Článek

Tresty pro dotační mafii z Ústí. Kušnierz dostal 7 let, exnáměstek podmínku

 
Ústecký krajský soud dnes poslal bývalého ředitele úřadu Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad Petra Kušnierze na sedm let do vězení za ovlivňování výběru projektů dotovaných penězi z evropských fondů. Uznal ho vinným ze zneužití pravomoci a poškozování finančních zájmů Evropských společenství. Bývalý náměstek hejtmanky Ústeckého kraje Pavel Kouda dostal tříletý podmíněný trest s odkladem na pět let.
23.03.2016 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (433 článků)
Podobné články

Exředitel dotačního úřadu Petr Kušnierz je opět na svobodě

 
Někdejší ředitel dotačního úřadu Severozápad Petr Kušnierz je opět na svobodě. Podle serveru iDnes.cz byl propuštěn kvůli uplynutí tříměsíční lhůty pro možné ovlivňování svědků. Vazba se týkala jedné ze tří kauz okolo ROP Severozápad, do nichž je Kušnierz zapleten.
03.10.2012 21:10 |

podobné články

Kušnierz, nejslavnější tunelář dotací ze Severozápadu, prý začal spolupracovat. A hned začaly domovní prohlídky...

 
Bývalý vysoký úředník Petr Kušnierz, který čelí žalobě z machinací v Regionálním operačním programu (ROP) Severozápad, začal spolupracovat s policií. Uvedla to Česká televize s tím, že Kušnierz kriminalistům nabídl své přiznání i svědectví o účasti řady regionálních politiků na dotačních podvodech.
16.12.2015 22:20 |

podobné články

Odvolací soud začne řešit dotační korupční kauzu ROP Severozápad

 
Pražský vrchní soud dnes začne projednávat odvolání v dotační kauze Regionálního operačního programu Severozápad (ROP), v níž byl ředitel tohoto úřadu Petr Kušnierz nepravomocně odsouzen k sedmi rokům vězení. Případ se týká ovlivňování projektů za 1,4 miliardy korun, zhruba 922 milionů korun dotační úřad proplatil. Odvolací řízení je naplánováno na tři dny. Soud by měl končit ve čtvrtek, píše ČTK.
18.04.2017 06:10 |

podobné články

Kušnierz žádal úplatek 1,7 milionu korun. Půjde za mříže na 7 a půl roku

 
Bývalý ředitel dotačního programu ROP Severozápad Petr Kušnierz opakovaně požadoval úplatek ve výši 1,7 milionu korun. Na půdě soudu to prohlásila předsedkyně senátu Krajského soudu v Ústí nad Labem Kamila Elsnicová. Byl odsouzen k trestu odnětí svobody na 7 a půl roku. Dostal zároveň peněžitý trest ve výši 750 tisíc korun.
12.07.2012 10:45 |

podobné články

Exšéf dotačního úřadu nemá na pokutu, přestože vzal úplatky za téměř 2 miliony!

 
Bývalý ředitel úřadu pro evropské dotace v Ústí nad Labem Petr Kušnierz stále nezaplatil pokutu 750 tisíc. Tu mu vyměřil soud, který ho zároveň poslal na 5 let do vězení. Tam Kušnierz skončil kvůli tomu, že vzal úplatky za téměř dva miliony korun.
25.04.2013 13:30 |

podobné články

Kušnierz z dotačního úřadu se vrací do vazby

 
Bývalý ředitel Úřadu Regionální rady Severozápad Petr Kušnierz zůstal na svobodě čtyři měsíce a už se znovu vrací do vazby. Podle informací serveru Aktuálně.cz ho do ní ve středu poslala soudkyně Okresního soudu v Ústí nad Labem.
04.07.2012 14:50 |

podobné články

Státní zástupce obžaloval 8 lidí v kauze ROP Severozápad, včetně straníka ČSSD

 
Státní zástupce podal ke Krajskému soudu v Ústí nad Labem obžalobu na osm lidí obviněných kvůli machinacím s dotacemi v Regionálním operačním programu (ROP) Severozápad. Informaci České televize potvrdil krajský státní zástupce Jan Jakovec. Mezi obviněnými je bývalý náměstek hejtmanky Pavel Kouda (ČSSD) a také tři už bývalí ředitelé Úřadu regionální rady ROP Severozápad Petr Vráblík, Pavel Markvart a Petr Kušnierz. Některým z nich hrozí až dvanáctileté vězení. Kušnierz si už odpykává pětiletý trest za přijímání úplatků.
20.12.2013 13:42 |

podobné články

Trest za korupci a čachry s eurodotacemi: Kušnierz dostal 7,5 roku natvrdo!

 
Neber úplatky, neber úplatky... Jenže bývalý ředitel dotačního úřadu Severozápad Petr Kušnierz se dobrou radou neřídil a půjde sedět. Za čachry s eurodotacemi dostal trest 7,5 roku a peněžitou pokutu 750 tisíc korun.
12.07.2012 13:40 |

podobné články

Bývalý ředitel ROP Severozápad Kušnierz si má odsedět 7 let ve vězení

 
Bývalý ředitel úřadu Regionálního operačního programu ROP Severozápad Petr Kušnierz má strávit sedm let ve vězení za ovlivňování výběru projektů dotovaných evropskými penězi. Trest mu dnes vyměřil ústecký krajský soud. Podmínkami potrestal někdejšího náměstka hejtmanky Ústeckého kraje Pavla Koudu, dalšího bývalého ředitele úřadu Pavla Markvarta a úřednici Irenu Kotlanovou. Ta měla status spolupracující obžalované. Naopak bývalého právníka úřadu Jana Martinovského a dalšího z ředitelů Petra Vráblíka obžaloby zprostil.
23.03.2016 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (433 článků)

Soud rozhodne o ovlivňování evropských dotací na severu Čech

 
Pražský vrchní soud dnes rozhodne o odvoláních v dotační kauze Regionálního operačního programu severozápad (ROP), v níž byl ředitel tohoto úřadu Petr Kušnierz nepravomocně odsouzen k sedmi rokům vězení. Případ se týká ovlivňování projektů za 1,4 miliardy korun, zhruba 922 milionů korun dotační úřad proplatil.
19.04.2017 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1059 článků)

Kušnierz, podezřelý z korupce, mohl být vybrán na místo ředitele předem

 
Výběr Petra Kušnierze na místo ředitele Úřadu Regionální rady Severozápad mohl být prý zmanipulovaný. Vyplývá to z e-mailové korespondence, kterou v pondělí při pokračování procesu s Kušnierzem a dalšími šesti lidmi obžalovanými z přijímání úplatků a uplácení, četla soudkyně. Se svým předchůdcem Petrem Vráblíkem se Kušnierz několik týdnů před výběrovým řízením bavil o svém zvolení jako o hotové věci.
23.01.2012 15:50 |

podobné články

Kušnierz, podezřelý z korupce, mohl být vybrán na místo ředitele předem

 
Výběr Petra Kušnierze na místo ředitele Úřadu Regionální rady Severozápad mohl být prý zmanipulovaný. Vyplývá to z e-mailové korespondence, kterou v pondělí při pokračování procesu s Kušnierzem a dalšími šesti lidmi obžalovanými z přijímání úplatků a uplácení, četla soudkyně. Se svým předchůdcem Petrem Vráblíkem se Kušnierz několik týdnů před výběrovým řízením bavil o svém zvolení jako o hotové věci.
24.01.2012 17:20 |

podobné články

Jak se žije na Severozápadě: Kušnierz bral ročně 1,3 milionu

 
Odsouzený šéf operačního programu Severozápad Petr Kušnierz si ve své funkci přišel na pohádkové peníze. Kromě toho, že si vydělal miliony na provizích, bral ještě za svou funkci velmi zajímavý plat a odměny. Za rok a čtvrt si takto přišel na 1,5 milionu.
05.08.2012 20:10 |

podobné články

Odplata za „prašivého psa“. Zkorumpovaný úředník ukázal do vysoké politiky

 
Bývalý a odsouzený šéf dotačního úřadu ROP Severozápad Petr Kušnierz se rozhodl před soudem otevřeně promluvit o ovlivňování projektů na severu Čech. Stín padl na řadu známých jmen, podle serveru Aktuálně.cz dokonce na exhejtmanku Janu Vaňhovou nebo stávajícího velvyslance v USA Petra Gandaloviče. Svůj krok Kušnierz zdůvodnil tím, že si už nechce za ostatní odpykat další trest.
22.02.2016 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gandalovič (84 článků) , Jan Čech (189 článků)

Drahé špatné rozhodnutí: Exnáměstek ministra dostal šest let a musí zaplatit 282 milionů

 
Bývalý první náměstek ministra práce Vladimír Šiška dostal šest let vězení za zmanipulování zakázky na výplatu sociálních dávek ve prospěch firmy Fujitsu Technology. Státu musí také nahradit škodu 282 milionů korun. Druhý obžalovaný, tehdejší ředitel odboru ministerstva vnitra Miroslav Duda, dostal tříletou podmínku. Oba se na místě odvolali.
30.09.2016 14:35 |

podobné články

Před 20 lety zemřel Miloš Kopecký (†73): Tajemství jeho rodiny! Vnuk skončil v kriminále

 
Dnes je tomu právě 20 let, co zemřel populární herec Miloš Kopecký (+73). Po jeho smrti čekala rodinu řada těžkých zkoušek, ta největší jeho milovanou dceru Barboru – jejího syna a Kopeckého vnuka Martina totiž soud před časem poslal do vězení za krádeže! Vnuk slavného herce Miloše Kopeckého (†73) Martin Vencour (24), který si odpykává ve vazební věznici Praha-Pankrác několikaměsíční trest za krádež, má více vroubků! reklama* Jak deník Aha! včera informoval, ve věznici se Martin ocitl letos na jaře, kdy 11. dubna Městský soud v Praze zamítl jeho stížnost proti nařízení výkonu trestu. Ten mu už 22. září 2008 uložil Obvodní soud pro Prahu 3 za krádež a odsoudil ho na 8 měsíců s podmínkou na 24 měsíců. Jenže Martin podmínku nesplnil. Ve zkušební době ho policie přistihla při řízení motorového vozidla, i když mu pražský magistrát vyslovil roční zákaz. Tím spáchal přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a byl odsouzen na dalších 6 měsíců se zkušební dobou na 18 měsíců. Do konce roku by mohl být teoreticky opět na svobodě. Jenže jakmile opustí brány věznice, začne se mu odměřovat druhý trest. Pokud ani tuto podmínku nedodrží, mohl by se ve vězení ocitnout brzy zase. Co na to Martinova máma, Kopeckého jediná dcera Barbora Vencourová? „To se může stát každému,“ odsekla rozčileně na otázku deníku Aha! a více se k věci nechtěla vyjadřovat.Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/63891/uvezneny-vnuk-milose-kopeckeho-az-vyjde-z-basy-zacne-dalsi-trest.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy Vnuk slavného herce Miloše Kopeckého (†73) Martin Vencour (24), který si odpykává ve vazební věznici Praha-Pankrác několikaměsíční trest za krádež, má více vroubků! reklama* Jak deník Aha! včera informoval, ve věznici se Martin ocitl letos na jaře, kdy 11. dubna Městský soud v Praze zamítl jeho stížnost proti nařízení výkonu trestu. Ten mu už 22. září 2008 uložil Obvodní soud pro Prahu 3 za krádež a odsoudil ho na 8 měsíců s podmínkou na 24 měsíců. Jenže Martin podmínku nesplnil. Ve zkušební době ho policie přistihla při řízení motorového vozidla, i když mu pražský magistrát vyslovil roční zákaz. Tím spáchal přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a byl odsouzen na dalších 6 měsíců se zkušební dobou na 18 měsíců. Do konce roku by mohl být teoreticky opět na svobodě. Jenže jakmile opustí brány věznice, začne se mu odměřovat druhý trest. Pokud ani tuto podmínku nedodrží, mohl by se ve vězení ocitnout brzy zase. Co na to Martinova máma, Kopeckého jediná dcera Barbora Vencourová? „To se může stát každému,“ odsekla rozčileně na otázku deníku Aha! a více se k věci nechtěla vyjadřovat.Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/63891/uvezneny-vnuk-milose-kopeckeho-az-vyjde-z-basy-zacne-dalsi-trest.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy
16.02.2016 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Kopecký (99 článků)

Berlusconi má další problém: Podle soudců spolupracoval s mafií!

 
Nedávno byl italské expremiér odsouzen za daňové podvody, teď čelí ještě závažnějšímu obvinění.  Ještě dřív než se dostal do politiky, dlouhá léta udržoval úzké styky s mafií a dokonce jí platil v rámci jakési "dohody o neútočení". Vyplynulo to z rosudku nad blízkých spolupracovníkem, kterého soud ze spolupráce s mafií usvědčil.
08.09.2013 11:10 |

podobné články

Skladování zakázaných min ve Vrběticích skončí bez trestu, rozhodl soud

 
Soud všechny zprostil obžaloby ze skladování zakázaných výbušnin ve Vrběticích na Zlínsku. Lidem hrozily až dvanáctileté tresty, firmám Excalibur Army a Real Trade Praha i zrušení. Státní zástupce Leo Foltýn žádal pro dva obžalované podmíněné tresty a pro tři lidi tresty od tří let do 6,5 roku. Firmám navrhl peněžité tresty deset a pět milionů korun. Obhajoba vinu odmítla a žádala zproštění obžaloby. Krajský soud ve Zlíně jí ve středu dal za pravdu.
27.07.2016 12:50 |

podobné články

Soud zrušil podmíněné tresty pro Rittiga a Nečasovou

 
Podmíněné tresty pro bývalou šéfku kabinetu premiéra Petra Nečase Janu Nečasovou (dříve Nagyovou) ani pro lobbistu Ivo Rittiga a jeho právníka neplatí. Pražský vrchní soud ve čtvrtek zrušil předchozí rozsudek v případu údajného vyzrazení utajované zprávy BIS a věc vrátil k dalšímu projednání. Původní verdikt ukládal Nečasové podmínku v délce 1,5 roku a tříletý zákaz práce ve funkcích s přístupem k utajovaným informacím, Rittigovi devítiměsíční podmínku.
14.09.2017 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků) , Ivo Rittig (108 článků)