Článek

Syna mexických imigrantů přijalo osm nejprestižnějších univerzit v Americe!

 
Pro syna mexických přistěhovalců, kteří absolvovali pouze základní školní docházku, by samo přijetí na vysokou školu bylo úspěchem. Sedmnáctiletý Fernando Rojas ale překvapil, když se dostal na všech osm nejprestižnějších amerických univerzit.
08.06.2015 07:20 |

podobné články

Podobné články

Jeho rodiče mají jen základní školu. On se dostal na osm nejlepších univerzit

 
Dostat se na univerzitu je už samo o sobě relativně těžké. Pokud pocházíte z rodiny mexických přistěhovalců a žijete ve Spojených státech, je to ještě složitější. Sedmnáctiletému Fernandu Rojasovi se ale podařilo probojovat nejen na jednu, ale hned na osm nejlepších amerických univerzit. 
08.06.2015 09:21 |

podobné články

Hvězda mexických telenovel podlehla rakovině týden po 44. narozeninách

 
Zákeřná rakovina má na svědomí další oběť. Jen pár dní po 44. narozeninách svůj letitý boj s touto nemocí prohrála herečka Lorena Rojas, populární převážně v Latinské Americe. Hvězda mnoha mexických seriálů a telenovel se během posledních sedmi let potýkala hned se dvěma typy onemocnění. Zanedlouho poté, co pokořila rakovinu prsu, se nádorové onemocnění objevilo v jejích játrech.
18.02.2015 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Lorena Rojas (2 články)

ČVUT v Praze je nejlepší technickou univerzitou v ČR, tvrdí prestižní hodnocení světových univerzit

 
České vysoké učení technické v Praze se pro rok 2014 výrazně zlepšilo v hodnocení prestižního světového žebříčku univerzit QS World University Rankings. Umístilo se v celkovém hodnocení mezi 411. a 420. místem, což je významný posun oproti předchozím rokům. Skutečnost, že ČVUT předstihlo řadu předních univerzit ze západní Evropy i ze světa, dokládá úroveň naší nejstarší technické vysoké školy.
17.09.2014 12:55 |

podobné články

Petice proti přijímání nelegálních imigrantů na území ČR

 
My občané ČR nesouhlasíme s přijímáním nelegálních imigrantů na území České republiky, nesouhlasíme s vyčleňováním finančních prostředků vládou na tyto účely a vyzýváme českou vládu, aby ukončila veškeré kroky k lákání imigrantů a usídlování imigrantů v naší zemi.
23.09.2016 07:45 |

podobné články

Nezávislý test doping u pětice mexických fotbalistů neobjevil

 
Nezávislý test provedený na univerzitě v Los Angeles zakázaný clenbuterol u pětice mexických fotbalistů neobjevil.
15.06.2011 10:20 |

podobné články

Největší masakr v mexických dějinách: 49 rozřezaných těl v pytlích

 
AKTUALIZOVÁNO. Desítky znetvořených mrtvol našla dnes policie na předměstí severomexického města Monterrey. Lidské ostatky napěchované do plastových pytlů byly pohozeny vedle silnice, oznámila agentura AFP s odvoláním na prokurátora mexického státu Nuevo León. Počet mrtvých se podle mexických médií blíží padesátce.
13.05.2012 17:10 |

podobné články

Okamura (SPD): Hrozí ještě větší příliv imigrantů, než kdyby byly zavedeny kvóty

 
Zrada Sobotkovy vlády pokračuje a imigranti budou usídleni v České republice. To je katastrofa. Na právě skončeném klíčovém setkání šéfů států Evropské unie v Bruselu Sobotka na základě středečního rozhodnutí české vlády ČSSD, ANO a KDU-ČSL odsouhlasil dobrovolné přijímání imigrantů do naší republiky. V praxi tak hrozí ještě větší příliv imigrantů, než kdyby byly zavedeny kvóty, které vládní poslanci také v dubnu podpořili při hlasování v Evropském parlamentu. To je neskutečná drzost české vlády jednat takto proti zájmu drtivé většiny českých občanů.
29.06.2015 13:36 |

podobné články

Bradáč (KDU-ČSL): Máme se bát imigrantů i na Vysočině?

 
Evropu zasáhla vlna imigrantů, nejvíce „trpí“ jižní státy. Také v České republice nelegálních imigrantů přibývá.
05.09.2015 13:21 |

podobné články

Rozvoral (SPD): V Německu selhala identifikace imigrantů

 
Německým úředníkům se za poslední rok poztrácelo 130.000 imigrantů. Je to 13% z celkového počtu 1,1 milionu imigrantů, kteří se nedostavili na příjem do center, do kterých je vláda přidělila. Celkový počet může být až 600.000!
28.07.2016 10:00 |

podobné články

Monika Pilloni: Šílená strategie EU. Organizovaný dovoz ilegálních imigrantů

 
Čelíme tajné strategii auto - invaze ilegálních imigrantů určených k repopulaci Evropy. Organizované překladiště imigrantů na moři, dohoda s pašeráky. Odhaleno 15 lodí, které patří k NGO. Importovali 39 tisíc migrantů za 2 měsíce.
04.01.2017 17:20 |

podobné články

Trapas: Kate Middleton nasekala v děkovném dopise dvě hrubky

 
Vévodkyně z Cambridge  (29) vystudovala jednu z nejprestižnějších univerzit v Anglii. Na St Andrews roční školné vyjde na více než 800 tisíc korun. Anglické hláskování jí dělá nejspíš stále problémy. Na univerzitě St Andrews se Kate poznala i se svým současným manželem princem Williamem  (29) a přestože byla dobrou studentkou, chybička se občas vloudí téměř každému. Jenže pokud jde o oficiální děkovný dopis, který po letech spatří v muzeu spousta lidí a prostřednictvím médií jeho znění obletí svět, z dvou drobných chyb je najednou pořádný trapas.
22.06.2011 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Kate Middleton (897 článků)

Emma Watson odpromovala na jedné z nejprestižnějších amerických univerzit

 
Britská herečka Emma Watson  (24) má magisterský titul z Brownovy univerzity, kde v neděli 25. května odpromovala. Představitelka čarodějky Hermiony z filmů o Harrym Potterovi studovala na prestižní americké škole anglickou literaturu. Do oboru se zapsala v roce 2009.
28.05.2014 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Emma Watson (316 článků) , Emma Watson (271 článků) , Harry Potter (1234 článků)

Slavná univerzita zakázala sex mezi vyučujícími a studenty

 
Jedna z nejprestižnějších univerzit světa sídlící v americkém státě Massachusetts se rozhodla pro zákaz milostných poměrů mezi vyučujícími a studenty. Od nynějška tak nesmějí spolu mít sex, ačkoli jsou všichni plnoletí a obě strany s tím souhlasí.
09.02.2015 14:05 |

podobné články

Nejlepší studenti světa? Chyba lávky, ochotně podepsali zrušení lidských práv

 
Oxford, Harvard, Yale… Kdo by neznal názvy nejprestižnějších světových univerzit, kam míří ti „nejlepší z nejlepších“. Americký novinář Ami Horowitz ale provedl experiment, který dokazuje, že i na nejlepších školách se najdou pořádní hlupáci. Během hodiny sesbíral několik desítek podpisů pro petici rušící první dodatek Ústavy Spojených států amerických, která zajišťuje občanům základní lidská práva.
21.12.2015 20:40 |

podobné články

Tenistka Maria Sharapova. Po dopingu začne studovat

 
Ruská tenistka Maria Sharapova dopovala. V lednu letošního roku měla výsledky testů na zakázané látky pozitivní, a tím pádem se na dva roky vyřadila z vrcholné sportovní kariéry. Všechno zlé je ale k něčemu dobré. Získala tím totiž prostor konečně rozvinout své akademické vzdělání. A míří na jednu z nejprestižnějších univerzit planety. Podnikání a byznys začne navštěvovat od podzimního semestru na Harvardově univerzitě v Massachusetts.
29.06.2016 09:05 |

podobné články

Kdo umře dřív? Tlustý muž, nebo tlustá žena?

 
Obezita je mnohem nebezpečnější pro zdraví mužů než pro zdraví žen. Tvrdí to vědci ze tří nejprestižnějších univerzit planety. Epidemiologové z Harvardovy, Oxfordské a Cambridgeské univerzity zjistili, že obézní muži jsou ohroženi předčasným úmrtím třikrát více než obézní ženy. A obézní muž má jen padesátiprocentní šanci, že se dožije sedmdesátky.
15.07.2016 11:05 |

podobné články

Akademici se připojili ke studentům. Reformu VŠ odmítlo 20 z 26 univerzit

 
AKTUALIZOVÁNO. Návrh reformy vysokých škol odmítlo 20 z 26 akademických senátů univerzit. Předsedové senátů vyzvali k peticím a stávkám. Se svými připomínkami se chtějí obrátit také na vládu, ministr Josef Dobeš (VV) prý jejich námitky zkresluje.
05.01.2012 17:10 |

podobné články

Reformu vysokých škol odmítlo 20 z 26 univerzit, akademici vyzvali k protestům

 
Návrh reformy vysokých škol odmítlo 20 z 26 akademických senátů univerzit. Předsedové senátů vyzvali k peticím a stávkám. Se svými připomínkami se chtějí obrátit také na vládu, ministr Josef Dobeš (VV) prý jejich námitky zkresluje. Informoval o tom po čtvrtečním jednání předsedů akademických senátů tajemník senátu Univerzity Karlovy Daniel Feranc.
05.01.2012 18:15 |

podobné články

Jedenáctý ročník Ceny Emila Škody

 
Společnost Škoda Transportation ve spolupráci s Nadací ČVUT Media Lab udělila letos pojedenácté Ceny Emila Škody. Jedná se o soutěž o nejlepší diplomové práce pro studenty českých technických univerzit za účelem podpory výjimečných výkonů studentů technických oborů univerzit. Celkem bylo uděleno pět cen a rozdáno 175 tisíc Kč.
15.11.2013 12:11 |

podobné články