Článek

Tatry, Levoča, nebo Spišský hrad? Slovensko nabízí krásnou přírodu i historii

 
Dovolenou na Slovensku tráví v průměru rok co rok hodně přes půl milionu Čechů. Ze zahraničních návštěvníků jsou dlouhodobě nejpočetnější klientelou slovenských hoteliérů. Není divu. A nejde zdaleka jen o Tatry, které nabízejí skvělou dovolenou v létě i v zimě. Pro milovníky turistiky je atraktivní například i Malá a Velká Fatra či Slovenský ráj nebo Slovenské rudohoří, rozlohou největší pohoří na Slovensku. K výletům lákají i historická města, památky a termální lázně. Podívejte se, které jsou nejzajímavější turistické destinace u našich východních sousedů.
28.02.2016 08:15 |

podobné články

Podobné články

Ještě před pár lety část Česka, dnes cizina: Historií nabitá slovenská Spiš

 
Pokud by nějaký nadšený turista zatoužil během výletu shlédnout vícero památek UNESCO najednou, má jedinečnou příležitost. Spišský region jich nabízí hned několik vedle sebe. Spišský hrad s Podhradím a Spišskou Kapitulou, středověkou Žehru, Levoču či Kežmarok. A navíc "slovenské Mykény".
04.08.2016 22:45 |

podobné články

Týdenní plán pro krásnou pleť

 
Chcete mít krásnou pleť? Samozřejmě! Která žena by ji nechtěla, co je to za hloupou otázku?! Jenže krásná pleť není zadarmo, až na pár šťastných výjimek, kterým byla bezchybná tvář nadělena do vínku. Jestliže jste ani vy neměli štěstí a toužíte po dokonalé tvářičce, která se stane vaší předností a tou nejlepší vizitkou, pak věřte, že jste na správném místě! Už jste na své cestě za krásnou a bezchybnou pletí vyzkoušela nespočet přípravků, utratila nekřesťanské peníze za produkty, které v reklamě slibovaly okamžité výsledky, ale ani přes všechnu vynaloženou snahu se vám nepodařilo dosáhnout vysněného cíle? Pak zapomeňte na předražené rádoby účinné produkty, které jsou jen marketingovým trikem prodejců a zkuste to po našem! My totiž máme plán, který vám po jediném týdnu zajistí krásnou pleť! Týdenní plán pro krásnou pleť V následujících řádcích pro vás máme týdenní plán, který když dodržíte, vám přinese kýžené ovoce – tedy krásnou pleť, po níž už dlouhou dobu toužíte. Náš plán má podobu sedmi jednoduchých úkolů, jenž můžete, ale nemusíte splnit. To už záleží na vás. Jste připraveni vydat se na cestu za krásnou pletí? Tak jdeme na to! Úkol č. 1: řekněte si, že jste krásná! Ať už se ve svém životě budete snažit o cokoli, musíte si být jisté tím, že uspějete. Platí to i v tomto případě, kdy je potřeba, abyste věřili sami sobě a především se sami sobě líbili. Proto se postavte před zrcadlo a upřímně si řekněte: „JSEM KRÁSNÁ“ a opakujte to tak dlouho, dokud neuvěříte tomu, že je to pravda. Úkol č. 2: naučte se dodržovat pitný režim Že je naše tělo tvořeno z velké části z vody vám jistě nemusíme říkat. Dovolíme si ale apelovat na to, abyste svému tělu vodu dopřávali v dostatečném množství – minimálně v takovém, které je doporučováno odborníky. Pitný režim má... Čtěte více Příspěvek Týdenní plán pro krásnou pleť pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
21.07.2017 19:35 |

podobné články

Korupce v armádě: Šéf Tatry měl uplácet exministra obrany Bartáka

 
Policie rozplétá korupční skandál na ministerstvu obrany. Obvinila totiž šéfa české pobočky Tatry Ronalda Adamse z toho, že bývalému ministrovi obrany Martinu Bartákovi nabídl "všimné". Jenže podle představitelů Tatry to bylo přesně obráceně.
21.08.2012 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Barták (337 článků)

Buďte in: Jeďte na Slovensko!

 
Slovensko možná zní trochu obyčejně – asi si říkáte: "Tatry, lázně, hrady, to už dávno znám.“ Ale pozor: mýlíte se, Slovensko už dávno nabízí mnohem více. Rychle se mění a stává se turistickou velmocí. Naše reportérka zjišťovala, co je tam nového. A nestačila se divit!
09.08.2010 00:35 |

podobné články

Kdo byl mrtvý, kterého ukryli do mrazáku?

 
Před několika týdny otřásl Slovenskem nález několika těl v mrazáku v jedné z garáží ve městě Levoča. Kdo byl zavražděný a proč musel zemřít? Jána Kureje jeho bývalá žena neviděla více než 17 let, s bratrem nebyl v kontaktu od roku 2000. Oba se ale shodují, že byl zřejmě příliš důvěřivý a na to doplatil.
22.12.2010 07:40 |

podobné články

Na Slovensku chumelí! Co čeká Česko? PŘEDPOVĚĎ POČASÍ

 
Počasí nad střední Evropou je v opravdu aprílové. Po příjemném a extrémně teplém jaru zase sněží. Na Slovensku docela mohutně, jak dokládají fotografie z obce Brutovce v okrese Levoča.
10.04.2014 19:15 |

podobné články

Vnučku (†10) a babičku (†53) srazilo auto: Na přechodu za bílého dne!

 
Byla to normální odpolední cesta, která se ve zlomku okamžiku změnila v tragédii. Babičku (†53) s vnučkou (†10) na přechodu mezi slovenskými obcemi Smižany a Spišský Štvrtok srazilo auto. A to za bílého dne během dobrého počasí.
06.11.2015 14:40 |

podobné články

Rolins: Svým tělem propaguje Vysoké Tatry

 
Dlouho očekávaná Česko Slovenská SuperStar je tu. Castingy byly dlouhé a náročné. Tomu odpovídaly také ležérní outfity porotců. Holky se vyprsily, Dara Rolins na svém těle úspěšně propaguje Vysoké Tatry.
30.06.2009 15:35 |

podobné články

Horolezec: Zdolal Mount Everest, na Tatry nestačil

 
Zdolal osm »osmitisícovek« světa. Na slovenské Tatry, jejichž nejvyšší bod dosahuje výšky 2655 metrů, ale už nestačil. Maďarskému horolezci Zsoltovi Erössovi (42) se stala osudná malá lavina, která ho smetla i s jeho týmem.
06.01.2010 05:05 |

podobné články

Tatry: zimní klasika

 
Tatry byly vždy luxusní lyžařskou destinací. Nejsou daleko, kopce jsou vysoké, sněhu dost.
10.01.2010 16:50 |

podobné články

Tým česko-slovenských vzduchoplavců přeletěl Tatry

 
Česko-slovenské posádce horkovzdušného balonu se podařilo přeletět nejvyšší slovenské hory - Vysoké Tatry. Letěli ve čtyřkilometrové výšce.
27.02.2011 22:20 |

podobné články

Barták přešel do protiútoku, z korupce viní představitele Tatry

 
Bývalý ministr obrany Martin Barták, který čelí podezření, že žádal o vysoký úplatek v souvislosti s nákupem automobilů Tatra pro vojsko, tento týden podal trestní oznámení, v němž naopak z korupce obviňuje představitele Tatry.
10.06.2011 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Barták (337 článků)

V případu Tatry policie vyšetřuje jen americkou verzi korupce

 
Šéf Tatry Ronald Adams je klíčovým svědkem v případu údajné korupce, které se měl účastnit i někdejší náměstek ministra obrany a následně samotný ministr Martin Barták. Podle nových zjištění ale může být právě Adams tím, kdo se pokoušel o úplatek.
20.06.2011 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Barták (337 článků)

Šéf Tatry čelí obvinění z uplácení, hlavním svědkem je exministr Barták

 
Policie obvinila z korupce v souvislosti se státními zakázkami šéfa české pobočky automobilky Tatra Ronalda Adamse. Napsala to v úterý Mladá fronta Dnes (MfD) s odvoláním na mluvčího Tatry Vladimíra Bystrova. Podle deníku je hlavním svědkem proti Adamsovi bývalý vicepremiér a ministr obrany Martin Barták. Ten je přitom sám obviněn z korupce a jedním ze svědků v případu je právě Američan Adams.
21.08.2012 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Ronaldo Luiz Nazário de Lima (399 článků) , Martin Barták (337 článků)

Barták se snaží odvrátit pozornost, říká k obvinění šéfa Tatry poslanec

 
Komunistický poslanec Alexandr Černý se domnívá, že pan Barták se poukazem na případné korupční jednání šéfa Tatry R. Adamse snaží odvrátit pozornost od sebe sama.
21.08.2012 19:15 |

podobné články

Policie mě vozila dvanáct hodin v neklimatizovaném voze, postěžoval si šéf Tatry

 
Ředitel Tatry Ronald Adams si v České televizi postěžoval, že měl pocit jistého zastrašování ze strany české policie. Policisté ho prý vozili 12 hodin ve vedru vozem a hledali lékaře, který by zhodnotil Adamsův zdravotní stav. Obvinění z korupce Adams důsledně popírá.
21.08.2012 22:40 |

podobné články

EXPERTI VARUJÍ: Vysoké Tatry se daly do pohybu! Česku hrozí zemětřesení

 
Vysoké Tatry se propadávají! Nejvyšší hora Gerlachovský štít (2 655 m n. m.) bude mít v daleké budoucnosti méně než 2 000 m n. m. V souvislosti s pohybem hor hrozí Evropě zemětřesení.
20.06.2013 14:20 |

podobné články

V kauze exšéfa Tatry Adamse údajně unikly informace ze spisu

 
V kauze bývalého šéfa Tatry Ronalda Adamse podezřelého z korupce unikly podle jeho obhájce Radka Ondruše informace ze spisu. Písemnosti s důvěrnými informacemi se dostaly ke klíčovým svědkům, řekl dnes novinářům v přestávce soudního líčení u Městského soudu v Brně Ondruš.
23.07.2013 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Ronaldo Luiz Nazário de Lima (399 článků)

V Brně dnes pokračuje proces s exšéfem Tatry Adamsem

 
U brněnského městského soudu dnes pokračuje proces s bývalým generálním ředitelem kopřivnické Tatry - Američanem Ronaldem Adamsem, který je podezřelý z korupce.
06.08.2013 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Ronaldo Luiz Nazário de Lima (399 článků)