Tyčkař Balner skončil šestý, běžec Holuša je ve finále

Český běžec Holuša postupem mezi nejlepších osm zaznamenal největší úspěch kariéry. Nedařilo se sprinterce Lucii Škrobákové, ani české štafetě čtvrtkařů.
13.03.2010 12:25 |

Osobnosti: Lucie Škrobáková (13 článků)

HMS: Straková a tyčkař Balner jsou ve finále, Bába vypadl

Výškařka Iva Straková a tyčkař Michal Balner se na halovém mistrovství světa v atletice v Dauhá probojovali do finále. Straková výkonem 192 centimetrů vyrovnala své letošní maximum.
12.03.2010 15:25 |

Osobnosti: Iva Straková (4 články)

Český tyčkař Michal Balner: Skončil v krvi!

Risk je zisk, říká se. Ale neplatí to vždy! Český tyčkař Michal Balner (28) kupříkladu chtěl český rekord, v Doněcku atakoval laťku položenou ve výšce 582 cm!
14.02.2011 12:10 |

Tyčkař Balner dostal měsíční distanc za pozitivní trest na marihuanu

Tyčkař Michal Balner dostal ve čtvrtek z důvodu porušení antidopingových pravidel při soutěži měsíční distanc od disciplinární komise Českého atletického svazu.
07.10.2010 20:30 |

Osmistovkař Holuša doběhl ve finále mistrovství Evropy pátý

Jakub Holuša skončil na mistrovství Evropy v Barceloně ve finále běhu na 800 metrů pátý. Za medailí zaostal o 23 setin sekundy. Zvítězil Polák Marcin Lewandowski. Holuša tak zopakoval své umístění z letošního halového mistrovství světa v Dauhá a v dnešním programu ME byl nejlepším Čechem.
01.08.2010 16:55 |

Osobnosti: Jakub Holuša (25 článků)

Balner a Ptáčníková vyhráli exhibiční Pražskou tyčku

Favorité Michal Balner a Jiřina Ptáčníková vyhráli podle očekávání Pražskou tyčku, devatenáctý ročník exhibičního závodu v dolní části Václavského náměstí. Skvělým výkonem se blýskl zejména Balner, který překonal 572 cm, což je víc než jeho osobní rekord. Rekordní zápisy se však při exhibicích neuznávají. Ptáčníková zvítězila skokem přes 440 cm.
24.06.2010 12:45 |

Tyčkař Kudlička postoupil do finále, dál jde i Svoboda

Naopak další tyčkař Balner neuspěl
29.07.2010 13:02 |

Tyčkař Kudlička vyhrál na MS kvalifikaci, Balner a Kubista končí

Tyčkař Jan Kudlička postoupil na mistrovství světa v atletice v Moskvě do pondělního finále, v kvalifikaci překonal 565 centimetrů a podělil se o první místo s Francouzem Lavilleniem.
10.08.2013 11:55 |

Osobnosti: Jan Kudlička (15 článků)

Český tyčkař Michal Balner si výkonem 572 cm na Pražské tyčce zlepšil osobní maximum.
23.06.2010 21:30 |

Holuša si doběhl na halovém MS na osmistovce pro stříbro

Běžec Jakub Holuša vybojoval na halovém mistrovství světa v Istanbulu v závodu na 800 metrů stříbrnou medaili. Čtyřiadvacetiletý atlet prohrál v nedělním finále o 26 setin jen s Mohammedem Amanem z Etiopie a získal pro českou výpravou jedinou medaili na šampionátu. Třetí skončil Brit Andrew Osagie, bez medaile zůstal velký favorit Polák Adam Kszczot.
12.03.2012 06:10 |

Další medaile! Holuša skvělým finišem vybojoval stříbro na patnáctistovce

O druhou českou medaili na halovém mistrovství světa v americkém Portlandu se v dnešním finále závodu na 1500 metrů postaral Jakub Holuša. Český běžec předvedl drtivý finiš, v němž těsně nestačil jen na vítězného Američana Matthewa Centrowitze.
20.03.2016 23:15 |

Tyčkaři Kudlička a Balner budou v Pekingu skákat ve finále

Finále mužské tyčky bude mít na mistrovství světa v Pekingu dvojnásobné české zastoupení. Jan Kudlička i rekordman Michal Balner skočili v kvalifikaci limit 570 centimetrů.
22.08.2015 16:46 |

Holuša se pokusí překonat český rekord na 1500 metrů

Český běžec Jakub Holuša by rád navázal na letošní úspěchy a na memoriálu Josefa Odložila chce atakovat český rekord na 1500 metrů, který od roku 1983 stále drží Jan Kubista časem 3:34,87. Holušovi letos vyšlo na výbornou halové mistrovství Evropy v Praze, kde ve fantastickém finiši vybojoval zlatou medaili.
28.05.2015 14:26 |

Tyčkař Kudlička a oštěpař Veselý jsou ve finále OH

Tyčkař Jan Kudlička postoupil do olympijského finále. V londýnské kvalifikaci dnes nemusel zdolat limit 570 centimetrů, k postupu mu nakonec stačilo skočit 550 cm na první pokus. Neuspěly naopak půlkařka Lenka Masná, kladivářka Kateřina Šafránková ani oštěpař Petr Frydrych. Vítězslav Veselý a Jakub Vadlejch budou bojovat o oštěpařské finále ve druhé kvalifikační skupině.
09.08.2012 09:25 |

Osobnosti: Vítězslav Veselý (85 článků) , Jan Kudlička (15 článků) , Lenka Masná (11 článků) , Kateřina Šafránková (5 článků) , Jakub Vadlejch (11 článků)

Hejnová a Veselý si v pohodě zajistili finále, tyčkař Balner skončil sedmý

Zcela suverénně si pro finálovou účast na atletickém mistrovství světa v Pekingu doběhla překážkářka Zuzana Hejnová. Obhájkyně titulu i přes vypuštěný závěr dosáhla nejrychlejšího semifinálového času 54,24 sekundy. Do bojů o medaile postoupil i další zlatý medailista z předloňské Moskvy oštěpař Vítězslav Veselý.
24.08.2015 17:06 |

Osobnosti: Vítězslav Veselý (85 článků) , Zuzana Hejnová (151 článků)

Překážkář Svoboda je v semifinále, Bába balí kufry

Postup do finále si zajistila tyčkařka Jiřina Ptáčníková, tyčkař Balner i výškařka Straková. Denisa Rosolová a Pavla Rybová na HMS končí.
12.03.2010 17:40 |

Osobnosti: Pavel Svoboda (348 článků) , Pavel Svoboda (347 článků) , Pavel Svoboda (348 článků) , Pavel Svoboda (348 článků)

Balner skočil o tyči nový český rekord, Ptáčka překonal o jeden centimetr

Absolutní český rekord ve skoku o tyči má po dvanácti letech novou hodnotu. Michal Balner se v Baku přenesl přes laťku ve výšce 582 cm!
24.06.2015 20:57 |

Půlkař Jakub Holuša: Mám velkou formu!

Český půlkař Jakub Holuša (24) je pořádný rychlík. Na své trati nenašel přemožitele ani v semifinále halového MS v Istanbulu. V dnešním finále závodu na 800 metrů (15.20, ČT4) je rázem favoritem! Pro server atletika.cz přiznal, že se mu hlavou začaly honit myšlenky o medaili.
11.03.2012 12:06 |

Mílař Holuša chyboval a s Pekingem se nečekaně loučí už po rozběhu

Sen o finále je pryč. Jakub Holuša nezvládl svůj rozběh na 1500 metrů a atletické mistrovství světa pro něj skončilo. Časem 3:43,66 minuty obsadil až třicáté místo.
27.08.2015 07:51 |

Tyčkař Kudlička postoupil a to i když nevěděl, že má závodit

Drama a hodně kuriózní start na letošním mistrovství Evropy prožil český tyčkař Jan Kudlička. Vše ale nakonec skončilo postupem do finále.
29.07.2010 17:20 |