Článek

Tvorbu Machoninových zdobí komplexnost

 
Karlovarská Galerie umění představuje až do 22. května výstavu Věra & Vladimír Machoninovi 60’/70’, architektonickou tvorbu manželů Machoninových.
06.05.2016 13:25 |

podobné články

Podobné články

Z Kotvy, komunistického 'symbolu hojnosti', by mohla být kulturní památka

 
Praha bude žádat, aby byl obchodní dům Kotva prohlášen národní kulturní památkou. Návrh má být hotový za dva týdny. Informoval o tom radní pro kulturu Jan Wolf. Kotva byla postavena už v 70. letech podle návrhů manželů Vladimíra a Věry Machoninových. Současný majitel chce budovu prodat. 
28.09.2015 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kotva (2 články)

Guild Wars 2: Deník šampóna Karrulla #3

 
Komplexnost světa Guild Wars 2 udivuje i po více než týdnu hraní. Samozřejmě že velikost údivu a odehraný časový úsek ještě nic neznamenají, protože hry tohoto typu své chyby odhalí mnohdy až po půl roce hraní. Přesto lze říci, že směrem k tvůrcům stále míří palec nahoru.
08.09.2012 14:45 |

podobné články

Bohdalová (ČSSD): Maturita pro všechny vzdělanost nezvýší. Ani o trošku

 
Maturitas značí česky „zralost“. Maturita tedy správně dokládá určitou komplexnost studenta, povětšinou chápanou jako doklad jeho „zralosti“ studovat vysokou školu. V našich krajích se z ní však stala jakási samozřejmost.
31.05.2016 14:50 |

podobné články

Úřad práce: Informační a poradenská střediska procházejí modernizací

 
Informační a poradenská střediska (IPS), která pomáhají především žákům osmých a devátých tříd základních škol při výběru nejvhodnějšího studijního oboru, procházejí modernizací. V praxi to znamená, že klientům budou sloužit nejen větší a dnešní době odpovídající prostory, ale také nové technické a materiální vybavení. A to díky projektu s názvem „Podpora informačních a poradenských středisek Úřadu práce ČR“ (PIPS), který spolufinancuje ESF v rámci OP Zaměstnanost. Jeho hlavním cílem je zvýšit kapacitu, komplexnost a kvalitu poskytovaných služeb v oblasti kariérového poradenství na standardizované úrovni.
21.07.2017 19:10 |

podobné články

Krampol odsoudil televizní tvorbu

 
Herec Jiří Krampol odsoudil současnou televizní tvorbu slovy, že je povrchní.
05.08.2009 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Krampol (619 článků)

Med na pleť

 
Med, který je bohatý na bílkoviny, minerální látky, vitamíny, enzymy a další látky, je zároveň výtečnou surovinou pro kosmetickou produkci. Podle výrobců podporuje tvorbu kolagenu, buněčný metabolismus, regeneraci, zvyšuje elasticitu pleti a snižuje tvorbu vrásek.
08.02.2011 08:55 |

podobné články

Státní cena za literaturu a překlad pro Hodrovou a Hilského

 
AKTUALIZOVÁNO. Letošní laureátkou Státní ceny za literaturu se stala spisovatelka Daniela Hodrová. Odborná porota ocenila nejen její poslední román Vyvolávání, ale i dosavadní literární tvorbu. Státní cenu za překladatelské dílo získal odborník na tvorbu Williama Shakespeara Martin Hilský.
26.10.2011 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Hodrová (10 článků) , Dan Martin (115 článků) , Daniel Martin (116 článků)

V tendru na tvorbu nové značky ČR postupuje 6 grafických studií z 12

 
Do druhého kola výběrového řízení na tvorbu nového vizuálního stylu Česka jako atraktivní turistické destinace postoupilo 6 grafických studií z 12 přihlášených. Jde o HMS, Konektor, DDMen, Dynamo Design, Studio Marvil a Aleše Mičku (Touch Branding). „Ve své dřívější praxi prokázala největší zkušenost s obdobným typem zakázek,“ uvedla agentura CzechTourism, která pod vedením Rostislava Vondrušky tendr pořádá.
17.05.2012 15:20 |

podobné články

Česká televize představila 21 připravovaných dokumentů

 
Česká televize vnímá dokumentární tvorbu jako jeden z pilířů veřejné služby. Jako jediná televize podporuje dokumentární tvorbu a dává ji prostor na obrazovce i v kinech v takovém rozsahu. Jen vloni bylo v České televizi dokončeno 64 solitérních dokumentů, z nichž mnohé byly oceněny na tuzemských i zahraničních festivalech a filmových přehlídkách.
18.06.2012 21:35 |

podobné články

Centrum současného umění DOX představuje tvorbu výtvarníka Karla Nepraše

 
Na podzim 2002 se v Letohrádku královny Anny na Pražském hradě uskutečnila první posmrtná bilance díla Karla Nepraše, který jako profesor pražské Akademie výtvarných umění zemřel v sedmdesáti téhož roku v dubnu. Výstava působila jako improvizace. Organizátoři tehdy představili jen to, co se jim podařilo narychlo sehnat, zcela se zapomnělo na důležitou kreslířskou tvorbu.
19.06.2012 11:45 |

podobné články

Novinky v Halo 4 editoru výrazně usnadní tvorbu map

 
Vývojáři z týmu Certain Affinity už Microsoftu své schopnosti dokázali spoluprací na Halo Reach a Halo Anniversary, takže jim byl do pracek svěřen vývoj Halo 4 Forge, což je nová verze známého Halo editoru pro tvorbu hráčského obsahu. A když píšu snadnou, tak hlavně na základě níže uvedeného videa z Rooster Teeth Expa, které představuje novinky, s jejichž pomocí...
09.07.2012 11:45 |

podobné články

ČT chce zvýšit náklady na vlastní tvorbu o 40 milionů Kč, převedením 178 externistů na zaměstance

 
Česká televize hodlá v letošním druhém pololetí zvýšit náklady na vlastní tvorbu o 40 milionů Kč, pomoci jí k tomu má také personální reorganizace. Na dnešním zasedání Rady ČT to řekl finanční ředitel veřejnoprávní televize Milan Cimirot.
12.09.2012 15:20 |

podobné články

Česká televize hledá kreativního producenta pro dětskou tvorbu

 
K současným dvaceti tvůrčím producentským skupinám v České televizi přibude další, která se bude zaměřovat na dětskou tvorbu.
09.10.2012 19:00 |

podobné články

Miro Žbirka vydává kompletní tvorbu

 
V těchto dnech vychází Complete box zpěváka Mira Žbirky. Obsahuje jeho dosavadní tvorbu a pokřtěn bude 25. října v Bontonlandu v Praze na Václavském náměstí.
16.10.2012 09:15 |

podobné články

Český rozhlas uvádí v Jihlavě přehlídku rozhlasové tvorby Radiodokument

 
Rozhlasovou dokumentární tvorbu představí Český rozhlas 26. – 28. října v Jihlavě v rámci 17. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů. Jeho součástí bude přehlídka Radiodokument již podruhé. Ve čtyřech moderovaných poslechových blocích představí jak českou tvorbu, tak i to nejzajímavější ze zahraničí.
25.10.2013 16:30 |

podobné články

Režisér Jiří Menzel obdržel cenu za celoživotní tvorbu na festivalu ve Varšavě

 
Cenu za celoživotní tvorbu obdržel v sobotu na Mezinárodním festivalu nezávislých krátkometrážních filmů Grand OFF ve Varšavě český režisér Jiří Menzel. Pořadatelé o tom informovali na internetových stránkách festivalu.
08.12.2013 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Menzel (338 článků)

Spisovatel Radoslav Nenadál slaví jubileum

 
Spisovatel, překladatel, literární vědec a anglista Radoslav Nenadál slaví ve středu 85. narozeniny. Svou tvorbu po celý život dělil mezi zprostředkování anglické a zejména americké literatury českým čtenářům a vlastní literární tvorbu.
30.10.2014 09:25 |

podobné články

FaltyDL nabídne v Praze náročnější tvorbu

 
Významný představitel elektroniky a house FaltyDL vystoupí tento čtvrtek v pražském Lucerna Music Baru. Zahraje především tracky z loňského alba In The Wilde, které přináší náročnější tvorbu.
27.01.2015 17:22 |

podobné články

Nejvyšší správní soud rozhodoval o účasti Kořenů v řízení o povolení hornické činnosti

 
Obvodní báňský úřad v Mostě povolil rozhodnutím ze dne 27. 12. 2010 osobě zúčastněné na řízení - společnosti Vršanská uhelná a.s., provádět hornickou činnost podle dokumentace Plánu otvírky, přípravy a dobývání se vstupem do dobývacího prostoru Slatinice (dále jen „plán“) a schválil tvorbu finančních rezerv na důlní škody na zvláštním vázaném účtu, jakož i tvorbu finančních rezerv na sanaci a rekultivaci všech pozemků dotčených vlivem dobývání v rozsahu plánu.
09.05.2015 20:01 |

podobné články