Článek

To je překvapivé: Tajná depeše, podle které to Německo myslelo s Řeckem trochu jinak

 
Na serveru WikiLeaks byla před několika dny zveřejněna utajená zpráva, která vrhá zcela nové světlo na vyjednávání o řecké krizi. Britská tajná služba dle této zprávy údajně zachytila v říjnu 2011 rozhovor, ve kterém hlavní poradce německé kancléřky Merkelové Niklaus Meyer-Landrut obhajuje záchranný plán pro Řecko financovaný také zeměmi BRICS.
09.07.2015 11:31 |

podobné články

Podobné články

Na Wikileaks je depeše velvyslance USA o českých zbrojních obchodech

 
Na serveru Wikileaks se objevila diplomatická depeše z roku 2005, podle níž čeští obchodníci se zbraněmi spolupracují se zeměmi, na které se vztahuje zbrojní embargo, a zatajují to před americkými partnery, uvedla v neděli Česká televize. Autorem depeše je tehdejší americký velvyslanec v Praze William Cabaniss.
19.06.2011 23:25 |

podobné články

Biopaliva nejsou ekologická, jak se dosud myslelo

 
Vědci z Michiganu zjistili, že biopaliva nejsou zdaleka tak ekologická, jak se myslelo. Podle původní teorie měly méně přispívat k emisím oxidu uhličitého než spalování fosilních paliv. Rostliny totiž při růstu a vývoji spotřebovávají vzdušný oxid uhličitý, takže se myslelo, že to, co se při spálení biopaliv uvolní do atmosféry, zase rostliny pěstované na výrobu biopaliv spotřebují. Jenže tomu tak není. Spotřebují jen sedmatřicet procent toho, co se při spalování biopaliv z nich vyrobených uvolní.
05.09.2016 18:05 |

podobné články

Wikileaks obsahuje Cabanissovu depeši o českých zbrojařích

 
Na serveru Wikileaks se objevila diplomatická depeše z roku 2005, podle níž čeští obchodníci se zbraněmi spolupracují se zeměmi, na které se vztahuje zbrojní embargo, a zatajují to před americkými partnery, uvedla dnes Česká televize (ČT). Autorem depeše je tehdejší americký velvyslanec v Praze William Cabaniss.
19.06.2011 21:25 |

podobné články

WikiLeaks údajně zveřejnil už všechny diplomatické depeše USA

 
Internetový portál WikiLeaks tvrdí, že zveřejnil všechny americké diplomatické depeše, které má k dispozici. Ve čtvrtek obvinil britský deník The Guardian, že kvůli jeho chybě unikly z archivů WikiLeaks statisíce neupravených amerických diplomatických depeší. Údajně to může ohrozit přes 100 lidí, kteří Američanům předávali informace.
02.09.2011 15:45 |

podobné články

Depeše jsou klíčové pro kauzu Pandur. Nic se ale neděje

 
Tajné depeše amerického velvyslanectví v Praze, které zveřejnil server WikiLeaks, mohou výrazně pomoci při vyšetřování možné korupce v kauze obrněných vozů Pandur. Jenomže detektiv protikorupční policie František Zahálka je na nemocenské a uvažuje prý o tom, že u policie skončí, informuje MF DNES.
07.09.2011 08:15 |

podobné články

Kauza Skripalovi: Analytici zachytili tajemné depeše

 
Analytici britského královského letectva (RAF) na Kypru zachytili v den útoku na ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dceru podezřelou depeši odeslanou ze Sýrie do Moskvy. Informoval o tom v pondělí list The Times. Depeše byla součástí balíku špionážních zpráv, které Londýn poskytl britským spojencům před hromadným vyhošťováním ruských diplomatů, napsal list.
09.04.2018 16:55 |

podobné články

Depeše na WikiLeaks prozrazují americký cynismus, říká Medveděv

 
Americké diplomatické depeše uniklé přes server WikiLeaks podle ruského prezidenta Dmitrije Medveděva svědčí hlavně o cynismu Američanů a mohou poškodit vzájemné vztahy.
03.12.2010 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Dmitrij Medveděv (328 článků)

Voják, který vynesl tajné depeše, je hrdina, píše americký deník

 
Vojín Bradley Manning, který vynesl depeše americké diplomacie, není zločinec, ale hrdina. Píše to v úterý deník Christian Science Monitor.
30.11.2010 12:45 |

podobné články

"Vondra je největším spojencem USA v Česku," tvrdily americké depeše

 
Alexandr Vondra "je největším spojencem Spojených států na české politické scéně". Tak hodnotila současného českého ministra obrany diplomatická depeše americké ambasády v Praze z března 2009, kdy Vondra v kabinetu Mirka Topolánka zastával pozici ministra pro evropské záležitosti.
05.09.2011 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2159 článků) , Alexandr Vondra (1131 článků)

Depeše označuje Vondru za největšího spojence USA

 
Alexandr Vondra "je největším spojencem Spojených států na české politické scéně". Tak hodnotila současného českého ministra obrany diplomatická depeše americké ambasády v Praze z března 2009, kdy Vondra v kabinetu Mirka Topolánka zastával pozici ministra pro evropské záležitosti.
05.09.2011 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2159 článků) , Alexandr Vondra (1131 článků)

Depeše z WikiLeaks: Německo s USA chystají špionážní družice

 
Podle dokumentů serveru WikiLeaks pracují Německo a Spojené státy na společném programu špionážních družic v hodnotě 270 milionů dolarů (asi pět miliard Kč), což způsobuje třenice mezi partnery v Evropské unii.
03.01.2011 15:45 |

podobné články

Mezi Řeckem a jeho evropskými věřiteli vypukl konflikt, píše agentura AP

 
Mezi Řeckem a jeho evropskými věřiteli dnes vypukl otevřený konflikt, když Německo zcela odmítlo návrhy těžce zadlužené země na odpuštění části dluhů a varovalo, že se nenechá Aténami vydírat. Napsala to agentura AP, podle níž ale nová řecká levicová vláda trvá na plnění předvolebních slibů, které kromě smazání dluhů také zahrnovaly zrušení bolestných škrtů požadovaných výměnou za mezinárodní úvěrovou pomoc.
30.01.2015 21:41 |

podobné články

Němci, tohle jste přešvihli, píše Stratfor: Ožila vzpomínka, jak jste okupovali Evropu. A každý si bude pamatovat, co jste provedli s Řeckem

 
Podepsání dohody mezi věřiteli a Řeckem podle George Friedmana fakticky znamená, že Německo přinutilo Řecko ke kapitulaci. Je však podle něj nejasné, jestli nakonec Řekové připustí, aby byla dohoda realizována. Friedman také tvrdí, že Řekové uštědřili Němcům skrze referendum tvrdý políček, kterým jim byl ovšem vrácen s ještě větší intenzitou.
14.07.2015 14:02 |

podobné články

Osobnosti: George George (447 článků)

Mezi Řeckem a evropskými věřiteli vypukla válka. Dluhy neodpustí

 
V Evropě přituhuje. Mezi Řeckem a jeho evropskými věřiteli dnes vypukl otevřený konflikt, když Německo zcela odmítlo návrhy těžce zadlužené země na odpuštění části dluhů a varovalo, že se nenechá Aténami vydírat.
30.01.2015 22:55 |

podobné články

WIKILEAKS: První citlivé depeše pronikly na veřejnost

 
Server WikiLeaks zveřejnil první ze zhruba čtvrt milionu tajných amerických diplomatických depeší, které má k dispozici. Zároveň uvedl, že tajná hlášení z ambasád Spojených států po celém světě hodlá umisťovat na internet po dávkách několik měsíců.
29.11.2010 11:30 |

podobné články

Wikileaks zveřejňuje tajné depeše, USA to odsuzují

 
Server WikiLeaks v neděli na internetu začal zveřejňovat první ze zhruba čtvrt milionu tajných amerických diplomatických depeší, které má k dispozici. Zároveň uvedl, že tajná hlášení z ambasád Spojených států po celém světě hodlá umisťovat na internet po dávkách několik měsíců.
29.11.2010 13:45 |

podobné články

Putin je alfa samec, Sarkozy nahý císař

 
Světen hýbe nebývalý únik tajných informací! Včera pozdě večer světové deníky zveřejnily tajná americká hlášení, která jim poskytl server WikiLeaks. Depeše odhalují zákulisí světové politiky. A nejen to! Například ruského premiéra Vladimira Putina označují za »alfa samce«. Mezi dokumenty jsou i materiály z americké ambasády v Praze!
29.11.2010 00:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků)

Steinmeier: Německo je připraveno hájit zájmy celé Evropy

 
„Někteří evropští politici o Německu hovoří jako o ‚nepostradatelném národu‘. Samo Německo na takový status rozhodně neaspiruje; jsou to spíše okolnosti, které nás do této role staví. Německo žije poprvé v historii Evropy se svými sousedy v míru, což je produktem omezení vlastní suverenity ve prospěch Evropské unie. Nicméně do té doby, než Evropská unie nabude potenciál být silným hráčem na mezinárodní scéně, je Německo připraveno hájit zájmy celé Evropy,“ napsal pro magazín Foreign Affairs německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier.
18.08.2016 15:15 |

podobné články

Německo nechá Syřanům náruč otevřenou dál. I příští rok

 
Pokračující občanská válka v Sýrii je pro Německo dostatečným důvodem, aby nechalo svou náruč Syřanům otevřenou i nadále. Občany této národnosti Německo nebude vracet do jejich vlasti. Údajně to ale neznamená, že by jim automaticky udělovalo azyl. Německo přitom očekává rekordní příliv běženců – podle nejnovějších odhadů německých úřadů jich má do země přijít až 1,5 milionu.
06.10.2015 11:25 |

podobné články