Článek

Totální parlamentní peklo v Řecku: Levice se bouří, premiér to skoro nezvládá. Prší rezignace a nikdo neví

 
V Řecku nyní probíhá ostrá politická debata. Premiér Tsipras se snaží získat potřebnou většinu k odsouhlasení přísných reforem, které po něm chtějí řečtí věřitelé, a nesetkává se s valnou podporou. Jeho vlastní strana s ním nesouhlasí a někteří politici dokonce již rezignovali. Informuje The Guardian.
15.07.2015 16:32 |

podobné články

Podobné články

Totální parlamentní peklo v Řecku: Levice se bouří, premiér to skoro nezvládá. Prší rezignace a nikdo neví. Lidé vyšli do ulic

 
V Řecku nyní probíhá ostrá politická debata. Premiér Tsipras se snaží získat potřebnou většinu k odsouhlasení přísných reforem, které po něm chtějí řečtí věřitelé, a nesetkává se s valnou podporou. Jeho vlastní strana s ním nesouhlasí a někteří politici dokonce již rezignovali. Informuje The Guardian.
15.07.2015 16:36 |

podobné články

Zoufalí Řekové: Úmyslně se nakazí virem HIV, aby dostali peníze!

 
Se šokující zprávou přišla světová zdravotnická organizace WHO. Z ní vyplývá, že v Řecku se z důvodu ekonomické krize šíří dobrovolná infikace virem HIV a roste počet sebevražd. Infikovaným přitom v Řecku náleží pomoc v hodnotě 700 eur měsíčně (cca 19 000 korun). šíří dobrovolná infikace virem HIV a prudce tam rovněž stoupá počet sebevražd. Čtěte více na: http://www.denik.cz/ze_sveta/v-recku-pry-pribyva-lidi-kteri-se-dobrovolne-nakazi-hiv-20131126.html V Řecku, které je jednou z nich, se údajně šíří dobrovolná infikace virem HIV a prudce tam rovněž stoupá počet sebevražd. Čtěte více na: http://www.denik.cz/ze_sveta/v-recku-pry-pribyva-lidi-kteri-se-dobrovolne-nakazi-hiv-20131126.html V Řecku, které je jednou z nich, se údajně šíří dobrovolná infikace virem HIV a prudce tam rovněž stoupá počet sebevražd. Čtěte více na: http://www.denik.cz/ze_sveta/v-recku-pry-pribyva-lidi-kteri-se-dobrovolne-nakazi-hiv-20131126.html
27.11.2013 07:57 |

podobné články

Dobešová (ANO) pozorovala parlamentní volby v Bělorusku

 
Dne 11. září proběhly v Bělorusku parlamentní volby, jejichž průběh monitorovalo v rámci mise OBSE/ODIHR také Parlamentní shromáždění OBSE a Parlamentní shromáždění RE. Vedením parlamentní mise OBSE byla pověřena vedoucí Stálé delegace Parlamentu ČR do PS OBSE a místopředsedkyně Hlavního výboru pro demokracii, lidská práva a humanitární otázky PS OBSE poslankyně Ivana Dobešová. Kromě ní se pozorování voleb zúčastnili i další členové české parlamentní delegace do OBSE - poslankyně Zuzka Bebarová-Rujbrová a senátor Jan Horník a za parlamentní delegaci do PS RE poslankyně Soňa Marková. Zástupci ČR monitorovali průběh voleb v hlavním městě Minsku a v oblasti Barysau.
13.09.2016 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (50 článků) , Soňa Marková (41 článků)

Vítězství krajní levice v Řecku zvýší v EU ekonomickou nejistotu, varoval britský premiér

 
Britský premiér David Cameron varoval, že nedělní vítězství radikální levice v parlamentních volbách v Řecku zvýší ekonomickou nejistotu v celé Evropě. První zprávy ze světových burz hovoří v souvislosti s řeckými volbami o poklesu ceny eura, a to na nejnižší úroveň vůči dolaru za posledních 11 let.
26.01.2015 07:36 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (315 článků) , David Cameron (315 článků) , David Cameron (180 článků)

Prší, prší, prší... VYDATNÝ DÉŠŤ zkrápí Čechy! Na Moravě zuří boruřky!

 
Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před silnými bouřkami a vydatným deštěm, které mají zasáhnout Moravskoslezský, Olomoucký a Zlínský kraj.
05.08.2011 16:50 |

podobné články

Prší, prší, voda z řek se leje…Uplakané počasí jsme si vyměnili s Británií!

 
Bez přestání prší, je zataženo, místy mlha a pořádná kosa. Tak obvykle bývá ve Velké Británii, jenže teď to vypadá, že si to s námi vyměnila! Zatímco jindy uplakané ostrovy si užívají sluníčka a teplot okolo 20 °C, Česko se už téměř týden potýká s deštěm a zimou.
02.06.2013 12:05 |

podobné články

Zase prší, ale zkuste mít nohy v suchu: Jak na mokré boty?

 
Prší a prší a snad nejvíc dostávají zabrat boty. Je vůbec možné udržet nohy v suchu? A co s promáčenou obuví? Aha! přináší nejdůležitější rady, jak zacházet s mokrými botami.
26.06.2013 12:15 |

podobné články

V Česku lije a pršet bude dál. Řidiči by se měli připravit na mlhu

 
Prší, prší a prší. Deštivé počasí v noci na čtvrtek zasáhlo většinu republiky a deštníky teď rozhodně neodkládejte. Minimálně do pátku bude pršet dál, a to zejména na východě Čech. V noci a v pátek ráno padnou mlhy a teploty se budou držet mezi 10 až 14 stupni Celsia. V pátek večer může na západ Čech přijít opět sněžení. Informuje o tom Český hydrometeorologický ústav.
15.10.2015 07:55 |

podobné články

Podle britského premiéra výsledek voleb v Řecku zvýší ekonomickou nejistotu v EU

 
Vítězství krajně levicové strany SYRIZA v řeckých volbách přivítali portugalští socialisté, kteří jsou nyní v opozici. Ti v úspěchu řecké levice vidí znamení pozitivních změn v Evropě. Naopak britský premiér David Cameron varoval, že nedělní vítězství radikální levice v parlamentních volbách v Řecku zvýší ekonomickou nejistotu v celé Evropě. První zprávy ze světových burz hovoří v souvislosti s řeckými volbami o poklesu ceny eura, a to na nejnižší úroveň vůči dolaru za posledních 11 let.
26.01.2015 07:42 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (315 článků) , David Cameron (315 článků) , David Cameron (180 článků)

Přiveďte na Západ revolucionáře ze třetího světa! Seznamte se s myšlenkami levicového myslitele

 
Pan Jiří Míka se na serveru blogu iDnes.cz rozepsal o tom, kde se bere odpor moderní levice ke svobodě. Současná „moderní levice“ se prý stará o to, aby lidé mohli říkat jen ty názory, které stoupencům moderní levice vyhovují. Míka v této souvislosti poukazuje na texty myslitele Herberta Marcuseho, jednoho z otců moderní levice.
22.07.2017 11:45 |

podobné články

To je nápad: Řecku se odpustí dluhy, když zastaví uprchlíky

 
Řecku opět hrozí bankrot. Možná už nyní v březnu, v každém případě pak ale v letošním létě. Tedy pokud se Atény nedohodnou s MMF na podmínkách další půjčky, kterou by ty předchozí mohlo Řecko splácet. Tentokrát by ale zadluženému Řecku mohla pomoci migrační krize. Pokud by Atény kývly na snížení důchodů a zvýšení odvodů na jejich financování, mohl by MMF Řecku část dluhu dokonce odpustit. Informuje o tom server Aktuálně.cz.
01.03.2016 07:50 |

podobné články

Nové volby v Řecku podle odhadů opět skončí patem

 
Dnešní parlamentní volby v Řecku, které si vynutila patová politická situace po hlasování z letošního května, skončily nejspíš opět bez zřetelného vítěze. První odhady, založené na průzkumech voličů u volebních místností, hovoří o nerozhodném souboji mezi pravicovou Novou demokracií (ND) a Koalicí radikální levice (SYRIZA).
17.06.2012 18:30 |

podobné články

A jejda. V Řecku hrozí, že moc převezme někdo, kdo opravdu nepotěší Brusel

 
Řecku reálně hrozí vláda krajní levice, varuje dnes server Aktuálně.cz. Upozorňuje na to, že pokud se řeckému parlamentu nepodaří do konce roku ani v jednom ze tří kol zvolit prezidenta, budou předčasné parlamentní volby. A pokud se nálady voličů nezmění, tak hlasování vyhraje krajně levicová strana Syriza.
11.12.2014 13:46 |

podobné články

Elity EU obchází hrůza. Začne se rozdávat jídlo chudým? Čtěte vše o vítězství radikální levice v Řecku

 
V Řecku dle očekávání ovládla volby dosavadní opoziční levicová strana Syriza, která získala přes 36 % a celkově 149 křesel ze 300 v řeckém parlamentu. Po oznámení výsledku voleb poklesla hodnota eura vůči dolaru. Svět přijal vítězství radikální levicové strany Syriza se znepokojením. Parlamentní Listy přinášejí ohlasy politiků i předních médií.
26.01.2015 10:13 |

podobné články

Ostré spory v ČSSD: Stranu žalují její členové! Sobotka to nezvládá, tvrdí ministr

 
Do předčasných voleb zbývají necelé dva měsíce a strany by měly napnout síly, aby úspěšnou kampaní převálcovaly konkurenci. Volební úspěch levice se obecně předpokládá, jenže i v řadách favorita ČSSD to vře. Někteří její bývalí, ale i současní členové ženou stranu k soudům. A ministr Koníček, který přešel k Zemanovcům, vzkazuje, že šéf Sobotka svou stranu nezvládá.
30.08.2013 19:50 |

podobné články

Tvoje tvář má známý hlas se proměnila ve fyzické peklo: Nezvládá to ani Holišová, která předtím machrovala

 
Soutěžícím v show Tvoje tvář má známý hlas už pomalu, ale jistě docházejí síly. Choreografie jsou náročné, musí si pamatovat těžké texty a mají na to vždy jen pár dní. Záhul v týdnu už nezvládá ani Hanka Holišová (35), natož Ivana Chýlková nebo Petr Rychlý.
30.04.2016 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Chýlková (265 článků) , Petr Rychlý (310 článků)

ČSSD počítá, jakou spoušť způsobí Paroubkův odchod

 
Tomu, že Jiří Paroubek zůstanec členem ČSSD, už skoro nikdo nevěří. Na plno to však na druhou stranu žádný z šéfů strany nechce říct. A tak se zatím spíš spekuluje o tom, kolik by expředseda ČSSD odnesl hlasů. To zatím nikdo neví, ale tříštění levice by jistě nikdo nevítal. Například místopředseda strany Jiří Dienstbier odhadl, že Paroubek může ČSSD odnést jedno až dvě procenta voličů.
02.09.2011 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3428 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Převratný návrh na okolkování peněz: Prý to zachránilo Evropu před fašismem, teď to může pomoci Řecku

 
Anglický spisovatel a politický aktivista George Monbiot se nediví, že řecká vláda odmítla podmínky, které ministři financí eurozóny nabízejí předluženému Řecku jako východisko z krize. Jde prý o národní ponížení, které je výsměchem demokracii. Řecku by dle jeho názoru mohlo pomoci opatření, které ve třicátých letech údajně skoro zachránilo Evropu před fašismem.
18.02.2015 09:31 |

podobné články

Před víkendem měl Nečas šanci na důstojný odchod. Rezignace přišla pozdě

 
Rezignace premiéra Petra Nečase (ODS) přišla podle českých deníků až příliš pozdě po zadržení a obvinění šéfky jeho kabinetu Jany Nagyové a dalších úředníků a politiků. Policie spustila zátah minulý týden v noci ze středy na čtvrtek, a podle dnešního tisku mohl Nečas odejít vcelku důstojně, pokud by demisi oznámil hned poté. Premiér ovšem až v neděli řekl, že odejde z funkce předsedy vlády i šéfa ODS. 
17.06.2013 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1542 článků) , Petr Nečas (9260 článků) , Jana Nagyová (1535 článků)