Článek

TOP 09: Podporujeme nezávislý Činoherák

 
Zastupitelé TOP 09 v Ústí nad Labem podporují na politice a na politicích nezávislé fungování Činoherního studia.
12.07.2015 18:46 |

podobné články

Podobné články

Ústecký Činoherák chce hrát v Praze

 
Divadelní soubor Činoherák Ústí by mohl již během června hostovat v pražském Divadle Komedie.
06.06.2014 10:25 |

podobné články

Činoherák Ústí chce 3,5 miliónu korun na opravy

 
Spolek Činoherák Ústí v úterý v Národním divadle v Praze zahájil celonárodní veřejnou sbírku Národ sobě II. Chce z ní získat alespoň 3,5 miliónu korun pro provoz souboru a nezbytné opravy budovy bývalého kina Hraničář v centru Ústí nad Labem.
11.06.2014 13:35 |

podobné články

Spolek Činoherák Ústí začal zkoušet první hru nové sezóny

 
Čtenými zkouškami hry Kráska z Leenane irského dramatika Martina McDonagha začal spolek Činoherák Ústí zkoušet první inscenaci nadcházející divadelní sezóny. Premiéru bude černá komedie mít 26. září. Divadlo je nástupcem Činoherního studia, jež uprostřed minulé sezóny ukončilo činnost.
22.08.2014 12:00 |

podobné články

Ústí pomůže Činoheráku, radní mu chtějí poslat milióny

 
Ústí nad Labem pomůže spolku Činoherák Ústí. Letos mu poskytne dotaci milión korun, na příští rok se počítá s 12 milióny. Rozhodli o tom radní, konečné slovo budou mít 16. prosince zastupitelé. Činoherák Ústí navazuje na někdejší Činoherní divadlo. Od dubna soubor funguje díky sbírce a sponzorům.
04.12.2014 16:23 |

podobné články

Recenze: Činoherák namířil Kopanec přesně do vlastního Ústí

 
Ústecký Činoherák se vrátil na původní scénu s inscenací Kopanec, která pitvá příčiny rasové nesnášenlivosti. Příběhem z Německa jasně míří do ulic vlastního města.
23.01.2015 11:37 |

podobné články

RECENZE: Kopancem znovu ožil ústecký Činoherák

 
V mnoha inscenacích oživovalo Činoherní studio v Ústí nad Labem historii neklidného pohraničí. Bylo také prvním divadlem u nás, které podivné polistopadové modrorudé koalice a jejich činy nazvalo gaunerstvím. Odvahou tak navázalo na Rajmontův Činoherák sedmdesátých let a na Pokorného studio let devadesátých.
31.01.2015 15:01 |

podobné články

Gazdík (STAN): Chceme nezávislý audit hospodaření České pošty

 
Chceme nezávislý audit hospodaření České poštyHnutí Starostové a nezávislí důrazně požaduje ve světle nynějších afér kolem České pošty nezávislý audit jejího hospodaření. Zasedání Bezpečnostní rady státu pochybnosti rozhodně nerozptýlí.
19.08.2015 08:36 |

podobné články

VÍME PRVNÍ Tomáš Jílek odchází z TOP 09. V pražském zastupitelstvu chce zůstat jako nezávislý

 
Zastupitel hlavního města Prahy Tomáš Jílek odchází ze strany TOP 09. V klubu TOP 09 na magistrátu chce ale zůstat, byť jako nezávislý politik. Informaci potvrdil ParlamentnímListům.cz sám Jílek prostřednictvím e-mailové komunikace.
23.08.2017 23:00 |

podobné články

ODS: Podporujeme ukončení projektu sKaret

 
ODS konstatuje, že projekt sKaret nesplnil původní účel, odchýlil se od koaliční dohody a původně dobrou myšlenku Ministerstvo práce a sociálních věcí pod vedením bývalého ministra Jaromíra Drábka (TOP 09) a jeho náměstka Vladimíra Šišky zdiskreditovalo. Proto podporujeme jeho ukončení.
10.04.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků)

Za TOP 09 bych kandidoval jako nezávislý, řekl Pospíšil

 
Bývalý místopředseda občanských demokratů Jiří Pospíšil, který ze strany před několika týdny vystoupil, se zatím nerozhodl, zda přijme nabídku TOP 09 a bude za ni kandidovat do Evropského parlamentu. Pokud tomu tak ale bude, na kandidátce bude figurovat jako nezávislý. Řekl to v diskusním pořadu televize Prima Partie.
16.02.2014 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1832 článků) , Jiří Pospíšil (1832 článků)

Výkonná rada ODS: Plně podporujeme dosavadní kroky vedení

 
Podporujeme dosavadní kroky vedení ODS při jednání s koaličními partnery o reformách
30.05.2011 19:00 |

podobné články

Zelení: Podporujeme Týden protestů, vláda musí jít

 
Strana zelených podporuje Týden protestů včetně celostátní demonstrace proti reformám současného vládního kabinetu, kterou chystají občanské iniciativy na tuto sobotu. Plně podporujeme požadavky iniciativy - zastavení asociálních reforem, odstoupení vlády a nové volby - a protestu se zúčastníme.
20.04.2012 11:02 |

podobné články

Ústecký Činoherák pluje! Na lodi Tajemství bratří Formanů

 
Ústecké divadlo na lodi Tajemství odehraje během tří týdnů dvacet představení. Od září by měl soubor začít trvale hrát v budově bývalého kina Hraničář v Ústí nad Labem.
20.05.2014 08:45 |

podobné články

Ústecký Činoherák pluje! Na lodi Tajemství bratří Formanů

 
Ústecké divadlo na lodi Tajemství odehraje během tří týdnů dvacet představení. Od září by měl soubor začít trvale hrát v budově bývalého kina Hraničář v Ústí nad Labem.
20.05.2014 08:45 |

podobné články

Kdo je chudej a má volno, jde v Čihoheráku hrát Shakespeara

 
Ústecký Činoherák připravil jako první premiéru Shakespearova Sluhu dvou pánů pod širé nebe na hrad Střekov.
19.06.2014 21:25 |

podobné články

Národní divadlo podpoří Srbsko, Bosnu a Hercegovinu i Činoherák

 
Dvě benefiční akce na piazettě mezi historickou budovou a Novou scénou ukončí letošní sezónu pražského Národního divadla. V sobotu 28. června to bude happening Tak nám zabili Ferdinanda k výročí atentátu na následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d’Este a jeho choť Žofii Chotkovou, jenž před sto lety vedl k vzniku první světové války.
25.06.2014 13:10 |

podobné články

V Národním divadle se večer promítne film o Činoherním studiu

 
Dokumentární film Ústečák o posledním měsíci divadelního souboru Činoherního studia mohou diváci zhlédnout dnes večer v historické budově Národního divadla v Praze. V předpremiéře tam bude uveden jako součást týdenní akce Národ pro Činoherák. ČTK o tom informoval Filip Nuckolls, umělecký šéf souboru, který plánuje navázat na éru slavného ústeckého divadla.
04.07.2014 16:05 |

podobné články

Ústecké Činoherní divadlo je v konkurzu, dluží téměř 3,8 mil. Kč

 
Činoherní divadlo města Ústí nad Labem je v konkurzu. Vyhlásil ho ústecký krajský soud, který už zároveň jmenoval insolvenčního správce, zjistila ČTK z rejstříku. Divadlo podalo samo na sebe v září insolvenční návrh, podle kterého má 68 dlužníků a jeho závazky dosahují téměř 3,8 milionu korun. Divadlo spěje k likvidaci už od jara. Poté, co se jeho bývalé vedení nedohodlo s městem na financování, přešel celý soubor do nového spolku Činoherák Ústí. Město zase založilo novou příspěvkovou organizaci s názvem Činoherní studio.
08.10.2014 11:51 |

podobné články

Herec Maryško půjde před soud: Za hloupý komentář na Facebooku

 
Policie obvinila ze dvou trestných činů herce Jiřího Maryška. Herec, který působí mimo jiné ve spolku Činoherák Ústí, zveřejnil na sociální síti Facebook fotografii z filmu Lidice zachycující popravu s komentářem, že si takto představuje úklid ústeckého magistrátu. Vyjmenoval přitom konkrétní bývalé i současné zastupitele. Krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová řekla, že jde o podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod a trestný čin výtržnictví.
26.03.2015 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Maryško (25 článků)