Článek

TOP 09 láká ODS k pražské koalici, Svobodovi nabízí post primátora

 
Pražská TOP 09 se pokouší resuscitovat jednání o vytvoření magistrátní koalice. Nabídla proto občanským demokratům možnost, podle níž by se mohl do primátorského křesla vrátit Bohuslav Svoboda. ODS v posledních týdnech jednala o magistrátní koalici s ČSSD, ANO a Trojkoalicí.
24.02.2016 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (699 článků)
Podobné články

TOP 09 nechá ODS post pražského primátora

 
Pražská TOP 09 už jedná s ODS o návrhu koaliční smlouvy, přenechá jí post primátora. Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) údajně dokonce už podepsal dohodu, že TOP 09 získá v radě metropole většinu výměnou za to, že ODS zůstane post primátora. Tím by zřejmě byl nadále Svoboda, který by tak získal podporu a obešel i své odpůrce v pražské ODS.
24.11.2011 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (699 článků)

Pražská ODS nechce ustoupit TOP 09

 
Pražská TOP 09 žádá sedm křesel v radě města včetně místa primátora. ODS by tak měla čtyři radní, vyplývá z koaliční smlouvy, kterou dnes TOP 09 předložila občanským demokratům. ČTK to řekl náměstek primátora Tomáš Hudeček (TOP 09). ODS ale na návrh přistoupit nehodlá. Podle předsedy klubu zastupitelů Ondřeje Pechy (ODS) jí vadí především to, že by měla přijít o post primátora. Premiér a předseda ODS Petr Nečas má primátora Bohuslava Svobodu (ODS) za kvalitního. Jeho odstranění označil za lidskou i politickou hloupost, která pro Prahu nemůže dopadnout dobře.
21.05.2013 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků) , Tomáš Hudeček (655 článků) , Tomáš Svoboda (166 článků) , Ondřej Svoboda (55 článků)

Pražská TOP 09 nabídla ČSSD post primátora

 
Pražská TOP 09, která skončila ve volbách druhá, nabídla ČSSD post primátora. Chce sestavit koalici bez vítězného hnutí ANO. ČTK to dnes řekl vyjednavač TOP 09 Jiří Nouza. Nabídka zazněla v pondělí, uvedl bez dalšího komentáře. K získání většiny by TOP 09 potřebovala další dva partnery, v úvahu by přicházela Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) nebo ODS s případnou podporou Pirátů. ČSSD však tvrdí, že ctí vítěze voleb, tedy hnutí ANO. Podobně se vyjádřila i Trojkoalice. ODS s postem primátora pro ČSSD nesouhlasí.
22.10.2014 10:25 |

podobné články

ČSSD je pryč z rady, vládne ODS s TOP 09. Události v Praze nabraly spád

 
Události na pražském magistrátu nabraly rychlý obrat a valí se dosud nečekaným tempem. Ještě ve čtvrtek ráno nikdo netušil, že se podaří primátorovi Bohuslavu Svobodovi (ODS) dojednat s TOP 09 dohodu, přitom si zachovat post primátora, a to vše bez vědomí většiny zastupitelů ODS včetně vedení organizace. Před 14:00 už byli odvoláni sociální demokraté z vedení radnice a zvoleny nové tváře za TOP 09. V podvečer koalici posvětila i regionální rada ODS.
24.11.2011 15:15 |

podobné články

Svoboda: Byla to od TOP 09 exkluzivní nabídka. Tůma: Nemůžeme čekat do Vánoc

 
I Český rozhlas informoval o tom, že zástupci TOP 09 a části ODS kolem primátora se ráno dohodli na společné vládě na pražském magistrátu, post primátora by měl zůstat Bohuslavu Svobodovi. Zbylí zastupitelé ODS se rozhodují, zda připojí své podpisy na novou koaliční smlouvu. Svoboda ale řekl, že nabídka od TOP 09 byla sice rychlá, ale prý velmi exkluzivní pro ODS.
24.11.2011 10:45 |

podobné články

ODS se prý již dohodla s TOP 09 na koalici v Praze

 
Občanští demokraté se již údajně se zástupci pražské TOP 09 dohodli na vytvoření koalice na pražském magistrátu. Tvrdí to ČTK s odvoláním na zdroje z obou stran. ODS by se tak mohlo podařit udržet post primátora pro Bohuslava Svobodu. Dosavadní koalici s ČSSD doporučila v pondělí vypovědět regionální rada ODS. Úterní večerní zasedání zastupitelů by tento krok mělo potvrdit. Jak ODS, tak TOP 09 v oficiálních vyjádřeních nadále tvrdí, že mohou jednat i s ČSSD a dohodu popírají.
22.11.2011 16:40 |

podobné články

Pražská TOP 09 nabídla ČSSD post primátora

 
Pražská TOP 09, která skončila ve volbách druhá, nabídla ČSSD post primátora. Chce sestavit koalici bez vítězného hnutí ANO. ČTK to dnes řekl vyjednavač TOP 09 Jiří Nouza. Nabídka zazněla v pondělí, uvedl bez dalšího komentáře. K získání většiny by TOP 09 potřebovala další dva partnery, v úvahu by patrně přicházela Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) nebo ODS s případnou podporou Pirátů.
22.10.2014 12:06 |

podobné články

Už je to tady. Probíhá pokus o popravu primátora Svobody a jeho lidí

 
Náměstek primátora za TOP 09 Tomáš Hudeček navrhl na dnešním jednání zastupitelstva odvolání celé rady včetně primátora Bohuslava Svobody (ODS). Radní by měli být odvoláváni postupně. Dosud opoziční ČSSD navrhla odvolání primátora, náměstka primátora a radního pro dopravu Josefa Noska (ODS) a radní Aleksandry Udženije (ODS). Komunisté chtějí odvolat celou radu.
23.05.2013 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (655 článků) , Josef Svoboda (153 článků) , Tomáš Svoboda (166 článků)

Sobotka je proti koalici s pražskou ODS, ta dál jedná s TOP 09

 
Pražská ODS bude i nadále jednat o koalici s TOP 09. Na společném zasedání se na tom usnesla regionální rada a zastupitelský klub ODS. Po jednání to řekl kandidát strany na primátora Bohuslav Svoboda. Proti pražské koalici s ODS se postavil lídr ČSSD Bohuslav Sobotka.
05.11.2010 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Bohuslav Svoboda (699 článků)

Spor o půl miliardy uvnitř pražské ODS je prý záminkou pro útok na primátora

 
Část pražské ODS se postavila proti primátorovi Bohuslavu Svobodovi (ODS). Terčem kritiky se stalo rozdělování půlmiliardové rezervy pro městské části. Podle příznivců primátora je ale v pozadí politický boj. Situací se bude v pátek odpoledne zabývat mimořádná regionální rada ODS, řekl šéf pražských občanských demokratů Boris Šťastný.
19.05.2011 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Boris Šťastný (405 článků) , Bohuslav Šťastný (40 článků)

Bitva o magistrát: Pražská ODS se odmítá vzdát postu primátora

 
Pražská ODS nehodlá přistoupit na návrh TOP 09 a primátorského křesla se nevzdá, řekl na dotaz předseda klubu zastupitelů Ondřej Pecha (ODS). TOP 09, která v pondělí vypověděla občanským demokratům koaliční smlouvu, nyní žádá sedm křesel v radě včetně postu primátora. ODS by tak zbyly čtyři radní. Jako vítěz voleb měla TOP 09 dosud šest radních, ODS pět včetně primátora Bohuslava Svobody (ODS). 
21.05.2013 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Svoboda (55 článků)

ODS zúžila výběr na post primátora

 
Pražská ODS postupně představuje své lídry pro jednotlivé volební obvody. Stále však chybí jméno, které strana pošle do boje o post primátora hlavního města. Třebaže představitelé strany stále k osobnosti do čela magistrátu mlčí, v kuloárech se hovoří o třech jménech. Šanci mají podle všeho poslanec a šéf pražské ODS Boris Štastný, nynější náměstek primátora Rudolf Blažek a lékař Bohuslav Svoboda.
02.09.2010 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (699 článků)

Skončí dinosauří pakt ODS a ČSSD na pražské radnici? TOP 09 ve hře!

 
AKTUALIZOVÁNO. Předseda pražské ODS Boris Šťastný navrhl ukončení koaliční spolupráce ODS a ČSSD na pražské radnici. Praze podle něj s nynější koalicí hrozí drastické zadlužení. Požaduje proto jednání o nové koalici s TOP 09. O návrhu Šťastného by měla dnes rozhodnout regionální rada pražské ODS, která nyní zasedá. Sdělil to Šťastný.
21.11.2011 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Boris Šťastný (405 článků)

Svoboda převezl odpůrce v ODS a dohodl se s TOP 09, primátorem zůstane

 
Pražská TOP 09 už jedná s ODS o návrhu koaliční smlouvy, Bohuslavu Svobodovi (ODS) přenechá post primátora. Ten dokonce už podepsal dohodu, že TOP 09 získá v radě metropole většinu výměnou právě za to, že jeho straně primátorské křeslo zůstane.
24.11.2011 10:00 |

podobné články

Dvě křídla pražské TOP 09 si z pražské ODS dělají béčko na provázku

 
V koalici na pražském magistrátě to vře nejen mezi ODS a TOP 09, ale i uvnitř obou stran. Primátor Bohuslav Svoboda v reakci na závěry klubu pražských zastupitelů za TOP 09 prohlásil, že ODS předává veškerou zodpovědnost za vývoj v Dopravním podniku koaličnímu partnerovi. Nad postojem primátora se pozastavuje i bývalý šéf pražské ODS Boris Šťastný.
21.08.2012 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Boris Šťastný (405 článků) , Bohuslav Svoboda (699 článků)

Pražská koalice ODS a ČSSD se rozpadla, TOP 09 chce post primátora

 
Pražská ODS v pondělí večer odhlasovala konec koalice s ČSSD v hlavním městě. Regionální rada strany schválila návrh šéfa pražské ODS, poslance Borise Šťastného. Ten chce zároveň zahájit jednání s TOP 09, která loni v Praze vyhrála volby. Strana dala okamžitě najevo, že bude jako vítěz voleb požadovat post primátora pro svého volebního lídra Zdeňka Tůmu.
21.11.2011 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Boris Šťastný (405 článků)

Boj o magistrát pokračuje: Primátora nedáme, rozhodla pražská ODS

 
Regionální rada pražské ODS nepřistoupí na návrh koaliční smlouvy TOP 09, která žádá funkci primátora a sedm křesel v jedenáctičlenné radě. Občanští demokraté jednohlasně podpořili úterní usnesení zastupitelského klubu, který vyjádřil podporu primátoru Bohuslavu Svobodovi (ODS).
22.05.2013 20:30 |

podobné články

Tůma bude ve výboru Pražanům platnější, vysvětuje Hudeček

 
Poté, co TOP 09 v loňských volbách do pražského magistrátu získala nejvíc hlasů, sledovali Pražané další vývoj. Stranu, která pro mnohé představovala naději na provětrání klientelistického politického světa hlavního města, vyšachovaly známé tváře politiků ODS a ČSSD, jejichž lídři spolu sjednali koalici. Toto uskupení po roce s neúspěchem končí a zastupitelé TOP 09 konečně dosedli na křesla radních. Křeslo primátora však i nadále zůstane Bohuslavu Svobodovi z ODS. Na hlavy zastupitelů TOP 09 se teď sypou otázky, proč nebyli při vyjednávání s občanskými demokraty ambicióznější a neprotlačili do tohoto křesla svého volebního lídra Zdeňka Tůmu.
24.11.2011 21:00 |

podobné články

Zástupci ČSSD byli odvoláni z vedení pražské radnice

 
Události na pražském magistrátu nabraly rychlý obrat a valí se dosud nečekaným směrem. Ještě ve čtvrtek ráno nikdo netušil, že se podaří primátorovi Bohuslavu Svobodovi (ODS) dojednat s TOP 09 dohodu, přitom si zachovat post primátora, a to vše bez vědomí většiny zastupitelů ODS včetně vedení organizace. Před 14:00 už byli odvoláni sociální demokraté z vedení radnice a zvoleny nové tváře za TOP 09.
24.11.2011 14:15 |

podobné články