Článek

TOP 09 připraví novely shromažďovacího a přestupkového zákona

 
Opoziční TOP 09 v příštích týdnech připraví novely, které budou navrhovat zrušení nedávno schválených změn shromažďovacího a přestupkového zákona. Změny přinesly například vyšší pokuty za urážku úředníka, pravomoc pro policii rozpustit shromáždění nebo to, že nebude uzákoněna možnost spontánních shromáždění. Podle TOP 09 novely omezují svobodu. Novinářům to dnes řekl předseda strany Miroslav Kalousek.
13.07.2016 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6346 článků)
Podobné články

Novela shromažďovacího zákona má ztížit extremistům pořádání demonstrací

 
Úřady dostanou zřejmě více času na rozhodnutí o případném zákazu ohlášené demonstrace, pochodu či jiné akce. Poslanecká sněmovna v pátek v prvním čtení schválila novelu shromažďovacího zákona.
12.06.2009 13:45 |

podobné články

Poslanci by měli schvalovat změny v držení zbraní

 
Poslanci by dnes měli schvalovat zpřísnění pro legální majitele střelných zbraní a úpravy shromažďovacího a přestupkového práva. Mohli by se taky vrátit k závěrečnému schvalování takzvaného protikuřáckého zákona, který předpokládá mimo jiné úplný zákaz kouření v restauracích, píše ČTK.
06.05.2016 06:05 |

podobné články

Sněmovna projedná změnu financování škol a rozšíření zelené nafty

 
Sněmovna dnes rozhodne o senátních úpravách shromažďovacího a přestupkového zákona. V úvodním kole se budou poslanci zabývat reformou financování školství a rozšířením vratky části spotřební daně z nafty v zemědělství.
12.07.2016 06:35 |

podobné články

Ministr Stropnický: Chceme vést evidenci o ochotě bránit zemi

 
Koncem týdne Legislativní rada vlády doporučila návrh novely branného zákona k projednání vládě. Schválení novely branného zákona Legislativní radou vlády představuje zásadní krok v procesu novelizace zákona, jehož současná podoba neodpovídá jak potřebám armády, tak především růstu bezpečnostních rizik a významně se zhoršující světové bezpečnostní situaci. Hlavní navrhovanou změnou novely je obnovení povinných odvodů. Ty se budou týkat mužů a žen, kteří dovrší osmnáct let věku po nabytí účinnosti zákona. Vyjádření ministra obrany k této věci:
15.03.2015 15:55 |

podobné články

Senátoři přišli s návrhem, co dělat s nepřizpůsobivými recidivisty. Inspirovali se v drsném kraji

 
Senátor Ivo Valenta předložil spolu s několika kolegy novelu přestupkového zákona, která by mohla obcím pomoct vyřešit problémy s nepřizpůsobivými občany, mezi které členové horní komory počítají i bezdomovce, kteří se opakovaně dopouštějí přestupků. Co s nimi? Předkladatelé novely zákona mají jasno.
28.09.2017 17:20 |

podobné články

Pamětní místa budou o svátcích pro demonstrace tabu, navrhuje TOP 09

 
Sepětí státních svátků a konkrétních míst by mělo být ošetřeno zákonem. Klub TOP 09 a Starostů navrhuje, aby se do shromažďovacího zákona dostalo vymezení, že některá místa jsou v konkrétní dny určena pouze k připomenutí svátků. TOP 09 chce zajistit, aby oslavy státních svátků byly důstojné a neopakovala se situace z letošního 17. listopadu, kdy si Albertov zabrali příznivci prezidenta.
26.11.2015 15:45 |

podobné články

Vládní výbor podpořil kroky ministryně školství Valachové při zavádění novely školského zákona

 
Vládní výbor pro zdravotně postižené občany jednal v úterý 22. března 2016 ve Strakově akademii o aplikaci novely školského zákona a začleňování handicapovaných dětí do školského systému. Výbor podpořil kroky ministryně školství Kateřiny Valachové při zavádění novely školského zákona. Ministryně naplňuje jednu z důležitých vládních opatření, kterou je boj proti sociálnímu vyčleňování a zavedení inkluzivního vzdělávání.
22.03.2016 21:20 |

podobné články

Pěnčíková (KSČM): Novely zákona o odpadech se asi nedočkáme. Veškerá práce vzala za své

 
Už se to dá počítat na roky, kdy ministerstvo životního prostředí pod vedením pana ministra Richarda Brabce vytyčilo jako jeden z prioritních cílů svého ministerstva, přijetí novely zákona o odpadech. Bohužel, po letech můžeme konstatovat, že se novely tohoto opravdu zásadního a důležitého zákona, s velkou pravděpodobností do konce volebního období ani nedočkáme.
20.02.2017 16:20 |

podobné články

Poslanci Úsvitu chtějí médiím uložit novou povinnost

 
Novináři, kteří by se chtěli zpravodajsky účastnit veřejných shromáždění, by se museli v předstihu akreditovat u svolavatele. V opačném případě by si měli sami zajistit ochrannou službu. Do vládní novely shromažďovacího zákona to při dnešním sněmovním čtení navrhli připojit poslanci opozičního Úsvitu. Informovala o tom ČTK.
12.04.2016 22:00 |

podobné články

Demonstrace budou smět rozpustit i řadoví policisté, rozhodli poslanci

 
Řadoví policisté dostanou novou pravomoc. Nově budou smět rozpouštět shromáždění, například demonstrace. Novinku schválili poslanci v rámci vládní novely shromažďovacího zákona. Přijali ji ve sněmovním znění, naopak odmítli úpravy Senátu, který požadoval například možnost svolávat spontánní shromáždění bez ohlášení. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident.
12.07.2016 19:35 |

podobné články

TOP 09 a ČSSD ve při. Předmětem sporu je ministr vnitra Chovanec a jednání policie

 
Opoziční TOP 09 a ODS chtějí, aby ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) vysvětlil ve Sněmovně chování policie při nedávné návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze. TOP 09 požádá o zařazení tohoto mimořádného bodu na příští čtvrtek. Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek novinářům řekl, že během bezpečnostních opatření se stalo několik případů, kdy byli čeští občané bezdůvodně šikanovaní a byla omezována jejich práva, a to včetně práva shromažďovacího. ČSSD se zařazením bodu nesouhlasí, ODS bude žádat mimořádnou schůzi.
12.04.2016 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6346 článků) , Milan Chovanec (1382 článků)

Řápková (ODS): První zákaz pobytu uložili prostitutce

 
Tento týden poprvé padl trest zákazu pobytu. Na tři měsíce ho dostala prostitutka v Chomutově. Příslušný správní orgán postupoval podle novely přestupkového zákona, kterou prosadila skupina koaličních poslanců v čele s poslankyní za ODS a bývalou primátorkou Chomutova Ivanou Řápkovou.
10.04.2013 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Řápková (153 článků)

Kalousek (TOP 09): Albertov musí zůstat 17. listopadu studentům, Velehrad věřícím

 
Významná pamětní místa by měla zůstat v den souvisejících státních svátků k dispozici občanům, kteří si právě na nich chtějí svátek připomenout. Poslanci klubu TOP 09 a Starostové navrhují změnu shromažďovacího zákona, která zabrání zneužití těchto míst.
26.11.2015 21:41 |

podobné články

Sdružení místních samospráv: Další kolektivní správce zdražuje. Starostové vyzvali poslance, aby zavedli limity

 
DILIA, divadelní, literární a audiovizuální agentura - kolektivní správce autorských práv hodlá rovněž pro příští rok zásadně zvýšit sazby autorských odměn při užití reprodukované hudby, a to o 25%. Po OSA, jenž oznámil meziroční zdražení o 50%, je tak potvrzen enormní nárůst autorských poplatků, které dopadne na obce a města a jimi zřizované organizace, provozovatele restaurací a hospod, hotelů atd. Jak dnes platný autorský zákon, tak ani návrh jeho novely však neobsahuje žádné záruky proti jednostrannému vysokému zdražování ze strany kolektivních správců autorských práv. Starostové ze Sdružení místních samospráv ČR se proto dnes obrátili na všechny poslance, kteří v současnosti projednávají návrh novely autorského zákona, aby takové garance nezneužívání postavení kolektivních správců do novely autorského zákona zařadili.
05.09.2016 14:45 |

podobné články

Návrh novely zákona o elektronických komunikacích významně posiluje ochranu práv našich spotřebitelů

 
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek odeslal ve středu na Úřad vlády návrh novely zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích. Před samotným projednáváním vládou bude návrh novely posouzen odbornými komisemi Legislativní rady vlády.
16.02.2017 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Mládek (666 článků)

Zákon k předčasným volbám připraví expertní skupina, dohodli se politici

 
Prezident Václav Klaus, který se v 11 hodin dopoledne sešel s politickými špičkami, oznámil, že vybraní experti co nejrychleji připraví takovou variantu novely Ústavy, která by umožnila konání předčasných voleb do Sněmovny.
02.09.2009 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8978 článků)

Novela zákoníku práce podle odborářů připraví stát o osm miliard korun

 
Návrh novely zákoníku práce, který připravila vláda, podle zástupců odborů k vyšší flexibilitě nepovede, je nepromyšlený, a navíc se stát jeho realizací připraví o miliardové příjmy na pojistném. Zástupci odborových svazů to uvedli na úterní tiskové konferenci.
24.08.2010 13:45 |

podobné články

Zákon o prokázání původu majetku připraví Babiš do konce září

 
Ministr financí Andrej Babiš připraví do konce září návrh novely, která ustanoví institut prokazování původu majetku. Řekl to ve středu na tiskové konferenci po jednání vlády.
06.08.2014 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11997 článků)

Klaus potvrdil Kocábovu novelu, která má pomoci v boji s extremismem

 
Úřady dostanou více času na rozhodnutí zakázat ohlášenou demonstraci. Novelu zákona, která prodlužuje obcím lhůtu pro povolení demonstrace ze tří kalendářních na tři pracovní dny, dnes podepsal prezident Václav Klaus. Novela shromažďovacího zákona má pomoci s bojem proti extremismu.
18.08.2009 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8978 článků)