Článek

To naštve. Chtěli si stáhnout antivirus a byl to zákeřný ransomware!

 
Vychytralí útočníci upravili svůj počítačový virus tak, aby vypadal jako známý program, který si s nimi má naopak poradit. Oběti jej tedy nainstalovaly a virus jim zašifroval počítač.
24.09.2016 10:15 |

podobné články

Podobné články

70 % napadených firem zaplatilo výkupné za klíč k zašifrovaným datům. Jak jste na tom vy?

 
Ransomware je aktuálně nejvýnosnější špinavý počítačový byznys. Podle FBI jen za první čtvrtletí vydělali zločinci na ransomware přes 209 miliónů dolarů a letos by si mohli sáhnout na miliardu dolarů. Průzkum IBM Security ukazuje, proč se tak ransomware daří.
22.12.2016 13:50 |

podobné články

Připraví vás o data a chtějí výkupné: Hackeři vydělávají na škodlivých mailech

 
Počítač vám může zavirovat falešná faktura nebo pozvánka k soudu. Společnost ESET zaznamenala mimořádný nárůst počtu škodlivých e-mailů obsahujících virovou přílohu. Při jejím otevření je do zařízení nainstalován ransomware, škodlivý kód, který zašifruje obsah počítače a za jeho odšifrování požaduje výkupné. Tato virová nákaza se šíří po celém světě, Česká republika je však jednou z nejvíce zasažených zemí. Cena za dešifrovací klíč se nejčastěji pohybuje kolem dvaceti tisíc korun.
15.03.2016 06:55 |

podobné články

VÁNOCE: Nadělte si ten nejlepší antivirus

 
Osobní počítč není nikdy dostatečně zabezpečený. Z internetu na něj útočí nové a nové viry. Vybavte jej na Vánoce tím nejlepším z dílny antivirových mistrů!
16.11.2009 01:10 |

podobné články

Nový antivirus k boji proti počítačové kriminalitě

 
Výrobce antivirů Trend Micro ve středu uvolnila nový bezpečnostní program. Ten má nabízet ochranu spotřebitelských dat, s optimálním výkonem a snadným ovládáním.
01.09.2010 14:40 |

podobné články

Antivirus od Microsoftu bude zdarma i pro malé firmy

 
Microsoft oznámil změny licenční smlouvy, které umožňují malým firmám bezplatně používat antivirový program Microsoft Security Essentials.
10.10.2010 00:25 |

podobné články

Máte účet na Facebooku? Dostanete antivirus zadarmo

 
Jeden z výrobců antivirů nabídl uživatelům Facebooku na půl roku bezplatně svůj program pro ochranu počítače.
29.04.2011 05:50 |

podobné články

Hacker zveřejní zdrojový kód antivirového programu

 
Hacker, který se označuje přezdívkou Yama Tough, v sobotu vyhrožoval, že zveřejní celý zdrojový kód antivirového programu Norton AntiVirus společnosti Symantec. Informuje o tom agentura Reuters.
15.01.2012 07:30 |

podobné články

Safetica: 10 nejčastějších chyb zaměstnanců při práci s firemními daty

 
Přes 50 procent společností se setkalo s minimálně jedním případem úniku nebo ztráty dat. Většina bezpečnostních rizik ale nepřichází z vnějšku, nýbrž zevnitř firmy - podle dostupných statistik je až 80 procent všech IT rizik interních. Pouhých 20 procent pak spadá pod ohrožení firem zvenčí. „Paradoxně je ale ve firmách více pozornosti a zdrojů věnováno ochraně vůči externím hrozbám, a jsou tak implementovány jen softwary typu antivirus či firewall. To je samozřejmě dobře, ale podcenění chyb ve vlastních řadách je obrovské,“ komentuje situaci Jakub Mahdal, spoluzakladatel a ředitel společnosti Safetica.
21.06.2013 18:35 |

podobné články

Chat na Facebooku je nebezpečný: Šíří se jím zákeřný virus!

 
Hackeři používají pro své zločinecké praktiky největší sociální síť na světě – Facebook. Přes chat chodí falešné zprávy od vašich údajných přátel, po otevření odkazu ve zprávě si do počítače můžete stáhnout virus.
11.01.2011 13:25 |

podobné články

Opustí Strauss-Kahn domácí vězení? Prokuratura chce stáhnout obvinění

 
Newyorská prokuratura se údajně chystá stáhnout všechna obvinění proti bývalému řediteli Mezinárodního měnového fondu (MMF) Dominiquovi Straussi-Kahnovi. S odvoláním na anonymní zdroje to dnes napsal server deníku New York Post (NYP). Strauss-Kahn byl v květnu obviněn z pokusu o znásilnění hotelové pokojské. Nejbližší stání v případu je na programu v úterý.
21.08.2011 20:45 |

podobné články

Hamé musí stáhnout z oběhu 11.000 máslových sušenek bez másla

 
Společnost Hamé musí z obchodní sítě stáhnout sušenku "Hamé Máslové lístky polomáčené". Podle Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) v jejím složení máslo zcela chybí a podle označení byl použit margarín a rostlinný tuk. Název potraviny neodpovídá jejímu složení, uvedla dnes SZPI v tiskové zprávě. Vyjádření firmy se zjišťuje.
04.07.2012 09:45 |

podobné články

Začátek chatu 8:24 461774 tomský macháček --- po korektuře Chtěli jste týden neklidu? Chtěli. Je tu návrh pomsty umělcům: Když někam přijedou hrát, nebo mít výstavu, tak... Chtěli jste týden neklidu? Chtěli. Je tu návrh pomsty umělcům: Když někam při

 
I když je sám režisérem a producentem, rýpl si do vlastních řad. Řeč je o Davidu Martinkovi, který umělcům věnoval na svém facebookovém profilu nelichotivý komentář nazvaný „Prorežimní umjelci & česká umělecká konformita“.
08.11.2016 11:15 |

podobné články

Čeští vojáci se mohou stáhnout z Kosova do roku 2011

 
KFOR má plán na postupné snižování počtu vojáků v Kosovu. Všichni Češi by se mohli stáhnout už do roku 2011.
19.08.2009 17:30 |

podobné články

Komunisté chtějí stáhnout Dolejše z pražské kandidátky

 
Krajská rada KSČM přijala v pondělí doporučení stáhnout pražského lídra komunistů Jiřího Dolejše z kandidátky pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny.
26.01.2010 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (416 článků)

Kladenský odborář se diví: Proč máme napřed stáhnout výpovědi?

 
Pondělní dohoda o společném memorandu mezi ministrem zdravotnictví a nespokojenými lékaři se nelíbí předsedovi lékařského odborového klubu v Kladně Jiřímu Sedlákovi. Podivuje se, že lékaři mají napřed výpovědi stáhnout a pak se budou řešit jejich požadavky. Jiní doktoři pak tvrdí, že s Hegerem byla dohodnuta výrazně nižší částka, než původně požadovali.
15.02.2011 15:05 |

podobné články

Primátor K. Varů chce stáhnout žalobu na miliardovou stavbu KV Areny

 
Primátor Karlových Varů Petr Kulhánek (KOA) chce stáhnout žalobu podanou jeho náměstkem Jiřím Kotkem (Alternativa) na společnosti Syner, Baustav a Metrostav, které postavily multifunkční arénu za zhruba 1,2 miliardy korun.
08.06.2011 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kulhánek (20 článků) , Petr Kotek (3 články)

DALŠÍ DĚTSKÉ PORNO! Tisíce uživatelů si mohly stáhnout odporné filmy

 
Národní centrum bezpečného internetu znovu zasahovalo kvůli dětskému pornu na internetu. Stáhnout si ho mohly tisíce uživatelů. Takových případů jsou přitom stovky měsíčně. Organizace na ochranu dětí volají po přísné kontrole nebo dokonce i po trestní odpovědnosti provozovatelů portálů. Vadí jim, že nemají přísnější kontroly už při samotném nahrávání videa na stránky.
10.10.2011 20:40 |

podobné články

Fanoušci Lady GaGa si mohou k Vánocům zdarma stáhnout její novou písničku

 
Zpěvačka Lady GaGa  (25) prý své fanoušky natolik miluje, že jim chce dát k Vánocům dárek. Mohou si volně bez poplatku stáhnout dosud nevydanou nahrávku z jejího turné. Dostupná na internetu bude volně až od rána 25. prosince, kdy se v anglofonních zemích rozbalují dárky.
23.12.2011 10:40 |

podobné články

Tesco musí stáhnout nebezpečnou zmrzlinu

 
Řetězec prodává polskou zmrzlinu, která obsahuje desetkrát více arašídů, než je uvedeno na obalu. Pro alergiky představuje obrovské nebezpečí a potravinářská inspekce ji nařídila ihned stáhnout z prodeje.
16.05.2012 11:15 |

podobné články