Článek

Tvorbu slavného filmaře Karla Zemana přibližuje obsáhlá kniha

 
Dcera a vnučka slavného filmaře Karla Zemana připravily u příležitosti letošního 105. výročí jeho narození knihu, která podrobně přibližuje jeho obsáhlou a ve světě oceňovanou tvorbu. Publikace Karel Zeman a jeho kouzelný svět vychází v těchto dnech a jejího křtu 1. prosince by se v Praze měly obě autorky žijící v Kanadě zúčastnit, řekla Veronika Sonnková ze skupiny Albatros Media, jejíž nakladatelství CPress knihu vydává.
19.11.2015 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Zeman (279 článků)
Podobné články

Proč jsou PL pod častou palbou kritiky? ptal se čtenář senátora Valenty. Tady je obsáhlá odpověď

 
Senátor a spolumajitel ParlamentníchListů.cz Ivo Valenta dostal od čtenáře dotaz, proč jsou ParlamentníListy.cz pod tak velkou a častou palbou kritiky z ostatních médií. Podle Valenty je odpověď vcelku jednoduchá, ač obsáhlá.
29.04.2016 19:00 |

podobné články

Kniha americké autorky přibližuje režiséra Jamese Camerona

 
Portrétem hollywoodského režiséra Jamese Camerona je publikace Futurista - Život a filmy Jamese Camerona. Knihu napsala Rebecca Keeganová, která život slavného filmaře zmapovala od jeho dětství. Publi...
24.04.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: James Cameron (173 článků)

7 celebrit, jejichž životy byly zfilmovány

 
Film je asi nejlepším prostředkem, jak zachytit život slavného člověka. Můžeme si přečíst biografii, můžeme sledovat tvorbu autora, ale pouze film nám, pokud je dobře natočený, umožňuje plně prožít chvíle, které sám člověk, o kterém film je, zažíval. Dobrá, toto nám do jisté míry umožňuje i kniha, ale film má oproti psanému slovu nespornou výhodu, dokáže totiž přesvědčivě vyjádřit emoce způsobem, který kniha nedokáže. Níže vám představujeme 7 filmů, které byly natočeny o životě někoho známého.
16.11.2015 08:35 |

podobné články

Centrum současného umění DOX představuje tvorbu výtvarníka Karla Nepraše

 
Na podzim 2002 se v Letohrádku královny Anny na Pražském hradě uskutečnila první posmrtná bilance díla Karla Nepraše, který jako profesor pražské Akademie výtvarných umění zemřel v sedmdesáti téhož roku v dubnu. Výstava působila jako improvizace. Organizátoři tehdy představili jen to, co se jim podařilo narychlo sehnat, zcela se zapomnělo na důležitou kreslířskou tvorbu.
19.06.2012 11:45 |

podobné články

Výstavu Tima Burtona vidělo přes 100 tisíc lidí

 
Výstavu Tim Burton a jeho svět, která v Domě U Kamenného zvonu představuje originální tvorbu slavného amerického filmaře, vidělo 100 tisic lidí. Stane se ale nejnavštívenější výstavou v gotickém domě na Staroměstském náměstí. Kvůli stále velkému zájmu diváků pořadatelé ode dneška do neděle prodloužili otevírací dobu až do 22.00. 
01.08.2014 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Tim Burton (141 článků)

Dweezil Zappa studoval hudbu svého otce Franka dva roky, než ji začal hrát

 
V pražském divadle Archa vystoupí 1. června syn slavného Franka Zappy Dweezil s projektem Zappa Plays Zappa, s nímž přibližuje posluchačům tvorbu legendárního inovátora, jenž podlehl rakovině. Projekt vznikl v roce 2006, kdy se ho účastnilo i několik spoluhráčů Franka Zappy. Současné obsazení ale tvoří mladí muzikanti, o jejichž kvalitách svědčí, že dostali cenu Grammy v kategorii nejlepší instrumentální výkon v žánru roku za zpracování skladby Franka Zappy Peches In Regalia.
28.05.2009 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Frank Zappa (13 článků)

Babiš se pustil kvůli Lvům do filmařů. A promluvil o penězích pro Sommerovou

 
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) nešetřil české filmaře. V neděli se do nich obul kvůli politickým projevům na slavnostním večeru při příležitosti udělování cen Český lev. V Rudolfinu řada z nich totiž kritizovala inaugurační projev Miloše Zemana i tlaky politiků na veřejnoprávní Českou televizi. Jenže podle předsedy vlády její nezávislost ohrožená není. Pořadatelům vyčetl, že na rozdíl od loňska nedostal žádnou pozvánku na vyhlašování vítězů. A zmínil se i o tom, jak přispíval na tvorbu dokumentaristce Olze Sommerové.
11.03.2018 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12400 článků) , Miloš Zeman (20457 článků)

Národní muzeum: Nová kniha představuje autentické zápisky Josefy Náprstkové

 
Poutavá kniha Mileny Secké a Martina Šámala Byl to můj osud … Zápisky Josefy Náprstkové přibližuje zajímavý osud ženy, která je nerozlučně spjata s Náprstkovým muzeem.
30.12.2014 10:52 |

podobné články

Jdou proti Putinovi. Kniha, jaká by vás neměla minout

 
Kniha britského novináře Marca Bennettse, žijícího v Moskvě, je jedinečná v tom, že autenticky přibližuje současnou situaci protiputinovské opozice, přičemž dává prostor rozhovorům s oběma stranami, jak opozičníkům, tak představitelům státního aparátu a pravoslavné církvi, vysvětluje redaktor českého vydání Jiří Stárek.
13.02.2017 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kniha (36 článků)

Ministerstva pracují na pobídkách pro zahraniční filmaře

 
Ministerstvo financí začalo s ministerstvem kultury připravovat opatření na podporu tuzemské kinematografie, především na zatraktivnění Česka pro zahraniční filmaře.
17.07.2009 11:20 |

podobné články

SKANDÁL U POLICIE: Inspekce zatkla 17 policistů kvůli ÚPLATKŮM! Za peníze PRACOVALI PRO FILMAŘE!

 
Inspekce Policie ČR v sobotu zadržela 17 policistů z Prahy a středních Čech, kteří měli pro filmaře ve svém volnu například odklánět dopravu a zajišťovat další policejní služby a brát za to peníze. Zadržení policistů potvrdila Mediafaxu mluvčí inspekce Radka Sandorová.
30.07.2011 17:00 |

podobné články

Chtěli si přivydělat. Policisté v uniformách prý pracovali pro filmaře

 
Policejní inspekce v sobotu zadržela 17 policistů, kteří jsou podezřelí ze zneužívání pravomoci veřejného činitele a z braní úplatku v souvislosti s prací pro filmaře. Řekla to mluvčí inspekce Radka Sandorová. Podle ní chce inspekce zadržet ještě jednoho policistu. Více informací hodlá proto zveřejnit až v neděli.
30.07.2011 17:30 |

podobné články

Policisté, kteří pracovali pro filmaře, DOSTALI PADÁKA!

 
Vedení pražské policie v úterý propustilo pět policistů kvůli nelegální práci pro filmaře, u ostatních jedenácti zahájilo řízení o zproštění výkonu služby. Obviněni jsou z přijetí úplatku a zneužití pravomoci, potvrdila Mediafaxu mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.
02.08.2011 17:30 |

podobné články

Soud s policisty: Místo zákona chránili filmaře! Pomáhali jim při natáčení

 
Místo chránění zákona pomáhali při natáčení filmů! Před soudem dnes stanulo celkem 18 (!) bývalých policistů z Prahy a Kolína, kteří si přivydělávali prací pro filmaře. Ročně prý získali až několik set tisíc.
30.01.2013 22:30 |

podobné články

Sudetští Němci ocení českého filmaře. Otevřel Čechům oči, tvrdí

 
V bavorském Augsburgu začal 64. sjezd sudetských Němců, kteří dnes ocení českého filmaře Davida Vondráčka za jeho dokumenty zachycující pohnuté poválečné události v Československu spojené s vysídlením německé menšiny.
18.05.2013 12:35 |

podobné články

Osobnosti: David Vondráček (16 článků)

Pardubický kraj: Kraj chce dostat filmaře do regionu také pomocí grantu

 
Pardubice (27. 6. 2014) – Přípravou grantu, který by měl pomoci do regionu nalákat filmaře, se v těchto dnech intenzivně zabývá radní Pardubického kraje zodpovědný za cestovní ruch René Živný. O tvorbě podmínek pro vypsání nového dotačního titulu dnes diskutoval s Ludmilou Claussovou, která je ředitelkou Czech Film Commission.
27.08.2014 16:00 |

podobné články

Pardubický kraj chce dostat filmaře do regionu také pomocí grantu

 
Pardubice (27. 6. 2014) – Přípravou grantu, který by měl pomoci do regionu nalákat filmaře, se v těchto dnech intenzivně zabývá radní Pardubického kraje zodpovědný za cestovní ruch René Živný. O tvorbě podmínek pro vypsání nového dotačního titulu dnes diskutoval s Ludmilou Claussovou, která je ředitelkou Czech Film Commission.
30.08.2014 11:00 |

podobné články

Stát podpoří filmaře. Ročně mají dostávat až 200 milionů z rozpočtu

 
Český film by měl pravidelně dostávat až 200 milionů korun ročně ze státního rozpočtu. Počítá s tím vládní novela audiovizuálního zákona, kterou sněmovna ve středu poslala do závěrečného schvalování. Předloha, o níž by mohli poslanci rozhodovat v únoru, také zprůhledňuje systém filmových pobídek pro zahraniční filmaře tak, aby natáčeli v Česku.
20.01.2016 17:10 |

podobné články

Syn filmaře Chaloupka jde »sedět« na 3 roky!

 
S kumpány přepadl a oloupil Václav Chaloupek mladší (26) poslíčka s pizzou. Za loupežné přepadení teď syn známého filmaře půjde na tři roky do vězení.
20.07.2016 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Chaloupek (36 článků)