Článek

Testy na alkohol a drogy mají být i ve školách

 
Děti, u kterých budou mít kantoři důvod se domnívat, že jsou opilé nebo pod vlivem drog, se budou muset podrobit testu přímo ve škole. Počítá s tím chystaný „protikuřácký zákon“, který ministerstvo zdravotnictví předkládá Sněmovně.
13.09.2015 06:05 |

podobné články

Podobné články

Mareše testovali na drogy a alkohol

 
Moderátora Leoše Mareše (35) v pondělí kolem čtvrté hodiny ráno zastavila hlídka policie. Měli podezření, že svůj vůz řídil pod vlivem alkoholu. Po dvou hodinách od zastavení hlídka přiměla Leoše, aby "dýchnul". Pak byl dopraven na služebnu a podrobil se rozboru moči. Testy na drogy a alkohol v moderátorově moči dopadly negativně, v pondělí to potvrdili i policisté.
06.06.2011 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Mareš (2949 článků)

Školáky v Libereckém kraji drogy nelákají, raději se opíjí alkoholem

 
Současní žáci osmých tříd v Libereckém kraji nemají o alkohol, cigarety a další drogy tak velký zájem jako jejich předchůdci. I studenty druhých ročníků středních škol méně lákají cigarety, přibylo ale těch, kteří pijí alkohol a opakovaně berou drogy. Vyplývá to z průzkumu Krajské hygienické stanice v Libereckém kraji (KHS LK) a obecně prospěšné společnosti Maják.
11.02.2013 13:20 |

podobné články

Démonický alkohol

 
Mnoho lidí se domnívá, že alkohol nelze počítat mezi drogy. To ovšem není pravda. Alkohol dokáže stejně dobře jako ostatní drogy člověka zničit.
25.04.2014 14:10 |

podobné články

Démonický alkohol

 
Mnoho lidí se domnívá, že alkohol nelze počítat mezi drogy. To ovšem není pravda. Alkohol dokáže stejně dobře jako ostatní drogy člověka zničit.
30.04.2014 17:30 |

podobné články

Teska Arnoštová (ČSSD): Drogy? Nejde o hon na školáky. Pomohly by orientační testy ve školách

 
Mezinárodní den boje proti drogám a nezákonnému obchodování s nimi (každoročně se koná 26. června) vznikl již v roce 1987 na základě schválení a vyhlášení Valným shromážděním OSN. Přestože od jeho vyhlášení uplynula velmi dlouhá doba, během které byla přijata celá řada opatření proti negativním dopadům drog, stále se nacházíme v situaci rozšířeného nezákonného obchodování a četných závislostí, které mají nejen osobní, ale také celospolečenské dopady. Přes všechny snahy přibližně 3 - 4 % světové populace nadále pravidelně konzumují nelegální drogy, přičemž dochází ke zvyšování počtu zemí, které se potýkají s narůstajícími problémy spojenými s jejich užíváním.
05.07.2015 18:21 |

podobné články

Dechové testy na alkohol můžou být chybné!

 
Policie by měla vždy provádět krevní testy u řidičů, kterým byl zjištěn alkohol v dechu. Podle soudních znalců by to bylo průkaznější.
25.12.2010 20:25 |

podobné články

Sehnalová (ČSSD): Alkohol a drogy za volantem musí být tabu

 
"I když je kulturní prostředí a přijatelnost alkoholu v různých zemích různá, tolerance alkoholu za volantem musí být nulová. Alkohol a drogy jsou spolu s rychlou jízdou na evropských silnicích největšími zabijáky a tak bychom k nim měli i přistupovat," uvedla na včerejší konferenci věnované boji proti řízení pod vlivem alkoholu česká sociálnědemokratická poslankyně Olga Sehnalová, členka Výboru pro dopravu a cestovní ruch v Evropském parlamentu.
25.04.2012 12:11 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sehnalová (82 článků)

Amy Winehouse před smrtí drogy nebrala, pila však alkohol

 
Toxikologické testy prokázaly, že v těle britské zpěvačky Amy Winehouse nebyly stopy po nelegálních drogách. Na výsledky testů se čekalo delší dobu a právě ony měly potvrdit, nebo vyvrátit, jestli se zpěvačka předávkovala. V době smrti však měla v sobě alkohol.
23.08.2011 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Amy Winehouse (390 článků)

Winehouseová v sobě měla alkohol, ale drogy ne

 
Toxikologické testy prokázaly, že v těle britské zpěvačky a skladatelky Amy Winehouseové, která zemřela před měsícem, nebyly stopy po nelegálních drogách. V době smrti nicméně měla v sobě alkohol. Podle agentury AP to v úterý oznámila rodina popové hvězdy.
23.08.2011 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Amy Winehouse (390 článků)

V pondělí startují písemné maturity, školy už mají testy

 
Na střední školy dorazily zapečetěné krabice s maturitními testy. Po víkendu totiž začíná písemná část státních maturit. Studenti budou psát testy a písemky podle jednotných zadání do 7. června, výsledky se ale dozvědí až v polovině měsíce. Za únik zadání hrozí pokuta až půl miliónu korun.
27.05.2011 22:20 |

podobné články

Nejlepší nemoc na světě: Muž se neustále cítí opilý, ačkoliv vůbec nepije alkohol

 
Je to sen všech lidí, kteří utrácejí spousty peněz za "alkohol":http://www.extra.cz/tema/alkohol, a všech, kteří mají ten pocit opilosti rádi. "Muž z Texasu":http://www.extra.cz/tema/texas má totiž zvláštní nemoc, tzv. auto-brewery syndrom, což v praxi znamená, že jeho tělo samo vyrábí alkohol.
23.09.2013 17:35 |

podobné články

Padělaný alkohol chutná mikroorganismům v čističkách. Pochutnají si i na metanolu

 
Celníci likvidují padělaný alkohol v čistírnách odpadních vod. Tato metoda vyhovuje také mikroorganismům, alkohol jim přímo chutná. Experti se shodli na tom, že tímto způsobem může být zlikvidován také pančovaný alkohol obsahující metanol.
26.09.2012 23:35 |

podobné články

Testy na základních školách budou hlídat kvalitu škol

 
Plošné testy dětí v 5. a 9. třídách budou používány k hodnocení škol a kontrole minimálních standardů, které mají všichni žáci zvládat. S jejich pomocí se tak zřejmě nebudou děti dělit na budoucí učně a studenty, jak ministerstvo uvažovalo. "Shodli jsme se na výrazu tak, jak je v programovém prohlášení vlády, zjišťování výsledků vzdělávání žáků na úrovni 5. a 9. tříd," uvedl ministr školství Josef Dobeš (VV) po jednání vlády, na kterém ministři schválili koncepci priorit školství do roku 2015.
16.11.2011 13:30 |

podobné články

Petra Burgerová (41): Sex, drogy a alkohol!

 
Alkohol, nevěra, drogy a sex, to jsou hlavní témata dnešního dílu pořadu Nic než pravda. Soutěžící Petra Burgerová (41) je třikrát rozvedená řidička tramvají s velice pestrou minulostí. Petra se netají tím, že ráda a často střídá partnery a nevěra je pro ni běžná věc.
20.04.2009 10:53 |

podobné články

Školy chtějí studenty testovat na drogy a alkohol

 
Ředitelé některých škol se pokoušejí vymýtit z učilišť alkohol a drogy. Studenty chtějí testovat.
26.02.2010 15:40 |

podobné články

Ženské křivky jsou jako alkohol či drogy

 
Alkohol a drogy by v podstatě nemusely existovat. Mužům by stačilo dívat se na lepé ženy.
05.03.2010 07:40 |

podobné články

Bratr Amy Winehouse tvrdí: Vím, co zabilo mou sestru. Drogy ani alkohol to nebyly

 
Starší bratr zesnulé britské zpěvačky Amy Winehouse  (✝27) Alex přišel téměř dva roky po jejím úmrtí s novým poznatkem. Je přesvědčen, že alkohol ani drogy ve skutečnosti nebyly příčinou její smrti. Ztrátu jednoho z největších hudebních talentů 21. století měla prý na svědomí bulimie, kterou jeho sestra trpěla několik let.
24.06.2013 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Amy Winehouse (390 článků) , Alex Alex (417 článků)

Zemřeli mladí, přesto jsou slavní: Zabil je alkohol a drogy!

 
Díky svému talentu a píli si vybudovali slibnou kariéru. Dveře do světa šoubyznysu byly dokořán otevřeny, ale drogy, alkohol a sebevraždy je navždy zabouchly. Tito lidé zemřeli příliš mladí, ale přesto si je svět zapamatoval.
27.08.2013 11:15 |

podobné články

Alkohol a tabák jsou nejnebezpečnější drogy, míní pražská protidrogová policie

 
Legální drogy jako alkohol a tabák jsou podle šéfa pražské protidrogové policie Jaromíra Badina nejnebezpečnější drogou. Marihuana je podle něj až na třetím místě. Řekl to na tiskové konferenci zaměřenou na prevenci podávání alkoholu mladistvým.
25.08.2015 14:56 |

podobné články