Článek

Tohle je teprve zácpa! Na dálnici z Pekingu auta stála v 50 pruzích

 
Jedno velké mraveniště! Tak vypadala dálnice v Číně vedoucí z hlavního města Pekingu. V jednom z nejlidnatějších států nastal týdenní státní svátek a až 750 milionů lidí se vracelo domů.
09.10.2015 05:35 |

podobné články

Podobné články

Zácpa jako hrom: Na padesátiproudové dálnici stála auta jako na parkovišti

 
Na zácpu na dálnici D1 je zvyklý už kdekdo. Když se ovšem provoz zastaví na padesátiproudé dálnici před Pekingem, je to opravdová bezmoc. Právě takováto dopravní kalamita, kdy na obří dálnici stála auta namačkaná nárazník na nárazník, nastala tento týden před čínským hlavním městem. Informovala o tom agentura Reuters.
09.10.2015 10:36 |

podobné články

Jízdní pás ve směru na Brno byl na dálnici D1 u Jihlavy uzavřen

 
Peklo pro řidiče začalo. Kvůli opravám dálnice D1 byla doprava mezi Jihlavou a Větrným Jeníkovem (112. až 104. kilometr) a mezi Hořicemi a Loktem (75. až 66. kilometr) svedena do jednoho pásu. Auta v něm jezdí ve dvou zúžených pruzích v obou směrech. Levý pruh je široký 2,5 metru a pravý 3,15 metru. Rychlost je v obou pruzích omezena na 80 kilometrů v hodině.
30.03.2014 13:15 |

podobné články

Dopravní zácpa vytvořila na silnici červenobílou řeku

 
Milióny Američanů vyrazily ve středu na cestu za svými rodinami při příležitosti Dne díkuvzdání, který letos připadá na 28. listopadu. Silnice se tak v některých místech změnily v parkoviště. Nejinak tomu bylo na losangeleské dálnici číslo 405, kde auta nahuštěná v obou pruzích vytvořila svými světly červenobílou řeku.
29.11.2013 09:40 |

podobné články

Zlín: Přes Malenovice se už jezdí po čtyřech pruzích

 
Po malenovickém úseku silnice I/49 se od čtvrtka jezdí po čtyřech pruzích. Cestování do Zlína nebo z krajského města do Otrokovic je tak výrazně plynulejší než doposud. Ostře sledovaná stavba bude nyní pokračovat druhou etapou. Kompletně rozšířená do čtyř pruhů bude do podzimu příštího roku.
17.06.2011 12:20 |

podobné články

Řazení do prostředního pruhu má svá pravidla. Pro řidiče je to občas hlavolam

 
Mysleli jste, že se na tříproudé silnici nebo na té s více jízdními pruhy můžete zařazovat, jak chcete? Omyl. Například přejíždění do prostředního pruhu má svá jasně daná pravidla. Pokud je silnice o třech jízdních pruzích v jednom směru a oba řidiči v krajních pruzích se ve stejnou chvíli rozhodnou přejet do prostředního, jako první do něj vjíždí ten zprava.
10.12.2013 10:25 |

podobné články

Muže trápila krutá zácpa: Lékaři rentgenem zjistili, že mu manželka narvala do zadku vibrátor!

 
Tak to je ale pořádné faux pas. Američan zamířil k doktorovi s ukrutnými bolestmi, které podle něj způsobovala zácpa. Ucpaný jeho trávicí trakt skutečně byl, ale vibrátorem, který mu při sexuálních hrátkách do lačné zadnice narvala manželka.
19.05.2014 22:10 |

podobné články

Zácpa, průjem, plynatost! Trápí vás? Nestyďte se zeptat odbornice

 
Chatujte s gastroenteroložkou  MUDr. Annou Jungwirthovou, primářkou z pražského Sanatoria sv. Anny o střevních problémech. Trápí vás plynatost, zácpa, nebo průjmy? Nebojte se zeptat.
13.10.2014 16:15 |

podobné články

Jak na zácpu přírodní cestou

 
Z medicínského hlediska může mít zácpa nespočet příčin. Počínaje žaludečními vředy, vředů na dvanácterníku, karcinomu slinivky a další. Časté střídání průjmu a zácpy se objevuje také u lidí, jež trpí na dráždivý tračník. Ale proč strašit sněhulákem v létě. Nejčastěji trpí na zácpu lidé, kteří chybují ve svém jídelníčku a přijímají pramálo vlákniny a mají tudíž v nepořádku zažívací ústrojí. Pomáhat si od zácpy chemickými projímadly příliš situaci neřeší a jde skutečně pouze o krajní řešení. Lékaři stále častěji upozorňují na návykovost některých volně dostupných prostředků i na další nepříjemné vedlejší účinky. V některých případech mohou chemická projímadla zácpu ještě zhoršit, jelikož střeva přestanou vyvíjet vlastní napětí hladkého svalstva střevní stěny. Stejně tak doktoři varují před používáním nápojů z listu senny či ricínového oleje – oba jmenované prostředky škodí střevním stěnám. Nejčastější příčiny zácpy Málo vlákniny v jídelníčku Nedostatečný pitný režim Stres Nemoci a medikamenty Genetické dispozice Jak na zácpu přírodní cestou Ihned po probuzení vypijte sklenici vlažné vody případně Mlýnský pramen či Šaratici. Jak už jsme uvedli výše, zařaďte do svého jídelníčku dostatek vlákniny: ovoce a zelenina. Proti zácpě pomáhá i konzumace dvou jablíček večer – než jdete spát. Podobně fungují i meruňky, hrušky, křížaly či sušené ovoce. Kartáčem na střeva jsou i sušené datle. Výtečnou babskou radou neprohloupíte – dejte si vařené sušené švestky a rovněž vypijte vodu, ve které jste švestky uvařili. Pokud vás zácpa trápí opravdu často, vypijte 3x denně před jídlem neslazený domácí jablečný mošt. Doprovází-li zácpu nepříjemná bolest břicha, pořiďte si směs kmínového oleje a masírujte si jim břicho – používá je nejen u malých dětí, ale i dospělých. Pomoci může i teplá sedací lázeň s kostivalem, čekankou a jitrocelem. Doplnit můžete tuto proceduru ještě o popíjení čaje rooibos proti zácpě. Zařaďte do svého jídelníčku luštěniny a ovesné vločky. Se zácpou pomohou i namočená lněná semínka ve vodě – po pár... Čtěte více Příspěvek Jak na zácpu přírodní cestou pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
25.04.2016 02:55 |

podobné články

Dopravní zácpa trvala v Číně devět dní, táhla se 100 kilometrů

 
Stěžujete si, že jste ráno čekali několik hodin v dopravní zácpě? To není nic ve srovnání s Čínou, kde auta mířící do Pekingu stála ve frontě táhnoucí se v délce 100 kilometrů devět dní, uvedl server CNN. Kalamita trvala od 14. srpna a postihla podle čínských státních médií tisíce kamiónů směřujících z Autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko do metropole.
23.08.2010 16:55 |

podobné články

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo modernizaci pravého dálničního pásu na dálnici D1 mezi Měřínem a Velkým Meziříčím

 
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo v úterý 31. 5. modernizaci pravého jízdního pásu (směr na Brno) na dálnici D1 mezi Měřínem a Velkým Meziříčím. Doprava bude vedena v režimu 2+2 v zúžených jízdních pruzích v levém jízdním pásu, rychlost bude omezena na 80 km/hod. Modernizace pravého jízdního pásu potrvá do konce října.
01.06.2016 08:40 |

podobné články

Ředitelství silnic a dálnic zahajuje v sobotu opravu mostu na dálnici D1

 
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje v sobotu 8. dubna opravu mostu na dálnici D1 v km 178,3. Práce budou zahájeny pokládkou provizorního dopravního značení a instalací dočasných svodidel. V neděli odpoledne již bude zahájena vlastní oprava mostu. V průběhu rekonstrukce bude doprava vedena ve dvou jízdních pruzích v obou směrech.
08.04.2017 13:40 |

podobné články

Zmrzlé zelí zastavilo provoz na německé dálnici

 
Kysané zelí, které po nehodě zamrzlo na německé dálnici poblíž Frankfurtu nad Mohanem, způsobilo v úterý značné dopravní komplikace. Než se jej totiž po několika hodinách podařilo odstranit, vytvořila se asi desetikilometrová zácpa a dálnice musela být v místě dočasně uzavřena.
07.02.2012 18:10 |

podobné články

Krteček má svou výstavu v Pekingu!

 
V čínské metropoli Pekingu bude ve čtvrtek oficiálně zahájena výstava Krtek a jeho přátelé. Návštěvníci se na ní mohou seznámit s tvorbou Zdeňka Milera, prohlédnout si mohou ale také plyšové či dřevěné hračky a další výrobky s motivem Krtka a jeho přátel. Informovalo o tom české velvyslanectví v Pekingu.
01.06.2011 22:20 |

podobné články

Co plánuje do Pekingu Škoda?

 
Peking/Mladá Boleslav, 17. dubna 2012 – Česká automobilka nechá na výstavě AUTO CHINA 2012 v Pekingu (23. 4. - 2. 5. 2012) nahlédnout do své budoucí modelové ofenzívy v Číně. V Pekingu představená designová studie MissionL poodhaluje podobu nového kompaktního modelu, který se bude od roku 2013 vyrábět v závodě Shanghai Volkswagen a prodávat v Číně.
17.04.2012 14:35 |

podobné články

Karla Šlechtová v Pekingu: Turisty láká bezpečnost naší země

 
Více turistů do České republiky se na konferenci v čínském Pekingu snaží získat ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Hlavním argumentem je v dnešní neklidné době bezpečné prostředí v České republice. ČR totiž patří mezi 10 TOP nejbezpečnějších zemí světa. Ministryně tak argumentuje na konferenci First World Conference on Tourism for Development v čínském Pekingu, kterou pořádá World Tourism Organization (UNWTO) a China National Tourism Administration (CNTA). Pozvání přijalo více než 107 zemí světa.
19.05.2016 17:30 |

podobné články

Na dálnici pobíhal kůň. Srazila se kvůli němu dvě auta

 
Kromě silničních pirátů a usínající řidičů kamionů můžou způsobit pěkné pozdvižení na dálnici i zvířata. Kvůli pobíhajícímu koni na dálnici D5 se srazila dvě auta.
11.11.2012 23:10 |

podobné články

Převrácená cisterna zablokovala D11 na několik hodin

 
Nehoda kamionu uzavřela v neděli dopoledne dálnici D11. Po 22. hodině byla dálnice zase průjezdná ve dvou pruzích.
06.07.2009 10:55 |

podobné články

Dálnici D1 zatarasily dvě dopravní nehody před Prahou. Zasahuje vrtulník

 
Dálnice D1 ve směru na Prahu je před sjezdem na Průhonice ve všech pruzích uzavřená kvůli dvěma dopravním nehodám. Na místě přistává vrtulník záchranné služby. Tvoří se několikakilometrové kolony.
24.03.2014 16:35 |

podobné články

Na D1 se kvůli opravám tvoří dlouhé kolony. Stavbaři ovšem nepracují!

 
To je opravdu Kocourkov! Už dva měsíce řidiči jedoucí po dálnici D1 zuří, na devítikilometrovém úseku mezi Velkou Bíteší a Lhotkou jezdí naprosto zbytečně osmdesátkou ve zúžených pruzích. Stavbaři tam ještě ale ani nekopli!
18.07.2013 08:05 |

podobné články