Článek

TA ČR podepsala Letter of Intent s americkou agenturou National Science Foundation

 
Technologická agentura České republiky (TA ČR) uzavřela partnerství formou Letter of Intent s významnou americkou agenturou National Science Foundation (NSF), které umožní zapojení ČR do programu PIRE (Partnerships for International Research and Education), jímž NSF financuje mezinárodní spolupráci ve výzkumu a vývoji.
21.02.2016 13:56 |

podobné články

Podobné články

Lenny dojímá v baladě Letter To You

 
Další singl a videoklip od mladé zpěvačky Lenny je na Mixer.cz. K písni Letter To You si dcera Lenky Filipové napsala anglický text a z její hlavy je i námět klipu, který se odehrává v prostředí hudebníků a pražských zákoutí.
06.11.2013 14:06 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Filipová (123 článků) , Lenny Filipová (66 článků)

Americká skupina The National: Stále plně stojíme za Obamou

 
Americká hudební skupina The National vystoupila v pražském divadle Archa a v rozhovoru se zmínila mimo jiné i o americkém prezidentovi Obamovi: "Stále za ním plně stojíme a doufáme, že bude zvolený i do druhého období," řekl v rozhovoru pro Právo Matt Berninger ze skupiny National.
19.08.2011 16:15 |

podobné články

Svět ženskýma očima: Oceněné fotografky z National Geographic představují 10 svých nejlepších děl

 
U nás se asi na tuhle výstavu těšit nemůžete, ale aspoň podle fotek si můžete představit, o co přicházíte, pokud nežijete ve Washingtonu. Právě tam probíhá exhibice jedenácti oceněných fotografek, které pracují pro slavný magazín "National Geographic":http://www.extra.cz/tema/national-geographic.
25.10.2013 18:45 |

podobné články

Měnící se svět: 10 nejpovedenějších snímků pořízených čtenáři National Geographic

 
Slavný magazín "National Geographic":http://www.extra.cz/national-geographic-se-svym-podvrzenym-dokumentem-urazil-prahu-bud-natocite-novy-jako-omluvu-nebo-se-budeme-soudit slaví 125. výročí vzniku a při této příležitosti vyzval čtenáře, aby se pochlubili svými vlastními fotografiemi. Ty nejkrásnější a nejpovedenější z nich vám přinášíme v tomto článku.
27.10.2013 14:05 |

podobné články

Nejúžasnější fotografie roku 2013: Matka příroda očima National Geographic

 
Prestižní časopis National Geographic vyhlásil vítěze nejlepší fotografie roku v rámci vlastní soutěže 2013 National Geographic Photo Contest. Stal se jím Paul Souders se svým snímkem ledního medvěda z Manitoby.
20.12.2013 14:57 |

podobné články

Na Colours vystoupí také američtí The National

 
Americká kapela The National je další potvrzenou hvězdou letošního ročníku festivalu Colours of Ostrava. Informovali o tom ve středu pořadatelé. The National doplní už tak hvězdný program - mezi dosud potvrzenými jmény jsou například Robert Plant, ZAZ a také kapela MGMT.
05.02.2014 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Robert Plant (44 článků)

AREVA podepsala sérii dohod s čínskými partnery

 
AREVA podepsala sérii významných smluv s čínskými jadernými koncerny – China National Nuclear Corporation (CNNC) a China General Nuclear Power Corporation (CGN) – na podporu rozvoje francouzsko-čínského partnerství v oblasti civilní jaderné energetiky a obnovitelných zdrojů energie.
18.02.2014 19:55 |

podobné články

HK ČR podepsala memorandum o porozumění s Kaznex Invest

 
Hospodářská komora České republiky (HK ČR) dnes podepsala memorandum o porozumění s kazašskou státní agenturou pro podporu exportu a investic Kaznex Invest. Stalo se tak při příležitosti Kazašsko-českého podnikatelského fóra, které se uskutečnilo v rámci oficiální návštěvy prezidenta republiky Kazachstán pana Nursultana Nazarbajeva.
24.10.2012 16:40 |

podobné články

Steve Chadra z Asian Dub Foundation: Mám rád Kafku, znám i Dubčeka

 
Skupina Asian Dub Foundation, hrající směs elektroniky a world music, vystoupí v pátek 10. července na čtyřdenním festivalu Colours of Ostrava, jenž začíná 9. července. Steve Chadra v rozhovoru zmínil, že i když se angažují v protirasistických projektech, neradi bývají označováni za politickou kapelu.
09.07.2009 10:30 |

podobné články

Asian Dub Foundation: Evropa je stále pevností

 
John Pandit, zakládající člen britské kapely Asian Dub Foundation, přijede do Čech se svou dýdžejskou show ADF SoundSystem. Začne 29. října v brněnské Flédě, o dva dny později bude v Ostravě a 1. listopadu zakončí v Mariánských Lázních.
29.10.2014 11:00 |

podobné články

Asian Dub Foundation: chceme slyšet výbornou českou hudbu!

 
Za dvacet let své existence se Asian Dub Foundation vyšvihli mezi nejlepší kapely míchající elektroniku s živými nástroji. Londýnská parta muzikantů, djs a MCs má na kontě už třináct alb a podzim tráví na evropské turné. Nikoliv jako kapela, ale tentokrát jako soundsystem.
13.11.2014 12:46 |

podobné články

Rock for Churchill nabídne Asian Dub Foundation a Babylon Circus

 
Na letošním 16. ročníku festivalu Rock for Churchill v severočeském Vroutku přivítají britské Asian Dub Foundation v původní sestavě a francouzskou reggae kapelu Babylon Circus. Tato dvojice doplňuje již dříve zveřejněné skupiny Royal Republic, Horkýže Slíže, Tata Bojs, N.O.H.A. a další. Akce se tradičně uskuteční 28. a 29. srpna v přírodním areálu Myslivna, informoval Jaromír Telenský.
13.02.2015 12:00 |

podobné články

Nečas fungoval v plzeňském science centru jako ruční baterie

 
Šéf ODS navštívil v Plzni společnost Škoda Holding a v jeho areálu také moderní interaktivní muzeum Techmania Science centrum, které tvoří interaktivní exponáty, jež herní formou přibližují určitý matematický či fyzikální princip. Nečas se díky jednomu pokusu například dozvěděl, jak velký elektrický proud protéká jeho tělem.
08.05.2010 14:15 |

podobné články

Nečas fungoval v plzeňském science centru jako ruční baterie

 
Šéf ODS navštívil v Plzni společnost Škoda Holding a v jeho areálu také moderní interaktivní muzeum Techmania Science centrum, které tvoří interaktivní exponáty, jež herní formou přibližují určitý matematický či fyzikální princip. Nečas se díky jednomu pokusu například dozvěděl, jak velký elektrický proud protéká jeho tělem.
08.05.2010 17:50 |

podobné články

Chystá se veřejné slyšení Senátu na téma science center a výzkumu v ČR

 
Senátoři, zástupci státní správy a odborná veřejnost budou v úterý 17. března od 9 hodin diskutovat o roli science center v oblasti neformálního vzdělávání.
12.03.2015 17:51 |

podobné články

Úspěch českých vědců. Jejich projektu se věnoval prestižní magazín Science

 
Úspěchem se mohou pochlubit vědci, kteří spolupracují na projektu návratu velkých kopytníků. V jeho rámci se během letošního roku v bývalém vojenském prostoru Milovice-Mladá objevili divocí koně dovezení z anglického Exmooru, zubři dovezení z polských rezervací a také zpětně šlechtění pratuři pocházející z Nizozemí. Právě jim je věnován článek v prestižním vědeckém časopise Science ve svém prosincovém vydání.
30.12.2015 08:31 |

podobné články

Hejtman Zimola: Unikátní výstavu ze švýcarského CERN Accelerating Science chceme nabídnout nejen Jihočechům

 
Jedinečná expozice Accelerating Science, vytvořena Evropskou organizací pro jaderný výzkum CERN v Ženevě, bude již 21. září 2016 představena také české veřejnosti. Jediným městem v České republice, ve kterém bude výstava k vidění, jsou České Budějovice.
06.09.2016 10:15 |

podobné články

Jihočeský kraj: Výstavu Accelerating Science obohatí doprovodný program

 
Výstavu Accelerating Science na českobudějovickém Výstavišti v pavilonu B4, vytvořenou Evropskou organizací pro jaderný výzkum CERN v Ženevě, vidělo více než 11 tisíc návštěvníků. Od listopadu 2016 je připraven doprovodný program, který zahrnuje cyklus odborných přednášek tematicky spjatých se zaměřením výstavy.
16.11.2016 19:15 |

podobné články

Výstavu CERN Accelerating Science navštívilo téměř 22 tisíc návštěvníků

 
Výstava CERN Accelerating Science na českobudějovickém Výstavišti se setkala s mimořádně pozitivním ohlasem jak u návštěvníků z řad veřejnosti, tak u žáků, studentů či pedagogických pracovníků a odborníků.
10.01.2017 19:35 |

podobné články