Článek

TOP 09: Utrácet a nebýt při tom vidět. Vláda zhasne nad veřejnými zakázkami

 
Vláda nastavuje pro veřejné zakázky takový systém, který jí umožní utrácet miliardy z peněz daňových poplatníků bez veřejné kontroly.
10.03.2016 20:56 |

podobné články

Podobné články

Korupce na magistrátu ve Frýdku-Místku: Obvinili náměstka primátora, že čachroval s veřejnými zakázkami

 
Náměstka primátora Frýdku-Místku Dalibora Hrabce obvinila policie, že čachroval s veřejnými zakázkami. V případu stíhá už jedenáct lidí včetně šéfa strážníků.
24.08.2012 09:00 |

podobné články

Rath: Manipulace se zakázkami probíhá i na vnitru

 
Snaha manipulovat s veřejnými zakázkami se nemusí týkat pouze ministerstva životního prostředí, jak ukazuje nedávná kauza, která vedla k rezignaci ministra Pavla Drobila (ODS).
26.12.2010 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Drobil (380 článků)

Průšvih jihomoravské ČSSD! Mluví se o manipulaci se zakázkami a lidech kolem Sobotky

 
Sociální demokracie čelí vážným obviněním. Jedná se o možné manipulace s veřejnými zakázkami, do nichž je podle informací ParlamentníchListů.cz zapleten šéf ČSSD v Jihomoravském kraji a spojenec Bohuslava Sobotky Václav Božek. Ten však nařčení popírá.
18.09.2013 19:05 |

podobné články

Šéf policie čelí stíhání kvůli manipulaci se zakázkami: Přesto ale slouží dál

 
Generální inspekce bezpečnostních sborů stíhá vedoucího benešovské policie Pavla Havránka a další čtyři lidi kvůli údajné manipulaci s veřejnými zakázkami u krajské policie. Obvinění se týká výběrových řízení z doby, kdy byl Havránek ekonomickým náměstkem ředitele středočeské policie, uvedl dnes server Lidovky.cz.
20.04.2015 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Havránek (3 články)

Nadační fond proti korupci: Veřejné zakázky jednoduše aneb Vydali jsme Manuál transparentnosti

 
Veřejné zakázky bývají často zdrojem nekalého jednání a nezřídka je provází i masivní zneužívání finančních prostředků a korupce. S mnoha takovými případy se setkal i Nadační fond proti korupci. Z tohoto důvodu se proto rozhodl více zaměřit svou činnost na problematiku veřejných zakázek a tuto svou činnost podpořit vydáním Manuálu transparentnosti veřejných zakázek. Ten je určený široké veřejnosti, která přijde s veřejnými zakázkami do styku – mimo jiné úředníkům obecních úřadů a občanům, kteří nejsou lhostejní vůči netransparentnímu hospodaření s veřejnými prostředky.
14.02.2017 10:40 |

podobné články

Doktor Macek: Kalousku, lidi nechtějí utrácet. A nic s tím neuděláš

 
Ministr financí Miroslav Kalousek vytrvale zkouší vylepšovat rozpočtovou bilanci zvyšováním daní, ale vůbec se mu to nedaří. Lidé sice odvádějí na DPH více, ovšem kvůli nižší ochotě utrácet celkový výběr daně dokonce klesá. Neochota utrácet poškozuje ekonomiku. A co na to ministr Kalousek? Zvýší daně ještě víc.
02.08.2012 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6372 článků)

Doktor Macek: Kalousku, lidi nechtějí utrácet. A nic s tím neuděláš

 
Ministr financí Miroslav Kalousek vytrvale zkouší vylepšovat rozpočtovou bilanci zvyšováním daní, ale vůbec se mu to nedaří. Lidé sice odvádějí na DPH více, ovšem kvůli nižší ochotě utrácet celkový výběr daně dokonce klesá. Neochota utrácet poškozuje ekonomiku. A co na to ministr Kalousek? Zvýší daně ještě víc.
02.08.2012 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6372 článků)

Vláda bude opět řešit problematiku mýtného systému

 
Vláda se dnes vrátí k návrhu ministerstva dopravy na prodloužení smlouvy na provoz mýtného systému se společností Kapsch. Projednání problematického bodu, jehož schválení vládě nedoporučily dvě vládní pracovní komise, kabinet už opakovaně přerušil a kontroverzním návrhem se zabývala i koaliční rada. Záměr ministerstva dopravy kritizovali především sociální demokraté. Další jednání podmiňují souhlasem ministerstva pro místní rozvoj, které má dohled nad veřejnými zakázkami na starosti. Podle MMR musí ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) přinést na dnešní jednání důkazy o tom, že se úřad snaží zbavit závislosti na službách společnosti Kapsch.
11.07.2016 06:25 |

podobné články

Dryml (SPOZ): Čtvrtý ministr z TOP 09 selhal

 
Zásah protikorupční policie na ministerstvu práce a sociálních věcí opět způsobil další skandál ve vládě. Dnes ráno byl zadržen Vladimír Šiška, první náměstek Jaromíra Drábka (TOP 09). Obvinění jsou i tentokrát spojená s nepřehlednými veřejnými zakázkami ministerstva. „Čtvrtý ministr z TOP 09 selhal. Situace si přímo žádá předčasné volby“, myslí si Vladimír Dryml.
02.10.2012 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dryml (285 článků) , Jaromír Drábek (1070 článků)

Dryml tepe do ministrů TOP 09: Kromě knížete už udělali ostudu všichni

 
V pondělí ráno byl zadržen Vladimír Šiška, první náměstek Jaromíra Drábka. Obvinění jsou i tentokrát spojená s nepřehlednými veřejnými zakázkami ministerstva. Podle senátora Vladimíra Drymla tak selhal čtvrtý ministr TOP 09 za poslední tři měsíce, což začíná být naprosto tristní.
02.10.2012 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dryml (285 článků) , Jaromír Drábek (1070 článků)

Ministerstvo zdravotnictví bude zveřejňovat zakázky od 50 tisíc na webu

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) ve čtvrtek představil svůj plán, jak zatočit s korupcí. Chce mít v budoucnu větší kontrolu nad veřejnými zakázkami a zprůhlednit jejich průběh. Kvůli tomu bude například ministerstvo určovat i maximální potažmo referenční cenu jednotlivých produktů.
20.01.2011 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Armáda chce utrácet, zacíleno má na výzbroj za 100 miliard

 
Po několikaletém půstu, kdy vláda škrtala obranné výdaje, má armáda naději, že bude moci zase více utrácet. A je při chuti. Mohli se o tom ve středu přesvědčit poslanci branného výboru. Zástupce náčelníka generálního štábu František Maleninský na zasedání výboru představil plán, co by chtěla armáda v příštích deseti letech pořídit. V souhrnu by to měla být technika a zbraně za víc než 100 miliard korun.
13.11.2014 04:01 |

podobné články

Novým náměstkem na ministerstvu financí je Ondřej Závodský

 
Novým náměstkem pro dohled nad loteriemi a hospodaření s majetkem státu se na ministerstvu financí dnes stal Ondřej Závodský (34). Ředitelem úřadu MF se pak stal Jiří Nováček (57). Ten bude mít na starost personální odbor, rozpočet úřadu společně s veřejnými zakázkami, hospodářskou správu, bezpečnost a krizové řízení. Ministerstvo financí o tom dnes informovalo v tiskové zprávě. 
17.02.2014 11:40 |

podobné články

TOP 09 rázně: S Věcmi veřejnými už jednat nebudeme

 
TOP 09 už nehodlá jednat s nejmenší koaliční stranou Věcmi veřejnými. Na společném programu se podle ní v neděli večer shodli a personálie už stranu Karla Schwarzenberga nezajímají.
27.06.2011 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků)

Senát přijal první zákonné opatření

 
Senátoři začali ve středu jednat o zákonných opatřeních, která navrhla vláda. Stalo se tak vůbec poprvé z důvodu rozpuštění Sněmovny. Kabinet v demisi, který vede premiér Jiří Rusnok, navrhl zvýšit odvody zdravotního pojištění za státní pojištěnce, daňové úpravy či opatření související s veřejnými zakázkami. Opatření o dani z nabytí nemovitosti již senátoři schválili.
09.10.2013 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1841 článků) , Jiří Rusnok (682 článků)

Nečas nechce handlovat s ministerskými posty, Johna chtěl stejně odvolat

 
Premiér Petr Nečas odmítl požadavek Věcí veřejných, aby společně s jejich ministry Radkem Johnem a Josefem Dobešem byli odvolání také ministři ODS a TOP 09, kteří jsou údajně spojeni s podivnými veřejnými zakázkami.
09.04.2011 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Petr Nečas (9260 článků)

Libor Michálek na scéně. S "čistým" primátorem brečel nad korupcí

 
Liberecký primátor Jan Korytář (ZmpL) bojuje o své politické přežití tím, že opakovaně upozorňuje na údajnou korupci prorůstající veřejnými zakázkami. Jeho úsilí podporuje i ředitel Transparency International (TI) David Ondráčka a odvolaný ředitel Státního fondu pro životní prostředí (SFŽP) Libor Michálek. Korupce je totiž všude stejná, lhostejno, zda bují v Liberci či v Praze.
12.04.2011 13:55 |

podobné články

Osobnosti: David Ondráček (78 článků)

Dohled nad veřejnými zakázkami v ČR a SR? Jsou potřeba systémové změny

 
Oživení, o. s. a Transparency International Slovensko (TIS) dnes v Brně pořádají česko-slovenskou konferenci o systémech dohledu a regulace veřejných zakázek v obou zemích.
10.09.2013 10:30 |

podobné články

Sobotkův muž na jižní Moravě může mít problém. Měl manipulovat se zakázkou za 50 milionů

 
Slušnost a zodpovědnost hlásá na webu jihomoravské sociální demokracie Václav Božek, náměstek hejtmana kraje a blízký spojenec Bohuslava Sobotky. Jenže zároveň se nad oranžovou propagací stahují i mračna vážného obvinění. Problém údajné manipulace s veřejnými zakázkami pokračuje soudním rozhodnutím o uzavření kontroverzní napoleonské výstavy za více než 50 milionů korun. Jakékoli nařčení odmítá Božek i dodavatelská firma.
25.11.2013 17:32 |

podobné články