pobřeží mezi Cape Lookout a Beaufortem v Severní Karolíně. Oznámilo to Národní středisko pro hurikány v americkém Miami. Miliony Američanů žijících na východním pobřeží USA se v předvečer národního svátku chystaly na dopady řádění živlů.
04.07.2014 08:40 |

podobné články

Austrálie v obležení: Pustoší ji dvě ničivé bouře! A děti se baví...

 
Některé oblasti Austrálie začaly pustošit dvě silné bouře. Velké škody očekávají úřady především u cyklonu Marcia, který dosáhl nejvyššího, pátého stupně a udeřil na lidnaté východní pobřeží v oblasti zálivu Shoalwater Bay ve státě Queensland. Cyklon čtvrtého stupně Lam zasáhl málo lidnaté severní pobřeží. Jsou hlášeny první škody, ale nikdo nebyl zatím vážně zraněn. Informovaly o tom místní úřady. Ne všichni však mají z bouří strach. Surfaři je využili k divoké jízdě, ale i děti si hrály na rozbouřeném pobřeží.
20.02.2015 07:35 |

podobné články