Článek

Temelínští ušáci skončili v sítích

 
Přísně střežený prostor Jaderné elektrárny Temelín v sobotu „nedobrovolně“ opustilo čtrnáct zajíců. O jejich bezpečný odchyt se postaralo pět desítek místních myslivců. Krátce po polapení do sítí se ušáci vrátili zpět do volné přírody v blízkosti elektrárny.
17.01.2016 23:00 |

podobné články

Podobné články

ČEZ: Temelínští pomohli v sedmi neziskovkách jižních Čech

 
Čtyřicet pět zaměstnanců elektrárny Temelín věnovalo 23. - 24. 4. svůj pracovní den neziskové organizaci. Již šestý rok se ujali zednických, zahradnických, malířských, úklidových prací i dalších profesí a pomohli sedmi neziskovým organizacím v Jihočeském kraji. Zájem o dobrovolnictví na elektrárně v Temelíně roste, protože loni se projektu Čas pro dobrou věc zúčastnilo 22 pracovníků elektrárny.
30.04.2013 13:35 |

podobné články

Temelín vymění součásti turbín za tři miliardy korun

 
Temelínská jaderná elektrárna investuje přes tři miliardy korun do modernizace turbín. Od úpravy si slibuje nárůst výkonu elektrárny o dvě procenta. S výměnou se začne koncem června a Temelínští ji chtějí zvládnout za 74 dní. Na druhém bloku čeká rotory vyměněna o rok později.
17.01.2014 10:30 |

podobné články

V Temelíně začali zavážet palivo do reaktoru

 
Včera v 16:18 hodin začali temelínští technici zavážet palivo do reaktoru druhého bloku. Manipulace s palivem jsou plánovány do konce týdne. Ukončení odstávky aktuálně vychází na polovinu srpna.
06.07.2017 09:05 |

podobné články

Nadace ČEZ: Temelínští technici rozšířili registr dárců kostní dřeně

 
Přesně 32 zaměstnanců elektrárny Temelín bylo nově zapsáno do Českého národního registru dárců kostní dřeně. Ten aktuálně eviduje přes 70 tisíc lidí, kteří jsou připraveni při vyzvání podstoupit jeden ze dvou způsobů odběru kostní dřeně. Jen v ČR ročně onemocní leukémií několik set lidí. A pokud nepomůže chemoterapie, závisí jejich život na dobrovolnících, kteří prošli krevními testy při vstupu do registru a jsou připraveni darovat kostní dřeň.
20.09.2017 13:35 |

podobné články

Králík těžší než tříleté dítě stále roste. Další REKORDY

 
V Česku zatím oficiálně změřené rekordní králíky nemáme. Macatí ušáci těžší než deset kilo se tu ale chovají také.
22.02.2010 19:15 |

podobné články

Čínská cenzura stáhla drsný komiks ve stylu South Parku

 
Příští týden začíná lunární rok Zajíce. A právě zajíc se stal terčem cenzorů, kteří zasáhli proti komiksu autora Wang Poa, v němž krví zbrocení ušáci v konfrontaci s divokými tygry upozorňují názorně na problémy uplynulého roku, který byl právě ve znamení této šelmy.
26.01.2011 15:40 |

podobné články

Záhada v králíkárně: Kde ušáci nechali uši?

 
Tak to je legrační záhada. Ve Slavičíně u Nováků mají tři malé králíčky a každý z nich má jen jedno ucho. „Samice porodila deset malých, byla ale veliká zima a dva nepřežili. Dalších pět je úplně normálních, ale zbylí tři jsou jednoušáci. Za bezmála půlstoletí, co králíky chovám, jsem to ještě neviděl,“ diví se chovatel František Novák (69).
14.04.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: František Novák (30 článků)

Příroda se probouzí, na svět přicházejí první ušáci

 
Ačkoliv podle kalendáře bude u nás vládnout zima ještě téměř dva měsíce, příroda se už pomalu začíná probouzet. Důkazem toho jsou první narozená mláďata zajíců. Jeden malý ušák skončil ve středu v péči ekologů z plzeňské záchranné stanice zvířat.
31.01.2013 08:25 |

podobné články

Temelínskou elektrárnu nedobrovolně opustilo čtrnáct zajíců

 
Přísně střežený prostor Jaderné elektrárny Temelín v sobotu 16. ledna „nedobrovolně“ opustilo čtrnáct zajíců polních. O jejich bezpečný odchyt v areálu elektrárny se postarali místní myslivci. Hned po svém „zadržení“ se ušáci vrátili zpět do volné přírody v blízkosti elektrárny.
16.01.2016 18:11 |

podobné články

Ušáci pomáhají uzdravit těžce nemocné

 
Ouško, Jeník nebo Kájínek. To jsou jména nových chlupatých lékařů, kteří pomáhají uzdravit těžce nemocné pacienty oddělení následné intenzivní péče v nemocnici v Ostrově na Karlovarsku.
08.01.2018 12:20 |

podobné články

Agresivní Romové z Duchcova: Tři skončili ve vazbě, čtvrtého poslali rovnou do lochu

 
V květnu jejich příbuzní zmlátili manželský pár, teď se do cesty připletli dva muži, kteří skončili v nemocnici. Čtveřice Romů, která náhodně vybrané lidi zmlátila, už je ale v rukou spravedlnosti. Tři ze skupinky skončili ve vazbě, čtvrtého poslal soud do vězení.
16.07.2013 13:00 |

podobné články

Forbes: 10 nejvlivnějších Čechů na sociálních sítích: Kromě Kurkové lidé milují třeba "debilní kecy"

 
Magazín Forbes sestavil ve spolupráci se společností Socialbakers žebříček 77 nejvlivnějších Čechů na sociálních sítích. Sledoval čtyři největší kanály – Facebook, YouTube, Instagram a Twitter. Na první příčku se dostala topmodelka Karolína Kurková. U uživatelů Socialbakers zohledňovali např. počet příspěvků na sociálních sítích, aktivitu fanoušků i rychlost růstu příznivců.
11.09.2015 10:01 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Kurková (374 článků)

Generace vymytých mozků a falešný život na sociálních sítích

 
Během pouhých několika let se jí podařilo vybudovat internetové impérium, které jí vydělávalo víc než slušné peníze. Vykonstruovaný, falešný obraz sebe sama a života, který prezentovala na sociálních sítích, jí ale jednoho dne vyděsil natolik, že se rozhodla to všechno zahodit. A prozradit světu, jak se vydělává na sociálních sítích. 
03.11.2015 13:00 |

podobné články

8 typických věcí, které děláte na sociálních sítích a vaši přátelé se pak za vás musí stydět!

 
Jedinou nevýhodou všech sociálních sítí je to, že na ně může mít přístup úplně každý. Existují lidé, u kterých by bylo nejlepší, kdyby internet vůbec neměli. Určitě i vy znáte a máte na sociálních sítích pár lidí, za které se jednoduše stydíte, ale nemáte to srdce je vymazat, protože jsou to třeba vaši bývalí spolužáci, nebo snad kolegové z práce. A tak prostě jejich stupiditu trpíte a sem tam se stane, že po zhlédnutí jejich příspěvku vám je za ně neskutečně trapně. A tohle je přesně 8 typických věcí na sociálních sítích, které tito lidé dělají a vy se za ně pak bezmezně stydíte.
25.07.2017 22:25 |

podobné články

Video: SuperStar nezvládli stres: Skončili na kyslíku!

 
Nedostatek spánku a psychické vyčerpání dolehlo po několika měsících i na finalisty SuperStar, kteří skončili napojení na kyslíkovém přístroji.
15.12.2009 14:40 |

podobné články

Družstva: Čeští skokané skončili sedmí, vládli Rakušané

 
Čeští skokané na lyžích skončili v soutěži družstev na sedmé pozici, nejdelší skoky předvedl překvapivě Roman Koudelka. S obrovským náskokem vyhrál největší favorit - Rakousko.
18.02.2010 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Roman Koudelka (122 článků)

Koukal s Kožíškem skončili šestí, Norové mají zlato

 
Čeští lyžaři Dušan Kožíšek s Martinem Koukalem skončili šestí ve sprintu dvojic na OH. Další drtivý finiš předvedl Petter Northug a dovezl Nory ke zlatu.
18.02.2010 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Koukal (30 článků) , Petter Northug (31 článků) , Dušan Kožíšek (22 článků)

Čeští házenkáři prohráli s Ruskem a v turnaji skončili poslední

 
Čeští házenkáři prohráli ve svém třetím utkání na turnaji O pohár České televize v Přerově 27:30 s Ruskem a skončili na posledním čtvrtém místě.
17.04.2010 17:50 |

podobné články

Poláci, dopadení při rabování v Raspenavě, skončili ve vazbě

 
Ve vazbě skončili tři Poláci, které dopadla policie v úterý nad ránem v Raspenavě, když navrtávali nádrže automobilů a kradli benzín. Pokusili se vykrást také jeden z domů.
13.08.2010 20:05 |

podobné články