Článek

Terezka (13) po mozkové obrně: Na léčbu si vydělává kreslením!

 
Osud nakládá trojnásobné matce Daně Kretschmanové (39) z Bíliny víc, než by měl. Prostřední dítě, Terezka (13), se narodilo s mozkovou obrnou a má postižené ruce i nohy. O zlepšení zdravotního stavu dcery matka svádí každodenní boj.
06.01.2016 12:05 |

podobné články

Podobné články

Terezka (15) se po mozkové obrně nemůže hýbat. Táta se na ni „vykašlal“

 
Když se Terezka předčasně narodila, vážila jen 980 gramů a mozkomíšní mok jí ucpával mozkové komory. Lékaři sváděli boj o její život 3,5 měsíce. Až po roce a půl rodina zjistila, že Terezka nebude moci hýbat ani rukama a ani nohama. Terezčinu maminku Danu (41), která už měla jednu dceru, vzápětí opustil manžel. Zůstala tedy na náročnou a nákladnou péči sama, navíc čelí nenávisti nejen na sociálních sítích.
20.06.2017 05:50 |

podobné články

Vozíčkář po mozkové obrně šplhá na tisícimetrové skály

 
Impozantní skalnatý útvar El Capitan v Yosemitském národním parku v americké Kalifornii je jeden z nejoblíbenějších a zároveň i nejobtížnějších cílů horolezců. Strmou horu, jejíž nadmořská výška je více než dva tisíce metrů, koncem září zdolal i Stephen Wampler, který je po mozkové obrně připoután na invalidní vozík.
06.10.2010 10:20 |

podobné články

Tomášek (4,5) po mozkové obrně: Nepromluví a neudělá ani krok!

 
Na úrovni půlročního dítěte je kvůli dětské mozkové obrně Tomášek Kaninský (4,5) z Chotěvic u Hostinného. A lékaři žádné pokroky neočekávají! Jeho maminka Zdenka (29) ale neztrácí naději. S podporou manžela a sedmiletého zdravého syna mu věnuje veškerý svůj čas a lásku. Pomáhá jim i projekt Srdce pro děti. Patronkou Tomáška se stala moderátorka Tereza Pergnerová.
12.12.2013 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Pergnerová (433 článků)

Čech se živí kreslením komiksů. Číst je ho ale nebaví

 
Rozhovor s jedním z mála Čechů, kteří se dokážou živit kreslením komiksu a jehož dílo visí i v newyorském kostele.
29.04.2015 16:25 |

podobné články

Chlapec po obrně se před úřady zázračně uzdravil a přišel o šest tisíc

 
Jedenáctiletý Marek po dětské mozkové obrně kulhá na obě nohy, neovládá dobře ruce a IQ má 70. Ještě loni byl uznáván jako těžce postižený, dokud nenavštívila rodinu sociální pracovnice. A začaly se dít věci.
02.09.2013 16:10 |

podobné články

Terezka otrávená Fridexem: U táty na ni čeká luxus

 
Terezka (6), kterou se 30. srpna pokusila fridexem otrávit vlastní matka, má u táty Radka Š. (32) připravený veškerý luxus. Na zahradě domu ve vesnici na Karlovarsku je krytý bazén, houpačky, pískoviště a spousta hraček. Holčička nyní žije u prarodičů ve vedlejším domě. Rodina doufá, že se Terezka brzy zotaví a bude moci jít do školky za kamarády.
22.09.2010 12:40 |

podobné články

Terezka (4) je těžká epileptička. Pro úřady ale nikoliv!

 
Teprve čtyřletá Terezka Kozáková z Roudného u Vlašimi trpí vážnou epilepsií. Záchvaty mívá silné a často i několikrát denně. Při záchvatu většinou upadá do bezvědomí a léky jí tak musí urychleně podat někdo blízký. Podle úřadů je ale čtyřletá Terezka soběstačná.
06.08.2014 21:50 |

podobné články

Míša trpí záhadnou nemocí. Podle lékařských testů je ale zdravá

 
Manželé Zahradníkovi z Třebechovic pod Orebem stále marně hledají léčbu pro svoji šestiletou dceru Míšu. Ta od narození trpí záhadnou nemocí. Holčička nechodí a celá se třese. Lékaři zatím jen odhadují, že trpí onemocněním, které je podobné dětské mozkové obrně.
09.11.2013 19:36 |

podobné články

Holčička má mozkovou obrnu: Na léčbu Lucinky (7) nemají peníze!

 
Manželé Skládalovi z Uherskohradišťska se těšili na první miminko. Lucinka (7) je překvapila o pět týdnů dříve. Od té doby vzdoruje dětské mozkové obrně. Pomáhají jí speciální lázně, jsou však finančně velmi náročné.
12.09.2016 05:05 |

podobné články

Světová kapacita v oboru speciální urologie prof. Patel doporučuje protonovou léčbu pro karcinom prostaty

 
Přesvědčivé výsledky léčby karcinomu prostaty v Protonovém centru v Praze dokazují minimální rizika protonové terapie. Světově uznávaný chirurg se specializací robotická chirurgie doporučuje pro karcinom prostaty léčbu protony. Přestože provedl tisíce chirurgických zákroků na pacientech s karcinomem prostaty, dnes jim doporučuje protonovou léčbu: „Existuje celá řada metod – chirurgie, standardní radioterapie – ale ty mají mnoho vedlejších účinků, způsobují erektilní dysfunkci, pacienti nemusí udržet moč, následkem těchto poruch propadají depresím a jejich život není kvalitní tak, jak by mohl být. Protonová léčba naopak zapadá do rovnice maximální účinnost = minimální riziko. Je to jako když mistr krejčí na dokonale padnoucí oblek vybírá tu nejlepší látku, já pro své pacienty doporučuji v současnosti tu nejlepší léčbu“.
23.03.2016 09:45 |

podobné články

ZP MV ČR: Náklady na léčbu melanomu vzrostly během roku o 100 %

 
Náklady na léčbu zhoubného onemocnění kůže - melanomu, vzrostly meziročně o sto procent. Celkové náklady na léčbu čtyř set klientů Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) přesáhly v roce 2016 částku 62 milionů korun. Vzrostly tak oprosti roku 2015 o 98 %. Tehdy pojišťovna za léčbu melanomu zaplatila celkem 31,4 milionu korun.
27.05.2017 09:20 |

podobné články

Ochrnutý génius z Krnova si splnil sen. Bude mít elektrický vozík

 
Šestadvacetiletý Jiří z Krnova je po dětské mozkové obrně odkázán na pomoc druhých. Teď by už měl být samostatnější.
15.06.2009 16:35 |

podobné články

Handicapovaný David Dostál: Přeřezali mu šlachy!

 
Kruté bolesti, nutná rehabilitace a skoro nulové pohybové schopnosti. To je příběh Davídka Dostála (7), imitátora Michaela Jacksona z »novácké« show Talentmania, který se sice po mozkové obrně chodit naučil, po komplikované operaci, při níž mu v červnu museli přeřezat šlachy, ale dle jeho otce Ladislava začaly chlapcovy nohy stávkovat!
25.09.2010 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1626 článků) , David Dostál (12 článků)

Davídek z Talentmanie: Přišel po svých a postoupil

 
Malý David Dostál (7) je po dětské mozkové obrně a na castingu Talentmania musel předvést svou choreografii à la Michael Jackson na vozíčku. Porotci ho pustili dále s podmínkou, že příště již přijde po svých. A David ji splnil na sto padesát procent.
27.09.2010 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1626 článků) , Michael Jackson (603 článků) , Michael Jackson (603 článků) , David Dostál (12 článků)

Rodiče Davídka napsali dopis: Snažíme se ho jen chránit!

 
Dnešní večer je pro Davida Dostála (7) jedno velké rozloučení. Handicapovaný imitátor Michaela Jacksona naposledy vystoupí před svými fanoušky v Talentmanii. V otevřeném dopise Nedělnímu Blesku vysvětlili Davidovi rodiče, proč se rozhodli odstoupit z talentové show. Životní osud sedmiletého chlapce po mozkové obrně zasáhl srdce obou národů – českého i slovenského.
31.10.2010 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1626 článků) , David Dostál (12 článků)

Vzpomínka olympioničky: Domů jsme vezli medaile a urnu kamarádky

 
Před 64 lety vyhrála Věra Růžičková (83) spolu s družstvem gymnastek olympiádu v Londýně. Bylo to však nejsmutnější zlato v historii. Kolegyně z týmu Eliška Misáková (†23) v Anglii podlehla mozkové obrně. Tým se domů vrátil s medailemi a s urnou zesnulé Elišky.
20.07.2012 05:05 |

podobné články

To je síla: Znechucená Bára Nesvadbová otevřeně promluvila o VIP Prostřeno

 
Spisovatelka Barbara Nesvadbová  (37) je neskutečně znechucená ze zkušeností, které načerpala kvůli tomu, že se upsala k účinkování v pořadu VIP Prostřeno. "Šla jsem do toho s tím, že kdybych vyhrála, věnuju zájezd k moři devítiletému Davídkovi, který je po mozkové obrně, a jeho mamince," vyprávěla Super.cz. "A když by se mi to nepovedlo, myslela jsem si, že bych mohla tu myšlenku vnuknout i jinému z účinkujících, který zvítězí," vyprávěla Bára Super.cz.
10.08.2012 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Bára Nesvadbová (172 článků)

Otec roku: Se svou postiženou dcerou závodí v triatlonu!

 
Tomu se říká rodičovská láska. Pro svou dceru Maddy, která je po mozkové obrně, začal táta Rick pravidelně cvičit a při závodění ji bere všude s sebou. Při triatlonu tak dceru tahá v člunu, na vozíku a nebo ji nosí v náručí. Dívka totiž miluje, když je v pohybu, což jí bohužel její zdravotní stav neumožňuje.
16.08.2012 05:05 |

podobné články

Otec absolvoval triatlonový závod s dcerou, která je po mozkové obrně

 
Rick van Beek z Michiganu, který se minulý víkend zúčastnil triatlonového závodu ve městě Sanford, si neformálně vysloužil přezdívku „Otec roku“. Celý závod totiž absolvoval se svojí třináctiletou dcerou Madison, která od malička trpí mozkovou obrnou. Informoval o tom server Midland Daily News.
19.08.2012 10:20 |

podobné články