Článek

Týrají vás? Dienstbier hovořil na Frekvenci 1. I o nepřizpůsobivých

 
Ministr pro lidská práva a předseda Legislativní rady vlády zavítal do nedělního Press klubu Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1, kde popsal náladu ve vládě, ale také týrání v české společnosti. Co byste dělal, kdyby vás partnerka genderově ekonomicky týrala, slyšel otázku moderátora Luboše Xavera Veselého. Nakonec také prozradil, jak je to s Romy a nepřizpůsobivými spoluobčany. Ti první prý většinou mají práci.
14.06.2015 17:56 |

podobné články

Osobnosti: Luboš Veselý (309 článků)
Podobné články

Domov, kde týrají důchodců hlady: Vedení si přijde na milion měsíčně, tvrdí bývalý šéf

 
Stál u otevření Domova na kopci v Červeném Újezdu na Teplicku, kde chtěl pomáhat lidem a být užitečný. Nyní se jeho bývalý šéf Karel Müller nestačí divit. V zařízení, které zakládal, teď seniory týrají hlady a policie tam vyšetřuje podezřelou smrt jedno z nich. Je to továrna na peníze, říká.
27.04.2013 07:05 |

podobné články

Rusové prý týrají ukrajinské vězně. Jeden z nich má rakovinu

 
Halja Kojnašová z charkovské lidskoprávní organizace Human Rights Protection Group tvrdí, že v ruských věznicích týrají ukrajinské vězně. Konkrétně zmiňuje filmaře Olega Sencova, anarchistu Alexandera Kolčenka, aktivistu Genadije Afanasjeva a bývalého šéfa zbrojovky Znamja Jurije Sološenka.
16.03.2016 12:25 |

podobné články

Vraha (18) policisty prý ve vězení týrají: Postěžoval si v dopise matce

 
Osmnáctiletý Lukáš H., který loni před Vánoci na Českobudějovicku ubodal policistu, si stěžuje, že ho ve vazbě týrají bachaři! Mladík to měl v dopise popsat matce, která údajně viděla stopy fyzického násilí na vlastní oči při návštěvě. O případu informovala FTV Prima.
26.02.2017 20:40 |

podobné články

Škromach perlil na Frekvenci 1: O odchodu Dienstbiera z ČSSD, plánech ANO a "předčasné ejakulaci"

 
Senátor Zdeněk Škromach (ČSSD) v sobotním Pressklubu Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1 hovořil o šeptandě v politických kuloárech. Hnutí ANO může prý mít zájem na rozpadu Úsvitu přímé demokracie. Mluví se údajně i o tom, co by mohl udělat ministr Jiří Dienstbier (ČSSD), pokud neuspěje na nadcházejícím stranickém sjezdu. Přišla řeč také na Škromachovu prezidentskou kandidaturu, o které snil už od dětství.
14.02.2015 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (580 článků) , Luboš Veselý (309 článků) , Jiří Veselý (163 článků) , Jiří Veselý (163 článků) , Jiří Veselý (163 článků)

Dienstbier: Výzva mířila jen na Prahu, Škromachova reakce je hysterická

 
Senátor Jiří Dienstbier pobouřil své koledy z ČSSD sepsáním výzvy „Živá socdem“, ve které kritizuje praktiky sociálních demokratů v Praze. Místopředsedy socialistů Michala Haška se Dienstbierův text dotkl a řekl, že svou prací dal senátor facku celé straně. Na výzvu reagoval i místopředseda Zdeněk Škromach slovy, že Dienstbier chce rozbít stranu. Podle senátora reakce obou politiků neznamenají, že by se výzvou cítili osobně dotčeni. „Reakce byly jen zbytečné,“ dodal Dienstbier.
23.02.2012 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (580 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Michal Hašek (2319 článků)

Dienstbier: Bylo pro mě normální, když byla každou chvilku jiná nevlastní maminka

 
Čtyřiačtyřicetiletý Jiří Dienstbier je nepochybně jedním z nejhlasitějších kritiků prezidenta Miloše Zemana. Jejich vzájemná nevraživost podle LN vznikla už v roce 1997, kdy Dienstbier vstupoval do ČSSD, a plně se projevila v přímých prezidentských volbách, ve kterých budoucí ministr rovněž kandidoval. Dienstbier je zastáncem práva homosexuálních párů na adopci.
25.01.2014 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Miloš Zeman (20488 článků) , Jiří Dienstbier ml. (26 článků)

Dienstbier: Zeman pomáhá vytvářet podhoubí pro fašizaci Česka, překročil všechny meze

 
Prezident Miloš Zeman pomáhá vytvářet podhoubí pro fašizaci české společnosti, je přesvědčen ministr pro legislativu a lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD). Některé výroky hlavy státu jsou xenofobní a islamofobní a vytvářejí ve společnosti strach, řekl Dienstbier v rozhovoru pro ČTK. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček v České televizi uvedl, že Dienstbier svým názorem na přijímání uprchlíků ohrožuje bezpečnost republiky.
18.11.2015 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20488 článků)

K růstu napětí není důvod, řekl v ČT Dienstbier. Tím důvodem jste vy, kontroval Černoch

 
Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) žádá vládu, aby nechala zjistit, jestli nenávist ve společnosti roste. Proč tak činí, vysvětlil v pondělních Událostech, komentářích České televize. Téma okomentovali i ředitelka organizace In Iustitia Klára Kalibová a první místopředseda hnutí Úsvit Marek Černoch. Dienstbier nevidí k nárůstu nenávisti důvod. Černoch konstatoval, že tím důvodem může být sám Dienstbier.
02.05.2016 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Marek (308 článků) , Jiří Marek (308 článků)

Je zde tolik problémů, a Dienstbier řeší homosexuály, rozčiloval se na ČT známý lidovec

 
Senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) ve Vsetíně přesvědčivě vyhrál komunální volby. Ve městě se ale stále nedaří dohodnout funkční vládu. Proč? Nejen o tom hovořil v úterním Hyde parku České televize. Došlo i na kauzu stěhování ve Vsetíně a na případy, které dokonce končily před soudem. V pořadu si také rýpl do Jřího Dienstbiera, a to kvůli Romům. Poznamenal také, že rodiče z nepřizpůsobivých rodin musí pracovat, ať už chtějí nebo nechtějí. Stát má v tomto zasáhnout.
25.11.2014 22:37 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (636 článků)

Strach z nepřizpůsobivých se dál šíří. Až do Vimperku

 
Lidé ve Vimperku v jižních Čechách se bojí nepřizpůsobivých. Ve městě se rozmáhá prodej drog, prostituce i krádeže. Největší problémy přitom dělají ti Romové, kteří se do města přistěhují na jeden měsíc a pak zase zmizí. Především kvůli nim starosta Bohumil Petrášek požádal o spolupráci policejní prezidium a protidrogovou centrálu.
02.11.2011 11:40 |

podobné články

Nalijme si čistého vína. Expert Křeček na férovku o nepřizpůsobivých, kteří devastují byty

 
Žijeme ve světě, kde se podle zákona začne postupovat až tehdy, pokud ti, kteří se na to již nemohou dívat, zákon poruší a tím aktivují veřejnou moc – to jsou slova Stanislava Křečka (ČSSD), zástupce veřejného ochránce práv . S ParlamentnímiListy.cz však promluvil nejen o squatterech, ale i o sociálních bytech a nepřizpůsobivých občanech.
02.09.2013 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (244 článků)

Toto napsali lidovci do svého programu o nepřizpůsobivých. A pak to škrtli

 
Nad odstraněním jedné věty z volebního programu KDU-ČSL se zamýšlí trojka kandidátky této strany do europarlamentu Tomáš Zdechovský v článku, které od něj ParlamentníListy.cz obdržely. Větu „Nechceme Evropu plnou nepřizpůsobivých imigrantů, kteří na předměstí pálí auta, prodávají drogy a zanášejí k nám mj. radikální islamismus“ prý lidovci odstranili z volebního programu i na základě stížnosti šéfa Strany zelených Ondřeje Lišky a poukazů na populismus a xenofobní nádech řečeného.
14.04.2014 12:45 |

podobné články

Politik ČSSD o nepřizpůsobivých: Kdo dělá bordel, dostane sankce. Spousta lidí nechce pracovat. Kdo tu nežije, nepochopí

 
ROZHOVOR Kdo nemá práci a peníze, ať neplodí děti. S návodem, jak řešit otázku nepřizpůsobivých, přichází náměstek primátora Karviné Petr Bičej (ČSSD). Příspěvky od státu by měli lidé dostávat jen na tři děti a pachatelům přestupků by sáhl na sociální dávky. I to zaznělo v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
11.06.2014 04:45 |

podobné články

Oldřich Fischer: Milosrdenství ani zbla

 
Dlouhá léta máme v zemi tisíce nepřizpůsobivých lidí, tisíce bezdomovců. Ti co byli poslední čtvrtstoletí za přizpůsobování nepřizpůsobivých státem placeni, jen dokázali situaci akorát hodně zhoršit.
25.01.2017 13:05 |

podobné články

Dienstbier si v ČSSD uškodil, řekl Tejc na Frekvenci 1

 
V pořadu Pressklub na Frekvenci 1 byl hostem předseda poslaneckého klubu ČSSD Jeroným Tejc. Řeč byla hlavně o první přímé volba prezidenta a jejím vítězi Miloši Zemanovi.
09.02.2013 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (657 článků)

Hašek na Frekvenci 1: Prohibice zachránila desítky, možná stovky životů

 
Michal Hašek je rád, že lidé oceňují práci, kterou on a jeho spolupracovníci vykonali pro Jihomoravský kraj. Na druhé straně kritizuje vládu, například ministra financí Miroslava Kalouska za to, kolika subjektům odpustil daňové nedoplatky. Server ParlamentníListy.cz informoval o tom, že jde o 42 miliard korun. V pořadu PressKlub na Frekvenci 1 hovořil i o své údajně podezřelé půjčce a o prohibici.
05.10.2012 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6372 článků) , Michal Hašek (2319 článků)

Do Klause kopat nebudu, řekl Paroubek na Frekvenci 1

 
Hostem pořadu Pressklub na Frekvenci 1 byl předseda NS-LEV 21 Jiří Paroubek. Hovořil o odchodu prezidenta Václava Klause, o jeho nástupci Miloši Zemanovi nebo o roli KSČM na politické scéně.
17.03.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9028 článků) , Jiří Paroubek (3428 článků) , Jiří Zeman (1092 článků)

Kalousek by mohl shodit vládu, dokud má preference, řekl Jandák na Frekvenci 1

 
Hostem pořadu Pressklub na Frekvenci 1 byl poslanec a stínový ministr kultury za ČSSD Vítězslav Jandák. Hovořil o sjezdu ČSSD, příštích volbách nebo třeba o zadrženém Davidu Rathovi.
23.03.2013 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (383 článků) , David Rath (4394 článků)

Picek na Frekvenci 1: Peake nekomentuji, chci v klidu pracovat

 
Hostem pořadu Pressklub na Frekvenci 1 byl ministr obrany Vlastimil Picek. Hovořil o tom, co by si pro své ministerstvo přál, ale i o věcech poněkud vzdálenějších – např. o situaci v KLDR.
20.04.2013 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Picek (275 článků)