Článek

Tužín (SZ): Silnice z doby Rakouska-Uherska by asi nikdo nemodernizoval...

 
Komentář k záměru modernizace trati z Prahy do Mnichova a Norimberku, na které se nedávno dohodl ministr dopravy Dan Ťok se svým bavorským protějškem (podle SZ by prodloužila cestu vlakem do Mnichova a Norimberka i nadále až o hodinu delší, než při jízdě osobním automobilem):
29.04.2015 04:36 |

podobné články

Podobné články

TOP 09 má prý program z Rakousko-Uherska, zaútočil Paroubek na stranu

 
Šéf ČSSD Jiří Paroubek ve čtvrtek ostře zaútočil na TOP 09 a její ekonomický program. Podle Paroubka je "návratem do dob Rakouska - Uherska". Stranu, kterou založil Miroslav Kalousek, pak tituloval jako TOP(olánek)09.
27.08.2009 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3167 článků) , Miroslav Kalousek (5961 článků)

ČD snižují svou finanční ztrátu hlavně díky státním dotacím

 
České dráhy (ČD) se chlubí tím, že se jim v letošním roce daří snižovat finanční ztrátu. Ministerstvo financí jim ale loni navýšilo dotace a to i přesto, že podnik nepřikoupil žádné nové vlaky a ty stávající nemodernizoval. 
11.05.2015 21:06 |

podobné články

Jiří Vyvadil: Sedmnáctý listopad a hanobení prezidenta republiky. To země potřebuje…

 
Nikdo asi zatím nechce, abychom zde měli režim jako před rokem 1989 či za Rakouska Uherska, kdy stačilo v hospodě říci: Císař pán je vůl, či Husák je vůl a už jste šupajdili k soudu. Hospoda musí vydržet mnohé…
16.11.2016 15:15 |

podobné články

Oprava i stavba nových úseků silnic v kraji pokračuje

 
Další silnice v našem regionu se v příštích dvou letech dočkají rekonstrukce, přibude i nový úsek cesty. Krajští zastupitelé schválili vyhlášení veřejných zakázek na rekonstrukci úseku silnice II/464 v Bílovci, silnice ve Frýdku-Místku (silnice III/4848 a silnice II/473) i výstavbu nového úseku ulice Mostní (spojnice průmyslové zóny v Hrabové a ulice Frýdecké ve Vratimově).
23.09.2016 17:50 |

podobné články

Naučte se tažený štrúdl, je klasickou tečkou Štědrého večera!

 
Lahůdka zvaná jablečný štrúdl nám v české kuchyni zůstala z dob mocnářství Rakouska Uherska. K sladkému finále štědrovečerní hostiny léta patří a každá pořádná ženská by ji měla umět udělat. S taženým závinem je to podobné jako se svíčkovou nebo třeba s mariášem. Zvládnout tyhle disciplíny je totiž otázka cti.
21.12.2010 17:00 |

podobné články

Vávra: Točil jsem za každého režimu, a co?!

 
Režisérovi Otakaru Vávrovi, který 28. února oslaví úctyhodné sté narozeniny, se vyčítá, že dělal kariéru v každém režimu. Narodil se za Rakouska-Uherska, prožil první světovou válku, první republiku, německý protektorát, socialismus i vznik samostatné České republiky. Za tu dobu vytvořil téměř šedesát filmů – brilantních skvostů i prachobyčejných agitek.
27.02.2011 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Vávra (95 článků)

Velký módní slovník aneb Móda od A do Z

 
Za dob Rakouska Uherska a následné první republiky jsme přejímali do češtiny germanismy. Nyní od listopadové revoluce se náš slovník dvacet let košatí anglicismy s amerikanismy, které často používáme spíš intuitivně, aniž bychom jejich pravý smysl věděli.
11.04.2011 05:10 |

podobné články

Otto von Habsburg (†98):Ten, který měl být českým králem!

 
Jmenoval se Otto von Habsburg. Zachránil 15 000 lidí před Hitlerem. Uměl patnáct jazyků a mnozí ho označovali za jednoho z největších Evropanů. Toto pondělí, 4. července 2011, zemřel ve spánku v požehnaném věku 98 let. Čechy a další země bývalého Rakouska-Uherska tak přišly o posledního následníka habsburského trůnu. Tady je jeho životní příběh…
10.07.2011 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Otto von Habsburg (14 článků)

Ve Veroně zemřela nejstarší Evropanka, bylo jí 114 let

 
Ve Veroně dnes zemřela nejstarší Evropanka Venere Pizzinatová. Italce, která se narodila na území Rakouska-Uherska, bylo 114 let a byla zároveň třetím nejstarším člověkem na světě, uvedla agentura Reuters.
11.08.2011 13:35 |

podobné články

Vy jste ale bohatá země. Takových drahých nemocnic, říká o nás prý cizina

 
Nemocniční síť Rakouska-Uherska byla vybudována na základě vzdáleností a dojezdového času na koňských povozech. Tři nemocnice v okolí deseti kilometrů nebyly nic zvláštního. V moderní společnosti jsou ovšem tyto blízké nemocnice zbytečné, konstantně jsou neobsazené a zbytečně platí lékaře, kteří nemají co dělat. Právě ty se zruší. Takové argumenty používají zdravotní pojišťovny. Některým nemocnicím a pacientům se to ale nelíbí.
06.01.2012 06:55 |

podobné články

Generál Sedláček byl hrdinou, který se na svět díval s úsměvem, řekl Klaus

 
V úterý dopoledne se v památníku na Vítkově odehrálo poslední rozloučení s armádním generálem Tomášem Sedláčkem, který opustil tento svět v 94 letech. S mužem, který se narodil ještě za Rakouska - Uherska, se rozloučili i prezident Klaus a ministr obrany Vondra (ODS). Byl to hrdina, který dostál všem svým povinnostem a zůstal po celý život optimistou, shodli se řečníci.
04.09.2012 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Sedláček (121 článků)

Františka Hněvsová (97) z Hronova: Poznala všechny naše prezidenty! Nejlepší byl Masaryk!

 
Zažila všech deset našich prezidentů a jako jedna z mála může objektivně říci, jací vlastně byli. Koho národ miloval a kdo byl naopak běžným občanům trnem v oku? Tak na to přesně dokáže odpovědět velká pamětnice Františka Hněvsová z Hronova, která letos oslaví 97. narozeniny. Přestože se narodila za Rakouska-Uherska, dodnes jí to skvěle pálí a bedlivě sledovala i první přímou volbu, v níž zvítězil Miloš Zeman.
27.01.2013 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16405 článků)

MF DNES: Konec tradice? Obrazy prezidenta mizí ze zdi

 
Zvyk z Rakouska-Uherska bere zasvé. Ředitelé škol chtějí portrét prezidenta Václava Klause nahradit státním znakem nebo Komenským. Nemusí se měnit každých pět let.
05.02.2013 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8473 článků)

Mormonská církev je tu od Rakouska- Uherska. V restitucích ale nic nežádala

 
Přes 3000 členů má v České republice Církev Ježíše Krista Svatých Posledních Dnů – mormoni. Má 5 odboček v Čechách a další na Moravě. V samotné Plzni chodí na shromáždění pravidelně kolem 50 lidí. Samozřejmě největší komunita je v Praze a Brně.
17.03.2013 14:50 |

podobné články

Zázrak: Po sto letech se v Česku vylíhlo mládě orla skalního

 
Naposledy se na území Česka vylíhlo mládě orla skalního ještě za Rakouska-Uherska. Nyní však stoleté čekání skončilo. Ornitologové totiž ve čtvrtek informovali, že ve vojenském prostoru Libavá na Olomoucku se vylíhlo mládě tohoto opeřeného dravce.
30.05.2013 18:55 |

podobné články

Chaos a návrat do Rakouska-Uherska, kritizovala opozice občanský zákoník

 
Změny sedmi desítek zákonů, které jsou nutné v souvislosti s přijetím nového občanského zákoníku, se ve středu staly terčem kritiky opozičních poslanců. Ti varují, že norma, která začne platit od příštího roku, přinese do českého práva chaos. Opakovaně proto žádali u připravovaného kodexu odklad platnosti deset let.
12.06.2013 12:20 |

podobné články

Hrozí nám chaos, křičí levice kvůli novému občanskému zákoníku

 
Exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) na prosazení nového občanského zákoníku, jenž by nahradil dosud platný socialistický zákoník, usilovně pracoval, Odborníci nad ním debatovali v podstatě deset let. Teď má být uveden v život a levicová opozice se obává, že v českém právu nastane chaos. Hrozí nám prý návrat do dob Rakouska-Uherska. Informuje o tom server Novinky.cz.
12.06.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1690 článků) , Jiří Pospíšil (1690 článků)

7 nejnapjatějších vztahů hrdinů seriálu První republika

 
Seriál První republika mapuje Prahu v době rozpadu Rakouska-Uherska a sleduje rodinu Valentových. Vztahy mezi nimi i s ostatními postavami jsou občas velmi napjaté, a tak jsme pro vás našli ty nejsložitější!
15.02.2014 05:50 |

podobné články

Kníže „drbal" Babiše a pak ohromil: V ČT jsou cvičení, aby nešli proti významným ministrům

 
REPORTÁŽ Redukce vysokých škol, k Andreji Babišovi nekritická Česká televize a Jan Masaryk sloužící věrně v armádě Rakouska-Uherska. Mimo jiné i o tom se hovořilo na pivu s Karlem Schwarzenbergem. A přes zákaz konzumace alkoholu se to odehrálo v Parlamentu.
30.03.2014 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3584 článků) , Jan Masaryk (90 článků)