Článek

Tady bydlet nebudete. Tady bydlí uprchlíci, uslyšeli studenti v Německu

 
Rekordní počet studentů v severoněmecké metropoli Kiel přinutil místní úřady k přijetí provizorního řešení. Vzhledem k nedostatku ubytovacích prostor budou studenti bydlet v ubytovně pro uprchlíky.
19.10.2016 14:05 |

podobné články

Podobné články

Bydlet v Praze a létat denně do Londýna je prý levnější než v něm přímo bydlet

 
Britský deník Mirror označil Prahu v minulém týdnu jako nejlevnější předměstí Londýna. Jak to? Spočítali totiž, že vyjde levněji bydlet v Praze a každý den do Londýna létat za prací než bydlet přímo v Londýně.
08.02.2016 11:00 |

podobné články

ppm factum: I bohatí lidé bydlí v panelácích

 
Naše představa o tom, jak se v České republice bydlí, se hodně odvíjí od toho, kde vyrůstáme. Jsme-li z měst, pak asi většina předpokládá, že více lidí bydlí v nájmu, a naopak, pocházíme-li z menších obcí, pak nám asi přijde přirozené, že lidé v ČR bydlí hlavně ve vlastním. A jak je to skutečně?
27.03.2014 13:25 |

podobné články

Zeman bude bydlet přímo na Hradě. Vybere si Masarykovo apartmá nebo Lumbeho vilu?

 
Budoucí prezident Miloš Zeman už avizoval, že po své inauguraci chce bydlet přímo na Hradě. Podle jeho štábu přicházejí v úvahu dvě varianty – Masarykovo apartmá nebo Lumbeho vila. Podívejte se, kde budoucí hlava státu může bydlet!
05.02.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20461 článků)

Hledáte pronájem? Co takhle bydlet u samotné Salmy Hayek? Zajímá vás, za kolik pronajímá svůj baráček?

 
Jestli právě hledáte bydlení a mezi vaše požadavky patří prostor, luxus a služebnictvo, můžete bydlet u samotné Salmy Hayek. Podívejte se na fotky ze sídla slavné herečky a posuďte sami, jestli byste nechtěli bydlet v takovém přepychu.
02.06.2016 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Salma Hayek (233 článků)

Uprchlíci začali demolovat hotel, kde bydlí. Chtějí tak upozornit na to, že jim nechutná jídlo

 
Další nepokoje kvůli nespokojeným imigrantům zažil jih Itálie. Uprchlíci chtěli upozornit na údajně nekvalitní jídlo, tak začali demolovat hotel, ve kterém bydlí. Alespoň tak situaci u Neapole popisuje portál repubblica.it.
10.08.2015 21:31 |

podobné články

Hobití příbytky: Bydlet se dá i pod zemí. GALERIE

 
Populace na světě stále roste a počet lidí na zemi již překročil sedm miliard. Znamená to, že začneme bydlet pod zemí? Možná ano. Bydlení po vzoru Hobitů má své kouzlo a několik odvážlivců z celého světa v nich už bydlí.
17.10.2014 18:00 |

podobné články

Tak už se vymyslelo, kde budou u nás uprchlíci bydlet a kde se na to vezme

 
Stovky uprchlíků, které Česká republika přijme, by mohly bydlet v bytech, které budou postaveny za pomoci evropských peněz. Informuje o tom server Novinky.cz.
13.10.2015 07:26 |

podobné články

Uprchlíci mají v Česku bydlet za peníze EU. V 5000 nových bytech

 
Stát řeší, jak v Česku integrovat stovky uprchlíků, které země přijme. A problém ubytování by mělo řešit více než 5000 nových bytů, zaplacených z evropských peněz. Bydlet by v nich mohli legální migranti, kteří si v ČR vyřídí azyl nebo jiný typ mezinárodněprávní ochrany. Podle deníku Právo to stojí ve zprávě o migraci, kterou vládě předložil ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).
13.10.2015 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1383 článků)

V Brně budou studenti bydlet s lidmi opouštějícími dětské domovy

 
Mladí lidé z dětských domovů budou už možná brzy bydlet s vysokoškolskými studenty. Sdílené bydlení studentů a lidí bez domova je projektem Masarykovy univerzity, která si od něj slibuje získání praxe pro studenty sociálních oborů, ale i pomoc sociálně znevýhodněným lidem. Ti k bydlení dostanou i práci, aby se naučili vydělávat si na nájem.
28.12.2015 17:15 |

podobné články

Uprchlíci šmírují koupající se ženy. Města je učí, jak se mají chovat

 
Mužští uprchlíci narážejí na společenské rozdíly a západní přístup ženám. Po útocích ze Silvestra řeší úřady případy, kdy žadatelé o azyl šmírují nebo obtěžují ženy v krytých bazénech. Vstup na koupaliště jim tak postupně zakázaly radnice v německém  Bornheimu i finském Haukipudasu. Chtějí, aby se nejdříve naučili, jak se k ženám chovat. V Německu prý byla výchovná mise úspěšná a do bazénu od středy uprchlíci opět můžou.
19.01.2016 17:30 |

podobné články

Co dělat, když o volebním víkendu nebudete doma? Stačí si vyřídit voličský průkaz

 
Politické strany postupně zahajují své kampaně, jejich představitelé se na nás usmívají z tramvajových zastávek, billboardů a často i samotných autobusů. To znamená jediné, volby se rychle blíží. Pro mnohé lidi ale nepřináší pouze starost s tím, které straně dát svůj hlas, ale i nejistotu, kde a zda vůbec ho budou moci odevzdat. Ať jsou to studenti vysokých škol, lidé, kteří dojíždějí daleko za prací, nebo ti, kteří se rozhodnou vydat na dovolenou až v momentě, kdy od památek zmizí ty největší davy turistů. Volit ale můžete, i když 20. ani 21. října nebudete doma.
10.10.2017 05:25 |

podobné články

Zdeněk Macura, ctitel zpěvačky Bartošové: Tady můžeš bydlet, Iveto!

 
Podnikatel Zdeněk Macura (38), který po údajném milostném románku požádal o ruku Ivetu Bartošovou (46), ukázal deníku Aha! svůj dům v Líbeznicích nedaleko Prahy. Právě tady by mohla panna nevěsta bydlet, pokud by se svatbou souhlasila a u oltáře vyřkla tolik vysněné »ano«.
03.08.2012 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6694 článků)

Bulvár chválí Nečase: Bydlí v paneláku, o luxus nestojí

 
Bulvární deník Aha! ve svém seriálu „Jak bydlí politici“ píše o domově premiéra Petra Nečase. Ten nechce bydlet v Kramářově vile, ani se přestěhovat do Prahy a stále dojíždí do paneláku v Rožnově pod Radhoštěm.
15.08.2011 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Dům, kde bydlí Rolins, je v exekuci!

 
Dara Rolins (39) může být ráda, že si chce se svým partnerem Rytmusem pořídit nové bydlení. Z toho současného ji totiž mohou vyhnat exekutoři! Majitel domu, ve kterém zpěvačka bydlí, čelí exekuci. Dara se sice dalších soudních opletaček bát nemusí, přesto ale bude jistě ráda, až bude bydlet ve svém.  
04.07.2012 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2197 článků)

Nejen uprchlíci v Německu, ale i Češi se umějí chovat jako nadržená zvěř! 7 věcí, které jste nevěděli o filmu Proč?

 
Události, které se staly o silvestrovské noci v Německu, šokovaly Evropu. Nadržení uprchlíci ze Sýrie a jiných států zde masově obtěžovali a znásilňovali německé ženy. Ale podobné chování známe i z českého kulturního prostředí. O podobných zvěrstvech, jaká se stala v Kolíně nad Rýnem, vypráví výborný film Proč?.
11.01.2016 08:51 |

podobné články

PRAVDA O ZNÁSILŇOVÁNÍ V NĚMECKU: TAHARRUSH GAMEA! Je to kulturní zvyk, který přinesli do Evropy uprchlíci

 
Hromadné obtěžování a znásilňování žen v Německu nebyl jen nějaký náhlý přestupek nebo trestný čin, jak se nám snaží namluvit politici. Je to bohužel kulturní zvyk, který svět muslimů zná pod pojmem taharrush gamea. Obtěžování žen na ulici je v arabské a muslimské kultuře velmi hluboce zakořeněno. Do Evropy tento zvyk přinesli uprchlíci. Dříve byly ženy hromadně obtěžovány třeba v egyptské Káhiře, nyní máme tento zvyk v Evropě.
12.01.2016 22:56 |

podobné články

Uprchlíci u nás budou bydlet v obytných kontejnerech

 
V uprchlickém táboře ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku je již 90 běženců ze Sýrie, Afghánistánu, Iráku či Pákistánu. Kapacita tábora je 220 lidí. O tom, v čem lidé v těchto táborech bydlí, informovala Česká televize.
10.08.2015 14:35 |

podobné články

Vybíraví uprchlíci z Jihlavy: Bydlet v přemalovaném kravíně? To raději Irák

 
Jedna z rodin iráckých křesťanských uprchlíků, kterou nadační fond Generace 21 přesídlil do Česka z Libanonu, si stěžuje na kvalitu nabízených bytů. Zatím skupina bydlí v penzionu nedaleko Jihlavy, brzy by se ale měla přestěhovat přímo do města. Teď ale hrozí, že pokud prý nedostanou lepší bydlení, hodlají se vrátit zpátky do vlasti. Informovala o tom televize Prima.
11.02.2016 20:40 |

podobné články

V Německu chtějí odstranit ze zdi univerzity báseň opěvující ženskou krásu. Sexismus, propaguje obtěžování, zuří studenti

 
Studenti v Německu si stěžují na básníka, který opěvuje ženy. Zdá se jim to příliš zpátečnické. Informuje o tom server Novinky.cz.
10.09.2017 13:45 |

podobné články