Článek

Týden bude slunečný, ale studený, s mrazivými rány

 
Nad Českou republiku se v pondělí od severozápadu nasouvá oblast vysokého tlaku vzduchu, která setrvá po celý pracovní týden. Panovat tak bude slunečné počasí. „Její jedinou špatnou vlastností je, že s sebou nese masu studeného vzduchu,“ mírní radost ze slunečných dnů Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
18.04.2016 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (601 článků)
Podobné články

Začal chladný a deštivý týden s mrazivými rány

 
Letní charakter počasí, jakého jsme si užívali minulý týden, zůstane na příštích minimálně šest dní jen hřejivou vzpomínkou. Oblačnost, srážky a nízké teploty, které na území ČR dorazily v noci z pátku na sobotu, přiživí příchod další studené fronty. V závěru pracovního týdne se dočkáme i ranních mrazů, oteplit se má až o víkendu.
14.05.2012 09:05 |

podobné články

Víkend bude zamračený s teplotami do 15 stupňů

 
Zatímco ve čtvrtek a v pátek bude převažovat jasno nebo polojasno s mrazivými rány, o víkendu se zatáhne a teploty mírně povyskočí. Oblačno bude převládat i v následujícím týdnu. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
31.10.2013 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (601 článků)

Do středy bude hezky. Potom déšť a sněžení

 
Závěr listopadu přinese slunečné dny s mrazivými rány ale odpolední teploty budou stoupat až k 8 °C. Hned počátkem prosince se ale obloha zatáhne a bude mrholit, pršet a sněžit.
28.11.2011 12:50 |

podobné články

Volební víkend bude studený a deštivý, slibuje předpověď

 
Volební víkend bude pravděpodobně stejně jako celý letošní květen studený a mokrý. Podle týdenní předpovědi bude v pátek 28. května polojasno s přeháňkami a maximální teploty vystoupají jen k 17 stupňům.
24.05.2010 15:00 |

podobné články

Lijáky zvednou hladiny řek, víkend bude ale slunečný

 
Od středy začnou zalévat republiku vydatné deště, které vydrží až do čtvrtka. Srážky zvednou hladiny řek, nejhůře se to projeví v jižních oblastech, vzedmuté toky mohou dosáhnout prvního stupně povodňové aktivity, tedy bdělosti. Hodně napršelo už v pondělí a v noci na úterý, na většině území spadlo pět až 15 litrů vody na metr čtvereční. Od pátku by se mělo začít oteplovat, víkend by měl být jasný a slunečný.
13.04.2010 14:50 |

podobné články

Užijte si slunečný víkend. V úterý přijde ochlazení

 
Víkend bude slunečný s teplotami do 23 stupňů, podobné počasí vydrží nejméně do úterý. Pak ale přijde déšť a ochlazení. Počítá s tím předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Sušší počasí nahrává požárům, vyšší riziko je hlavně na jihu Moravy a v severních a středních Čechách.
25.05.2012 16:45 |

podobné články

Dnes nás čeká slunečný tropický den, teploty překročí třicítku

 
Dnes bude krásný slunečný den, teploty dokonce překročí třicítku. Meteorologové ale varují před bouřkami, se kterými by mohly přijít přívalové srážky a kroupy.
29.06.2012 06:05 |

podobné články

ČEKÁ NÁS KRÁSNÝ SLUNEČNÝ VÍKEND. Bouřky přijdou až v neděli!

 
Máme před sebou převážně slunečný víkend s letními teplotami, který přinese výběžek vyššího tlaku vzduchu, který bude do střední Evropy zasahovat od západu.
15.07.2011 11:15 |

podobné články

Ať neprofouknete: Českem duje silný a studený vítr. O víkendu bude -12 °C

 
Řidiče trápí na silnicích uježděný a zledovatělý sníh. Na většině míst Čech fouká silný a studený vítr a teploty se přes den budou pohybovat do 6 stupňů Celsia. O víkendu se dají ale očekávat teploty pod nulou. Smogová situace byla odvolána na Třinecku a Ústecku, nejhorší situace je však na Karvinsku a Ostravsku. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
27.01.2017 10:25 |

podobné články

Držte si klobouky a vytáhněte deštníky: O svátku přijde studený vítr i přeháňky

 
Zamračená obloha, studený vítr a ochlazení. Takové počasí přinese středeční sváteční den. Naštěstí bouřky by se měly pro dnešek tuzemsku vyhnout.
06.07.2016 12:30 |

podobné články

Hrdina Petr Studený (44): Z hořícího auta vytáhl šoféra!

 
V neděli nad ránem mířil Petr Studený (44) do práce, pracuje jako hasič na stanici v Blansku. Za Vyškovem viděl na silnici z dálky neobvyklou zář. Záhy dorazil k hořícímu autu.
26.01.2017 05:10 |

podobné články

Týden od krvavého pátku v Paříži. Češi se nám svěřili s mrazivými prožitky toho dne

 
"Taneční hodiny, ať si teroristé nemyslí, že jsme se vzdali. Študáci na mši přišli. Raději jsem se synem do parku nešla. Kdyby se ti dobytci dostali dovnitř, bude masakr." To jsou reakce lidí, kteří kvůli svým blízkým vnímali hrůzu teroristických útoků v Paříži mnohem intenzivněji. Hovoří tanečnice, kněz, maminka na mateřské a důchodce.
21.11.2015 15:41 |

podobné články

Plánujete dovolenou v Česku? Ideální počasí má být uprostřed prázdnin

 
Zaručeně slunečné, suché a hlavně stabilní letní počasí letos bude podle předpovědi poslední týden v červenci a první týden v srpnu. Meteorologické modely ukazují lehce nadprůměrné léto. Slunečný a teplý bude ještě poslední týden v srpnu, ale to už bude ráno okolo pěti stupňů.
12.06.2015 08:10 |

podobné články

Druhý květnový týden bude až 22 stupňů. Ohřejeme se po většinu měsíce

 
Květen nepřinese žádné extrémní výkyvy teplot. Nejtepleji bude druhý květnový týden, naopak největší zima bude hned na začátku května. Celkově bude květen slunečný a nečeká nás ani tolik deště. Uvádí to nejnovější měsíční předpověď počasí Českého hydrometeorologického ústavu.
30.04.2016 15:05 |

podobné články

Nejstrašidelnější jeskyně Anglie děsí dobrodruhy, potápěčům se tam zjevuje lebka

 
Jen ti nejzdatnější speleologové jsou schopni poprat se s mrazivými vodami jeskyně u lomu Hodge Close nedaleko britské vesnice Coniston. A pokud pochybujete o tom, že jsou prostory opuštěného břidlicového lomu strašidelné, asi byste si neměli příliš prohlížet snímek, který v jeskyni pořídil potápěč Peter Bardsley.
12.12.2011 11:30 |

podobné články

Nečas vyhlásil válku Klausovi. Označil ho prý za největšího nepřítele ODS

 
EXKLUZIVNĚ ParlamentníListy.cz zjistily, co by mohlo být za současnými mrazivými vztahy mezi premiérem a předsedou ODS Petrem Nečasem a prezidentem republiky Václavem Klausem.
26.09.2012 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8470 článků) , Petr Nečas (9189 článků)

Nečas vyhlásil válku Klausovi. Označil ho prý za největšího nepřítele ODS

 
EXKLUZIVNĚ ParlamentníListy.cz zjistily, co by mohlo být za současnými mrazivými vztahy mezi premiérem a předsedou ODS Petrem Nečasem a prezidentem republiky Václavem Klausem.
26.09.2012 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8470 článků) , Petr Nečas (9189 článků)

Velikonoce v ráji: Hanychová s Prachařem vzali na Maledivy i Kryšpína

 
Agáta Hanychová uletěla před bílými a mrazivými českými Velikonocemi do tepla. Se svým přítelem Jakubem Prachařem a synem Kryšpínem se vydali na Maledivy. Takhle si užívají sluníčka!
01.04.2013 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Prachař (767 článků) , Agáta Prachařová (2321 článků)

Redakční testování krémů na ruce: Které si na zimu rozhodně pořídíme?

 
Zima se blíží a my vám rozhodně nemusíme připomínat, jaký nápor čeká vaši pokožku. Proto jsme už teď v redakci vyzkoušely celou řadu krémů na ruce, které slibují ochránit vaši pleť před mrazivými teplotami. Jak dopadly?
13.11.2013 07:21 |

podobné články