Článek

Tisícovka protestujících na Václaváku a jedna demonstrace navíc, o které jste ještě nečetli

 
REPORTÁŽ Strčte si ty dotace za klobouk. Referendum o Evropské unii. Taková hesla se v Praze objevovala o svátku Dne vzniku samostatného Československa skoro na každém kroku. Asi tisícovka lidí se sešla odpoledne na demonstraci Svobodných a Soukromníků na Václavském náměstí v Praze, která byla zaměřena proti levicové vládě, především plánům ministra financí Andreje Babiše (ANO). Druhý, již menší protest, rovněž pod taktovkou Svobodných, proběhl na Palackého náměstí. Zde se volalo po vystoupení ČR z EU.
28.10.2015 20:02 |

podobné články

Podobné články

Klaus ani jeho lidé spis omilostněné lékařky nečetli

 
Trestní spis brněnské lékařky Aleny Kubáčové (66), která byla odsouzena k sedmiletému trestu za účast na podvodu s falešnými neschopenkami a v červenci dostala od Václava Klause milost, v prezidentské kanceláři nečetli.
19.07.2011 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8616 článků)

Zabijáci z Paříže: Pokrytecký život v luxusu! Mnozí z nich Korán nikdy nečetli...

 
Ve jménu Alláha zavraždili v Paříži 129 nevinných lidí. Sami teroristé ale kážou vodu a pijí víno. Právo šaría jim zakazuje alkohol, drogy, vraždy, krádež či cizoložství. Skutečnost? Někteří tito »praví muslimové« korán ani nečetli, za krádeže seděli, drogy a alkohol měli na denním pořádku a do nevěstinců chodili častěji než do potravin na nákup...
21.11.2015 05:15 |

podobné články

V O2 se zbláznili – Na Václaváku rozdávali kytky zdarma!

 
Na Václaváku se včera rozdávaly tisíce jarních kytek zdarma. A to nenechalo v klidu stovky Pražanů ani turistů. Různobarevné primulky v květináčích si odnášeli i po více kusech. Živý velký obrazec, který v dolní části Václaváku připravil pro kolemjdoucí k uvítání jara a svých nových výrazně zvýhodněných tarifů mobilní operátor O2, tak rychle měnil podobu. Lidé se přitom ale dobře bavili a nečekaný darem jim zjevně udělal velkou radost. Podívejte se na fotoreportáž, jak celá akce vznikala.
12.04.2013 00:20 |

podobné články

Okamurova demonstrace z Václaváku se vydala průvodem k náměstí Republiky

 
Většina účastníků demonstrace Za naši kulturu a bezpečnou zem, která se odpoledne konala u Národního muzea, se vydala na pochod na náměstí Republiky. Tam se připojila ke zhruba 300 lidem, kteří se účastnili demonstrace pořádané Národní demokracií. Akce na Václavském náměstí se podle odhadu policie zúčastnilo asi 4000 demonstrantů. Obě skupiny půjdou společně k Úřadu vlády.
17.11.2015 17:51 |

podobné články

„Viděli jste tu vládu? Jeden blbeček se střídá vedle druhého. Půjdeme k volbám a nakopeme jim prdel!" Na Václaváku to vřelo

 
REPORTÁŽ Na Václavském náměstí v Praze bylo zase jednou pořádně horko. U sochy sv. Václava se od dvou hodin odpoledne konala demonstrace proti současné koaliční vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD), Andreje Babiše (ANO) a Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL). Český světec si při akci vyslechl i řadu ostrých slov. Jedna z účastnic demonstrace Klára Novotná popsala současnou vládu jako jednoho blbečka vedle druhého a hřímala pod sochou, že lidé mají jít k volbám a „nakopat těmhle politikům prdel“.
27.05.2017 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (9374 článků) , Pavel Bělobrádek (1365 článků) , Václav Český (407 článků)

Varnsdorfem prošla tisícovka demonstrantů...

 
Protestní shromáždění Demonstrace proti občanům, kteří poškozují Varnsdorf, začalo v pátek odpoledne na náměstí E. Beneše. Akce se zůčastila asi tisícovka lidí.
02.09.2011 10:40 |

podobné články

Protest na Václaváku: V Ostravě jsme to ČT nandali, burcoval řečník

 
Na pražském Václavském náměstí se v pátek konala v návaznosti na čtvrteční masové protivládní demonstrace pořádané Holešovskou výzvou. Pod sochou svatého Václava se po 17:00 podle policie sešla asi tisícovka lidí, po setmění však přibližně třetina odešla. V průběhu několika hodin zaznívala u sochy sv. Václava kritika vlády, lidé vyjádřili nespokojenost i se zpravodajstvím České televize, která podle nich o protestech informuje málo nebo ne příliš objektivně.
18.03.2012 14:15 |

podobné články

Žerte si to sami! Příště už bude zle. Máme informace přímo z obrovské demonstrace v Německu, o které se u nás moc nepsalo. Němci se vážně naštvali...

 
V sobotu proběhla v německém hlavním městě mohutná demonstrace proti transatlantické obchodní dohodě (TTIP), údajně největší demonstrace v této zemi za posledních deset let. Spisovatelka Lenka Procházková ParlamentnímListům.cz předala svědectví své přítelkyně, která se demonstrace účastnila. Představila ji jako Ulriku.
12.10.2015 08:56 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Procházková (142 článků)

Demonstrace proti islamizaci zažijí Praha i Brno

 
Praha a v menší míře i Brno v sobotu zažije demonstrace, jejichž účastníci budou protestovat proti islamizaci, migraci či Evropské unii. V plánu jsou i demonstrace a pochody těch, kteří naopak nesouhlasí s rasismem a xenofobií. Shromáždění obou stran jsou součástí mezinárodních akcí, které se uskuteční v dalších evropských zemích či Austrálii. Pražská policie považuje demonstrace za rizikové, bude v pohotovosti.
06.02.2016 12:20 |

podobné články

Házení dortů po levičácích? Napsali nám studenti, kteří útočí proti koalici KSČM a ČSSD

 
Šimon Heller, vůdce jihočeských studentů, protestujících proti účasti KSČM v krajské radě, rozeslal médiím prohlášení nazvané „Dortmundské usnesení“. Vzhledem k tématu, kterým se zabývá, se jedná o zjevnou narážku na „Bohumínské usnesení“, jímž si ČSSD v devadesátých letech zakázala spolupráci s komunisty. Místopisné označení výzvy pak odkazuje ke zvláštnímu závazku protestujících.
07.03.2013 10:15 |

podobné články

VIDEO: Do protestujících lidí vrazilo auto, přejelo jednu ženu

 
Řidič nabral několik protestujících na kapotu a jedna žena zůstala zaklíněna pod předním kolem.
26.11.2014 19:10 |

podobné články

Zeman řekl, že pondělní demonstrace k 17. listopadu byla ostudou ČR. A vysvětlil, co je to masakr

 
Demonstrace k 17. listopadu byla podle prezidenta Miloše Zemana ostudou České republiky. Za rok si organizátory další demonstrace pozve na Hrad, aby vyslechl jejich argumenty. Prezident to řekl na tiskové konferenci. Demonstrace vnímá jako pokračování prezidentské kampaně.
19.11.2014 13:41 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (17462 článků)

Nedovolíme vládě vytírat si s námi zadek! Tak křičela tisícovka lidí na demonstraci

 
Na Palackého náměstí v Praze odstartovala v 17 hodin demonstrace proti imigraci. Podle iniciativy Islám v České republice se akce účastnilo asi tisíc lidí, ale to bylo jen první sčítání uvedené skupinou Islám v České republice nechceme na Facebooku. Konečné číslo může být prý ještě vyšší. Nedovolíme vládě vytírat si s námi zadek. Těmito slovy je demonstrace na sociální síti uvedena. Zdá se však, že někteří lidé doufali v mnohem masovější účast.
30.06.2015 18:51 |

podobné články

Demonstrace proti islámu v Brně: Sešlo se 600 lidí!

 
Transparenty s přeškrtnutým minaretem, české i moravské vlajky a zhruba šest stovek protestujících. Tak vypadala demonstrace proti islámu v Brně. Záměrně si k akci vybrali svátek sv. Valentýna. Demonstranti totiž tvrdí, že slavit svátek lásky je v islámu nepřípustné.
14.02.2015 19:20 |

podobné články

Demonstrace proti islamistům v Praze skončila zatýkáním

 
Zatčením několika levicových aktivistů vyvrcholila ve středu demonstrace proti islámu, kterou svolal poslanec Tomio Okamura (SPD) a na níž vystupovali i někteří radikální odpůrci muslimů. Skupinu protestujících, kteří odmítli uvolnit radikálům cestu, zpacifikovali až policejní těžkooděnci.
01.07.2015 18:40 |

podobné články

Co jste o britském následníku trůnu Williamovi nevěděli: Tohle vás zbaví všech iluzí...

 
Řeklo by se královská noblesa, majestát a vzor morálky. Možná v pohádkách. Rod Windsorů, panovníků britské monarchie, je »taková normální rodinka«, asi jako každá druhá u nás. Samý průšvih a blázinec. Rozhodně všechno nejde podle protokolu. Schválně zalistujte knihou William, Kate a George, která právě vychází. Tohle jsou informace, které jste ještě nikde nečetli.
24.12.2013 12:07 |

podobné články

Co jste o britském následníku trůnu Williamovi nevěděli: Tohle vás zbaví všech iluzí...

 
Řeklo by se královská noblesa, majestát a vzor morálky. Možná v pohádkách. Rod Windsorů, panovníků britské monarchie, je »taková normální rodinka«, asi jako každá druhá u nás. Samý průšvih a blázinec. Rozhodně všechno nejde podle protokolu. Schválně zalistujte knihou William, Kate a George, která právě vychází. Tohle jsou informace, které jste ještě nikde nečetli.
25.12.2013 21:52 |

podobné články

Policie opět STŘÍLELA do Jemenců! Tři mrtví, desítky zraněných

 
Jemenská policie v neděli začala pálit do davu demonstrantů protestujících u univerzity v metropoli Saná a ve městě Aden proti prezidentovi Alímu Abdalláhovi Sálihovi. Nejméně tři lidé zemřeli a desítky protestujících byly zraněny, informují agentury Reuters a AFP.
13.03.2011 22:45 |

podobné články

Čínští policisté stříleli do protestujících Tibeťanů, pět jich zabili!

 
Čínská bezpečnost v úterý zastřelila nejméně pět Tibeťanů protestujících proti okupaci. Informovala o tom agentura AFP.
25.01.2012 08:40 |

podobné články