Článek

Szukalská (KSČM): Dopravní infrastruktura

 
Týdně jako starostka města dostávám několik pozvánek, ať se již jedná o různé semináře, kulturní či sportovní akce, konference, výstavy, veletrhy, festivaly nebo setkání různých spolků či organizací.
29.09.2016 04:40 |

podobné články

Podobné články

Nezapomínejte uplatnit své volební právo, apeluje na voliče starostka Szukalská

 
Zkušenosti z komunální politiky bych nyní ráda zúročila v senátu. Veškeré mé snahy povedou k jedinému východisku, a tím je zvýšení životní úrovně v naší zemi a našem krásném Olomouckém kraji, slibuje starostka Moravského Berouna a kandidátka do senátu Zdenka Szukalská (KSČM). Vyjádřila se ale i k řadě domácích i přeshraničních témat včetně uprchlické krize.
17.09.2016 17:20 |

podobné články

Jihočechy nejvíc trápí špatná infrastruktura. Krajští lídři se přeli, kde na ni vzít

 
Čtvrteční předvolební Speciál Otázek Václava Moravce z Jihočeského kraje ukázal, že se zdejší politici shodnou jak na dostavbě Temelína, tak na bolavé patě regionu, a to je nedostatečná dopravní infrastruktura. Lídři mluvili především o dostavbě dálnice D3, ale v praxi se volí spíš vodní cesta splavňování Vltavy.
20.09.2012 23:20 |

podobné články

Rozvoj ekonomiky brzdí úřady, soudy a infrastruktura, tvrdí MPO

 
Rozvoj české ekonomiky brzdí zejména neefektivní státní úřady, pomalé soudy a špatná infrastruktura. Naopak silnou stránkou České republiky je kvalitní věda a výzkum, stabilní hospodářské prostředí a schopnost přilákat zahraniční investice.
24.01.2011 10:35 |

podobné články

Ministryně Šlechtová: Předškolní vzdělávání bude díky dotacím dostupnější

 
Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo další výzvy v Integrovaném regionálním operačním programu. Jedná se o výzvu č. 14 „Infrastruktura pro předškolní vzdělávání“ a výzvu č. 15 „Infrastruktura pro předškolní vzdělávání pro sociálně vyloučené lokality“. Obě výzvy jsou určeny pro zařízení péče o děti do 3 let, dětské skupiny, a školská zařízení v oblasti předškolního vzdělávání.
08.12.2015 10:46 |

podobné články

IROP podpoří mateřské školky v krajích více než dvěma miliardami korun

 
Více než 2,2 miliardy korun z evropských fondů pomohou ke zkvalitnění předškolního vzdělávání v regionech. Přispěje k tomu celkem 157 projektů, které ke spolufinancování z výzev IROP „Infrastruktura pro předškolní vzdělávání“ a „Infrastruktura pro předškolní vzdělávání pro sociálně vyloučené lokality“ doporučilo Centrum pro regionální rozvoj České republiky.
18.05.2017 12:05 |

podobné články

FNUSA-ICRC: Výzkumná infrastruktura CZECRIN obstála v mezinárodním hodnocení

 
Výzkumná infrastruktura CZECRIN, která podporuje akademická klinická hodnocení, a propojuje fakultní nemocnice, univerzity a vědecká centra v oblasti biomedicíny, dosáhla v rámci mezinárodních hodnocení excelentních výsledků. Získala tak doporučení pro financování do dalších let a plnohodnotné členství v celoevropské síti ECRIN.
23.10.2017 11:45 |

podobné články

MMR: Základní školy získají z IROP skoro tři miliardy korun, vyjednat chceme další peníze

 
Za téměř 2,9 miliardy korun bude díky Integrovanému regionálnímu operačnímu programu (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, podpořeno 164 projektů zaměřených na rozvoj vzdělávání ve školách. Právě byly totiž vyhodnoceny výzvy Infrastruktura základních škol a respektive Infrastruktura základních škol - Sociálně vyloučené lokality.
03.03.2018 21:30 |

podobné články

Chovanec: Krajská dopravní infrastruktura se pod vedením ČSSD přibližuje evropské úrovni

 
Zatímco stát odkládá připravené dopravní stavby a tím dochází k jejich zdražování, neudržuje dostatečně komunikace, které má ve svém majetku (jako jsou silnice I. třídy, D1) a zastavuje přípravu potřebných obchvatů měst a obcí, kraje si uvědomují důležitost dopravní infrastruktury pro potřeby svých obyvatel.
05.05.2012 16:50 |

podobné články

Královéhradecký kraj: Na Rychnovsku se plánují dopravní stavby za tři miliardy korun

 
Třímiliardové investice se v následujících pěti letech dočká dopravní infrastruktura na Rychnovsku. Opravy a výstavby nových úseků silnic by měly pomoci přetíženým dopravním uzlům v okolí průmyslové zóny Solnice – Kvasiny. V sídle Královéhradeckého kraje o tom jednala dopravní komise pro rozšíření průmyslové zóny a zlepšení veřejné infrastruktury v regionu.
20.09.2017 19:50 |

podobné články

Česká republika chce kvalitní dopravní infrastrukturu. Skoncovat s dumpingem a nízkou kvalitou

 
Hodnocení ekonomické výhodnosti nabídek na velké infrastrukturní stavby ve veřejných soutěžích bylo tématem kulatého stolu, který v pátek 10. dubna pořádalo Velvyslanectví Nizozemského království a Asociace pro rozvoj infrastruktury ve spolupráci s Ministerstvem dopravy. Holandští a čeští experti na veřejné zadávání velkých staveb se shodli na tom, žezadavatelé by měli mít povinnost při volbě hodnotících kritérií respektovat ekonomické principy investiční činnosti a posuzovat kvalitu nabízeného řešení v kontextu nabídkové ceny. Dopravní infrastruktura musí být stavěna kvalitně s vizí dlouhé životnosti.
12.04.2015 11:06 |

podobné články

S komunisty? Možná na pivo, řekl Hašek k povolební spolupráci v na jihu Moravy

 
Ve Speciálu z Jihomoravského kraje na ČRo se střetli dosavadní hejtman Michal Hašek (ČSSD), Vojtěch Adam (KSČM), Jiří Crha (ODS), Stanislav Juránek (KDU-ČSL) a Jan Vitula (TOP 09 a Starostové). Shodli se na tom, že největším problémem kraje je dopravní infrastruktura a hovořili také o možných koalicích s komunisty.
08.10.2012 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2318 článků) , Vojtěch Adam (130 článků) , Jiří Crha (14 článků) , Adam Vojtěch (101 článků) , Jan Morava (64 článků)

Premiér Sobotka: Musíme zrychlit výstavbu dopravní infrastruktury a dát krajům peníze na opravy silnic nižších tříd

 
Rozvoj dopravní infrastruktury se řadí mezi základní priority naší vlády. Dobré dopravní propojení v České republice je základem pro ekonomický a hospodářský rozvoj. Pro další růst je proto nezbytné výstavbu dopravní infrastruktury zrychlit. Stejně tak je důležité zajistit dobrá dopravní propojení v krajích a regionech, proto považuji za důležité, aby kraje i v příštím roce dostaly prostředky na opravu a údržbu silnic II. a III. tříd.
29.09.2016 12:30 |

podobné články

MAPA nových SILNIC A DÁLNIC! Tohle všechno chtějí dostavět!

 
Ministerstvo dopravy má už jasno, jak by v roce 2025 měla v Česku vypadat dopravní infrastruktura. Svůj plán představilo v takzvané superkoncepci.
21.01.2011 17:05 |

podobné články

Horko komplikuje dopravu na železnicích. Důvod? Zastaralá infrastruktura

 
Kvůli vysokým teplotám zavedla Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) na 139 tratích režim snížení rychlosti, nebo zvýšený dohled nad kvalitou upevňovadel kolejnic.
13.07.2011 16:05 |

podobné články

Liptáková (KDU-ČSL): Dopravní infrastruktura, správná investice v době recese

 
Údržba dopravních cest i jejich budování je u nás dlouhodobě podfinancováno.
09.12.2011 10:00 |

podobné články

Drzí zloději ukradli napájecí kabely z trati. Vlaky nemohly jezdit

 
Doprava na železniční trati z Ústí nad Labem do Chomutova se dnes dopoledne na zhruba hodinu a půl zastavila. Na ústeckém západním nádraží ráno zloděj ukradl měděné napájecí kabely z rozvaděče trolejového vedení, což odpojilo celý kus trati od proudu. České dráhy (ČD) stáhly do oblasti dieselové lokomotivy, které vlaky zatím vozí, řekl krajský ředitel ČD Daniel Jareš. Incident vyšetřuje policie. Správa železniční dopravní cesty, které infrastruktura patří, předpokládá opravu během odpoledne.
03.04.2012 12:30 |

podobné články

Až budete platit milardy na úrocích, pochopíte to, vzkázal Kalousek občanům

 
Proč je nezbytné prosadit daňový balíček, vysvětloval ministr financí Miroslav Kalousek v televizní Partii. Podle něj lidé nechápou, že v opačném případě budou muset platit miliardy na úrocích státního dluhu. A bez balíčku se bude muset škrtat ve výdajích, což pocítí školy nebo dopravní infrastruktura.
28.10.2012 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6372 článků)

SP ČR: V Plzni chtějí lepší koordinaci podpory technického školství

 
Při kulatém stolu SP ČR zastupoval Svaz jeho prezident J. Hanák. Součástí debaty šéfů firem byla i byrokracie, inovace a dopravní infrastruktura.
02.02.2013 13:25 |

podobné články

Hejtman Řihák: Doprava je klíčovou oblastí pro zajištění rozvoje kraje i letos

 
Jednou z nejdůležitějších oblastí správy Středočeského kraje je doprava a dopravní infrastruktura. Její stav výrazně ovlivňuje ekonomickou úroveň regionu.
22.01.2014 08:20 |

podobné články