Článek

Szukalská (KSČM): Dopravní infrastruktura

 
Týdně jako starostka města dostávám několik pozvánek, ať se již jedná o různé semináře, kulturní či sportovní akce, konference, výstavy, veletrhy, festivaly nebo setkání různých spolků či organizací.
29.09.2016 04:40 |

podobné články

Podobné články

Nezapomínejte uplatnit své volební právo, apeluje na voliče starostka Szukalská

 
Zkušenosti z komunální politiky bych nyní ráda zúročila v senátu. Veškeré mé snahy povedou k jedinému východisku, a tím je zvýšení životní úrovně v naší zemi a našem krásném Olomouckém kraji, slibuje starostka Moravského Berouna a kandidátka do senátu Zdenka Szukalská (KSČM). Vyjádřila se ale i k řadě domácích i přeshraničních témat včetně uprchlické krize.
17.09.2016 17:20 |

podobné články

Jihočechy nejvíc trápí špatná infrastruktura. Krajští lídři se přeli, kde na ni vzít

 
Čtvrteční předvolební Speciál Otázek Václava Moravce z Jihočeského kraje ukázal, že se zdejší politici shodnou jak na dostavbě Temelína, tak na bolavé patě regionu, a to je nedostatečná dopravní infrastruktura. Lídři mluvili především o dostavbě dálnice D3, ale v praxi se volí spíš vodní cesta splavňování Vltavy.
20.09.2012 23:20 |

podobné články

Rozvoj ekonomiky brzdí úřady, soudy a infrastruktura, tvrdí MPO

 
Rozvoj české ekonomiky brzdí zejména neefektivní státní úřady, pomalé soudy a špatná infrastruktura. Naopak silnou stránkou České republiky je kvalitní věda a výzkum, stabilní hospodářské prostředí a schopnost přilákat zahraniční investice.
24.01.2011 10:35 |

podobné články

Ministryně Šlechtová: Předškolní vzdělávání bude díky dotacím dostupnější

 
Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo další výzvy v Integrovaném regionálním operačním programu. Jedná se o výzvu č. 14 „Infrastruktura pro předškolní vzdělávání“ a výzvu č. 15 „Infrastruktura pro předškolní vzdělávání pro sociálně vyloučené lokality“. Obě výzvy jsou určeny pro zařízení péče o děti do 3 let, dětské skupiny, a školská zařízení v oblasti předškolního vzdělávání.
08.12.2015 10:46 |

podobné články

Chovanec: Krajská dopravní infrastruktura se pod vedením ČSSD přibližuje evropské úrovni

 
Zatímco stát odkládá připravené dopravní stavby a tím dochází k jejich zdražování, neudržuje dostatečně komunikace, které má ve svém majetku (jako jsou silnice I. třídy, D1) a zastavuje přípravu potřebných obchvatů měst a obcí, kraje si uvědomují důležitost dopravní infrastruktury pro potřeby svých obyvatel.
05.05.2012 16:50 |

podobné články

Česká republika chce kvalitní dopravní infrastrukturu. Skoncovat s dumpingem a nízkou kvalitou

 
Hodnocení ekonomické výhodnosti nabídek na velké infrastrukturní stavby ve veřejných soutěžích bylo tématem kulatého stolu, který v pátek 10. dubna pořádalo Velvyslanectví Nizozemského království a Asociace pro rozvoj infrastruktury ve spolupráci s Ministerstvem dopravy. Holandští a čeští experti na veřejné zadávání velkých staveb se shodli na tom, žezadavatelé by měli mít povinnost při volbě hodnotících kritérií respektovat ekonomické principy investiční činnosti a posuzovat kvalitu nabízeného řešení v kontextu nabídkové ceny. Dopravní infrastruktura musí být stavěna kvalitně s vizí dlouhé životnosti.
12.04.2015 11:06 |

podobné články

S komunisty? Možná na pivo, řekl Hašek k povolební spolupráci v na jihu Moravy

 
Ve Speciálu z Jihomoravského kraje na ČRo se střetli dosavadní hejtman Michal Hašek (ČSSD), Vojtěch Adam (KSČM), Jiří Crha (ODS), Stanislav Juránek (KDU-ČSL) a Jan Vitula (TOP 09 a Starostové). Shodli se na tom, že největším problémem kraje je dopravní infrastruktura a hovořili také o možných koalicích s komunisty.
08.10.2012 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2256 článků) , Vojtěch Adam (45 článků) , Jiří Crha (14 článků) , Adam Vojtěch (28 článků) , Jan Morava (55 článků)

Premiér Sobotka: Musíme zrychlit výstavbu dopravní infrastruktury a dát krajům peníze na opravy silnic nižších tříd

 
Rozvoj dopravní infrastruktury se řadí mezi základní priority naší vlády. Dobré dopravní propojení v České republice je základem pro ekonomický a hospodářský rozvoj. Pro další růst je proto nezbytné výstavbu dopravní infrastruktury zrychlit. Stejně tak je důležité zajistit dobrá dopravní propojení v krajích a regionech, proto považuji za důležité, aby kraje i v příštím roce dostaly prostředky na opravu a údržbu silnic II. a III. tříd.
29.09.2016 12:30 |

podobné články

MAPA nových SILNIC A DÁLNIC! Tohle všechno chtějí dostavět!

 
Ministerstvo dopravy má už jasno, jak by v roce 2025 měla v Česku vypadat dopravní infrastruktura. Svůj plán představilo v takzvané superkoncepci.
21.01.2011 17:05 |

podobné články

Horko komplikuje dopravu na železnicích. Důvod? Zastaralá infrastruktura

 
Kvůli vysokým teplotám zavedla Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) na 139 tratích režim snížení rychlosti, nebo zvýšený dohled nad kvalitou upevňovadel kolejnic.
13.07.2011 16:05 |

podobné články

Liptáková (KDU-ČSL): Dopravní infrastruktura, správná investice v době recese

 
Údržba dopravních cest i jejich budování je u nás dlouhodobě podfinancováno.
09.12.2011 10:00 |

podobné články

Drzí zloději ukradli napájecí kabely z trati. Vlaky nemohly jezdit

 
Doprava na železniční trati z Ústí nad Labem do Chomutova se dnes dopoledne na zhruba hodinu a půl zastavila. Na ústeckém západním nádraží ráno zloděj ukradl měděné napájecí kabely z rozvaděče trolejového vedení, což odpojilo celý kus trati od proudu. České dráhy (ČD) stáhly do oblasti dieselové lokomotivy, které vlaky zatím vozí, řekl krajský ředitel ČD Daniel Jareš. Incident vyšetřuje policie. Správa železniční dopravní cesty, které infrastruktura patří, předpokládá opravu během odpoledne.
03.04.2012 12:30 |

podobné články

Až budete platit milardy na úrocích, pochopíte to, vzkázal Kalousek občanům

 
Proč je nezbytné prosadit daňový balíček, vysvětloval ministr financí Miroslav Kalousek v televizní Partii. Podle něj lidé nechápou, že v opačném případě budou muset platit miliardy na úrocích státního dluhu. A bez balíčku se bude muset škrtat ve výdajích, což pocítí školy nebo dopravní infrastruktura.
28.10.2012 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (5957 článků)

SP ČR: V Plzni chtějí lepší koordinaci podpory technického školství

 
Při kulatém stolu SP ČR zastupoval Svaz jeho prezident J. Hanák. Součástí debaty šéfů firem byla i byrokracie, inovace a dopravní infrastruktura.
02.02.2013 13:25 |

podobné články

Hejtman Řihák: Doprava je klíčovou oblastí pro zajištění rozvoje kraje i letos

 
Jednou z nejdůležitějších oblastí správy Středočeského kraje je doprava a dopravní infrastruktura. Její stav výrazně ovlivňuje ekonomickou úroveň regionu.
22.01.2014 08:20 |

podobné články

Schling (SPO): Neinformovanost, populismus a malost politiků

 
Dopravní infrastruktura je pro každé velké město kostrou, okolo které se staví vše ostatní. Mnozí pražští zastupitelé to buď nevědí anebo vědět nechtějí. Smutnou ukázkou je osud železničního spojení centra Prahy s Kladnem a letištěm Václava Havla.
21.04.2015 16:56 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4440 článků)

Jihomoravský kraj: V Linci jednali ministři zahraničních věcí Rakouska a ČR za účasti hejtmanů

 
Imigranti, dopravní infrastruktura, spolupráce škol, výzkumných a inovačních center - to byla hlavní témata jednání ministrů zahraničních věcí Rakouska a ČR v Linci v pátek 21. srpna, kterého se zúčastnili také hejtmani příhraničních regionů.
25.08.2015 04:41 |

podobné články

Poslanec Zahradník: Vláda by neměla podléhat tlaku Evropské unie

 
Velký počet stran včetně extremistů, kteří se dostali do parlamentu. Tak skončily volby na Slovensku. Jak ale upozorňuje Jan Zahradník (ODS), i u nás je takové protisystémové politické uskupení u moci už více než dva roky. Stejně tak mu ale vadí, že socialisté vrátili v jižních Čechách do hry komunisty. Co by v případě úspěchu v Jihočeském kraji ještě rád změnil? Prioritou volebního programu ODS je doprava a dopravní infrastruktura. A nejen o ní byla řeč. Vyjádřil se také k problematice životního prostředí či k tolik diskutovanému zákonu o NP Šumava.
21.03.2016 10:01 |

podobné články

Ministr Ťok: Korejci projevili zájem propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla

 
Ministr dopravy Dan Ťok se dnes setkal s ministrem územního rozvoje, infrastruktury a dopravy Korejské republiky, Kang Ho-inem. Tématy jednání byla dopravní infrastruktura, zájem korejských firem o projekty v ČR, jako je např. železniční spojení centra Prahy s letištěm a Kladnem, výstavba úseků dálnic s využitím metody PPP, spolupráce v oblasti vysokorychlostních tratí a inteligentních dopravních systémů (ITS) a spolupráce v rámci mezinárodních organizací. Na závěr jednání obě strany podepsaly memorandum, týkající se spolupráce ČR a Koreje v oblasti železniční dopravy.
30.08.2016 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4440 článků) , Daniel Havel (66 článků)