Článek

Tvář průmyslové doby: Poldi – lidé a jejich továrna

 
Výstava Národního technického muzea „Tvář průmyslové doby. Poldi – lidé a jejich továrna“ představuje výběr z fotografických archivů Poldiny huti v Kladně. Ilustruje stoletou historii významného průmyslového podniku a industriální doby a zároveň společenské uplatnění klasické černobílé fotografie ve stejném období.
05.12.2017 18:40 |

podobné články

Podobné články

Totální konec Poldi? Zadlužená huť jde do konkurzu

 
Zadlužená kladenská huť Poldi půjde do konkurzu. Dlužníkovi se nepodařilo zajistit další financování, výroba už měsíce stojí a zaměstnanci nedostávají výplaty. Zhruba 150 zaměstnanců Poldi a její sesterské společnosti Poldi Trade čeká propouštění. Insolvenční správce Adam Sigmund uvedl, že se bude snažit prodat huť jako celek, aby se co nejvíc uchovala její hodnota a v budoucnu mohla být výroba případně obnovena.
11.12.2017 10:20 |

podobné články

Kauza Poldi: ÚS odmítl stížnost Stehlíkova syna

 
Syn někdejšího šéfa kladenských hutí Poldi Marko Stehlík, kterého poslal v roce 2008 Krajský soud v Praze za poškozování věřitele na 2,5 roku do vězení, neuspěl u Ústavního soudu.
18.05.2010 19:35 |

podobné články

Proces se Stehlíkem v kauze Poldi začne v listopadu

 
Krajský soud v Praze by se měl začátkem listopadu začít zabývat skutky někdejšího výkonného ředitele kladenských hutí Poldi Marka Stehlíka a bývalého ekonomického ředitele oceláren Luboše Pejpy, potvrdila pracovnice trestní kanceláře soudu. Žalobci je viní ze zneužívání informací v obchodním styku a z porušování povinnosti při správě cizího majetku, podle policie způsobili škodu zhruba 200 milionů korun. Hrozí jim až 12 let vězení.
25.07.2010 15:00 |

podobné články

Soud zastavil stíhání Stehlíkova syna v kauze Poldi

 
Krajský soud v Praze zastavil pro neúčelnost stíhání někdejšího výkonného ředitele kladenských hutí Poldi Marka Stehlíka. Stehlíka ovšem čeká další proces.
11.02.2011 14:40 |

podobné články

Z bývalé Poldi bude obytná zóna, rozhodli v Kladně

 
Kladno chce z části areálu bývalých hutí Poldi vytvořit obytnou zónu. Nejdříve ovšem musí provést sanaci znečištěného území, která potrvá minimálně do roku 2020. Její cena se může vyšplhat až na 1,5 miliardy korun.
03.03.2011 15:30 |

podobné články

Šéfžalobce Zeman napadl konec stíhání Stehlíka z Poldi

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nesouhlasí se zastavením trestního stíhání někdejšího výkonného ředitele kladenských hutí Poldi Marka Stehlíka, a podal proto dovolání k Nejvyššímu soudu. ČTK to řekl mluvčí Krajského soudu v Praze Jiří Wažik. Krajský soud v Praze loni v říjnu zastavil Stehlíkovo stíhání pro neúčelnost, Vrchní soud v Praze ke konci března rozhodnutí potvrdil.
07.07.2011 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Marek (305 článků) , Pavel Marek (183 článků) , Jiří Marek (305 článků) , Jiří Zeman (1073 článků) , Pavel Marek (199 článků) , Marek Zeman (137 článků)

Exšéf Poldi Stehlík chce kandidovat v přímé volbě prezidenta

 
Bývalý šéf kladenských oceláren Vladimír Stehlík oznámil, že hodlá kandidovat v případné přímé volbě prezidenta republiky. Přiměli ho k tomu prý bývalí zaměstnanci podniku. Na tiskové konferenci také uvedl, že na státu v souvislosti s pádem Poldi požaduje zhruba 1,4 miliardy korun. Vedle toho podal řadu trestních oznámení.
29.10.2011 12:15 |

podobné články

Exšéf Poldi Stehlík chce kandidovat v přímé volbě prezidenta

 
Bývalý šéf kladenských oceláren Vladimír Stehlík oznámil, že hodlá kandidovat v případné přímé volbě prezidenta republiky. Přiměli ho k tomu prý bývalí zaměstnanci podniku. Na tiskové konferenci také uvedl, že na státu v souvislosti s pádem Poldi požaduje zhruba 1,4 miliardy korun. Vedle toho podal řadu trestních oznámení.
29.10.2011 12:15 |

podobné články

O prezidentský post se utká i bývalý šéf Poldi Kladno Stehlík

 
Bývalý ředitel Poldi Kladno Vladimír Stehlík ve čtvrtek ohlásil svoji ambici zúčastnit se přímé volby prezidenta a začal sbírat 50 tisíc podpisů pod svoji kandidaturu.
23.02.2012 15:00 |

podobné články

Exšéf Poldi Kladno chce kandidovat na prezidenta. Už sbírá podpisy

 
Do boje o prezidentské křeslo se hlásí další kandidát. Poté, co svou kandidaturu ve čtvrtek ohlásila europoslankyně Zuzana Roithová (KDU-ČSL), oznámil svůj zájem o pozici hlavy státu i bývalý ředitel Poldi Kladno Vladimír Sehlík.
23.02.2012 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Roithová (150 článků)

Bývalý šéf Poldovky chtěl kandidovat na Hrad. Podívejte se, co vzkazuje Zemanovi

 
JINÝMA OČIMA (UVNITŘ VIDEO) Do nového prezidenta Miloše Zemana vkládá bývalý kapitán českého průmyslu, exgenerální ředitel Poldi Kladno a Bohemia Art Vladimír Stehlík velké naděje. Nejen proto, že by byl rád, pokud by pokračoval v akci z dob jeho premiérování nazvané Čisté ruce. Žádá ho také o to, aby kauza kolem Poldi Kladno, která celé rodině Stehlíkových zničila život, byla otevřena a znovu posouzena. Těší se, že za ni bude odškodněn.
03.03.2013 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20186 článků)

Magnát Stehlík na mizině: Šéf Poldi má 12,50 Kč na den a problémy s exekucí!

 
Kontroverzní podnikatel Vladimír Stehlík (70) si zoufá. Někdejší šéf Poldi Kladno si poklidný důchod neužívá - bere sice 13 tisíc, jenže uplatit prý z toho musí všechno možné. Na den tak má necelých 13 korun a dostal se již i do problémů s exekutory. A když nevyšel ani vstup do politiky, Stehlík dál přemítá, kde vezme třeba na cigarety...
25.01.2014 15:45 |

podobné články

Huť Poldi Kladno v čase: Měla by být dědictvím, ne zátěží

 
Co znamenala poldovská huť pro Kladno i celou Českou republiku? V jakém stavu je dnes a jak doplatilo Kladno na pád hutě Poldi? Přečtěte si rozhovor s dokumentaristou Romanem Rezkem.
14.11.2014 11:40 |

podobné články

Soud: Bývalý šéf Poldi Kladno Stehlík je vinen. Kvůli škodě přes půl milionu

 
Krajský soud v Praze dnes uznal bývalého šéfa kladenských hutí Poldi Vladimíra Stehlíka vinného ze způsobení škody nejméně 592 tisíc korun, které ocelárnám vznikly, když neoprávněně nakládal s majetkem firmy. Zprostil ho naopak obžaloby, podle které neodváděl peníze na zdravotní pojištění zaměstnanců, daň ze mzdy nebo poskytoval bezúročné půjčky, a tím způsobil mnohamilionové škody.
01.08.2017 14:00 |

podobné články

Dlouhých 20 let čekal exšéf Poldi na rozsudek. Pomohla mu amnestie

 
Krajský soud v Praze vynesl rozsudek nad bývalým šéfem kladenské ocelárny Poldi Vladimírem Stehlíkem. Uznal ho vinným pouze v případě neoprávněného nakládání s majetkem firmy. Z dalších bodů 20 let starého obvinění ho v důsledku amnestie nemohl soudit. Stehlík se na místě odvolal k pražskému vrchnímu soudu.
01.08.2017 15:35 |

podobné články

Huť Poldi s milionovými dluhy jde do konkurzu. O práci přijde 150 lidí

 
Finanční situace zadlužené huti Poldi v Kladně se nepodařila dlužníkovi vyřešit, podnik půjde do konkurzu a 150 lidí přijde o práci. Usnesení o změně reorganizace na konkurzní stav bude vyhlášeno v blízké době. Na pondělním jednání u Krajského soudu v Praze to řekla soudkyně Jitka Sobková. Výroba ve firmě už několik měsíců stojí, zaměstnanci nedostávají mzdy.
11.12.2017 10:25 |

podobné články

Výpověď pod stromeček: Zkrachovalá huť Poldi propustí i 150 zbývajících zaměstnanců

 
Všichni zbývající zaměstnanci kladenské Poldi, tedy asi 150 lidí, dostanou do konce roku výpověď. V úterý to řekl insolvenční správce Adam Sigmund. Firma je v konkurzu. „My jim dáme výpovědi z důvodu nadbytečnosti, protože nemáme vůbec žádné peníze na další provoz,“ uvedl Sigmund.
19.12.2017 11:30 |

podobné články

U Mostu hořela továrna, hasiči evakuovali zaměstnance

 
V mostecké průmyslové čtvrti Havraň hořela továrna společnosti Nemak.
28.07.2010 09:10 |

podobné články

Jak rozjasnit tvář?

 
Trápíte se pro unavenou pleť, které chybí zdravá krása? Máte pocit, že je vaše pokožka zašedlá a vůbec nezáří? Přemýšlíte, jak rozjasnit tvář, která bude vypadat svěže, odpočatě a přirozeně? Pak jste na správném místě! Jak rozjasnit tvář, ale zároveň nepřijít o přirozený vzhled, který – co si budeme nalhávat – vypadá zkrátka nejlépe? Dnešní doba je hodně náročná, my jsme často unavení, postrádáme energii a jsme zoufalí z toho, jak naše tvář působí. Netrapte se pro svůj vzhled a raději si přečtěte naše tipy pro rozjasnění pleti. Jak rozjasnit tvář ve třech krocích! Jestliže si na svém vzhledu zakládáte, pak vám pohled do zrcadla na zašlou pokožku bez známek života a zdraví úsměv od ucha k uchu rozhodně nevykouzlí. Nikdo z nás nechce vypadat, jako by týden před tím proflámoval a péči o sebe zanedbával. Ptáte se, jak rozjasnit tvář? Pojďme se na to společně podívat! Tip první: Pečující maska Rozmazlujte se! Není nic příjemnějšího, nežli si na pleť nanést masku, do uší pustit oblíbenou hudbu, zavřít oči a několik minut nerušeně relaxovat. Nejenže tak na chvilku vypnete, pustíte z hlavy všechny starosti a dopřejete čas jen sami sobě, ale zároveň pomůžete své pleti vypadat lépe, svěže a odpočatě. Na masku si ve svém vlastním zájmu udělejte čas alespoň jedenkrát týdně a radíme investovat do kvalitních výrobků. Ty totiž vaší pleti nejen dodají potřebnou hydrataci a výživné látky, ale zároveň – jako třešničku na dortu – pokožku příjemně zvláční, zjemní a sjednotí její tón. Tip druhý: Odstranění buněk Samozřejmě jen těch odumřelých a tím pádem i naprosto zbytečných! Jestli může vaší pleti něco pomoci k tomu, aby zářila na dálku a vypovídala o vás v tom nejlepším světle, pak na ni myslete a pravidelně jí věnujte peeling, díky kterému odstraníte odumřelé buňky a pokožku tak rozjasníte. Pokud máte citlivou pleť, doporučujeme... Čtěte více Příspěvek Jak rozjasnit tvář? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
31.12.2016 20:35 |

podobné články