Článek

Tak to ne, Jiří. Vláda odmítla Dienstbierův návrh Konec chatu

 
Kabinet nepodpořil plán ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera (ČSSD) zajistit ženám dvě pětiny míst na kandidátních listinách pro volby. Návrh obsahoval Akční plán pro vyrovnané zastoupení žen a mužů v rozhodovacích pozicích. Vláda ho schválila bez plánu na zavedení kvót. Stejně před rokem dopadla volební novela, která měla dvě pětiny míst na kandidátních listinách "podprezentovanému pohlaví" zaručit. Proti byli tehdy i dnes lidovci a ANO.
11.07.2016 13:30 |

podobné články

Podobné články

Tak to ne, Jiří. Vláda odmítla Dienstbierův návrh

 
Kabinet nepodpořil plán ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera (ČSSD) zajistit ženám dvě pětiny míst na kandidátních listinách pro volby. Návrh obsahoval Akční plán pro vyrovnané zastoupení žen a mužů v rozhodovacích pozicích. Vláda ho schválila bez plánu na zavedení kvót. Stejně před rokem dopadla volební novela, která měla dvě pětiny míst na kandidátních listinách „podreprezentovanému pohlaví“ zaručit. Proti byli tehdy i dnes lidovci a ANO.
11.07.2016 13:35 |

podobné články

Vláda odmítla Rathův návrh na vznik neziskových nemocnic

 
Vláda dnes odmítla návrh vazebně stíhaného poslance Davida Ratha na vznik neziskových nemocnic. Neziskové nemocnice by mohl podle jeho návrhu zakládat stát, kraje, obce i soukromníci. Podle vlády by tento záměr mimo jiné dostupnost zdravotní péče stejně nezajistil. Vláda o tom informovala na svém webu. Odmítavý postoj vlády ale neznamená konec jeho Rathova návrhu, protože poslední slovo mají vždy poslanci.
03.04.2013 19:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4394 článků)

Grygar (Svobodní): Dienstbierův návrh změny Ústavy ČR je nutno razantně odmítnout

 
Na svém minulé zasedání schválila vláda ČR návrh novely[1] Ústavy ČR, který se dotýká zejména pravomocí prezidenta republiky. Předkladatelem návrhu byl Jiří Dienstbier z ČSSD.
06.06.2015 15:51 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Grygar (35 článků)

Vláda odmítla návrh KSČM: Ta navrhuje beztrestnost pro oznamovatele korupce

 
Komunisté předložili vládě návrh novely trestního zákoníku, která navrhovala beztrestnost pro lidi, jež oznámili korupci. Vláda ale tento návrh dnes odmítla. Předlohou se i tak bude zabývat Poslanecká sněmovna.
02.06.2011 12:00 |

podobné články

Koalice odmítla snížit DPH u pohonných hmot i omezit odměny pro úředníky

 
Sněmovna v úterý odmítla několik návrhů z dílny opozice. Koaliční většina odmítla v prvním čtení návrh ČSSD na snížení spotřební daně z nafty a benzínu. Stejně dopadl i návrh na zavedení hranice pro maximální výši odměn pro zaměstnance státní správy. Neprošel ani senátní návrh na obnovení výplaty podpory v nezaměstnanosti bez ohledu na to, zda propuštěný získal odstupné.
12.06.2012 19:40 |

podobné články

Vláda odmítla návrh na placení prvních tří dnů nemocenské

 
Vláda dnes odmítla návrh poslanců ČSSD, aby byly znovu propláceny první tři dny nemocenské. Podle premiéra Jana Fischera je podobný návrh v rozporu s protikrizovým balíčkem úsporných opatření.
23.11.2009 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1743 článků)

Vláda odmítla pražský návrh na regulaci prostituce

 
Vláda dnes po poslaneckém návrhu na regulaci prostituce odmítla i návrh pražský, který má mimo jiné zavést registraci poskytovatelů sexuálních služeb. Vyplývá to z informací o dnešním jednání kabinetu zveřejněných na internetu. Již v návrhu usnesení vláda uvedla, že by bylo třeba nejprve vyřešit vztah s úmluvami proti využívání prostituce druhých osob a o potírání obchodu se zletilými ženami.
09.08.2013 19:30 |

podobné články

Vláda odmítla i pražský návrh na regulaci prostituce

 
Vláda dnes po poslaneckém návrhu na regulaci prostituce odmítla i návrh pražský, který má mimo jiné zavést registraci poskytovatelů sexuálních služeb. Vyplývá to z informací o dnešním jednání kabinetu zveřejněných na internetu. Již v návrhu usnesení vláda uvedla, že by bylo třeba nejprve vyřešit vztah s úmluvami proti využívání prostituce druhých osob a o potírání obchodu se zletilými ženami. 
09.08.2013 19:55 |

podobné články

Vláda odmítla další návrh ODS. Rušit EET nehodlá

 
Vláda dnes odmítla návrh ODS na zrušení zákona o elektronické evidenci tržeb i souvisejících změn v jiných daňových zákonech. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval ministr spravedlnosti Robert Pelikán. Zatímco ODS tvrdí, že evidence tržeb zvyšuje administrativní povinnosti podnikatelů, vláda tento názor odmítá. Premiér Andrej Babiš (ANO) byl hlavním iniciátorem zavedení systému EET v tuzemsku.
22.12.2017 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12433 článků) , Robert Pelikán (414 článků)

Vláda „zařízla“ s Dienstbierem i posílení Šabatové. Konkurovala by Zemanovi

 
Jiří Dienstbier (ČSSD) odešel z funkce ministra pro lidská práva a legislativu a podle všeho se spolu s ním bude poroučet i jeho návrh, aby veřejný ochránce práv, v tomto případě Anna Šabatová, mohl podávat ústavní stížnost. Podle informací Blesk.cz je ve vládě mizivá vůle tuto novelu, která byla často terčem kritiky, dál tlačit legislativním procesem. I Dienstbierův nástupce Jan Chvojka potvrdil, že se ji pokusí stáhnout.
08.12.2016 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (348 článků) , Jan Chvojka (175 článků) , Jiří Zeman (1092 článků)

Další vážný spor ve vládě. A rozjíždí ho prý Jiří Dienstbier

 
Koalice nově řeší spor o služební zákon. Přestože už byla vydiskutovaná jeho podoba, na úterní koaliční jednání přinesl ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) svou verzi v paragrafovaném znění. Deník Právo upozorňuje na to, že se výrazně odlišuje od té, na níž byla dosud shoda ČSSD, ANO i lidovců. Dienstbierův návrh prý dává moc úředníkům a z ministrů dělá pouhé figurky.
10.04.2014 07:55 |

podobné články

Jiří Dienstbier (ČSSD): Muž, který chtěl tvrdě zcenzurovat Facebook za vaše daně! Mark Zuckerberg řekl NE!

 
Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier nabízel vedení Facebooku, že najde státem placeného cenzora, který bude vyhledávat nenávistné příspěvky a mazat je. Vedení Facebooku Dienstbierův návrh zamítlo.
19.07.2016 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Mark Zuckerberg (186 článků)

Vláda ve středu stopne Dienstbierův pokus o posílení ombudsmanky

 
Po dlouhých peripetiích se vláda ve středu zřejmě zbaví návrhu na posílení pravomocí veřejného ochránce práv, jak se to snažil několik let prosadit Jiří Dienstbier (ČSSD), dnes už bývalý ministr pro legislativu. S návrhem nepochodil nejen u opozice, ale ani u vládních kolegů. Jeho nástupce Jan Chvojka (ČSSD) brzy po svém nástupu avizoval, že navrhne novelu stáhnout.
21.01.2017 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Chvojka (175 článků)

Prohra Dienstbiera: Premiér mu odpískal služební zákon

 
Tak tohle bude ministr Jiří Dienstbier (ČSSD) jako šéf legislativní rady vlády vydýchávat hodně dlouho. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) totiž opozici vyšel vstříc prakticky ve všech požadavcích ohledně služebního zákona a Dienstbierův návrh tak připomíná trhací kalendář.
06.08.2014 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Babišova vláda odmítá návrh ODS. Rušit daň z nabytí nemovitosti nebude

 
Vláda na dnešním zasedání odmítla návrh ODS na zrušení daně z nabytí nemovitých věcí. ČTK to sdělila mluvčí vlády Barbora Peterová. Stanovisko pro jednání kabinetu označovalo návrh za neopodstatněný a nekoncepční zásah do daňového systému. Zrušením daně by státní rozpočet přišel asi o 11 miliard korun. ODS argumentuje mimo jiné tím, že stát by ušetřil stovky milionů korun za její výběr. Stejný návrh na zrušení příslušného zákonného opatření Senátu předložila už v roce 2015.
22.12.2017 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Peterová (16 článků)

Kdo nebude mít dost žen na kandidátce, dostane méně peněz. Chovanec přitvrzuje Dienstbierův návrh

 
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) se rozhodl dostat na kandidátní listiny mnohem více žen. Už ve čtvrtek poslal do připomínkového řízení návrh změny volebního zákona, jímž chce zavést povinnou kvótu žen, a to třetinu na každé kandidátce. Právo píše, že ženy by musely být podle zákona i na předních místech kandidátky a neposlušné strany by měly být potrestány snížením příspěvku na mandát až o třicet procent.
25.07.2014 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1384 článků)

Noviny: Prezident si možná díky svému vlivu na část poslanců nenechá omezit své pravomoci

 
Od poloviny příštího roku by mohly být pravomoci prezidenta Miloše Zemana výrazně omezeny. To v případě, že parlamentem projde návrh z dílny ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera (ČSSD). Jenže nakonec se může stát, že kvůli silnému vlivu prezidenta na některé poslance Dienstbierův návrh neprojde. Informují o tom pondělní Lidové noviny.
10.11.2014 13:21 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20477 článků)

Vláda odmítla pokus Věcí Veřejných zaplevelit zákoník nesmyslnými návrhy

 
Návrh Věcí veřejných, aby nárok na příspěvek na vozidlo měli opět i lidé po amputaci nohy nad kolenem, dnes vláda podle očekávání odmítla. Kabinet zamítl také dalších návrh VV, aby lidé poškození současnou amnestií nemuseli při případném vymáhání náhrady škody u soudu hradit poplatky. Na tiskové konferenci po jednání vlády to novinářům řekl ministr bez portfeje Petr Mlsna. 
13.02.2013 20:00 |

podobné články

Vláda dnes odmítla úpravu sKaret, Müllerová má dát jiný návrh

 
Vláda dnes odmítla návrh ministryně práce, který měl změnit pravidla používání sociálních karet. Ministryně Ludmila Müllerová (TOP 09) musí kabinetu předložit jiné řešení. Novinářům to po dnešním jednání vlády řekl premiér Petr Nečas (ODS). Podle něj záměr pokračovat v upraveném projektu "byl zamítnut většinou ministrů". Předseda vlády už dřív doporučil rychlé ukončení kritizovaného systému.
10.04.2013 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Müllerová (192 článků) , Petr Nečas (9260 článků)