Článek

Trafačka zahajuje nový život. Výstava Forever! představí díla Jiřího Petrboka

 
Novou etapu své existence zahajuje v Příčné ulici v Praze 1 Trafo Galerie. Poté, co loni skončila své osmileté působení v bývalé vysočanské trafostanici, bude kolektiv Trafačka výstavy a akce pořádat v prostoru Ex Post. Ten vznikl z bývalé pošty. První výstava nazvaná Forever! představuje tvorbu Jiřího Petrboka, jejímž kurátorem je Otto Urban.
11.09.2015 09:58 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Urban (7 článků)
Podobné články

RECENZE: Jiří Petrbok recykluje zažité symboly

 
Pražská Trafo galerie, která změnila adresu, začala svůj nový život výstavou výtvarníka Jiřího Petrboka Forever!. Zatímco předešlé působiště galerie bylo v bývalé libeňské trafostanici, tentokrát budou milovníci umění obdivovat exponáty v prostoru bývalé pošty.
23.09.2015 15:10 |

podobné články

Trafačka se loučí. Musí ustoupit plánům developera

 
Poslední výstava v alternativním kulturním a rezidenčním prostoru Trafačka potrvá do 14. prosince.
05.12.2014 14:25 |

podobné články

V Praze 1 je nový galerijní prostor, místo v něm našla i Trafačka

 
Nový prostor pro pořádání výstav, prezentaci umění a designu či pro vzdělávací akce vznikl v budově bývalé pošty v Příčné ulici v Praze 1. Dnes se v místě nazvaném Ex Post odehrála vernisáž výstavy Jakuba Roztočila, který kombinuje malbu a kinetické umění. Příští týden zahájí v části prostor Ex Post činnost také Trafo galerie kolektivu Trafačka, který nedávno po osmi letech ukončil své působení v dnes již legendární vysočanské hale.
01.09.2015 20:00 |

podobné články

Nenechte si ujít: Legendární kapela, která se proslavila hitem Forever Young, míří do Čech!

 
Světová legenda míří do Čech. O kom je řeč? Řeč je o legendární partě Alphaville. Skupina, která má na svědomí megahity Forever Young, Big in Japan nebo Sounds Like A Melody. Právě těmito songy si v závěru minulého tisíciletí podmanili svět. Hit Forever Young vyhrál hitparády snad na všech kontinentech světa a byl přezpíván snad do všech možných jazyků.
19.01.2018 15:05 |

podobné články

Legendární Trafačku zdemolovaly bagry. Místo ní vzniknou byty a obchody

 
Prostory, které v pražských Vysočanech osm let fungovaly jako alternativní kulturní a rezidenční prostor Trafačka, demolují bagry. Trafačka se z bývalé trafostanice ČKD odstěhovala a jako galerie začala nově působit v centru Prahy. Vlastník objektu plánuje na místě vystavět nové budovy. Rezidenti, často streetartoví umělci, našli v některých případech nové ateliéry, z dalších se ale mezitím stali umělci zastupovaní prestižními komerčními galeriemi.
02.10.2015 16:45 |

podobné články

RECENZE: Jiří Petrbok vystoupal až do třetího patra

 
V Galerii města Kolína probíhá výstava výrazného představitele současného expresivního umění, malíře Jiřího Petrboka. Je to tvůrce, který sází na tvarovou exaltovanost, předimenzovanou barevnost a abstraktní hru symbolů.
31.01.2015 07:20 |

podobné články

Upoutávka na Duke Nukem Forever by neprošla

 
Nový trailer na Duke Nukem Forever obsahuje takové množství sprosťáren a závadného obsahu, že ho mohou vývojáři pouštět jen za zavřenými dveřmi.
08.10.2010 13:15 |

podobné články

Základna EDF z Duke Nukem Forever

 
Podívejte se na obrázky z Duke Nukem Forever.
10.05.2009 07:55 |

podobné články

Obří monstra z Duke Nukem Forever

 
Nové obrázky z Duke Nukem Forever.
14.07.2009 16:30 |

podobné články

Duke Nukem Forever stále ve vývoji, tvrdí herec

 
Sám Duke naznačil, že se stále pracuje na střílečce Duke Nukem Forever.
08.01.2010 14:50 |

podobné články

Duke Nukem Forever v akci

 
Nové video a obrázky z Duke Nukem Forever.
06.04.2010 09:45 |

podobné články

Odklad Aliens Colonial Marines, novodobého Dukea Nukem Forever

 
Takže nám zase odložili Vetřelce, paní Müllerová. To, co se ještě včera zdálo jako nepovedený vtip ve stylu "Duke Nukem Forever nikdy nevyjde", nyní Gearbox bohužel potvrdil jako oficiální odklad Aliens: Colonial Marines z jara na podzim 2012. "Hra se nachází uprostřed tvůrčího a nápaditého procesu, které nutně nepodléhají termínům stanoveným výrobní...
02.12.2010 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků)

Recenze: Duke Nukem se vrátil po 14 letech v plné síle

 
Původně byl vývoj nové střílečky Duke Nukem Forever oznámen už v dubnu 1997, ale roky plynuly a hra ne a ne vyjít. Práce na pokračování kultovního Duke Nukem 3D byly tak problematické a náročné, že hra vyšla až nyní. Po 14 letech prací se Duke Nukem Forever dostal do Guinessovy knihy rekordů, kde je zapsán jako nejdéle vyvíjená akční hra, která vyšla. Blesk.cz jí vyzkoušel a zjistil, že čekání stálo za to!
24.06.2011 07:20 |

podobné články

Revivalová show Forever King of Pop připomene Jacksona

 
Představení Forever King of Pop v březnu roku 2012 přijede do České republiky. V rámci celoevropského turné se zastaví v Praze, Brně, Plzni a Ostravě.
22.11.2011 17:00 |

podobné články

Muzikál Viva Forever! o skupině Spice Girls pro neúspěch skončí. Producenti prodělali balík

 
Producenti a členky skupiny Spice Girls dělali před vznikem muzikálu Viva Forever! velký tyjátr. Jenže velkého divadla se návštěvníci scény na londýnském West Endu nedočkali. Muzikál o skupině Spice Girls je neúspěšný a příští měsíc skončí. Původně měl být uváděn do února 2014 a divadelníci musejí počítat se ztrátou až 153 miliónů korun.
14.05.2013 22:45 |

podobné články

Národní divadlo: Výstava Jiřího Votruby představí lásku i svody v globálním světě

 
Od 1. do 30. září ožije videogalerie v budově Nové scény Národního divadla výstavou známého malíře, grafika a ilustrátora Jiřího Votruby s názvem „Male/Female“. Autor se v ní dotýká svého oblíbeného tématu krásy, lásky, svodů i lidské jedinečnosti v globalizovaném světě. Komorní výstavu tvoří barevné prostorové figury ze série Globální Portrét, z nichž některé představí výstava vůbec poprvé.
26.07.2017 09:05 |

podobné články

Ministerstvo už rozhodlo: Díla Jagellonců do Polska nepůjčíme. Kvůli Diagu

 
Přestože se firma Diag Human zaručila, že v Polsku nesáhne na nejcennější díla z velké mezinárodní výstavy Europa Jagellonica, české ministerstvo kultury se teď rozhodlo, že díla do Polska skutečně nepošle. Polsko totiž nemá legislativně ustanoveny záruky nezabavitelnosti a o díla by tak Česko mohlo přijít v rámci exekuce.
26.10.2012 10:25 |

podobné články

Ze tří tun svíček pro Havla bude dvoumetrová socha na jeho počest

 
Výtvarníci Lukáš Gavlovský a Roman Švejda shromažďují v Praze v kulturním centru Trafačka svíčky, které lidé na konci prosince zapalovali po úmrtí Václava Havla. Udělají z nich dutou sochu srdce. Lidé se do výroby díla mohou zapojit nadcházející sobotu.
16.01.2012 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků) , Lukáš Havel (29 článků)

Výstava Dalího v Paříži

 
Pařížské Centre Pompidou otevře 21. listopadu pro veřejnost obsáhlou přehlídku díla Salvadora Dalího. Výstava je uspořádána ve spolupráci s významnými vlastníky Dalího obrazů, jako jsou Muzeum moderního umění v New Yorku, Muzeum Reina Sofía v Madridu, Dalího nadace ve Figueres a Dalího muzeum v St. Petersburgu na Floridě. Vystavena budou i díla ze soukromých sbírek.
10.11.2012 09:05 |

podobné články