Článek

Třetí povodňový stupeň platí nadále na Nežárce, voda klesá

 
Třetí povodňový stupeň platí na jihu Čech stále na Nežárce v měřící stanici Hamr. Voda ale nikde neohrožuje lidská stavení a nadále klesá. Druhý stupeň je podle Povodí Vltavy ještě na Nové řece v Mláce a na Lužnici v Klenovicích a v Bechyni na Táborsku. Ve stanici Pilař je už na nejnižším stupni povodňové aktivity.
11.08.2010 09:00 |

podobné články

Podobné články

Na Liberecku se zvedají vodní toky, Předlánce hlásí třetí stupeň

 
Liberecký kraj opět děsí velká voda. Kvůli vytrvalému dešti již na některých místech platí 2. povodňový stupeň, v osadě Předlánce u Višňové platí dokonce 3. stupeň. V Hrádku nad Nisou se voda již rozlila po několika loukách.
27.09.2010 13:55 |

podobné články

Stav ohrožení platí už jen na jihu Čech, voda na většině míst klesá

 
Třetí povodňový stupeň v úterý platí už pouze v jižních Čechách na toku Nežárka u obce Val poblíž Veselí nad Lužnicí. Voda ale od pondělí stále opadá a ve stavu ohrožení se už zřejmě neudrží, od stavu pohotovosti ji dopoledne dělilo sotva pár čísel.
10.08.2010 09:30 |

podobné články

Labe ve Špindlerově Mlýně klesá, stav ohrožení se drží na přehradě Labská

 
Hladina Labe ve Špindlerově Mlýně začala klesat. Z třetího stupně ohrožení voda opadla na druhý povodňový stupeň, tedy pohotovost. Třetí stupeň – stav ohrožení stále platí na přehradě Labská, ale i tam se hladina vody snižuje. Druhý stupeň platí na Stěnavě v Meziměstí, řeka však podle vodohospodářů kulminuje. A srážky také ustávají. Uvedl to po 22:30 vedoucí dispečinku Povodí Labe Jiří Petr.
17.05.2014 21:00 |

podobné články

Třetí povodňový stupeň platí už jen na dvou místech Otavy

 
Kvůli vytrvalému dešti a tání sněhu na Šumavě vystoupala v úterý nad ránem Otava v Rejštejně a později i Vydra v Modravě a Otava v Sušici na třetí povodňový stupeň. Po osmé ráno klesla Vydra na druhý povodňový stupeň. Hladiny toků v oblasti horní Otavy by měly kulminovat během rána a dopoledne, informoval v úterý Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
01.12.2015 06:50 |

podobné články

O víkendu opět hrozí povodně, hladiny zatím klesají

 
Stav ohrožení, tedy třetí povodňový stupeň, platí už jen na řece Nežárce na Hamru v jižních Čechách. Krajský hydrolog Tomáš Vlasák ve středu pro agenturu Mediafax uvedl, že řeky dál klesají.
11.08.2010 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Vlasák (19 článků)

Hladiny řek v ČR klesají, stupeň ohrožení ale na mnoha místech stále platí

 
Na mnoha místech ČR stále platí první a druhý povodňový stupeň. Třetí stupeň už je však na stále méně a méně místech. V současné chvíli platí nejvyšší povodňový stupeň na deseti místech, hlavně v Plzeňském a Ústeckém kraji. V Praze zůstane Vltava na prvním povodňovém stupni, v Mělníku, Ústí nad Labem a Děčíně je ale Labe pořád na stupni ohrožení.
16.01.2011 09:30 |

podobné články

V Ústí byl na Labi zrušen první povodňový stupeň

 
Na Labi v Ústí nad Labem byl v sobotu odpoledne odvolán první povodňový stupeň. Hladina řeky klesla po 15. hodině pod 450 cm, což je hranice pro jeho vyhlášení a voda dál opadá. V Ústeckém kraji platí první povodňový stupeň už jen na Labi v Děčíně, kde do jeho dovolání zbývá řece klesnout o 15 cm. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMU).
15.06.2013 19:30 |

podobné články

Třetí povodňový stupeň na Vysočině je stále aktuální

 
Na Vysočině stále platí třetí povodňový stupeň na Svratce v Borovnici. Vyplývá to z údajů Povodí Moravy. V tomto úseku řeku od středy blokují ledové kry, ale pozvolna odtávají, uvedla mluvčí povodí Veronika Slámová.
01.03.2012 14:20 |

podobné články

Stav ohrožení platí v ČR už jen na Hamru na Lužnici

 
Poslední třetí povodňový stupeň v Česku platí už jen na Hamru na jihočeské Lužnici. Hladina tam však od noci z neděle na pondělí stále klesá, jak ukazují internetové stránky povodí Vltavy.
10.08.2010 19:25 |

podobné články

V Moravskoslezském kraji voda klesá

 
Ačkoliv déšť v Moravskoslezském kraji dosud neustal, voda v řekách pomalu klesá. I Olše v Českém Těšíně, která se v noci na pátek dostala až do výšky 416 centimetrů a tím na 3. povodňový stupeň, je od 16 hodiny už pouze na stupni číslo jedna.
16.05.2014 12:35 |

podobné články

Extrémní počasí: První domy zaplavila voda!

 
AKTUALIZOVÁNO: Česku hrozí povodně! Na jihu Čech už byl na řekách Malše, Černá, Blanice a na Zlatém potoku vyhlášen třetí povodňový stupeň. Lidé vyklízejí přízemí domů a zahrady a chystají se na evakuaci! Druhý povodňový stupeň je na Labi a na Stěnavě na severu Čech.
23.06.2009 11:05 |

podobné články

Povodňová situace: ŘEKY KLESAJÍ! Místy stále platí první povodňový stupeň

 
Hladina řek v Libereckém a Královéhradeckém kraji, na nichž byl v sobotu večer a v noci po vytrvalém dešti vyhlášen třetí stupeň povodňové aktivity, už klesly. Ráno byl na tocích v této oblasti vyhlášen maximálně první stupeň, tedy bdělost, a dnes by se voda zvedat neměla. ČTK to sdělil vedoucí dispečinku Povodí Labe Jiří Petr.
18.05.2014 10:20 |

podobné články

Jižní Čechy: Velká voda pomalu ustupuje

 
Na jihu Čech velká voda klesá hodinu od hodiny pouze po centimetrech. Třetí stupeň povodňové aktivity platí v Roudné na řece Malši a především na Blanici v Bavorově a v Husinci pod Husineckou přehradou.
25.06.2009 16:25 |

podobné články

Třetí povodňový stupeň stále ohrožuje některé kraje Česka

 
Obleva a tání přinesly v minulých dnech až třetí stupeň povodňového nebezpečí do některých českých krajů. I přesto, že na Karlovarsku hladina vody kulminuje, Plzeňsko a Olomoucko jsou nadále ohroženy.
15.01.2011 08:15 |

podobné články

Hladiny řek klesají, třetí stupeň je na řece Moravě

 
Hladiny řek postupně klesají, situace je díky slunečnému počasí bez srážek příznivá. Třetí povodňový stupeň však nadále trvá na Moravě v Lanžhotě a ve Strážnici, druhý stupeň je na Moravě u Olomouce, na dolní Dyji a na Loučné u Dašic.
05.06.2010 17:00 |

podobné články

POVODŇOVÝ SPECIÁL: Kde všude lidi trápí velká voda

 
Až do pondělní 20. hodiny prodloužili meteorologové výstrahu před povodněmi. Třetí stupeň povodňové aktivity podle meteorologů platí ve Středočeském, Karlovarském, Plzeňském a Ústeckém kraji.
15.01.2011 09:15 |

podobné články

Mandava, Ploučnice a Smědá na 3. stupni: Višňová evakuuje

 
AKTUALIZUJEME: Liberecký kraj opět děsí velká voda. Kvůli vytrvalému dešti již na některých místech platí 2. povodňový stupeň, v osadě Předlánce u Višňové platí dokonce 3. stupeň. Ten je také ve Varnsdorfu na Mandavě a na Ploučnici ve Stráži pod Ralskem. Obec Višňová evakuovala už 20 lidí.
27.09.2010 08:35 |

podobné články

Řeky klesají, třetí stupeň platí ještě na osmi místech republiky

 
Situace na českých řekách a rybnících se uklidňuje. Voda dál klesá a je tak vidět stále více škod, které napáchala.
08.06.2013 08:05 |

podobné články

Hladiny řek se vrací do normálu, třetí stupeň ohrožuje stále méně míst

 
I přesto, že třetí povodňový stupeň stále ohrožuje některé české kraje, hladina většiny českých řek kulminuje a klesá. Stav ohrožení zůstává na některých místech Labe, Berouky, Cidliny, Mži, Střele a na několika místech v Karlovarském kraji.
16.01.2011 08:30 |

podobné články