Článek

Synonymum Čecha je pivo a naopak. Nad půllitry se scházeli i vlastenci a řešili bytí a nebytí národa

 
České hospody už nejsou, co bývaly. Chodí do nich stále méně lidí a tradiční hospodská kultura se vytrácí.
03.06.2016 12:00 |

podobné články

Podobné články

Filozof: Děsivé. Čiré zlo. Jde o naše bytí, či nebytí. Politici bez mrknutí oka obětují občany muslimům a zdivočelým imigrantům, kteří nás tu vraždí. Magoři...

 
ROZHOVOR Podle klasického filozofa Jiřího Fuchse je problém islamizace Evropy srovnatelný s rozsáhlým válečným konfliktem, neboť v něm už jde o bytí a nebytí Evropanů a jejich civilizace. Oblíbené floskule o mírumilovném islámu jsou dle něj nepravdivé, argument „umírněných muslimů“ mimo mísu a apely na milosrdenství či solidaritu s „uprchlíky“ eticky zmatené a mravně nezodpovědné. Politici bez mrknutí obětují spoluobčany, kteří je volili. Perspektiva islamizace Evropy je tedy děsivá a vládne nám bruselská totalita.
15.09.2016 13:36 |

podobné články

Jašków z Ordinace: Pro pivo si chodí s půllitry!

 
Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne! Na tohle přísloví zřejmě »dojel« seriálový herec Robert Jašków (47). Pro pivo si totiž chodí se skleněnými půllitry!
17.04.2017 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Robert Jašków (32 článků)

Medik radí - 8. díl - Pivo a zdraví - co je na tom pravdy?

 
Pivo, každý muž ho má rád, každý se na něj rád dívá a rád si ho objednává. Tedy aspoň u nás v Českých zemích a na Moravě:) Škodíme si konzumací piva? Roste po pivu tzv. "pivní pupek"? Nebo naopak má pozitivní vliv na lidské zdraví? Asi před šesti lety proběhlo ve Vídni lékařské sympozium na téma pivo a jeho vliv na lidské zdraví. Výsledek byl jednoznačný. Pivo bylo odborníky označeno za zdravé a zdraví prospěšné.Avšak přednost bychom měli dávat pivu nealkoholickému. Již 6 tisíc let před Kristem Sumerové používali pivo jako lék. Nejnovější výzkumy dokázaly, že pití piva snižuje výskyt centrálních mozkových příhod a srdečních infarktů, působí proti osteoporóze a zabraňuje tvorbě ledvinných kamenů. Někteří kardiologové dokonce tvrdí, že pivo může v prevenci infarktu myokardu nahradit nutnou pravidelnou konzumaci acylpyrinu. Vykvašená ječmenná šťáva může vyšovat inteligenci a jedna z jejích součástí zkrášluje pleť. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
17.08.2009 07:50 |

podobné články

Alkoholová výzva na Facebooku zabíjí: Muž (†20) zemřel poté, co vypil dva půllitry ginu!

 
Hloupá alkoholová výzva, která se šíří Facebookem jako nebezpečný vir, si vyžádala ve Velké Británii již třetí oběť! Bradley Eames (20) se chtěl vytahovat a poté, co byl svým kamarádem nominován v nesmyslné soutěži, vypil rovnou dva půllitry plné džinu. A stálo ho to život!
17.02.2014 12:30 |

podobné články

Válka o zemědělství dává najevo, co toto ministerstvo skrývá. Odborníci varují

 
POLITOLOGOVÉ Proč se právě zemědělství stává tématem, které možná rozhodne o bytí či nebytí vládní koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL? Ani odborníci se neshodnou, co skutečně stojí v pozadí boje o tento resort, zda je to snaha o kontrolu nad církevními restitucemi nebo zemědělskými dotacemi pro velké podniky jako Agrofert, či jen snaha získat venkovské voliče, o které mají zájem všechny tři politické strany. Jen připomínají, že by vládní koalice měla vzniknout rychle.
18.12.2013 20:07 |

podobné články

Něco, co jste ještě neviděli: Takhle drsně se Petr Hapka hádal a rozbíjel půllitry v hospodě plné ožralých typických Čechů!

 
Buřty, pivo a nenávist - tak takhle stručně by se dala charakterizovat běžná situace v české hospodě plné frustrovaných jedinců. A zatímco pivo teče proudem, buřty se konzumují ve velkém a nenávist se line snad ze všech otvorů, tedy hlavně toho ústního, zpěvák "Petr Hapka":http://www.extra.cz/tema/petr-hapka si vzal tento náš národní rys tvrdě na paškál.
15.03.2014 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Hapka (251 článků)

Řidiči pozor: Pivo se tváří jako „nealko“, ale nadýcháte po něm

 
Státní zemědělská a potravinářská inspekce odhalila, že nealkoholické pivo s označením Vyškovské pivo Alkostop obsahuje trojnásobně více alkoholu, než má nealkoholické pivo obsahovat. Přestože je maximální přípustný obsah 0,5 procenta alkoholu, pivo obsahovalo 1,6 procenta alkoholu, sdělil dnes v tiskové zprávě mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Podle něj by to mohlo způsobit problémy řidičům.
06.05.2016 17:10 |

podobné články

Šéf KDU-ČSL vidí boj o Sněmovnu jako osobní otázku bytí a nebytí

 
Pokud by se KDU-ČSL na jaře nedostala do Sněmovny, šéf strany Cyril Svoboda by se vzdal předsednického křesla. Svoboda to uvedl v nedělním pořadu Partie na televizi Prima. Ve volební neúspěch ale sám nevěří. Podle průzkumů veřejného mínění se lidovci pohybují kolem pětiprocentní hranice, která je nutná pro vstup do Sněmovny.
10.01.2010 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (351 článků)

Hokej ŽIVĚ: Češi s Kanadou bojují o bytí a nebytí

 
Klíčové utkání na mistrovství světa v Německu čeká český hokejový tým. Musí totiž v závěrečném zápase osmifinálové skupiny s Kanadou získat alespoň bod, aby si zajistil postup do vyřazovací části turnaje. Pokud se mu to nepodaří, pak na šampionátu končí a připíše si nejhorší výsledek na MS v historii.
18.05.2010 15:15 |

podobné články

Akreditační komise dala nůž na krk plzeňské právnické fakultě

 
Nůž na krk od akreditační komise dostalo vedení skandalizované plzeňské právnické fakulty, která stále bojuje o bytí, či nebytí. Do konce května musí totiž vypracovat pro akreditační komisi hodnotící zprávu, ve které detailně popíše svoji činnost po provalení aféry s rychlostudenty i dalšími nestandardními postupy při skládání zkoušek.
10.05.2011 17:00 |

podobné články

Mrazivý a tvrdý Nečas. VV slíbil těžký týden

 
Exministr dopravy Vít Bárta může na návrat do vlády zapomenout, zatímco za šéfa resortu obrany Alexandra Vondru se premiér staví. Z rozhovoru Petra Nečase pro nové vydání časopisu Týden dále vyplývá, že je chybou Věcí veřejných, když se vzdaly jednoho místa v jeho kabinetu. S dalším resortem přitom počítat nemají. Nečasova slova vychází dva dny před středečním jednáním koaličních špiček, které může rozhodnout o bytí a nebytí VV ve vládě. Politolog Zdeněk Zbořil hodnotí rozhovor jako provokaci vůči nejmenší koaliční straně.
16.05.2011 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1124 článků) , Petr Nečas (9260 článků) , Vít Bárta (2829 článků)

Fotbalová Zbrojovka Brno se topí v dluzích: Zánik?!

 
Rok 2012 fanouškům Zbrojovky Brno nikdo závidět nebude. Druholigový fotbalový mančaft balancuje na hraně bytí a nebytí. Současní vlastníci klubu Roman a Stanislav Prosovi od rozhašeného torza zbaběle prchají.
31.12.2011 12:05 |

podobné články

Zaorálek (ČSSD): Kalousek kladivem na policii?

 
Podle ministra financí Miroslava Kalouska je v kauze CASA hlavní podezřelý policejní vyšetřovatel. Šílený výrok! To je jasné napadení a zastrašování policie. Nestačily řeči o honu na čarodějnice, o létání Vlasty Parkanové na ďáblovy kameny, nestačily výkřiky o údajné policejní zvůli. Nedosti na tom, že premiér Nečas mluvil o tom, že v této zemi nebude rozhodovat o bytí či nebytí ministrů parta plukovníků.
18.06.2012 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (695 článků) , Miroslav Kalousek (6372 článků)

Nejvyšší soud rozhodne o bytí či nebytí Obamovy zdravotní reformy

 
Americký nejvyšší soud ve čtvrtek rozhodne o osudu přelomové reformy zdravotnictví prosazené prezidentem Barackem Obamou. Zaměří se především na to, zda povinné zdravotní pojištění zavedené zákonem je v souladu s ústavou. Verdikt bezpochyby výrazně poznamená kampaň před letošními prezidentskými volbami. Může ale také ovlivnit osudy milionů lidí, kteří by odmítnutím reformy ztratili dostupnou zdravotní péči.
27.06.2012 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2407 článků)

Shodí rebelující poslanci vládu? S Nečasem se přou hlavně o DPH

 
Čím víc se blíží hlasování o konsolidačním balíčku, a tedy i rozhodování o bytí a nebytí vlády Petra Nečase, začínají být rebelující poslanci v řadách ODS ve svých vyjádřeních umírněnější.
28.10.2012 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Shodí rebelující poslanci vládu? Zatím se s Nečasem nedohodli

 
Čím víc se blíží hlasování o konsolidačním balíčku, a tedy i rozhodování o bytí a nebytí vlády Petra Nečase, začínají být rebelující poslanci v řadách ODS ve svých vyjádřeních umírněnější.
28.10.2012 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Ivana Gottová se brání a mafii na Primě odmítá: Nejsem v žádné "dívčí radě"

 
Konec Jiřího Pomejeho (48) ve VIP zprávách nadzvedl hned několik lidí v čele s Ivanou Gottovu (37). Ta se brání, že s vyhazovem svého kolegy nemá nic společného. Je opravdu součástí té ženské mafi e, která rozhoduje o bytí a nebytí některých lidí na Primě?
23.02.2013 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pomeje (1421 článků)

Největší podporu a propagaci zajišťuje KSČM současná vláda, říká hejtman Novotný

 
Souboj o bytí, či nebytí bývalého politruka Václava Sloupa ve funkci radního Karlovarského kraje získává parametry napínavého zápasu s nekonečným prodlužováním. Již několik měsíců veřejnost sleduje, jak se všechny zainteresované strany drží své promyšlené taktiky uhrát bod pro sebe, nebo alespoň remízu.
06.03.2013 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Sloup (73 článků)

ODS jde o bytí či nebytí, prohlásil Zahradil v ČRo. A zastal se Béma

 
ODS si v tuto chvíli nemůže dovolit vystupovat nejednotně a hrát nějaké regionální hry. Myslí si to alespoň kandidát na prvního místopředsedu strany europoslanec Jan Zahradil. Má také představu o tom, co musí ODS udělat, aby se vrátila do role nejsilnější pravicové strany v zemi. Musí například dát najevo, že už se zbavila kmotrů. Po těchto slovech se ale ve studiu Českého rozhlasu zastal exprimátora Prahy Pavla Béma. Ten přitom bývá spojován s lobbistou Romanem Janouškem.
14.01.2014 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (817 článků) , Jan Zahradil (472 článků) , Pavel Roman (283 článků)