Článek

Teroristé nás nezastraší. Hejtmanská debata z jižních Čech

 
Nenecháme se zastrašit teroristy! I tato slova zazněla v debatě České televize z Jihočeského kraje. Došlo na diskusi, zda bude konečně dostavěna dálnice D3, nebo budeme z Českých Budějovic do Prahy spíše létat. Jihočeské letiště stále není kompletně hotové, ale už spolklo stovky milionů korun a zřejmě spolkne další. Jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) a jeho předchůdce ve funkci Jan Zahradník (ODS) tento projekt hájili do roztrhání těla.
27.09.2016 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čech (189 článků)
Podobné články

Teroristé nás nezastraší, řekl Sobotka k londýnskému atentátu

 
Teroristé nás nezastraší, uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na Twitteru v reakci na dnešní útok v Londýně. Česko podle něj cítí s blízkými obětí a stojí při Británii. Soustrast rodinám obětí teroristického útoku vyjádřil také ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Zprávu přinesla ČTK.
22.03.2017 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2402 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Nové stavby v jižních Čechách čekají ceny PRESTA

 
Opět po dvou letech čeká jihočeské stavbaře a architekty klání o titul PRESTA – prestižní stavba jižních Čech. Už posedmé se dozvíme, které stavby realizované v uplynulých dvou letech na území jižních Čech se budou moci pyšnit tímto oceněním.
03.04.2013 10:25 |

podobné články

Český rozhlas: Pohádky z jižních Čech pokračují třetím dílem

 
Už jste někdy byli v jižních Čechách nebo na Šumavě? Poslechněte si vyprávění kapra Jakuba a dozvíte se, jak je tam krásně. Ve vydavatelství Radioservis právě vychází již třetí díl CD Pohádek z jižních Čech, které společně připravují Český rozhlas České Budějovice a Pohádkové království.
30.10.2013 19:06 |

podobné články

Nový středovlnný vysílač umožní celodenní poslech Českého rozhlasu Plus v jižních Čechách

 
Od pondělí 6. června zajistí nový středovlnný vysílač obyvatelům jižních Čech lepší poslech stanice Plus. Vysílač České Budějovice – Husova kolonie bude spuštěn na frekvenci 1071 kHz s výkonem 5 kW ERP. V oblasti jižních Čech tak bude VKV FM síť stanice Plus doplněna o vysílač, který díky svému výkonu umožní větší dosah signálu i lepší pokrytí.
03.06.2016 11:30 |

podobné články

Životní příběh Jany Hildprandtové Germenisové (69) z Blatné: Baronka 40 let putovala světem, teď pečuje o perlu jižních Čech!

 
Životní veletoče zažila baronka Jana Hildprandtová Germenisová (69) z vodního hradu v Blatné. V dětství musela odtud utéct. Po návratu do Čech ho už 23 let opečovává. Udělala z něj perlu jižních Čech.
25.06.2016 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čech (189 článků)

Petr Scherer: Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly

 
V jednom z nedávných zamyšlení si Václav Klaus ml. dal práci a vyhledal zajímavá čísla k investičním pobídkám do Jižních Čech. „Vláda schválila pobídky pro f. Bosch ve výši cca 500 mil.Kč na rozšíření výroby v jižních Čechách, kdy by mělo vzniknout asi 500 pracovních míst. Ponecháme-li stranou otázku co by dala nějaká česká firma za pobídku „ jeden milion za jedno místo“, a zasadíme tento vládní počin do reality oblasti, pak posuďme. Nezaměstnanost v uvedené oblasti je kolem 4% a je nabízeno k okamžitému nástupu cca 550 prac. míst, což je o 50 víc než nabízí f. Bosch, která se právem honosí obratem v přepočtu cca 1890 mld.Kč, kdy jen pro srovnání náš státní rozpočet hospodaří s příjmy kolem 1230 mld.Kč.“ Tolik čísla, ale kde asi firma Bosch vezme pracovníky s tučnou dotací je nabíledni. Buď přetáhne zaměstnance ze stávajících firem, nebo sáhne do migrujícího světa. Protože obdobná filosofie dotací je aplikovány nejen v jižní části naši republiky, ale je aktuální i u nás. Je třeba korektně přiznat, že pohled na dotační pobídky investorům není rozhodně černobílý. Nicméně je třeba vzít do úvahy i nepolitický názor tzv. zdola z firem a tak se v redakci magazínu TEMA na názor zeptali Petra Scherera, personálního ředitele holdingu INELSEV a člena představenstva OHK Most, pro kterého je otázka schopných zaměstnanců velmi aktuální, možná existenční. Zde je jeho vyjádření:
15.01.2017 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Petra Scherer (1 článek)

Lidovecký kandidát na hejtmana: Strana má silnou pozici nejen ve vládě, ale i v regionech

 
Po úspěšném návratu do sněmovny si lidovci věří natolik, že chtějí po krajských volbách 2016 obsadit až tři hejtmanská křesla. ParlamentníListy.cz vyzpovídaly lídra Jihočeského kraje Pavla Talíře (KDU-ČSL). Zajímalo nás, jak vidí své šance, čím bude chtít oslovit voliče a odlišit se od současného vedení. Neopomněli jsme ani téma dopravy, která patří mezi největší problémy kraje. Prozradil nám, jak by v případě zvolení naložil s mandátem starosty a co nového letos plánuje v Kaplici. A nejen to...
25.01.2016 10:51 |

podobné články

Zimola se sešel s papežem. Předal mu "poklady" z jižních Čech

 
Papež Benedikt XVI. konečně poznal hejtmana Jihočeškého kraje Jiřího Zimolu (ČSSD) zblízka. Představitel kraje byl jedním z těch, který se tento týden sešel se Svatým otcem ve Vatikánu a předal mu dary z jižních Čech.
21.10.2011 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Benedikt XVI. (215 článků) , Jiří Papež (16 článků)

ČRo: Listopadová výstava fotografií Volného sdružení umělců jižních Čech

 
Výstavní prostor rozhlasové kavárny v listopadu uvádí fotografickou výstavu členů Volného sdružení umělců jižních Čech. Zdeněk a Hana Zajíčkovi a Paul Balek společně představují to nejzajímavější ze své autorské tvorby. Vernisáž se uskuteční v pátek 1. listopadu v 18 hodin. Těšíme se na vaši návštěvu v budově Českého rozhlasu České Budějovice.
29.10.2013 17:45 |

podobné články

ČRo: Mladí Muzikanti z jižních Čech se představí v rozhlasovém cyklu Podzim s dechovkou

 
Ve čtvrtek 21. listopadu pokračuje ve Studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice další veřejnou nahrávkou hudební koncertní cyklus Podzim s dechovkou. Naše pozvání přijala kapela Muzikanti z jižních Čech. Začátek je v 19. hodin.
20.11.2013 12:07 |

podobné články

Pavel Cejnar obdivoval krásy jižních Čech. Vybíral místo pro svou svatbu?

 
Moderátor Evropy 2 si užíval volný den plný relaxu. Vydal se s přáteli za krásami jižních Čech.
25.09.2014 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Cejnar (86 článků) , Pavel Čech (107 článků)

Pavel Cejnar obdivoval krásy jižních Čech. Vybíral místo pro svou svatbu?

 
Moderátor Evropy 2 si užíval volný den plný relaxu. Vydal se s přáteli za krásami jižních Čech.
25.09.2014 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Cejnar (86 článků) , Pavel Čech (107 článků)

Jihočeský kraj: Prestižními stavbami jižních Čech jsou Rezidence Dlouhá louka i českokrumlovský jez

 
Opět po dvou letech udělovala jedenáctičlenná odborná porota, složená ze zástupců oblastní pobočky Českého svazu stavebních inženýrů (ČSSI), České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svazu podnikatelů ve stavebnictví Jihočeského kraje, ceny PRESTA – prestižní stavba jižních Čech 2012 - 2014.
10.04.2015 11:41 |

podobné články

Nová kniha „Ptáci jižních Čech“ může být vítaným vánočním dárkem

 
Pod vánočními stromky Jihočechů by letos rozhodně neměla chybět nová kniha podrobně mapující všechny druhy ptáků vyskytující se v v regionu jižních Čech.
25.11.2015 20:16 |

podobné články

Matka z jižních Čech drsně zbila syna (8): Před očima jeho brášky!

 
Matka z jižních Čech vůbec nezvládá výchovu svého osmiletého syna, tvrdí chlapcův otec. Dítě surově mlátí a týrá ho. Svědkem útoku na svého sourozence byl starší bratr chlapce, který ho nahrál na video, informovala TV Nova.
28.02.2017 21:00 |

podobné články

Útoky politiků nás mrzí. Ale Kalousek nikoho nezastraší, zní z policie

 
Hosty první části Otázek Václava Moravce byli ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta a ředitel Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Policie ČR Tomáš Martinec. Řeč byla hlavně o tom, zda policejní vyšetřování obviňují útoky politiků.
15.07.2012 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Martinec (106 článků)

Polský exprezident Lech Walesa: Chci pro Polsko jaderné zbraně. Putin nás nezastraší

 
Bývalý prezident Polska Lech Walesa by chtěl, aby jeho země disponovala jadernými zbraněmi kvůli hrozbám z Ruska. V článku pro deník Rzeczpospolita navrhl, aby si Polsko jaderný arzenál vypůjčilo.
24.09.2014 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Lech Walesa (44 článků)

Hollande: Francie je ve válce. Zbabělí vrazi z Paříže nás nezastraší

 
„Jsou to zbabělci, kteří nám chtěli nahnat strach. Ale to se jim nepovede, Francie se bude podílet na jejich zničení, na kterém by mezinárodní společenství mělo spolupracovat.“ S plamennou řečí předstoupil na zámku ve Versailles před francouzské poslance i senátory prezident François Hollande.
16.11.2015 18:15 |

podobné články

Jablek je letos víc a jsou kvalitnější, libují si na jihu Čech

 
Letošní úroda jablek na jihu Čech je lepší než ta loňská. Pěstitelé jich letos sklidí asi 10 500 tun, což je zhruba o pět až šest procent více než v roce 2015. Jablka jsou podle ovocnářů kvalitnější než po loňském suchém létě, jejich cena se nemění. Uvedl to v úterý tajemník Unie ovocnářů jižních a západních Čech Petr Leber. Unie sdružuje 50 pěstitelů jablek na jihu a západě Čech.
18.10.2016 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1059 článků)