Článek

Tak kdo je tady zloděj? znělo Sněmovnou

 
Poslanec TOP 09 Jan Farský je neúnavný v tom, aby donutil ministra financí Andreje Babiše (ANO) k omluvě kvůli údajným zlodějům, kteří by podle jeho soudu měli sedět ve Sněmovně. Stejně jako loni v říjnu, tak i dnes totiž Farský žádal, aby se Babiš poslancům za svá loňská slova o čtyřech pěti zlodějích ve Sněmovně omluvil. Ovšem poslanci mu takový návrh neodhlasovali.
20.01.2016 10:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7807 článků) , Jan Farský (86 článků)
Podobné články

Zelení protestovali před Sněmovnou, bojují proti znečištění ovzduší

 
Vládní krize by neměla odvádět pozornost od projednávání zákona o ochraně ovzduší, který v podobě schválené sněmovnou může znamenat zhoršení kvality ovzduší na mnoha místech republiky. Při úterním protestu před Poslaneckou sněmovnou to řekl předseda Strany zelených Ondřej Liška.
24.04.2012 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Liška (365 článků)

Tady není nikdo, kdo by nevěděl, že Škárka je podvodník, znělo sněmovnou

 
Poslanci dnes provedli některé změny ve výborech. Na členství rezignoval nezařazený poslanec Jaroslav Škárka, který byl nepravomocně odsouzen k nepodmíněnému trestu v souvislosti s korupční aférou ve Věcech veřejných. Zdůraznil ale, že si vinu nepřipouští. Jeho slova pak vyvolala ostrou kritiku některých jeho kolegů.
20.06.2012 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Škárka (520 článků)

Kde je Nečas, kde je vláda, znělo sněmovnou

 
Dopolední interpelace ve sněmovně se zadrhly hned ráno. Poslanci opozice totiž chtěli od předsedající schůze Vlasty Parkanové informaci, kdo v sále dolní komory z členů vlády vlastně je. Krátce po deváté hodině, tedy po zahájení schůze, totiž na svých židlích neseděl z členů kabinetu vůbec nikdo. Poslanci tak neměli koho interpelovat.
28.04.2011 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (687 článků)

Neberte lidem zbraně, znělo na sněmovním semináři

 
Návrh Evropské komise, který by silně omezil možnost nošení zbraní, vzbudil mezi některými českými politiky velkou nevoli. Proti jsou i držitelé zbraní, historici a myslivci. Odzbrojování obyvatelstva se dotkne jen slušných lidí, protože zločinci si zbraně obstarají vždy, znělo na čtvrtečním semináři v Poslanecké sněmovně, který uspořádali členové bezpečnostního výboru a na kterém vystoupili i zástupci odborné veřejnosti.
14.01.2016 16:00 |

podobné články

Inkluze se nedá zastavit, ať se nám to líbí, nebo ne, znělo od expertů

 
Inkluzivní vzdělávání je v demokratické společnosti nezbytné a je pro ni zásadní, znělo na páteční tiskové konferenci, kterou pořádala Česká odborná společnost pro inkluzivní vzdělávání (ČOSIV), kde měli experti vyvrátit mýty o inkluzi ve školství. Toto téma vzbuzuje značnou kontroverzi mezi politiky, pedagogy i u veřejnosti.
26.02.2016 13:25 |

podobné články

Co znělo ráno sněmovnou? Raz, dva, tři, čtyři…

 
Zatímco poslanci si svůj dnešní jednací den posunuli o dvě hodiny, a místo v devět ráno tak začnou jednat až hodinu před polednem, v jednací síni pak za ně "operovali" technici. Ti kontrolovali audio techniku na sněmovním řečnickém pultíku.
15.06.2012 10:05 |

podobné články

Co znělo ráno sněmovnou? Raz, dva, tři, čtyři…

 
Zatímco poslanci si svůj dnešní jednací den posunuli o dvě hodiny, a místo v devět ráno tak začnou jednat až hodinu před polednem, v jednací síni pak za ně "operovali" technici. Ti spravovali rozbitou audio techniku na sněmovním řečnickém pultíku.
15.06.2012 10:40 |

podobné články

Je to tu jak na vánočních trzích, znělo hlučící Sněmovnou během projevu šéfa ODS

 
Předseda ODS Petr Fiala předstoupil dnes před plénum Sněmovny, aby věnoval podnikatelům předvánoční dárek v podobě odložení kontrolního hlášení DPH. Schůzi zahájil úderem desáté hodiny místopředseda Sněmovny Petr Gazdík. Ten záhy předal slovo právě Fialovi, jemuž přiřadil křestní jméno předsedy poslaneckého klubu Zbyňka Stanjury (ODS). „Omlouvám se, jak vás vidím vedle sebe, tak jsem vás zkřížil,“ řekl.
22.12.2015 10:46 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (956 článků) , Petr Gazdík (727 článků) , Petr Gazdík (716 článků)

Zloděj dělal, že je mu špatně: Za 4 minuty vykradl auto

 
Zlodějská drzost a vychytralost nezná mezí. Příkladem je i způsob, jakým zloděj vykradl auto čtenáři Petru Kozákovi z Prahy. Stalo se tak totiž přímo před jeho domem, ve dne a na rušné ulici, po které denně projdou desítky lidí. Proč si činu nikdo nevšiml? Zloděj totiž předstíral, že mu je špatně a že se o auto pouze opírá… Šikovně se přitom během pár vteřin dostal přímo do zamčeného vozu!
31.07.2011 00:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kozák (4 články) , Petr Kozák (4 články)

Rath se pohádal s Nečasem: Kovaný marxista, Jakeš, Castro, znělo Sněmovnou

 
Poslanec ČSSD David Rath se pustil ve svém sáhodlouhém projevu v rámci sněmovních interpelací do vládní politiky a tradičně svůj proslov opepřil silnými výrazy. Nečas označený Rathem za marxistu pak odpověděl na jeho „castrovský projev“ neméně dlouhou replikou a vytkl Rathovi, že na privatizaci zdravotnictví, již kritizuje, vydělal milióny.
09.12.2010 15:05 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4228 článků)

Pane premiére, vy jste jako ten herec Donutil, znělo prázdnou sněmovnou

 
Čtvrteční interpelace ve sněmovně hostily šéfa vlády přibližně šedesát minut. Nečas se následně omluvil a odešel na jednání do Senátu. To mnohé z poslanců zaskočilo a rozčílilo.
05.05.2011 18:05 |

podobné články

Vondra to schytal od opozice za ProMoPro: Jste nadutý, máte hroší kůži

 
Mnoho emocí a urážek znělo ve čtvrtek dopoledne Sněmovnou - ministr obrany a místopředseda ODS Alexandr Vondra se tu zpovídal ze své úlohy při financování českého předsednictví v roce 2009, především pak z kauzy kolem předražené zakázky pro firmu ProMoPro. Mimořádnou schůzi Sněmovny si vyžádali soc. dem., kteří již několikrát vyzvali premiéra Petra Nečase, aby se Vondry zbavil.
16.06.2011 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1098 článků) , Petr Nečas (9177 článků)

Potřebujeme ledoborec, vláda je Titanic, znělo sněmovnou

 
Opoziční poslanci se při kritice vlády, která požádala sněmovnu o vyjádření důvěry, předháněli v lodních příměrech na adresu kabinetu i jeho vicepremiérky Karolíny Peake a poslanců kolem ní. Nejčastěji mluvili o Titaniku. Přeborníky byli Miroslava Strnadlová (ČSSD) a národní socialista Jiří Šlégr, kteří ve svých projevech vyjmenovali hned několik typů plavidel.
27.04.2012 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šlégr (397 článků) , Karolína Peake (1598 článků) , Miroslava Strnadlová (2 články) , Jiří Šlégr (398 článků)

Místo pro gratulace? Sněmovnou znělo přání k narozeninám

 
Hned dva poslanci podle ČTK veřejně pogratulovali při schůzi Sněmovny na dálku svým manželkám k narozeninám. Jeden z nich při poměrně dlouhé a vzrušené debatě o novele služebního zákona navíc nabádal své kolegy v dolní komoře, aby třídili odpad. Z lavic zněl smích.
22.01.2014 22:50 |

podobné články

Proč tu není Zaorálek, znělo ve sněmovně. Babišova Jermanová opět čelila kritice, že neumí řídit schůzi

 
Poslanci se dnes dopoledne zabývali písemnými interpelacemi na členy kabinetu. Pro dnešní den se ale omluvilo až 11 ministrů a dvě desítky poslanců. Kritika kvůli nepřítomnosti se hned ráno snesla na hlavu ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD). Podle interpelující poslankyně Jitky Chalánková z TOP 09/STAN dal Zaorálek prý dnes před sněmovnou přednost otevírání turistické sezóny. Kvůli interpelaci Chalánkové se ale nakonec strhla hádka o Jermanové...
12.06.2014 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (1834 článků) , Bohuslav Sobotka (7824 článků) , Jitka Chalánková (98 článků)

Zloděj zoufale volal na pomoc policii, majitelka domu ho načapala ve sprše

 
Jako scénka z bláznivé komedie muselo vypadat pondělní vloupání čtyřiadvacetiletého Timothy Chapeka do domu v americkém Portlandu. Zloděj se nejspíš domníval, že majitelé si dají s návratem domů na čas, a proto se ještě rozhodl dát si u nich sprchu. Jenže to se mladík šeredně zmýlil, kolem sedmé hodiny večerní dorazila majitelka a načapala jej ve své sprše. Zloděj se mezitím již zoufale snažil dovolat policii, kterou prosil o pomoc.
19.03.2011 11:50 |

podobné články

TO JE DRZOST! Zloděj VYKRADL auta rodičů, kteří dávali děti DO ŠKOLKY!

 
Zloděj využil ve středu ráno neopatrnosti rodičů v Tovačově na Olomoucku, kteří přivezli děti do mateřské školky autem. Než dítě předali, stačil zloděj vykrást dvě auta, která byla zaparkovaná před školkou, uvedla ve čtvrtek policejní mluvčí Marta Vlachová.
06.10.2011 09:05 |

podobné články

KRADE SE VŠECHNO! Zloděj odcizil bundy za PŮL MILIONU!

 
Škodu za půl milionu korun za sebou nechal zloděj, který ve čtvrtek vykradl kamion na dálniční benzínce u Humpolce. Jak v pátek řekla agentuře Mediafax mluvčí pelhřimovské policie Hana Kotková, zloděj ukradl především bundy.
21.10.2011 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Hana Kotková (23 článků)

Záchranáři pomáhali pacientovi! Zloděj jim vybral sanitku!

 
Sanitku záchranné služby vykradl ve čtvrtek v centru Mladé Boleslavi zloděj, právě když její posádka zasahovala u pacienta. Zloděj rozbil okénko a vzal z vozu navigaci, sdělil Mediafaxu mluvčí mladoboleslavské policie David Schön.
17.11.2011 20:15 |

podobné články