Článek

Telička (ANO): Frakce ALDE navrhuje Evropskou obrannou unii

 
Frakce ALDE představila před pár dny v Evropském parlamentu návrh na zřízení Evropské obranné unie spolu s koncepcí, která by měla vést ke vzniku integrovaných evropských sil do roku 2025.
29.06.2015 20:41 |

podobné články

Podobné články

Evropští liberálové vítali imigranty, že nám zachrání ekonomiku. Ale teď už prý také obracejí. Toto k tomu říká Pavel Telička

 
Není to tak dávno, co členové liberální frakce v Evropském parlamentu ALDE hlásali, že přicházející migranti představují ekonomickou šanci pro celou Unii. Teď se jejich názor pomalu mění. A podle informací sobotních Lidových novin na tom mají velký podíl dva europoslanci zvolení za ANO Petr Ježek a Pavel Telička. Hranice EU mají podle představ frakce ALDE chránit mimo jiné i tisíce úředníků.
30.01.2016 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (434 článků)

Telička (ANO): Evropský železniční trh se musí otevřít konkurenci

 
Pavel Telička vyjádřil znepokojení nad malým pokrokem jednání o chystané legislativě, která by měla evropský železniční sektor otevřít větší konkurenci. Vyjednávání mezi Evropskou komisí, Evropskou radou a Evropským parlamentem o tzv. čtvrtém železničním balíčku, který Pavel Telička sleduje jako stínový zpravodaj frakce ALDE, začalo loni v říjnu a další kolo tzv. trialogu je na pořadu příští čtvrtek.
25.01.2016 20:51 |

podobné články

Šéf frakce ALDE Verhofstadt přiveze ANO návrh spolupráce

 
Šéf frakce liberálů a demokratů (ALDE) v Evropském parlamentu a někdejší belgický premiér Guy Verhofstadt přiveze v pátek vládnímu hnutí ANO návrh dohody o povolební spolupráci. Informovalo o tom hnutí ANO. Podle mluvčí ANO Lucie Kubovičové bude muset dohodu ještě schválit grémium hnutí.
14.05.2014 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Guy Verhofstadt (26 článků)

Telička (ANO): Rusko opustilo cestu partnerství s Unií čistě ze sobeckých pohnutek Putina

 
Frakce europoslanců ALDE uspořádala v tomto týdnu v Evropském parlamentu konferenci o Východním partnerství, programu Evropské unie zaměřeném na vztahy s postsovětskými zeměmi. Konference se zúčastnili zástupci sesterských stran ALDE z Ruska, Ukrajiny, Běloruska, Gruzie, Arménie a Ázerbájdžánu včetně bývalého ruského premiéra a předsedy strany RPR-Parnas Michaila Kasjanova. Debata zdůraznila potřebu silnější podpory EU pro země v postsovětském prostoru usilující o demokratické vládnutí a právnímu stát.
21.06.2015 19:42 |

podobné články

Zahradil (ODS): Vstupem do frakce euroliberálů Telička popřel svůj volební program

 
Lídr kandidátky ANO 2011 Pavel Telička oznámil, že se chce v Evropském parlamentu začlenit do frakce evropských liberálů ALDE. Zařadil se tak po bok ČSSD, která také hlasuje v Bruselu jinak, než tvrdí občanům ČR doma.
06.03.2014 16:25 |

podobné články

Telička (ANO): Mezi ALDE a hnutím ANO existuje značná programová shoda

 
Předseda evropské frakce ALDE jednal s Babišem a Teličkou.
08.03.2014 15:25 |

podobné články

Kandidáti ANO do eurovoleb jednali s ALDE

 
Lídr do evropských voleb Pavel Telička s dalším kandidátem Ivanem Jančárkem v sobotu v Praze jednali s členem vedení a donedávna předsedou Evropské strany demokratů a liberálů (ALDE) Sirem Grahamem Watsonem a dalšími představiteli strany a frakce, jejíž součástí by se ANO mohlo po evropských volbách stát.
06.05.2014 14:00 |

podobné články

Telička už makal v Bruselu, ANO je opět blíž ALDE

 
Lídr hnutí ANO pro evropské volby a nově zvolený poslanec EP Pavel Telička má za sebou první cestu do Bruselu ve své nové politické roli. V úterý se v Bruselu účastnil jednání představitelů strany ALDE, které proběhlo před večerním neformálním zasedáním Evropské rady.
31.05.2014 12:45 |

podobné články

ANO: Frakce ALDE vítá jmenování Věry Jourové českou eurokomisařkou

 
Předseda evropské frakce ALDE Guy Verhofstadt uvítal informaci z Prahy, že se česká vláda shodla na jméně Věry Jourové jako kandidátce na evropského komisaře.
22.07.2014 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Guy Verhofstadt (26 článků)

Telička se mandátu v Evropském parlamentu po rozchodu s ANO nevzdá

 
Europoslanec Pavel Telička (nestraník za ANO) nevidí důvod ke složení mandátu po svém rozchodu s ANO. Nadále chce naplňovat program hnutí z evropských voleb v roce 2014. Novinářům dnes řekl, že nemá ani signály z vedení frakce Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE), v níž zasedají europoslanci za ANO, že by se měl vzdát funkce místopředsedy Evropského parlamentu.
13.10.2017 13:10 |

podobné články

ANO chce k evropským liberálům. Pravděpodobně to půjde hladce

 
Hnutí ANO ministra financí Andreje Babiše už písemně požádalo o přijetí do frakce evropských liberálů a demokratů ALDE. ČTK to dnes řekl volební lídr ANO Pavel Telička, podle něhož by se o přijetí strany do třetí nejsilnější frakce v Evropském parlamentu mělo rozhodnout v příštích dnech, maximálně dvou týdnech.
02.06.2014 21:21 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12454 článků)

Telička (ANO): Už žádná další administrativní zátěž pro malé dopravní firmy

 
Dopravní výbor Evropského parlamentu diskutoval na svém pondělním zasedání o sociálním dumpingu v dopravním sektoru. Jako stínový zpravodaj frakce ALDE sleduje Pavel Telička připravovanou zprávu výboru k této otázce, jejíž cílem je řádná implementace a jasné pochopení existujících pravidel.
19.02.2016 13:00 |

podobné články

Hnutí ANO je oficiálně v rodině ALDE

 
Druhým dnem dnes v Lisabonu pokračuje 35. kongres Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE). Do této evropské strany bylo dnes oficiálně přijato i hnutí ANO, které delegátům představil v zastoupení Andreje Babiše europoslanec Pavel Telička.
22.11.2014 06:31 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12454 článků)

Telička z Bruselu apeluje, aby nepopravovali Mursího. Velký muftí by to prý měl prozkoumat

 
Frakce ALDE kritizuje trest smrti pro bývalého egyptského prezidenta Muhammada Mursího a dalších více než sto osob zapojených do hromadného útěku z vězení, k němuž došlo během povstání proti Husnímu Mubarakovi v roce 2011. Frakce vyzývá egyptského Velkého muftího, aby tento rozsudek přehodnotil.
19.05.2015 14:06 |

podobné články

Telička se dohodl s Babišem. Vstoupí do hnutí ANO

 
Bývalý eurokomisař Pavel Telička se spojí s hnutím ANO miliardáře Andreje Babiše a bude za něj kandidovat příští rok ve volbách do Evropského parlamentu. Píše to server IHNED.cz, dnes to potvrdil Telička. Telička, kterého údajně lákaly i jiné politické strany, by se měl účastnit už podzimní kampaně ANO pro sněmovní volby. 
29.08.2013 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12454 článků)

Telička nebude v Babišově radě ekonomických poradců

 
Bývalý eurokomisař Pavel Telička nebude v radě ekonomických poradců, která by měla vzniknout jako poradní orgán hnutí ANO. Telička to řekl ČTK. Podle Teličky se nakonec s hnutím dohodli, že v radě budou jen lidé, kteří nemají na ANO žádnou vazbu. Telička už dříve vypracoval část programu ANO a chce příští rok vést kandidátku hnutí pro volby do Evropského parlamentu.
05.11.2013 17:51 |

podobné články

Telička (ANO): Chceme znemožnit jednotlivým státům přicházet s národní legislativou v silniční přepravě

 
Během plenárního zasedání ve Štrasburku se ve středu 17. května konala rozprava ohledně cestovní přepravy, v rámci níž představila Evropská komise své prohlášení k silniční dopravě v Evropské unii. K němu výrazně přispěla zpráva předložena Výborem pro dopravu a cestovní ruch (TRAN), jehož koordinátorem za ALDE je Pavel Telička, který vystoupil se svým dvouminutovým příspěvkem.
21.05.2017 18:50 |

podobné články

Místopředseda Evropského parlamentu Telička toho má dost. Chce osobně mluvit s Babišem

 
Europoslanec Pavel Telička zvolený za hnutí ANO se vyjádřil k aktuální vládní krizi. Schytal to od něj jak předseda vlády Bohuslav Sobotka, tak prezident Miloš Zeman. Tentokrát však Telička nešetřil ani šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Sám Telička sice není členem hnutí, ale působí v pozici poradce pro zahraniční politiku. Zůstane v této pozici i po tom, co se obul do Babiše?
05.05.2017 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12454 článků) , Bohuslav Sobotka (9474 článků) , Miloš Zeman (20491 článků)

Populisté nemají žádné myšlenky, jen krátkozrakou stupiditu a stejně skórují. Pavel Telička nechápe. A Zeman, kterého venku neberou vážně...

 
ROK 2015 – A CO DÁL? Že by volby vyhrál „exot typu Trumpa“? Tomu nevěří europoslanec ANO Pavel Telička. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také v souvislosti s Evropskou unií zdůraznil, že se nesmíme „podělat“ a stále podceňovat naši úlohu mezi členskými státy. Telička se vyjádřil k vystupování prezidenta Miloše Zemana. „Když se zeptáte v zahraničí, teď nemám na mysli Moskvu, tak ho nikdo moc vážně nebere, jeho názory spíše ignorují,“ uvedl europoslanec, který ale rozhodná slova prezidenta v otázce boje s terorismem oceňuje.
16.12.2015 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20491 článků)