Článek

Terorista ze Saské Kamenice: Oběsil se v cele! Jak je to možné?

 
Bachaři v sousedním Sasku neuhlídali svého momentálně nejznámějšího vězně, Džábira Bakra (†22). Syrský přistěhovalec podezřelý z přípravy bombového útoku na berlínské letiště a napojení na Islámský stát se ve čtvrtek večer oběsil na košili.
14.10.2016 11:00 |

podobné články

Podobné články

Dráhy vypraví parní vlaky z Děčína do České Kamenice a zpět

 
Parní lokomotiva 477.013 „Papoušek“ pojede v čele zvláštních vlaků, které vypraví České dráhy v sobotu 6. května. Parní vlaky pojedou po trase Děčín hlavní nádraží, Děčín východ, Benešov nad Ploučnicí a Česká Kamenice.
06.05.2017 09:55 |

podobné články

Saská CDU chce zpět hraniční kontroly. ČR je prý moc chudá

 
Kvůli nárůstu krádeží automobilů ve východoněmeckém pohraničí i v samotné saské metropoli Drážďany požadují někteří politici ze saské CDU obnovení kontrol na hranicích s Českou republikou a Polskem.
21.06.2010 20:35 |

podobné články

V Saské Kamenici vydávají platební karty s Karlem Marxem

 
Dvacet let po revoluci budou moci Sasové platit Karlem Marxem. Za socialismu byla hlava německého filosofa na stomarkových bankovkách, dnes se vrací na moderní platební technologii – bankovní karty. Tedy alespoň v Chemnitzu neboli Saské Kamenici nedaleko Krušných hor. Město bylo ještě před třiadvaceti roky známé jako Karl-Marx-Stadt.
18.06.2012 19:50 |

podobné články

V Děčíně se utrhly prázdné plynové zásobníky, zachytili je Němci

 
V Děčíně se utrhly dva prázdné plynové zásobníky patřící soukromé firmě a plují po Labi. Dvanáctitunové nádrže na technický plyn se dostaly na německé území, kde se je saské policii podle jejího mluvčího za pomoci vrtulníku podařilo zachytit poblíž pohraničního města Bad Schandau. Než se tak stalo, spustily kvůli nim saské úřady v polabských městech na německé straně varovné sirény.
05.06.2013 14:25 |

podobné články

Karlovarský kraj: Na Klínovci se bude slavit Den česko-saské spolupráce

 
V sobotu 23. srpna jste zváni na nejvyšší krušnohorský vrchol, kde se uskuteční Den česko-saské spolupráce s ukázkami práce hasičských sborů a policistů z českého i německého příhraničí, se soutěžemi o dárky i s nabídkou regionálních pochoutek. Součástí programu bude prezentace společných projektů obou zemí.
19.08.2014 11:20 |

podobné články

Podezřelý terorista se ve vězení oběsil. Policejní fiasko, reagují politici

 
Jako fiasko a justiční skandál označují němečtí politici fakt, že ve vězení nikdo dostatečně nehlídal Džabira Bakra podezřelého z plánování teroristického útoku. Syřan využil nepozornosti dozorců a ve středu večer se v cele oběsil na vlastní košili. Úřady přitom prý o riziku sebevraždy věděly.
13.10.2016 15:20 |

podobné články

Důchodce otrávil čokoládou děti! Figurky, které mu kradly ze stromu, napustil čpavkem

 
Čokoláda rozvěšená na stromech lákala chlapce ke krádežím. Důchodci z německé Saské Kamenice se to nelíbilo, a tak figurky otrávil. Chlapce museli ošetřit záchranáři
23.03.2012 18:50 |

podobné články

Němci neuspěli, Syřan podezřelý z terorismu pláchl. Může být v Česku?

 
Německá policie stále pátrá po mladém Syřanovi, který žil ve městě Chemnitz (Saská Kamenice) nedaleko českých hranic a kterého podezírá z plánování bombového útoku. Muž může mít u sebe zbraň nebo výbušninu, uvedla podle DPA policie. Mluvčí saské kriminální policie dnes potvrdila, že hledaný Syřan přišel do Německa před několika měsíci a měl status uprchlíka.
09.10.2016 11:00 |

podobné články

Protiteroristický zátah: Zvláštní jednotka zatýkala v Saské Kamenici

 
Na německém úpatí Krušných hor došlo v pondělí na manévry protiteroristické jednotky. A to ve městě Saská Kamenice (Chemnitz).
14.02.2017 01:10 |

podobné články

Kamenice na Děčínsku překonala stoletý průtok

 
Od čtvrtečního rána je den v obcích podél toku říčky Kamenice ve znamení úklidu a sčítání škod. Ve středu večer se po prudkém dešti jindy mírný tok rozvodnil a blesková povodeň zaplavila sklepy desítek domů v Janské, Chřibské, České Kamenici, Kunraticích a Hřensku. V Srbské Kamenici museli hasiči ve středu evakuovat 17 dětí z dětského tábora, v Jetřichovicích voda vyplavila autokemp.
10.06.2010 13:50 |

podobné články

Ordinace: Sympatická lékařka Lea si přijede do Kamenice vyřídit účty

 
V zítřejším dílu nejsledovanějšího seriálu TV Nova Ordinace v růžové zahradě 2 se objeví v kamenické nemocnici nová lékařka Lea Vágnerová. Sympatická mladá žena si přiveze do Kamenice i své velké tajemství!
08.12.2010 17:05 |

podobné články

Pád letadla u České Kamenice a přežití jugoslávské letušky je stále záhadou

 
Zázrak u České Kamenice, kdy letuška jugoslávských aerolinií Vesna Vulovičová přežila pád z více než desetikilometrové výšky, je stále obestřen tajemstvím. Před třemi lety se objevily spekulace, že stroj možná letěl mnohem níže a že na jeho palubě nevybuchla bomba, ale byl sestřelen. Sama letuška, kterou navštívili reportéři listu The Independent, si však na nic nepamatuje.
26.01.2012 18:35 |

podobné články

Řeka Kamenice dosáhla třetího povodňového stupně

 
Hladina řeky Kamenice dnes odpoledne dosáhla třetího stupně, nejprve krátce v Srbské Kamenici a poté níže po proudu ve Hřensku, kde se řeka vlévá do Labe. Je tam uzavřená jedna místní komunikace a hasiči odvezli techniku ze zbrojnice, uvedl starosta obce Jan Havel. Na druhém povodňovém stupni je řeka Mandava v Rumburku i Varnsdorfu, prvního dosahuje Labe, Bílina, Ploučnice, Chomutovka a Flájský potok. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
01.06.2013 20:30 |

podobné články

Starosta Kamenice nad Lipou: Sobotkova vláda si žádnou pochvalu nezaslouží

 
S Ivanem Pfaurem (SNK Kamenice - Vaše volba) jsme se ohlédli nejen za loňským rokem. Právě dnes ale zastupitelstvo schvaluje rozpočet města pro příští rok. Jaký bude a jaké hlavní investice zahrnuje? Již více než 15 let se věnuje čerpání dotací pro město. Jaký je jeho recept na jejich získání a kde vidí největší úskalí? Sám o sobě říká, že je komunální politika jeho osudem, a vzhledem k věku ho vyšší politika neláká. Co tak zamýšlí do budoucna? Nejen s tím se svěřil naší redakci.
03.03.2016 11:30 |

podobné články

Lesy ČR: Lesníci loni zřídili v lesích u Trhové Kamenice stezku a nyní tělocvičnu

 
Procházku lesem u Trhové Kamenice v Pardubickém kraji zpříjemní od 17. června venkovní tělocvična. Lesy ČR vybudovaly kombinovanou sestavu, řetězový most, ručkovadlo, hrazdy a otočku z kulánů za 190 tisíc korun bez DPH. Financovaly ji z vlastního dotačního Programu 2020. Zveme na sobotní slavnostní otevření v 9:30 hodin.
15.06.2017 10:15 |

podobné články

V rakouském vězení se oběsil Slovák. Zatkli ho kvůli krádeži oblečení

 
V justičním zařízení v rakouském Eisenstadtu se v úterý oběsil Slovák, kterého policisté zadrželi minulý týden při krádeži. Osmatřicetiletý muž se oběsil na opasku, který připevnil na okno samotky, informuje portál rakouského deníku Kleine Zeitung.
21.09.2010 21:00 |

podobné články

Chlapec oběsil svého psa a smál se tomu

 
Slovenskem otřásá neuvěřitelně brutální případ. Sedmnáctiletý chlapec z vesnice Spišská Teplice u Popradu oběsil svého psa Alexe a fotku umístil na facebook. Podle televize Joj, která na případ upozornila jako první, se chlapec ještě smál. „Oběsil jsem svého psa, ha-ha," napsal pod šokující snímek.
24.05.2011 08:00 |

podobné články

Obvinění z pedofilie, sebevražda přítele a nakonec stalker: Sex s Martou jsem měl u stromu, kde se oběsil, tvrdil

 
Paní Marta z Nýrska si prošla peklem. Před dvěma lety jejího partnera Vlastimila obvinila logopedka ze zneužívání dcer. Muž se krátce nato oběsil poblíž jejich bydliště. Marta od té doby trpí psychickými potížemi, které jí neulehčil ani stalker, který se na ni krátce po tragédii „přilepil“. U soudu dokonce tvrdil, že spolu souložili u stromu, kde se Vlastimil oběsil.
27.01.2017 13:00 |

podobné články

Terorista Bakr utekl policistům přímo před nosem: Nechali ho proklouznout rovnou dvakrát

 
Syřan Džábir Bakr, podezřelý z příprav teroristického útoku v Německu, neunikl policistům ve východoněmeckém Chemnitzu (Saské Kamenici) jen jednou, ale dokonce dvakrát. Napsal to ve středu server Spiegel Online s odvoláním na bezpečnostní zdroje.
20.10.2016 07:00 |

podobné články