Článek

Trutnoff pozval kapelu z kyjevského Majdanu i The Subways

 
Trutnoff Open Air se uskuteční v trutnovském areálu Na Bojišti od 20. do 23. srpna a je věnován svobodě Ukrajiny.
24.07.2015 15:00 |

podobné články

Podobné články

Trutnoff láká na Prodigy, Subways i Havelku

 
Třicátý ročník hudebního festivalu Trutnoff, kterému se přezdívá Český Woodstock, začíná ve čtvrtek 20. srpna a končí v neděli 23. srpna.
19.08.2015 13:51 |

podobné články

Trutnoff: Patti Smith zaříkávala, Ondřej Havelka házel perly swingu

 
Letošní Open Air festival Trutnoff 2014, který proběhl od 14. do 17. srpna, zažil hned několik premiér. Poprvé předvedli své hřmotné umění zástupci tvrdých metalových odnoží, konkrétně thrashoví Kreator a black metaloví Cradle of Filth. Také Jiří Suchý nevystupuje běžně na podobných přehlídkách, tu letošní navštívil po několikaletém váhání. A v neposlední řadě přislíbili účast také propagátoři revolučních tradic, španělští Ska-P. Což je v případě festivalu Trutnoff, který se všeho komunistického štítí, opravdová pikanterie.
17.08.2014 14:16 |

podobné články

Osobnosti: Patti Smith (35 článků) , Ondřej Havelka (45 článků) , Jiří Suchý (205 článků) , Jiří Havelka (29 článků) , Ondřej Suchý (15 článků) , Ondřej Suchý (15 článků)

Na akci Trutnoff in Prague ve Foru Karlín vystoupí The Prodigy

 
Britská skupina The Prodigy, která byla jednou z hvězd letošního Trutnoff Open Air Festivalu, vystoupí 16. listopadu v pražském Foru Karlín. Zatímco v zahraniční kapela zaplňuje desetitisícové haly, tentokrát na akci s názvem Trutnoff in Prague vystoupí v sále s kapacitou 3000 lidí.
02.09.2015 11:21 |

podobné články

Trutnoff nabízí boj za Ukrajinu, Vinnetoua i bohoslužbu

 
Druhým dnem pokračuje festival Trutnoff, návštěvníci se mohou těšit třeba na ukrajinskou kapelu Kozak System, Dana Bártu nebo Čechomor.
21.08.2015 11:26 |

podobné články

Osobnosti: Dan Bárta (213 článků)

Indie-rockeři Subways, kteří předskakovali AC/DC, zahrají v Praze

 
Mladá britská skupina The Subways, která si libuje v neotesaném kytarovém zvuku, vystoupí 29. března v Lucerna Music Baru. Za jejich nejmasovější úspěch lze zatím označit předskakování skupině AC/DC na stadiónu Wembley v Londýně.
09.02.2010 10:25 |

podobné články

The Subways: Prahu nesmíme vynechat

 
V září vydalo britské trio The Subways své třetí album Money & Celebrity. V neděli vystoupí v pražském Lucerna Music Baru. Právu poskytl rozhovor zpěvák a kytarista Billy Lunn.
26.10.2011 11:15 |

podobné články

Rock for People slibuje Franz Ferdinand, The Kooks, The Subways, Irie Revoltés

 
Festival Rock for People, který se letos koná 3. až 6. července v Hradci Králové, již potvrdil většinu zahraničních účinkujících - jména jako Franz Ferdinand, The Kooks, The Subways a mnoho dalších.
24.02.2012 14:05 |

podobné články

Billy Lunn ze skupiny The Subways: Naše příští album chci produkovat sám

 
Zpěvák a kytarista Billy Lunn z britské skupiny The Subways si užívá letní festivalovou sezónu. "Myslím, že turné obecně je inspirativní prostředí. A festivaly obzvlášť, protože člověk kolem sebe vidí tisíce lidí, kteří se dobře baví, což je něco, co mi pomáhá. Taky na festivalech vidíme řadu koncertů jiných kapel, a to se na běžném turné nepoštěstí," řekl v rozhovoru pro Právo Lunn.
19.07.2012 13:10 |

podobné články

Ve Vroutku vystoupí Subways a Anthony B

 
Festival Rock for Churchill, který se koná 29. a 30. srpna ve Vroutku u Podbořan, oznámil dva další hlavní interprety. Jsou jimi The Subways a jamajský zpěvák Anthony B. Doplní stávající headlinery Parov Stellar Band, Dub Pistols a Dreadzone.
07.05.2014 17:35 |

podobné články

Sziget hlásí: Florence and the Machine, Alt-J, The Subways a další

 
Maďarský festival Sziget bude mít v příštím roce více než padesát programových lokalit a pořadatelé začínají poodhalovat jména kapel. Potvrdili účast Florence and the Machine, The Subways, Alt-J, Jamieho Woona a dalších. Permanentky budou v předprodeji k dispozici od 31. prosince 2014.
21.12.2014 08:05 |

podobné články

Billy Lunn: Překonal jsem své démony

 
Jednou z nejpopulárnějších britských kapel v České republice jsou nepochybně The Subways. Koncertovali u nás už několikrát a v březnu si to zopakují – 7. vystoupí v brněnském klubu Fléda, o den později v pražském Lucerna Music Baru. V únoru vyjde jejich nové album nazvané prostě The Subways. Zpěvák a kytarista Billy Lunn odpověděl Právu na několik otázek.
12.01.2015 12:22 |

podobné články

V Glastonbury mívám blackout, říká frontman The Subways

 
Rozhovor s kapelou The Subways o nové desce, stagedivingu i pocitech z hraní na festivalu v Glastonbury.
24.02.2015 07:56 |

podobné články

Ukrajinec zraněný při bojích na Majdanu zemřel po dlouhém kómatu v olomoucké nemocnici

 
Jeden ze zraněných z kyjevského Majdanu, třiapadesátiletý Jurij Sydorčuk, zemřel v sobotu v olomoucké vojenské nemocnici.
30.06.2014 10:15 |

podobné články

Tohle vše nasvědčuje tomu, že se připravuje svrhnutí Zemana ve stylu Majdanu a Herman v tom hraje zásadní roli. Může dojít k násilí, varuje bývalý zpravodajský důstojník Bašta

 
ROZHOVOR Exministr a bývalý náměstek ředitele Federální bezpečnostní informační služby (FBIS) Jaroslav Bašta říká, že se mu zdá, že jsme v posledních dvou týdnech konfrontováni se scénářem další barevné revoluce podle vzoru kyjevského Majdanu. „Bez otevřené podpory zejména veřejnoprávních médií by se nic z toho, co se v uplynulých týdnech s dalajlámou a panem Bradym odehrálo, nemohlo uskutečnit. Média jsou jednoznačně na straně vzbouřenců a věčných petentů. Dojde-li k násilí na ulicích, bude to jednoznačně jejich vina,“ varuje Bašta.
03.11.2016 16:05 |

podobné články

„Jakeše tu nechceme!“ Plastici a další kvůli pozvání papaláše odřekli Trutnoff

 
„Plastici“ i další kapela „Už jsme doma“ odřekli účast na legendárním festivalu Trutnoff. Důvod? Jeho zakladatel a bývalý disident Martin Věchet pozval na akci i bývalého komunistického pohlavára Milouše Jakeše. Symbolem festivalu je přitom osobnost Václava Havla. Věchet tak učinil v rámci natáčení dokumentu Milda, na kterém se podílí. Nápad vyvolal velkou nevoli nejen mezi hudebníky, ale i obvyklými návštěvníky.
11.05.2016 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4783 článků) , Martin Havel (137 článků)

Na festival Trutnoff pozvali Jakeše. Dvě kapely odřekly účast

 
Bývalý disident a pořadatel festivalu Trutnoff Martin Věchet pozval na akci bývalého generálního tajemníka ústředního výboru KSČ Miloše Jakeše. Ukázalo to video, které se bjevilo na sociálních sítích. Záběry pořídil režisér Pavel Křemen při natáčení dokumentu o Jakešovi. Dnes třiadevadesátiletý Jakeš na videu pozvání přijal.
12.05.2016 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Jakeš (78 článků)

Trutnoff nabídl metalový večer s Fear Factory a připomněl nedožité osmdesátiny náčelníka Havla

 
Tradiční festival Trutnoff nabídl pestrý program - po ekumenické mši následovala tvrdá metalová hudba v čele s populární americkou skupinou Fear Factory. Diváky zklidnil písničkář Jiří Schmitzer, na přehlídce se také vzpomínalo na nedožité osmdesátiny "náčelníka" Václava Havla. Letošní ročník byl hojně diskutovaný již dlouho před svým začátkem, kdy spoluzakladatel přehlídky Martin Věchet pozval na akci Milouše Jakeše.
19.08.2016 23:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4783 článků) , Jiří Schmitzer (67 článků) , Jiří Havel (348 článků) , Martin Havel (137 článků) , Jiří Havel (348 článků)

VIDEO Na Majdanu zase hoří. Kyjevská radnice chtěla uklidit náměstí a podívejte se , jak to dopadlo

 
V ulicích Kyjeva se opět bojuje. Radnice vedená Vitalijem Kličkem, jednou z tváří únorové revoluce, nařídila rozebrat barikády na Majdanu. To se ale lidem, kteří stále na Majdanu přebývají, nelíbí, a tak zaútočili.
07.08.2014 16:46 |

podobné články

VIDEO Bez keců a lhaní: Takto to dnes vypadá na kyjevském Majdanu, kde je opět veselo

 
V ulicích Kyjeva se opět bojuje. Radnice vedená Vitalijem Kličkem, jednou z tváří únorové revoluce, nařídila rozebrat barikády na Majdanu. To se ale lidem, kteří stále na Majdanu přebývají, nelíbí, a tak zaútočili.
07.08.2014 16:50 |

podobné články