Článek

U Doněcku zemřeli dva novináři poté, co jejich auto zasáhl šrapnel

 
V neděli večer zahynuli dva místní novináři nedaleko Doněcku na východní Ukrajině, když jejich automobil zasáhl šrapnel. Informoval o tom povstalecký server Novorossija. Podle separatistů nese odpovědnost za incident u obce Pisky ukrajinská armáda, která prý v kritické době oblast ostřelovala.
13.04.2015 07:01 |

podobné články

Podobné články

Protitankový granát zasáhl náklaďák: V Doněcku prý zahynulo 35 povstalců!

 
Nejméně 35 povstalců prý zahynulo v Doněcku na východě Ukrajiny poté, co ukrajinští vojáci zasáhli protitankovým granátem nákladní vůz. Měl údajně převážet raněné po bojích, které se strhly poté, co se proruští separatisté pokusili ovládnout mezinárodní letiště. Podle listu Ukrajinska pravda ukrajinská armáda při bojích v Doněcku zlikvidovala více než 100 rebelů!
27.05.2014 07:55 |

podobné články

Prezident Zeman odpálil před kamerou šrapnel. Toto se opravdu nečekalo

 
Prezident Miloš Zeman již tradičně promluvil k občanům z obrazovky TV Barrandov a okomentoval dění uplynulého týdne doma v Česku i ve světě. Hlavu státu zpovídala manželka hradního kancléře Alexandra Mynářová a Zeman hned v úvodu pořadu udělal to, co slíbil už minulý týden. Odpálil šrapnel.
20.04.2017 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20477 článků)

Na dětskou nemocnici v Doněcku dopadly dva granáty. Obě strany to házejí na tu druhou

 
Dětskou nemocnici v centru Doněcku dnes zasáhl dělostřelecký granát, který zranil dva lékaře a pět pacientů. Podle ukrajinských médií objekt ostřelovali separatisté. Nemocnice byla evakuována poté, co jeden granát zasáhl kardiologické oddělení a další nevybuchl a uvízl ve střeše. Ruská televize Rossija 24 tvrdí, že útok je dílem ukrajinské armády.
19.01.2015 21:47 |

podobné články

Nemocnici v Doněcku zasáhl granát, na místě jsou mrtví

 
Nemocnici v povstalci ovládaném Doněcku zasáhl v poledne dělostřelecký granát. Podle BBC je na místě nejméně deset mrtvých.
04.02.2015 13:25 |

podobné články

V Doněcku údajně zahynulo 35 povstalců

 
Nejméně 35 povstalců v Doněcku na východě Ukrajiny dnes údajně zahynulo poté, co ukrajinští vojáci zasáhli protitankovým granátem nákladní vůz převážející raněné z bojů na doněckém letišti. Oznámily to ruské tiskové agentury s odvoláním na vůdce povstalecké Doněcké lidové republiky Pavla Gubareva. Podle listu Ukrajinska pravda ukrajinské vládní síly při bojích v Doněcku zlikvidovaly více než 100 rebelů.
27.05.2014 08:50 |

podobné články

Kyjev bude pokračovat v ofenzívě proti radikálům. Ti se po porážce schovávají v Doněcku

 
Po  sobotním stažení proruských povstalců  z východoukrajinského Slavjansku se jejich bašta přesunula do Doněcku. Domobrana chce posílit obranu tohoto města. Přímo v Doněcku ale údajně nejsou vojáci ukrajinské armády. 
06.07.2014 10:45 |

podobné články

Autobus v Doněcku zasáhl granát, dva lidi zabil a mnoho zranil

 
Dělostřelecký granát dopadl dnes ráno na autobus městské dopravy v Doněcku, na místě zabil dva cestující a mnoho dalších zranil. Oznámila to doněcká radnice.
25.11.2014 12:35 |

podobné články

V okolí Doněcku pokračuje střelba. Plánovaný odsun těžkých zbraní je ohrožen

 
V okolí východoukrajinského Doněcku i ve čtvrtek pokračovaly ozbrojené střety, které ohrožují plánovaný odsun těžkých zbraní z donbaské fronty. Podle velení ukrajinské armády i podle povstalců se boje už několikátý den soustřeďují do úseku fronty severně a severozápadně od Doněcku. O obětech se zprávy z Donbasu nezmiňují.
06.11.2015 06:40 |

podobné články

Dětská nemocnice dostala zásah granátem: Boje na Ukrajině nekončí, nejmenší jsou v ohrožení!

 
Dětský křik, pláč a nesmírné zoufalství. Dětskou nemocnici v centru Doněcku dnes zasáhl dělostřelecký granát, který zranil dva lékaře a pět pacientů. Podle ukrajinských médií objekt ostřelovali separatisté. Nemocnice byla evakuována poté, co jeden granát zasáhl kardiologické oddělení a další nevybuchl a uvízl ve střeše.
19.01.2015 16:11 |

podobné články

Miminko se narodilo se šrapnelem v hlavě! Syrští lékaři ho zachránili

 
V syrském Aleppu zuří občanská válka. Jedna z malých, ale klíčových bitev se ovšem odehrála v místní nemocnici – těhotnou ženu zasáhl šrapnel do břicha a lékaři zachránili ji i její miminko!
22.09.2015 19:05 |

podobné články

Langer ostře kritizoval Pecinu a vyzval Fischera, aby proti němu zasáhl

 
Býval ministr vnitra a místopředseda ODS Ivan Langer ve středu ostře kritizoval postupy svého nástupce v ministerském křesle Martina Peciny. Před novináři vyzval premiéra Jana Fischera, aby proti Pecinovi zasáhl. Langrovi se nelíbí, že Pecina bez vědomí předsedy vlády údajně nekompetentně zasáhl do rozpočtu i struktury ministerstva.
12.08.2009 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Langer (658 článků) , Jan Fischer (1743 článků) , Martin Pecina (407 článků)

V Doněcku v noci zemřeli tři lidé. Podle povstalců příměří skončilo

 
Další tři mrtvé a pět zraněných si v noci na dnešek vyžádalo ostřelování Doněcku, kde od víkendu trvají boje na severu města v okolí mezinárodního letiště. Oznámila to doněcká radnice, podle níž byly exploze dělostřeleckých granátů slyšet po celou noc. Boje na východě Ukrajiny od propuknutí separatistického povstání v dubnu si vyžádaly kolem 3200 mrtvých, oznámilo dnes velení ukrajinské armády.
16.09.2014 10:45 |

podobné články

Mír na Ukrajině porušen: Separatisté obsadili letiště v Doněcku!

 
Ačkoliv je na Ukrajině vyhlášeno příměří, bojuje se dál a jen od čtvrtka tu zemřeli minimálně tři lidé. Proruští separatisté také včera obsadili část letiště v Doněcku.
28.09.2014 11:00 |

podobné články

Místní nesouhlasí s připojením k Rusku, hlásí Liška z Doněcku

 
Většina obyvatel východní Ukrajiny odmítá připojení k Rusku, tvrdí předseda Strany zelených Ondřej Liška. Český politik navštívil Kyjev, kde se setkal s aktivisty, novináři a politiky, a od čtvrtka se nachází v Doněcku. Tamní atmosféru popisuje jako "ticho před bouří".
25.04.2014 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Liška (365 článků)

Východní Ukrajina hlásí tři mrtvé vojáky. Povstalci si stěžují na ostřelování Doněcku

 
Ani v posledních 24 hodinách se vojáci na frontové linii v Donbasu nedočkali klidu. Při přestřelkách v Doněcku a u obce Ščasťa v Luhanské oblasti byli zabiti tři ukrajinští vojáci. Před novináři to v Kyjevě prohlásil armádní mluvčí Andrij Lysenko. Ohlášené ztráty jsou největší od středy minulého týdne, kdy v Donbasu padlo pět ukrajinských vojáků. Z porušování příměří mezi ukrajinskou armádou a povstalci se vzájemně obviňují obě strany.
12.05.2015 15:19 |

podobné články

18letá řidička na Olomoucku nezvládla řízení: V autě zemřeli její dva kamarádi

 
Její nezkušenost stála dva lidské životy. Tragickou nehodu u Bludova na Šumpersku, při které ve středu večer zemřeli dva lidé, zavinila zřejmě osmnáctiletá řidička osobního auta. Podle policie dostala v zatáčce smyk a narazila do protijedoucí dodávky. Řidička vyvázla s lehkým zraněním, její dva spolujezdci však na místě zemřeli.
18.02.2016 12:35 |

podobné články

Důl Karviná zasáhl otřes. Zemřeli dva Češi a Polák

 
V Dole Karviná po pátečním otřesu zemřeli tři horníci, dva Češi a jeden Polák. Dalších devět lidí se zranilo. V době neštěstí bylo v dole 12 osob. 
14.11.2014 15:56 |

podobné články

Česko zasáhl extrémně silný vítr: Domácnosti bez proudu, zoo v Praze je zavřená, dva lidé zemřeli

 
AKTUALIZUJEME: Do České republiky dorazil extrémně silný vítr. Meteorologové vydali varování pro celé Česko. Hasiči mají plné ruce práce. Na některých místech České republiky je situace opravdu kritická. Zoo v Praze má zavřeno kvůli padajícím stromům. Dva lidé kvůli extrémnímu vichru zemřeli - na muže v Jičíně spadl strom, na Třebíčsku zemřela žena v lese.
29.10.2017 10:15 |

podobné články

V Doněcku zemřelo při zásahu zastávky HMD 13 lidí

 
Při zásahu zastávky MHD v Doněcku dnes ráno zahynulo 13 lidí a dvě desítky jsou jich zraněny. Část z nich seděla v právě projíždějícím trolejbusu. Útok se stal jen pár hodin poté, co se ministři zahraničí Ruska, Ukrajiny a Francie ve středu pozdě večer dohodli na vytvoření demarkační linie mezi proruskými povstalci a ukrajinskou armádou a na stažení těžkých zbraních.
22.01.2015 08:42 |

podobné články