Článek

Toxické zplodiny z aut zvyšují riziko chrápání

 
Chrápání je vážný problém, který trápí více než pětadvacet procent populace, zvláště mužů. Podle norských vědců ale za něj může krom obezity třeba také život v centru měst a u rušných ulic, kde je vyšší koncentrace výfukových plynů. Zplodiny z exhalátů totiž zvyšují riziko chrápání několikanásobně.
31.08.2016 14:05 |

podobné články

Podobné články

Chrápání způsobuje krizi ve vztahu: Neuvěříte, kolik lidí tenhle zdravotní problém trápí!

 
Pokud denně uléháte vedle někoho, kdo při spaní vydává zvuky, jako když se řeže dříví, víte, o čem je řeč. Víte, že poslouchat chrápání celou noc je k zbláznění. Často jste přemýšleli o oddělených ložnicích? Nedivíme se. Chrápání dožene některé páry až k rozvodu.
22.04.2013 14:50 |

podobné články

Vztek, smutek a pláč zvyšují riziko dopravní nehody 10krát!

 
Jestli telefonování za volantem zvyšuje riziko dopravní nehody dvanáctkrát, pak negativní emocionální naladění nepatří za volant také. Vztek, smutek a pláč jsou totiž emoce, které zvyšují nehodovost desetkrát. Zatím ale stále vede vliv drog a alkoholu, které zvyšují riziko dopravní nehody pětatřicetkrát.
24.02.2016 13:05 |

podobné články

Další hrdina z 11. září zemřel na rakovinu. Zabily ho zplodiny z Dvojčat

 
Americký hasič Brian J. Masterson byl 11. září 2001 v New Yorku mezi prvními zasahujícími u teroristickými útoky zasažených mrakodrapů. V sobotu ve věku 61 let prohrál boj s rakovinou, kterou pravděpodobně způsobily toxické zplodiny ze zásahu 11. září. Informoval o tom server DailyMail.co.uk
28.01.2017 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Brian York (3 články)

Lékař varuje před přísnými dietami, zvyšují prý riziko obezity

 
Přísné diety zvyšují riziko obezity, varují lékaři. V Evropě má nadbytečné kilogramy 30 až 80 procent dospělých, v Česku přes polovinu. Na jejich problémy je zaměřen dnešní první Evropský den obezity. Podle Martina Matoulka z Všeobecné fakultní nemocnice stoupá riziko obezity s každou "nepovedenou" dietou.
01.06.2010 22:05 |

podobné články

Hamburgery poškozují krvinky a zvyšují riziko rakoviny

 
Konzumace pokrmů z rychlého občerstvení decimuje nejen postavu, ale škodí také zdraví srdce a cév a zvyšuje riziko rakoviny. Vědci z Walesu ale přišli na to, proč tomu tak je. Potraviny jako hamburgery či smažené kuře totiž obsahují škodlivé látky, jejichž vlivem se v kostní dřeni tvoří poškozené červené krvinky. Nedostatek čerstvé a syrové stravy a chybějící antioxidanty zvyšují riziko rakoviny i u jiných typů buněk.
13.09.2016 17:05 |

podobné články

Elektronické cigarety zvyšují riziko rakoviny i chorob srdce

 
Zvýšené riziko rakoviny plic a močového měchýře či onemocnění srdce nehrozí jen kuřákům obyčejných cigaret. Ve srovnání s nekuřáky jsou více ohroženi také lidé, kteří používají elektronické cigarety. Jejich výrobci se snažili v rámci reklamy tvrdit, že jsou bezpečnější než tradiční cigarety. Ale nejsou. Znatelně zvyšují riziko onemocnění smrtelnými chorobami.
02.02.2018 10:40 |

podobné články

Denní užívání ibuprofenu už po týdnu zvýší riziko infarktu o polovinu

 
Kanadští vědci varují před užíváním nesteroidních protizánětlivých léků, jimiž lidé tlumí bolest. Léky ibuprofen, celecoxib, diclofenac, naproxen a rofecoxib zvyšují riziko infarktu, pokud je lidé užívají v maximální dávce alespoň týden. A riziko je vyšší po týdnu až o osmapadesát procent. Zvlášť nebezpečné je užívat ibuprofen třikrát denně po dobu jednoho týdne. Riziko se zvýší o polovinu.
17.05.2017 11:30 |

podobné články

Chrápání může i rozbít manželství. Co s tím?

 
Chrápání může být nebezpečné pro každého, kdo jím trpí. Ovšem noční můry přináší i tomu, kdo ho musí poslouchat.
01.06.2009 06:40 |

podobné články

Chrápání: Zabiják lásky!

 
Chrápání patří mezi nepříjemné poruchy, které kromě postiženého trápí především jeho okolí. Zkoušeli jste už někdy usnout vedle ostře túrované motorky? Hluk, který vydává, dosahuje až 90 decibelů a stejně nesnesitelný může být i chrápající spáč!
19.05.2010 18:15 |

podobné články

Chrápání = zloděj vašeho spánku!

 
Říká se sice, že s láskou se dá překonat téměř vše. Jenže o chrápání to jaksi neplatí. Vědci nyní zjistili, že zhruba třetina žen, jejichž partner po nocích »řeže dříví«, ztratí za rok až tři týdny spánku!
17.06.2011 06:15 |

podobné články

Nepodceňujte chrápání: Může vás skolit infarkt i mrtvice

 
To bude zase noc! Děsí se ti, kteří usínají vedle chrápajícího partnera. Ale pozor! Hlasité spaní není jen „kosmetický“ problém, důvod k hádkám a odděleným ložnicím. Chrápání se totiž může zvrtnout až v onemocnění srdce nebo v mozkovou mrtvici!
22.08.2011 06:15 |

podobné články

Nová léčba chrápání: V Evropě zatím jen v Plzni!

 
Chrápete tak silně, že zvuky připomínajícími pilu rušíte nejen své nejbližší okolí, ale i sousedy? Budíte se ve spánku, protože nemůžete popadnout dech? V tom případě je nejrozumnější navštívit lékaře, protože chrápání může znamenat vážný zdravotní problém, který je nutný včas léčit.
02.10.2011 12:05 |

podobné články

Chrápání umlčí plyšový medvěd

 
Unikátní recept, jak zamezit nepříjemnému chrápaní, představili v Japonsku. Je jím robotický plyšový medvěd, který automaticky převrací...
12.12.2011 11:05 |

podobné články

Zastavte chrápání, stárnete! Tenisový míček na noc do kapsy

 
Existuje něco jako »sladký spánek«? Určitě ano! Vždyť se o tom píše i v literatuře. Ale dopřeje si ho jen málokdo. Spánek nám totiž nezřídka ruší chrápání. Víte, že vědci mají teze o tom, že chrápáním stárneme mnohem rychleji, jsme oškliví a ještě ke všemu natvrdlí? Prostě nám to tolik nepálí. Tohle vy přece nechcete! Navíc tím trápíte sebe i svoje okolí. A hrozí vám ještě něco víc, než jen oddělené ložnice. Můžete i umřít!
02.10.2013 05:10 |

podobné články

Přestaňte chrápat: Víme, jak to udělat

 
Chrápání je velice nežádoucí zdravotní problém, který zasahuje i do soukromého partnerského života. Aby nebylo chrápání důvodem k rozvodu, zkuste mu zabránit pár jednoduchými triky. Pokud nezaberou, obraťte se na lékaře.
11.10.2013 06:10 |

podobné články

Soutěžte s Bleskem pro Ženy o 5x sprej proti chrápání

 
Už vás nebaví poslouchat chrápání vašeho partnera? Vyhrajte ústní sprej Pssst!®. Tento ověřený přírodní doplněk stravyobsahuje unikátní účinnou složku VOLUME CONTROL COMPLEXTM, jedinečnou kombinaci rostlinných extraktů, které působí zpevňujícím účinkem na měkké části horních cest dýchacích a omezují tak problémy s chrápáním.
21.10.2013 00:15 |

podobné články

Důchodkyně zmlátila spolubydlící kvůli chrápání: Po útoku zemřela

 
Zdánlivě nevinné chrápání vyústilo na Slovensku v tragický incident. Stařenku v domově důchodců kvůli "rušení nočního klidu" brutálně zbila její spolubydlící. Napadená po pár dnech zemřela.
24.05.2014 21:10 |

podobné články

Jak se snadno zbavit chrápání? Zeptejte se právě teď našeho odborníka

 
Trápí vás chrápání, apnoe, nosní polypy či chronická rýma? Zeptejte se na všechno, co vás zajímá specialisty ORL MUDr. Tomáše Moravce z Asklepionu. Chat probíhá právě teď.
13.10.2014 16:50 |

podobné články

Slazené nápoje zvyšují riziko infarktu

 
Sladké nápoje zvyšují příjem cukru, a tím i riziko infarktu nebo cukrovky. Spotřeba sladkých limonád v Česku za posledních 14 let stoupla dvojnásobně. Právu to řekl Rudolf Poledne, předseda Fóra zdravé výživy a pracovník Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM).
23.09.2009 05:35 |

podobné články