Článek

To si z nás dělají..., rozohnil se Gazdík nad Mynářovým majetkovým přiznáním

 
Hradní kancléř Vratislav Mynář v úterý dopoledne předal ve Sněmovně dokument o svém majetku nabytém v roce 2013. Učinil tak na žádost poslankyně TOP 09 a STAN Věry Kovářové, která jej žádala o majetkové přiznání. Starostové jsou ale rozčilení, Mynář jim prý dodal pouze prohlášení podle zákona o střetu zájmů. Dokument neobsahuje prakticky žádné informace o Mynářově majetku.
23.06.2015 10:21 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (848 článků)
Podobné články

Gazdík se zastal Hanákové: Ředitele ND odvolala, protože ho vyšetřuje policie

 
Za odvoláním ředitele Národního divadla Ondřeje Černého je skutečnost, že ho vyšetřuje policie kvůli majetkovým deliktům. Právu to řekl předseda poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové Petr Gazdík na dotaz, zda vyslechne výzvu řady umělců a odvolá ministryni kultury a stranickou kolegyni Alenu Hanákovou. Odvolaný ředitel upozornil, že jde již o rok staré trestní oznámení.
10.09.2012 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (836 článků) , Petr Gazdík (825 článků) , Alena Hanáková (319 článků)

Gazdík obrátil. Nalomen kvůli EET není, dělal si legraci

 
Pozdvižení ve Sněmovně vyvolal v pátek zastupující předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík, když pochválil ministra financí Andreje Babiše (ANO) za jeho hodinový projev k elektronické evidenci tržeb (EET). Gazdík dokonce prohlásil, že se cítí být částečně nalomen. Opozice v čele s předsedou Miroslavem Kalouskem (TOP 09) přitom EET dlouhodobě bojkotuje. Gazdík v pondělí v rozhovoru pro Novinky uvedl, že si dělal srandu.
11.01.2016 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (9955 článků) , Miroslav Kalousek (6105 článků) , Petr Gazdík (836 článků) , Petr Gazdík (825 článků)

Petr Gazdík: Mám své osobní důkazy, že v aféře kolem Bradyho okolí prezidenta v mnoha případech neříkalo pravdu

 
ROZHOVOR „Mrzí mě, když hlava státu nechá zbytečně cloumat svým majestátem,“ reagoval předseda STAN Petr Gazdík na aktuální smršť kritiky z úst hlavy státu na adresu novinářů. Gazdík také jednoznačně schvaluje financování a vznik útvaru proti dezinformacím, který začne fungovat při ministerstvu vnitra Milana Chovance. „Ten, kdo dnes rozumí tomu, jak se vedou spory, ví, co znamená pojem hybridní válka. V dnešním světě nejde o tanky a děla, ale spíš o problémy informací a dezinformací,“ říká Gazdík.
29.11.2016 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (836 článků) , Petr Gazdík (825 článků)

Hrozí krach Nečasovy vlády. Kvůli majetkovým přiznáním boháčů

 
Do razantního střetu s koaličními partnery se dostaly Věci Veřejné kvůli dodatku ke koaliční smlouvě. Ten uvádí, že vláda zpracuje návrh zákona, podle nějž bude muset každý vlastník majetku vyššího než 20 milionů zveřejnit své majetkové poměry.
25.06.2011 11:05 |

podobné články

Komunisté neuspěli ve sněmovně s majetkovým přiznáním

 
Komunistům se dnes nepodařilo ani prvním čtením protlačit zákon o majetkovém přiznání. To, že návrhy KSČM v této oblasti sněmovna již dlouhodobě přehlíží, není žádná novinka. Pozoruhodné dnes však bylo, že komunisty v návrhu podpořily Věci veřejné. „My máme k zákonu sice výhrady, ale podpoříme jej,“ řekl šéf VV Radek John. Poslanci ale nakonec projednávání normy přerušili.
21.09.2012 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2462 článků)

Primátor Svoboda za rok splatil přes tři miliony, tají kde na to vzal

 
Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) má problém se svým majetkovým přiznáním, upozornil ve čtvrtek server lidovky.cz. Během jednoho roku splatil více než třímilionovou hypotéku, podle svých slov získal peníze z prodeje nemovitosti, do majetkového přiznání však žádný takový příjem nezapsal.
27.09.2012 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (693 článků)

Primátor Svoboda za rok splatil přes tři miliony, tají kde na to vzal

 
Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) má problém se svým majetkovým přiznáním, upozornil ve čtvrtek server lidovky.cz. Během jednoho roku splatil více než třímilionovou hypotéku, podle svých slov získal peníze z prodeje nemovitosti, do majetkového přiznání však žádný takový příjem nezapsal.
27.09.2012 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (693 článků)

ČSSD upírá své naděje k Zemanovi. Kvůli majetkovým přiznáním

 
Jedním z velkých témat předvolební kampaně Miloše Zemana (SPOZ) byl zákon o prokázání původu příjmů a majetku, podle něhož by o něj přišly všichni, kteří nedokážou doložit jeho legální nabytí. Tohoto návrhu se podle serveru Týden.cz chytila sociální demokracie, která se podobný zákon několikrát neúspěšně snažila prosadit. Nyní ČSSD doufá, že s jeho prosazením pomůže nový prezident.
07.02.2013 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (17767 článků)

Nechceme veřejný lynč, říká k majetkovým přiznáním Dienstbier

 
Hosty pátečních Událostí, komentářů byli stínový ministr spravedlnosti za ČSSD Jiří Dienstbier a senátor za ODS Miloš Vystrčil. Pravice chce prosadit povinnost podávat majetkové přiznání pouze pro ty posty, které zastávají politici a vysoce postavení úředníci. Podle Dienstbiera by ale nejlepší bylo, kdyby se majetková přiznání prováděla na základě pochybnosti, a to samotným úřadem.
10.05.2013 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Etický kodex zastupitelů rozhodil ODS. Kvůli majetkovým přiznáním

 
Návrh jednoho z nejpřísnějších Etických kodexů projednávali zastupitelé Plzeňského kraje dlouhé desítky minut. Hlavní připomínky měla ODS, která již minule ústy Jiřího Pospíšila, odvolávajícího se na hnutí Oživení poukazovala, že je šitý na míru pro krajské oranžové a rudé politiky. Do boje s „modrými ptáky“ se tu na půdě krajského úřadu poprvé vydal i Vít Bárta (VV).
29.06.2013 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1720 článků) , Jiří Pospíšil (1720 článků) , Vít Bárta (2828 článků) , Jiří Bárta (241 článků) , Jiří Bárta (241 článků)

Jak je na tom s majetkem Karolína Peake? To nikdo netuší, přiznání poslankyně neodevzdala

 
Podle zpravodajství portálu EuroZprávy.cz mají někteří z bývalých ministrů problémy s majetkovým přiznáním. Konkrétně jmenuje bývalou předsedkyni LIDEM Karolínu Peake a bývalého ministra vnitra Jana Kubiceho.
09.09.2013 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1604 článků) , Jan Kubice (679 článků)

Oblbování závistivých voličů. Hned troje noviny píší o chuti levice zabavovat majetek

 
Všechny deníky se rovnou na titulní stránce věnují v pondělí představenému volebnímu taháku ČSSD - majetkovým přiznáním. Hospodářské noviny, Lidové noviny i MF DNES rekapitulují nápady sociálních demokratů a rovněž konkurenční návrhy SPOZ a staví se k nim negativně.
10.09.2013 07:25 |

podobné články

Politici mají problémy s majetkovým přiznáním. Včas je nepodala ani třetina

 
Majetkové přiznání za letošní rok nepodali podle informací z registru na sněmovním webu ještě tři bývalí poslanci. Zákon ukládá dát oznámení do měsíce od skončení funkce, lhůta uplynula už koncem září. Předsedkyně mandátového a imunitního výboru Miroslava Němcová ČTK řekla, že se bude záležitostí zabývat po Novém roce. Členové výboru dodané dokumenty nyní prověřují.
30.12.2013 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1331 článků)

Mynář má další problém s majetkovým přiznáním. A Hrad vzkazuje lidem...

 
Kancléř prezidenta Miloše Zemana pokračuje v kličkování. Znovu nepředal majetkové přiznání, jak to po něm požaduje zákon. Tentokrát ječ o přiznání za rok 2014, v němž už by se měla objevit i vila, kterou Mynář koupil velmi levně. Server Lidovky.cz zjišťoval, jestli toto majetkové přiznání jen neleží na Hradě, jenže neleží. A ba Hradě navíc tvrdí, že majetkové přiznání je každého věc.
14.07.2015 11:57 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (17767 článků)

Mynář musí prokázat majetek, rozhodl soud. Hradu chybí registr

 
Pražský městský soud dnes vyhověl žalobě právníka Michala Kincla na Kancelář prezidenta republiky (KPR). Kincl žaloval kancelář kvůli tomu, že zamítla jeho žádost o přístup k registru oznámení. Do registru chtěl právník přístup v souvislosti s majetkovým přiznáním kancléře Vratislava Mynáře.
27.01.2017 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (848 článků)

Babišův audit nesedí s jeho majetkovým přiznáním. Rozdíl je v desítkách milionů!

 
Definitivně se měly vyřešit osobní finance Andreje Babiše, jenže se objevily další nejasnosti. Audit odhalil, že ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš prodával některé ze svých firem svému Agrofertu. Vyhýbal se tak neplacení daní a získal tak stovky milionů. Za porušení povinnosti uvést přesný a pravdivý majetek, kterou politikům ukládá zákon o střetu zájmů, hrozí pokuta až 50 000 korun.
14.03.2017 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (9955 článků)

Mynář dal Kalouskově poslankyni majetkové přiznání, bude zveřejněno

 
Prezidentův kancléř Vratislav Mynář předal dnes ve sněmovně poslankyni TOP 09 a Starostů Věře Kovářové své majetkové přiznání. Kovářová ho s Mynářovým souhlasem zveřejní na webu. Kancléř také Kovářovou vyzval, aby se v souvislosti s majetkovými přiznáními zasadila o zpřesnění zákona o střetu zájmů.
23.06.2015 10:51 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (848 článků)

Gazdík od plic: Policie zašla za hranu spravedlnosti. A pokud jde o pana Mynáře...

 
Hostem středeční Kauzy dne na Rádiu Impuls byl místopředseda Sněmovny a úřadující šéf Starostů a nezávislých Petr Gazdík. Rozohnil se kvůli případu libereckého hejtmana Martina Půty, který by STAN vedl, kdyby nebyl obviněn z korupce. Pár slov padlo také na adresu TOP 09, kancléře prezidenta Vratislava Mynáře a hokejového šampionátu v Praze.
22.04.2015 18:36 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (836 článků) , Petr Gazdík (825 článků) , Vratislav Mynář (848 článků)

Petr Gazdík: Náš systém je složitý, dojde ke kolapsu ve smyslu zjednodušení. S uprchlíky se to pytlíkuje potají. Bohaté arabské státy nedělají vůbec nic

 
CIVILIZACE A MY „Porušování závazků je cestou do pekel. Prožíváme největší neklid od 2. světové války.“ I tato slova zmínil místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík (STAN) v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz. Gazdík mluví o fatální evropské krizi vztahů, rodiny; varuje před spouštěči nových válek a předpokládá: „Náš systém je příliš složitý a dojde k určitému kolapsu ve smyslu zjednodušení systému.“ Popsal také svou návštěvu pietního aktu v Hirošimě. Z cest po Mongolsku a Japonsku se vrátil o víkendu.
10.08.2015 13:21 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (836 článků) , Petr Gazdík (825 článků)