Článek

Technická správa komunikací upozorňuje na výměnu povrchu vozovky K Radonicům

 
Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s., zahájí 14. srpna 2017 opravu části vozovky ul. K Radonicům, a to v úseku od ulice Filipovského po konec hl. m. Prahy.
13.08.2017 22:40 |

podobné články

Podobné články

Opravy »Libeňáku« začnou už v pátek: Technická správa komunikací vybere firmu, která poškozenou část podepře

 
Po Libeňském mostě v Holešovicích se zatím pohybují jen chodci a cyklisté. Těžší doprava - tramvaje a auta - zřejmě v omezeném režimu by se na něj mohla zase vrátit za několik týdnů, a to díky provizornímu podepření poškozené části. Technická správa komunikací teď vybírá firmu, která most podepře.
24.01.2018 19:45 |

podobné články

Pražské dopravní trápení: Nedokončený Pražský okruh a neukázněnost řidičů, říká šéf Technické správy komunikací

 
Více než 50 let se Technická správa komunikací stará o stav a úklid přibližně 2 280 kilometrů silnic a zhruba 14 hektarů cestiček, cyklistických drah a chodníků v metropoli. Mimo jiné schraňuje veškeré dopravní informace pro řidiče. V rozhovoru s ředitelem Technické správy komunikací Ladislavem Pivcem se dozvíte, jak moc Praha bude rozkopaná, kdy začne blokové čištění a kde a jaké dopravní problémy Prahu sužují.
01.04.2016 18:05 |

podobné články

Pražská správa komunikací zadala neprůhledný tendr za 300 milionů

 
Technická správa komunikací hlavního města Prahy chybovala v tendru na systém poskytování dopravních informací za více než 300 milionů korun. Rozhodl o tom antimonopolní úřad, který zadávací řízení zrušil.
01.02.2011 10:25 |

podobné články

Pražská správa komunikací chybně vybrala pojišťovacího makléře

 
Technická správa komunikací hlavního města Prahy (TSK) chybovala při výběru pojišťovacího makléře pro pojištění odpovědnosti za škodu. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výběr vítěze zakázky. Vyplývá to z rozhodnutí zveřejněného na webu ÚOHS.
01.08.2014 10:10 |

podobné články

MHMP: Informace o dopravním opatření na komunikaci Lipská

 
Od 28. do 30. října 2016 bude uzavřen jízdní pas ve směru z centra na komunikaci Lipská (sjízdná rampa z Evropské třídy – hranice hl. m. Prahy). Důvodem je souvislá oprava povrchu vozovky.
26.10.2016 13:40 |

podobné články

Na náměstí Jana Palacha bude nové informační světlo pro chodce

 
Pražská Technická správa komunikací (TSK) instaluje na náměstí Jana Palacha nové informační světlo pro chodce. To bude upozorňovat na čas, který chodcům zbývá k přejití vozovky, než v přilehlém směru začnou jezdit automobily. ČTK to řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Taková zařízení fungují v Německu, v Praze jsou na vybraných přechodech umístěna zatím jen odpočítávadla času, po který bude svítit zelená, či červená.
19.05.2015 15:10 |

podobné články

Svítící zebra pomáhá chodcům na problematické pražské křižovatce

 
Na náměstí Jana Palacha nainstalovala pražská Technická správa komunikací nový semafor pro chodce. Ten bude upozorňovat na čas, který chodcům zbývá k přejití vozovky, než se rozjedou automobily. Podobná zařízení fungují již v Německu. V Praze jsou momentálně umístěna například odpočítávadla času, kdy skončí na semaforu zelená.
21.05.2015 14:46 |

podobné články

TSK v zimě uklidí víc chodníků. Přednost budou mít cesty na úřad, do škol a nemocnic

 
Rada hlavního města Prahy schválila nový plán údržby. Na jeho základě Technická správa komunikací (TSK) prioritně uklidí téměř dvojnásobek chodníků, 70 sypačů se bude v prvním pořadí starat o sjízdnost silnic. Do akce se také opět dostane sedm úseků, kde funguje automatický postřik vozovky.
17.10.2017 11:45 |

podobné články

Řidiči v protisměru a postrach Dejvic: Blankou jezdíme přesně 2 měsíce

 
Pražským tunelovým komplexem Blanka každý den projede v průměru asi 60.000 aut. Doprava se po otevření tunelu zhoršila v Dejvicích, v Břevnově a na příjezdu od Strakonic. Celkem Blankou zatím projelo 4,3 milionu aut. Novinářům to dnes řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Vedení hlavního města chystá úpravy jak v tunelu, tak na povrchu. Řeší případy nepovoleného průjezdu kamionů. Technická správa komunikací připravuje soutěž na vážení kamionů. Tunelový komplex byl zprovozněn v září a přišel hlavní město na 43 miliard korun.
19.11.2015 14:10 |

podobné články

Zmatené semafory v Holešovicích, chodci čekají dlouho na zelenou: Může za to technická závada

 
V Holešovicích mají chodci problémy se semafory na křižovatce ulic Komunardů – Dělnická. Lidé tam často postávají a dlouho čekají, než konečně padne zelená. Technická správa komunikací (TSK) připustila, že jde o nový problém, který se v současnosti snaží co nejrychleji vyřešit.
15.11.2017 17:30 |

podobné články

V Praze se propadlo auto do vozovky, skončilo dva metry pod zemí

 
Osobní automobil se v pondělí ráno v pražské Michli propadl do vozovky. Vůz se propadl asi dva metry pod úroveň vozovky, na místo jedou hasiči s jeřábem.
19.03.2012 08:40 |

podobné články

Z nákladního vozu unikly na komunikaci pohonné hmoty, na kluzkém povrchu se střetla 4 vozidla

 
Dne 3. srpna 2014 ve večerních hodinách řídil 27letý cizinec nákladní vozidlo značky Scania po komunikaci I/20 ve směru od Karlových Varů na Toužim, kdy si před jízdou řádně nezkontroloval nákladní vozidlo. Cca 1 km před obcí Teplička došlo pravděpodobně k poškození palivového systému, kdy následně došlo k úniku pohonné hmoty na komunikaci. K úniku pohonné hmoty docházelo přerušované od obce Teplička až do obce Toužim ve vzdálenosti 20 km a u obce Toužim řidič své vozidlo odstavil.
05.08.2014 23:40 |

podobné články

Praha 8: Blokové číštění ulic začne v Libni

 
Technická správa komunikací hl. m. Prahy zahajuje blokové čištění komunikací - tedy komplexní strojní a ruční úklid.
31.03.2011 07:35 |

podobné články

Silnice jsou po zimě plné výtluků! Škody vymáhejte na správci komunikací

 
Desítky řidičů si v sobotu během několika minut poničily svoje auto při sjezdu z Jižní spojky v Praze. Na vině byla sice malá, ale hluboká díra, do které řidiči v temném místě podjezdu bez varování zapadli. Škodu jim nejspíš zaplatí Technická správa komunikací.
14.04.2012 18:40 |

podobné články

Pozor na uzavřenou spojku! Oprava potrvá až do nedělního odpoledne

 
Dělníci již rozebrali zhruba dvě třetiny betonového mostu nad pražskou Jižní spojkou. Do dnešní noci odstraní most v ulici Ke Garážím celý. Komunikaci, která je od pátečního večera uzavřená, Technická správa komunikací (TSK) opět zprovozní v neděli v 15:00.
04.05.2013 12:35 |

podobné články

V dubnu zahajuje TSK blokové čištění ulic

 
Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) zahajuje 4. dubna blokové čištění komunikací. Jedná se o celkový strojní a ruční úklid ulic po zimním období. Pro podrobné informace nabízí TSK službu, která včas informuje řidiče o blokovém čištění v jejich lokalitě a to nejen na www.tsk-praha.cz, ale mohou vám zprávy chodit přímo do vašeho e-mailu po zaregistrování na TSK-INFO.
25.03.2016 10:00 |

podobné články

Nasypat asfalt a přejet dodávkou: Způsob opravy silnice namíchl Pražany! „Normální postup,“ říká TSK

 
„Zpovykaní“ Pražané se nestačí divit. Na sociálních sítích se obrovskou rychlostí začalo šířit video, na kterém dělníci zasypali výmol v silnici asfaltem a následně jej přejeli několikrát dodávkou. To mnohé lidi naštvalo a řešení problému se podle nich rozhodně do 21. století nehodí. Technická správa komunikací se však brání, že takový postup je přípustný u havarijních oprav komunikací a výhodou je rychlost provizorní opravy. A navíc je prý i mnohem levnější.
15.03.2018 17:55 |

podobné články

Praha: Dopravní omezení - křižovatka Bulhar

 
Hl. m. Praha upozorňuje, že z důvodu opravy povrchu vozovky v křižovatce Bulhar na hranicích Prahy 1, 3 a 8 budou uzavřeny některé části této křižovatky:
04.08.2011 18:25 |

podobné články

Praha: Magistrát vychází vstříc žadatelům o povinnou výměnu řidičského průkazu

 
Odbor dopravně správních činností Magistrátu hlavního města Prahy prodlouží úřední hodiny pro podávání žádostí o povinnou výměnu řidičského průkazu. Dosud měla veřejnost možnost žádat o výměnu od pondělí do čtvrtka od 7:00 do 18:00 hodin – už tento týden se pouze pro tyto účely rozšíří úřední doba na všech sedm dnů v týdnu. V pátek bude otevřeno od 7:00 do 14:00 hodin, v sobotu od 8:00 do 14:00 hodin a v neděli od 13:00 do 18:00 hodin.
10.10.2013 17:30 |

podobné články