Článek

Tomáš Pitr má problém: Opět se o něj zajímá policie

 
Detektivové protikorupční policie si opět chtějí došlápnout na kontroverzního podnikatele Tomáše Pitra. Důvodem jsou stamilionové daňové úniky při obchodování s řepkou. Píše o tom MD Dnes.
26.02.2015 07:56 |

podobné články

Podobné články

Tomáš Pitr má naději. Podal stížnost, která může vše změnit

 
VÍME PRVNÍ Tomáš Pitr je teď ve švýcarské vazbě plný očekávání. Právě v těchto dnech by totiž mělo padnout rozhodnutí ohledně námitky z podjatosti soudního senátu, jenž nyní projednává obnovu procesu, v němž byl Pitr poslán v roce 2006 do vězení na pět let kvůli daňovým únikům. Předseda zmíněného senátu je kárně stíhán.
11.07.2011 20:35 |

podobné články

Pitr si před svým zatčením často volal s Krejčířem

 
Podnikatel Tomáš Pitr, kterého minulý týden zatkla švýcarská policie, byl v čilém kontaktu s dalším "uprchlíkem" Radovanem Krejčířem i dalšími kontroverzními osobami. S Krejčířem si prý Pitr pravidelně telefonoval a naposledy spolu hovořili jen tři dny před svým zatčením. Uvedl to časopis Týden.
02.08.2010 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (696 článků)

Pitr by ve středu prý mohl být na svobodě

 
VÍME PRVNÍ Kontroverzní český podnikatel Tomáš Pitr bude s největší pravděpodobností příští týden na svobodě. Muž pravomocně odsouzený v Česku, který bývá často spojován se zavražděným šéfem podsvětí Františkem Mrázkem, byl zadržen loni 26. července v horském středisku Svatém Mořici v kantonu Graubünden. A podle švýcarského práva nesmí být cizinec zadržován ve vazbě déle než jeden rok. Znamená to, že ve středu by mohl Pitr projít bránou věznice v Churu, správním středisku kantonu.
24.07.2011 05:30 |

podobné články

Osobnosti: František Mrázek (134 článků)

Pitr zřejmě nabídne kauci za své propuštění. Šance je malá

 
Tomáš Pitr dál zůstává ve švýcarském vedení. Zpráva o tom, že by mohl být propuštěn, neboť ve Švýcarsku nesmí být nikdo ve vazbě déle než rok, byla planý poplach. Žádný takový zákon ve Švýcarsku neexistuje. Pitr se tak nadále snaží být propuštěn na základě kauce.
26.07.2011 09:50 |

podobné články

Pitr nebude požadovat obnovu procesu

 
Podnikatel Tomáš Pitr stáhl žádost o obnovu procesu v kauze vyvedení akcií firem Setuza a Milo Surovárny ze společnosti Agrocredit. Uvedla to dnes Česká televize. Pitr byl odsouzen jako uprchlý v roce 2010 k šesti letům odnětí svobody, rozhodnutí o vině je pravomocné. O výši trestu ale musí soud podle ČT rozhodnout znovu, a to ještě před tím, než začne soudní řízení kvůli podvodům s daněmi, jehož obnovu soud na Pitrovu žádost povolil minulý týden.
23.04.2012 22:30 |

podobné články

Kauza Pitr: Soud rozhodne, kolik let si odsedí

 
Za přísných bezpečnostních opatření začalo dnes u pražského městského soudu jednání o tom, jaký trest dostane kontroverzní podnikatel Tomáš Pitr za vyvedení akcií potravinářských společností Setuza a Milo Surovárny ze společnosti Agrocredit. Do verdiktu senát započítá také jeden Pitrův daňový delikt z roku 1994. Podnikatele přivedla do síně ozbrojená maskovaná eskorta vězeňské služby. Pitr měl při příchodu na hlavě kuklu, kterou mu sundali až v síni.
04.06.2012 10:10 |

podobné články

Vysmátý Pitr má teď důvod spíš k pláči: Dostal pět let za daňové úniky! Provod je volný

 
Ač to dříve vypadalo, že podnikatelé Tomáš Pitr a Miroslav Provod trestu uniknou díky novoroční amnestii, dnešní soud je vyvedl z omylu. Pitr dostal pět let za daňové úniky, Provoda sice vinným shledali, ale na něho se novoroční amnestie vztahuje.
18.06.2013 15:55 |

podobné články

Kluk z Libně, odsouzený podnikatel Pitr: Teď jezdím metrem. A lidé tam po mě neplivou

 
Kontroverzní podnikatel Tomáš Pitr odešel od odvolacího soudu s pravomocným rozsudkem čtyřletého nepodmíněného vězení. Za daňové úniky z roku 1994 dostal navíc pětiletý zákaz působení ve statutárních orgánech firem. Ten mu prý ale příliš nevadí- týká se jen českých firem a Pitr má značnou část svých aktivit v zahraničí.
12.12.2013 20:20 |

podobné články

Kluk z Libně, odsouzený podnikatel Pitr: Teď jezdím metrem. A lidé tam po mně neplivou

 
Kontroverzní podnikatel Tomáš Pitr odešel od odvolacího soudu s pravomocným rozsudkem čtyřletého nepodmíněného vězení. Za daňové úniky z roku 1994 dostal navíc pětiletý zákaz působení ve statutárních orgánech firem. Ten mu prý ale příliš nevadí- týká se jen českých firem a Pitr má značnou část svých aktivit v zahraničí.
12.12.2013 20:40 |

podobné články

Pitr azyl ve Švýcarsku nedostane, úřad pro migraci to zamítl

 
Švýcarský Federální úřad pro migraci zamítl žádost uprchlého podnikatele Tomáše Pitra o azyl, informovala dnes Česká televize. Pitr se proti rozhodnutí úřadu může odvolat. Podle jeho advokáta Jana Křivánka se azylové řízení může protáhnout ještě na několik měsíců. Pitr svou žádost odůvodnil obavou o život a podjatostí české justice.
27.10.2011 20:30 |

podobné články

Odsouzený miliardář Tomáš Pitr je zpátky. A opět krouží kolem petrochemie

 
Miliardář Tomáš Pitr, spojený s érou Františka Mrázka a Jiřího Paroubka, který mu nemohl přijít na jméno, se podle středeční MF Dnes opět pouští do velkého obchodu. Jméno muže odsouzeného za daňové úniky se prý objevuje ve spojitosti s majetkem nedávno zkrachovalé společnosti Viktoriagruppe. Ta přitom schraňovala strategické zásoby nafty pro Českou republiku.
04.11.2015 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3405 článků) , František Mrázek (134 článků)

Zločinec Tomáš Pitr: Z vězení ve Švýcarsku na svobodu? Luxus čeká!

 
Tomáš Pitr (40) připravil stát o tři čtvrtě miliardy korun. Za to dostal po dlouhých průtazích šest let kriminálu. Jenže uprchl a skrýval se v zahraničí. Po třech letech, v červenci 2010, byl dopaden ve Švýcarsku. Po půlroce Švýcaři rozhodli o jeho vydání do ČR a policie připravuje jeho přepravu do země. Co bude pak? Může být propuštěn na svobodu!
04.02.2012 12:10 |

podobné články

Pitr si ve Švýcarsku opět stěžuje na vazbu

 
Český podnikatel Tomáš Pitr si ve Švýcarsku opět stěžuje na vazbu, z níž se chce dostat. Tentokrát se odvolal proti rozhodnutí tamního ministerstva spravedlnosti, které odmítlo jeho předchozí žádost o propuštění na kauci. Informují o tom dnešní Lidové noviny.
15.10.2010 08:35 |

podobné články

Uprchlíka Pitra čeká v Česku 6 let v base

 
Další ze stíhaných českých uprchlíků, kteří se ukryli v zahraničí má problém. Tomáš Pitr neuspěl při svém dovolání k Nejvyššímu soudu (NS) proti souhrnnému šestiletému trestu vězení, který dostal za podezřelé obchody s akciemi potravinářských společností Setuza a Milo Surovárny. Pokud ho Švýcaři vydají z vazby, kde ho zadržují od minulého roku, půjde Pitr sedět.
06.04.2011 13:20 |

podobné články

Pitr vzkázal Čechům: Chcete jen můj majetek!

 
AKTUALIZOVÁNO: Česká republika podle Pitrova právníka porušuje jeho práva na spravedlivý proces. České úřady zajímá jen můj majetek a důvěrné informace, tvrdí Pitr, který stále trvá na nevině.
30.07.2010 16:05 |

podobné články

Podnikatel Tomáš Pitr: Je zavřený v cele a opravuje si dům!

 
Ačkoliv kontroverzní podnikatel Tomáš Pitr (40) je ve vězení ve Švýcarsku a zanedlouho ho vydají do Česka, na jeho domě se čile pracuje! Luxusní sídlo v Jesenici u Prahy i bez něho jen kvete a dělníci mu dávají konečnou podobu. Jako by Pitrovi za finanční podvody nehrozilo až jedenáct let za mřížemi
11.10.2011 05:10 |

podobné články

Tomáš Pitr se dobrovolně vrátí do České republiky

 
Podnikatel Tomáš Pitr, který je od července 2010 ve vazbě ve Švýcarsku, se rozhodl dobrovolně vrátit do České republiky. Informaci v pátek zveřejnil web iDnes.cz.
16.03.2012 20:00 |

podobné články

Tomáš Pitr se vrátí do Česka. Zrušil žádost o azyl, potvrdilo ministerstvo

 
Podnikatel Tomáš Pitr stáhnul žádost o azyl ve Švýcarsku a vrátí se do Česka.
27.03.2012 15:05 |

podobné články

Tomáš Pitr požádal o nový proces

 
AKTUALIZOVÁNO. Podnikatel Tomáš Pitr požádal o zrušení rozsudku, na základě kterého dostal souhrnný šestiletý trest za vyvedení akcií potravinářských společností Setuza a Milo Surovárny ze společnosti Agrocredit. Pražský městský soud tak bude muset případ znovu projednat, protože podnikatele soudil jako uprchlého, řekla dnes mluvčí soudu Martina Lhotáková.
17.04.2012 10:15 |

podobné články