Článek

Tajné dokumenty Islámského státu: Živí ho rabování, utrácí za armádu

 
Nejvýznamnější zdroje příjmů Islámského státu nepochází z prodeje ropy, nýbrž z konfiskovaného majetku. Vyplývá to z dokumentů, které teroristé zanechali v syrském městě Dajr az-Zaur poté, co na místo dorazila syrská armáda. Informuje o tom web Echo24 s odvoláním na The Independent.
12.10.2015 15:05 |

podobné články

Podobné články

Komplikace při povodních: Rabování věcí za miliony

 
Policie vyšetřuje případ rabování v Praze 8, kde se do domu v zaplavené oblasti, z něhož byli evakuováni obyvatelé, vloupali neznámí pachatelé a ukradli z něj věci v hodnotě asi milionu korun. Pachatelům hrozí až pětileté vězení. Podle mluvčí policejního prezidia Pavly Kopecké jde o šestý případ rabování při nynějších povodních v Česku.
05.06.2013 22:50 |

podobné články

Po pokusu o rabování měla policie noční manévry. V Mělníku nasadili i termovize

 
V zakázaných zónách, kde by z nařízení úřadů měla být nulová přítomnost obyvatelstva, houstne napětí. Přibývá pokusů o rabování a místní obyvatelé z obavy o majetek chtějí za každou cenu projít přes policejní uzávěry domů. Během čtvrteční noci zabránily rabování policejní patroly tvořené těžkooděnci pořádkové jednotky a strážníky městské policie například v Mělníku-Mlazicích.
07.06.2013 04:00 |

podobné články

Američané prý dobře věděli o teroristech z Islámského státu, ale chtěli je využít ve svůj prospěch. Historik z KSČM Skála opět prohrábl dokumenty a objevil několik pokladů

 
Historik z KSČM Josef Skála znovu nenechává nit suchou na Spojených státech. Opírá se přitom o dokumenty, které soudní cestou získala nadace Judical Watch od washingtonské vlády. Dosud šlo o přísně tajné dokumenty, které ukazují, že USA podporovaly teroristy v Sýrii, kterou samy rozvrátily. S teroristy následně prý počítaly jako s kartou ve své hře.
25.05.2015 22:36 |

podobné články

Unikl dokument s plánem Islámského státu. Je to horší, než se zdálo

 
Britskému webu The Guardian se dostaly do rukou dokumenty, jež odhalují plány Islámského státu. Jsou v nich popsány detaily ohledně budoucích vzdělávacích institucí, administrativy, obchodu a mnohého dalšího. A vyplývá z nich, že cílem Islámského státu je vytvořit plně funkční státní útvar založený na náboženském fundamentalismu.
07.12.2015 14:50 |

podobné články

Další velký průšvih Hillary Clintonové. Tajné dokumenty prý nechala v hotelu a ještě v Rusku

 
Server ABC News přináší další třaskavé informace o e-mailové aféře demokratky Hillary Clintonové. Na takřka dvou stech stranách její případ rozebírá FBI. A dospívá k závěru, že si kandidátka na prezidentku počínala jako ministryně zahraničí velmi neopatrně v práci s citlivými dokumenty. Ukazuje to příklad ze zahraniční cesty v Ruské federaci, kde Clintonová zapomněla tajné dokumenty v hotelovém pokoji.
25.09.2016 08:40 |

podobné články

Kolik utrácí za oblečení české celebrity? Vytisková má boty za 28 tisíc!

 
VIDEO: České a slovenské celebrity prozradily, kolik utrácí za oblečení a jaké nejdražší kousky se v jejich šatně nachází. Zpěvačka Klára Vytisková se pochlubila boty za 28 tisíc korun nebo naopak kabátem ze second handu za pouhých 35 korun. Zpěvačka Tina výběr oblečení nechává na manažerce a herečka Tereza Voříšková raději utrácí za jídlo než za šaty. Dobré je, že na její štíhlé postavě to není vůbec znát.
17.11.2011 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Voříšková (239 článků) , Klára Vytisková (126 článků)

Jak si uchovávat fotky a dokumenty na internetu: Zázrak jménem 'cloud' není bez problému

 
Ukládáte si fotky, hudbu, videa či psané dokumenty na internetových úložištích? Cloudové skladování dat má nepochybně výhodu v tom, že pokud přijdete o počítač či notebook, dokumenty uložené na cloudu vám zůstanou. Nakolik je však skladování dat na internetu skutečně bezpečné a jak dobře je o vaše dokumenty postaráno?
10.08.2016 15:30 |

podobné články

22 tisíc radikálních muslimů se s radostí vyhodí do luftu. 80 z Německa, 128 z Francie...

 
Na veřejnost unikly tajné dokumenty Islámského státu, ze kterých mimo jiné vyplývá, že dvanáct procent džihádistů by se chtělo stát sebevražednými atentátníky. Dokumenty podrobně analyzovali experti z vojenské akademie West Point.
20.04.2016 12:55 |

podobné články

Policie po povodních posiluje hlídky kvůli rabování

 
Ve vytopených oblastech na severu Moravy se ve čtvrtek objevily náznaky rabování. Policisté proto již v postižených místech posílili hlídky. Při povodních na severu Moravy zasahuje od středečního večera také 700 profesionálních i dobrovolných hasičů. Právu to řekl náměstek generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR (HZS) Miloš Svoboda. Hasičům pomáhá také stovka policistů a čtyři desítky příslušníků celní správy.
25.06.2009 15:45 |

podobné články

Rabování? Policie: O ničem nevíme, ale hlídáme!

 
Na žádost ústecké hejtmanky Jany Vaňhové (ČSSD) poslala policie do povodní zasaženého Benešova nad Ploučnicí navíc 20 policistů. Stalo se po upozornění hejtmanky, že ve městě dochází k rabování.
09.07.2009 21:00 |

podobné články

Rabování na Liberecku: Přijeli krást Poláci?!

 
Hyenismus! Lidé na Liberecku přišli často o vše. Museli opustit své domovy, firmy. Už několikátý den pracují na odklízení bahna a trosek. A jiní je okrádají! Policie zadržela při rabování už pět lidí, dva Rumuny a tři Poláky
10.08.2010 08:00 |

podobné články

V Libereckém kraji zadrženo pět cizinců podezřelých z rabování

 
Policisté v Libereckém kraji zadrželi v noci na dnešek pět cizinců podezřelých z rabování, řekl krajský policejní ředitel Milan Franko. V pondělí ve 22:40 chytili policisté v Chrastavě dva Rumuny. Od jednoho z domů, které se vysoušejí, odnášeli rotoped. V Raspenavě byli ve 02:25 zadrženi tři Poláci, když se údajně pokusili vloupat do opuštěné chaty. Jsou také podezřelí, že ve městě ukradli benzin ze dvou aut.
10.08.2010 08:45 |

podobné články

Policie obvinila pět cizinců z rabování při povodních

 
Dva Rumuny a tři Poláky zadržené v noci při rabování, obvinili v úterý liberečtí policisté z krádeže v době vyhlášeného stavu nebezpečí.
10.08.2010 20:05 |

podobné články

Rabování při povodních: Hrozí přísnější trest!

 
Lidské hyeny - takové označení si rozhodně zaslouží zloději, kteří se v oblastech zasažených povodněmi snaží obohatit na utrpení druhých. Rabování se v posledních dnech v zatopených oblastech na severu Čech objevilo opakovaně. Co hrozí pachatelům?
11.08.2010 11:35 |

podobné články

Herec z Harryho Pottera při rabování vzal šampaňské, dostal dva roky

 
Dvaadvacetiletý Jamie Waylett si ve filmech o Harrym Potterovi zahrál hrubiána Vincenta Crabbeho šikanujícího spolužáky z Bradavic. Podle všeho je však násilníkem i v soukromí. Loni v srpnu se účastnil rabování v Londýně a odsoudili ho za to na dva roky. Další články k tématu: Harry Potter v civilu? Modrooký pohodář, který by se rozdal
21.03.2012 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Jamie Waylett (10 článků) , Harry Potter (1242 článků)

Hyenismus při povodních: Rabování je tu! Dopustili se ho cizinec i nezletilá dívka

 
Policie během povodní již řešila několik případů rabování. Zlodějíček zahraničního původu v Praze vyloupil auto, hrozí mu až 8 let vězení! V Ústí nad Labem se pak nezletilá dívka pokusila vloupat do bytu, jehož majitelé se evakuovali. A případů lidského hyenismu přibývá.
04.06.2013 16:15 |

podobné články

Příběhy povodní: Smrt, bezmoc, rabování... a naděje Plaváček!

 
Smrt osmi lidí včetně pohledné právničky Heleny (†25), hyenismus v podobě rabování a bezmoc lidí, jejichž domy vyplavila velká voda. To jsou smutné příběhy povodní. Proti nim však stojí i jeden podstatně veselejší. Narození "Plaváčka", kterému se podařilo zachránit život na poslední chvíli!
05.06.2013 18:40 |

podobné články

V Praze rabující zloději vykradli zaplavený dům! Odnesli si věci za milion

 
Policie vyšetřuje případ rabování v Praze 8, kde se do domu v zaplavené oblasti, z něhož byli evakuováni obyvatelé, vloupali neznámí pachatelé a ukradli z něj věci v hodnotě asi milionu korun. Je to šestý dosud prokázaný případ rabování při letošních povodních v Česku.
05.06.2013 21:40 |

podobné články

Evakuované domy lákají zloděje, policie řeší další rabování

 
Další rabování zaznamenala policie v Počeplicích na Litoměřicku. Neznámý pachatel násilím vnikl do evakuovaného domu, hrozí mu až osm let vězení. Informovala o tom litoměřická policejní mluvčí Pavla Koftová. Další případy z minulých dnů vyšetřuje policie v Ústí nad Labem.
06.06.2013 20:00 |

podobné články