Článek

Tento pořad je nevhodný, řeknou nám. Novela vysílacího zákona počítá se zásadními změnami

 
Provozovatelé televizních stanic budou muset nově označovat pořady a filmy z hlediska jejich vhodnosti pro děti a mladistvé a charakteru obsahu. S jednotným označováním pořadů počítá návrh novely zákona o rozhlasovém a televizním vysílání, který ve středu projedná vláda. Informuje o tom ČTK.
20.09.2016 19:55 |

podobné články

Podobné články

Sněmovna podpořila přímé dotace investorům u pobídek

 
Strategičtí investoři by mohli v budoucnu dostávat na své investiční projekty přímé dotace od státu. Počítá s tím novela zákona o investičních pobídkách, kterou v prvním čtení podpořila sněmovna. Novela počítá i s tím, že investiční pobídky budou zároveň moci čerpat i společnosti zabývající se výzkumem a vývojem nebo strategickými službami. Novela také prodlužuje dobu čerpání slevy na dani z příjmů z nynějších pěti na deset let.
17.12.2011 07:30 |

podobné články

Svobodová (OMMO): Novela školského zákona předpokládá změny stereotypů. Anarchie se nebojím

 
Každá novela zákona je proces, který se odehrává v čase a prostoru. Právě schválená novela školského zákona nasvědčuje tomu, že tento proces zdaleka není u konce. Jistě, názory na výslednou podobu novely se mohou různit.
20.03.2015 17:06 |

podobné články

Seriál Simpsonovi uvidí Švýcaři s varováním, že je nevhodný pro děti

 
Ve švýcarské televizi se bude kreslený seriál Simpsonovi vysílat s varováním pro děti. Na obrazovce se objeví před každým dílem, že je pořad nevhodný do 12 let. Uvedl to švýcarský rozhlasový a televizní ombudsman Achille Casanova. Varování před vysíláním Simpsonových prosadila matka, která si na seriál stěžovala.
27.11.2009 11:15 |

podobné články

ODS: Systém úpravy senátních volebních obvodů je nevhodný. Odmítáme také jakékoliv změny Ústavy

 
Senátorský klub ODS považuje za nevhodný dosavadní systém pravidelné úpravy velikosti senátních volebních obvodů, které se počtem obyvatel odchýlí o více než 15 % od průměrného počtu obyvatel na jeden obvod. Při příležitosti projednání novely volebního zákona, která má změnit hranice sedmi volebních obvodů, u kterých došlo k tzv. rozhodnému poklesu či nárůstu obyvatel a dalších deseti touto změnou dotčených, to uvedl předseda senátorského klubu ODS Miloš Vystrčil.
04.04.2018 15:20 |

podobné články

Z registru smluv má vypadnout podmínka neplatnosti smlouvy. Protikorupčníci vyzývají koaliční strany, aby se k oslabení zákona přihlásily

 
Ve středu 25. března bude koaliční rada jednat o nové verzi zákona o registru smluv s několika zásadními úpravami, kterými pověřila Ministerstvo vnitra 9. března. Nejproblematičtější z těchto úprav by znamenala opuštění základního principu, kterému poslanci před volbami veřejně vyjádřili podporu: sankce neplatnosti nezveřejněné smlouvy. Zaslali jsme koaličním stranám přehled navrhovaných omezení zákona, aby se k různým „vylepšením“ zákona veřejně přihlásily nebo je vyvrátily a nesvalovaly vinu jedna na druhou.
20.03.2015 21:31 |

podobné články

Brusel ohlídá, co sledujeme v televizi. Šojdrová: Netflix dostane kvóty

 
Reklam v evropských televizích během hlavního vysílacího času neubude. Přestože Evropský parlament počítá se zpřísněním jejich obsahu, stále bude maximálně pětina vysílání věnována právě jim. Zato nová revize audiovizuální směrnice počítá s uvalením kvót na Netflix a další poskytovatele videa na vyžádání. Chce tím podpořit evropské filmy a seriály. Ve Studiu Brusel o tom mluvila europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL).
19.04.2017 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Šojdrová (106 článků)

Novela zákona, která přinese trvalou podporu českého filmu, má být přijata do konce roku

 
Novela audiovizuálního zákona, která má přinést významnou a hlavně trvalou podporu českému filmu, by měla být schválena v Parlamentu do konce letošního roku. Na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary to dnes řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Návrh zákona těsně před začátkem festivalu schválila vláda. Českému filmu by novela měla podle Sobotky už v příštím roce přinést 180 milionů korun navíc.
06.07.2015 17:31 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Novela zákona o odpadech má zavést i definici bezhotovostní platby za šrot

 
Do Senátu míří technická novela zákona o odpadech. Ta uvádí do souladu evropské právo s českým odpadovým zákonem. Novela zapracovává změnu směrnice o bateriích a akumulátorech, ale i některé nové evropské směrnice. Formou pozměňovacího návrhu do zákona prošla i zcela nová úprava zavádějící kolektivní systémy pro zpětný odběr pneumatik. Tzv. euronovela zpřesňuje i definici bezhotovostní platby za kovový odpad. Tou bude nově výhradně převod z účtu na účet nebo poštovní poukázka.
10.07.2015 18:06 |

podobné články

HK ČR: Novela zákoníku práce jde za rámec rozumného kompromisu a podstatně zhoršuje podmínky pro podnikání

 
Zákoník práce je v ČR dlouhodobě jednou z největších brzd pružnosti trhu práce. Novela, kterou představilo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a ke které dnes Hospodářská komora ČR odeslala své připomínky, výrazným způsobem zvýší administrativní, ale také finanční zátěž zaměstnavatelů. „Očekávali jsme zvýšení pružnosti pracovního trhu, místo toho nám byla předložena naprosto bezzubá a technicistní novela. Vláda by měla řešit to, co podnikatele opravdu tíží, ne jim prostředí ještě více komplikovat. Novela zákoníku práce se navíc zcela nelogicky děje bez transpozice evropského práva,“ komentuje prezident HK ČR Vladimír Dlouhý.
30.03.2016 17:06 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dlouhý (504 článků) , Vladimír Dlouhý (504 článků)

Senát schválil vyšší daň z cigaret. Kvůli zelené naftě se novela vrací poslancům

 
Senát schválil vládní návrh na zvýšení spotřební daně z cigaret a tabákových výrobků. Krabička cigaret může v jeho důsledku zdražit o tři až čtyři koruny. Novela zákona o spotřebních daních se však přesto vrací do sněmovny, protože Senát do ní podle očekávání vložil pozměňovací návrh na zachování zelené nafty pro zemědělce. Tento návrh obsahuje jiná novela zákona o spotřebních daních, kterou ve středu horní komora podle očekávání zamítla.
27.08.2014 20:10 |

podobné články

Odvolejte Bártu a Johna, ozývá se z ODS, VV to odmítají

 
Případ špiclování politiků ODS z Prahy 11 v roce 2006 by mohl mít těžké následky na spolupráci stran vládní koalice. Části stranických špiček ODS už teď dochází trpělivost a hrozí zásadními změnami ve vládě.
02.10.2010 04:25 |

podobné články

Případ agentury ABL může ohrozit existenci koalice

 
Případ bezpečnostní agentury ABL, která údajně v minulosti sledovala politiky z Prahy 11, by mohl ohrozit existenci vládní koalice. Část občanských demokratů totiž hrozí zásadními změnami, podle místopředsedy ODS Pavla Blažka by Věci veřejné (VV) mohly přijít o ministerstvo vnitra, informuje Mladá fronta Dnes (MfD) a Právo. Tuto pohrůžku důrazně odmítla šéfka poslaneckého klubu VV Kristýna Kočí. Vnitro, které vede předseda VV Radek John, bylo klíčové při vyjednávání o vládě.
02.10.2010 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Kristýna Kočí (698 článků) , Pavel Blažek (550 článků)

Klaus: Snadnost změn v reformě je pro mě nepříjemným překvapením

 
Prezident Václav Klaus se v pátek po summitu v Bruselu pozastavil nad zásadními změnami v návrzích důchodové reformy. Podotkl, že snadnost, s jakou vláda postoj změnila, je pro něj nepříjemným překvapením. Premiér Petr Nečas (ODS) se s ministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09) nezávisle na sobě shodli, že o zásadní změnu nejde.
11.03.2011 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Petr Nečas (9260 článků) , Miroslav Kalousek (6371 článků)

Klaus se diví: Jak snadno došlo ke změnám v reformě...

 
Prezident Václav Klaus se v pátek po summitu v Bruselu pozastavil nad zásadními změnami v návrzích důchodové reformy. Podotkl, že snadnost, s jakou vláda či koalice, postoj změnila, je pro něj nepříjemným zjištěním.
11.03.2011 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)

Recenze: FIFA 12 boduje s novým systémem obrany

 
Mezi nejoblíbenější fotbalové série patří mimo Pro Evolution Soccer hlavně známá FIFA. V EA Sports si ale po vzoru letošního ročníku NHL řekli, že tentokrát její nový díl nevylepší jen tradičně aktualizovanými soupiskami a kosmetickými změnami, ale taktéž zásadními herními prvky, které ovlivní hratelnost. Povedlo se jim to? Ano, je to gól!
01.10.2011 00:20 |

podobné články

Pro fanoušky sitcomu Dva a půl chlapa máme špatnou zprávu! Co se s oblíbeným seriálem stane?

 
Seriál "Dva a půl chlapa":http://www.extra.cz/tema/dva-a-pul-chlapa prošel za dobu svého vysílání několika zásadními změnami. Tou největší byl nedobrovolný odchod "Charlieho Sheena":http://www.extra.cz/tema/charlie-sheen ze seriálu, když jeho alkoholové a drogové výstřelky už byly pro producenty příliš a rozhodli se ho vyhodit. Nakonec ho nahradil "Ashton Kutcher":http://www.extra.cz/tema/ashton-kutcher, další velká hvězda.
16.05.2014 07:10 |

podobné články

Rus byl málem roztrhán na kusy medvědem. Víte, co ho zachránilo? Justin Bieber!

 
Pokud nejste zrovna dvanáctiletá šílená dívenka procházející zásadními změnami svého těla (nebo podobně starý kluk, co chce tu dívenku sbalit), pravděpodobně si "o spratkovi Justinu Bieberovi myslíte své":http://www.extra.cz/trapak-bieber-si-dovolil-na-starsiho-a-chtel-zmlatit-orlanda-blooma-strkanici-natocil-pohotovy-novinar. Nikdo normální ho nemá rád, ale jsou i momenty, kdy dokáže zachránit lidský život.
07.08.2014 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Justin Bieber (1379 článků)

Uniklo ze scénáře: Svatba v Ordinaci!

 
Zrada v rodině, ale i svatba a nová láska! To všechno se stane v Ordinaci v růžové zahradě 2. Vztahy seriálových hvězd Dany Morávkové (44) a Petra Rychlého (50) projdou zásadními změnami. Bude to drama plné nečekaných zvratů! A nejvíc to odnese právě představitel primáře Čestmíra Mázla.
12.02.2016 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rychlý (309 článků) , Dana Morávková (563 článků)

Hejtman Běhounek: Již delší dobu mám dojem vytrvalé snahy Michala Haška poškodit

 
Problémy Kraje Vysočina jsou značně spjaty s venkovským charakterem regionu. Jiří Běhounek (ČSSD) obhájil mandát již dvakrát. Jakými zásadními změnami kraj v uplynulých letech prošel a s jakými výzvami se bude muset vypořádat? Vyjádřil se také k řadě citlivých otázek včetně návrhu ministra průmyslu vybudovat v kraji hlubinné jaderné úložiště. A nejen k tomu…
02.09.2016 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2318 článků)