Článek

Svobodní: Zákon o rozpočtové odpovědnosti je slabý, ale díky aspoň za něj

 
Vláda projednala návrh zákona o rozpočtové odpovědnosti. Svobodní vítají alespoň náznak směrem k zastavení zadlužování státu, i když navržené sankce jsou slabé a návrh zákona obsahuje značné množství výjimek.
24.02.2015 13:26 |

podobné články

Podobné články

Legislativní rada schválila pravidla rozpočtové odpovědnosti

 
Konkrétní pravidla při sestavování rozpočtů a střednědobého rozpočtového výhledu i působnost a fungování Národní rozpočtové rady řeší návrh zákona o pravidlech rozpočtové odpovědnosti, který dnes schválila Legislativní rada vlády. Návrh zákona navazuje na ústavní zákon o rozpočtové odpovědnosti, tedy na takzvanou finanční ústavu, která je nyní v Poslanecké sněmovně.
30.05.2013 19:30 |

podobné články

Svobodní: Vláda navrhla zákon o rozpočtové odpovědnosti tak, aby se vlk nažral, ale koza zůstala celá

 
Svobodní považují vládní návrh zákona o rozpočtové odpovědnosti, který dnes bude projednávat Poslanecká sněmovna ve druhém čtení, za zmrzačený a nefunkční.
16.06.2015 09:46 |

podobné články

ČSSD nepodpoří zákon o rozpočtové odpovědnosti

 
Soc. dem. nepodpoří ve Sněmovně ústavní zákon o rozpočtové odpovědnosti. Poslancům to jednomyslně doporučilo stranické předsednictvo, které jednalo v pátek v pražském Lidovém domě. ČSSD se obává, že by norma podrazila nohy nové vládě, která vzejde z voleb v roce 2014. Právě soc. dem. má ambici tento kabinet vést.
07.06.2013 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (7818 článků)

ČSSD ve Sněmovně nepodpoří zákon o rozpočtové odpovědnosti

 
Sociální demokracie v příštím týdnu ve Sněmovně nepodpoří ústavní zákon o rozpočtové odpovědnosti. Poslancům dnes takový postoj jednomyslně doporučilo vedení ČSSD. Na tiskové konferenci o tom informoval předseda strany Bohuslav Sobotka, který je přesvědčen, že poslanci ČSSD budou doporučení respektovat.
07.06.2013 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (7818 článků)

Mach (Svobodní): Vládní návrh zákona o rozpočtové odpovědnosti je pokrytecký

 
Vláda konečně předložila do parlamentu návrh ústavního zákona o rozpočtové odpovědnosti, který by měl omezit možnost politiků zadlužovat zemi. Bohužel se ale nejedná o ústavní zákaz dělat dluhy, jako ho mají např. ve Švýcarsku, ale jen o soubor měkkých sankcí, které mají navíc dopadnout až na příští vládu.
08.02.2013 06:50 |

podobné články

ANO a ČSSD o rozpočtové odpovědnosti jen hovoří, ale chtějí utrácet čím dál víc, zlobí se Kalousek

 
První místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek zkritizoval vládní strany za to, že v úterý hlasovaly proti návrhu TOP 09 na novelu zákona o rozpočtové odpovědnosti, která by zavedla mimo jiné tzv. dluhovou brzdu. ANO a ČSSD podle Kalouska pouze hovoří o šetření, ale ve skutečnosti chtějí průběžně zvyšovat deficit státního rozpočtu.
12.02.2014 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (5863 článků)

ČSSD bude bojovat ve sněmovny proti přeběhlictví a rozpočtové odpovědnosti

 
Podle předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky bude strana na úterním zasedání Sněmovny věnovat největší pozornost předkládanému zákonu o rozpočtové odpovědnosti, se kterým přijde ODS. Už teď je ale podle Sobotky jasné, že ho sociální demokraté nepodpoří.
05.02.2013 16:25 |

podobné články

Rouček (ČSSD): Na co vládu, která nevládne?

 
Vláda, která sama sebe nazývá „vládou rozpočtové odpovědnosti“, předvádí svým občanům trestuhodné kličkování a mlžení ohledně našeho přistoupení ke smlouvě o rozpočtové odpovědnosti v rámci EU.
20.01.2012 14:40 |

podobné články

Nečas: Pakt o rozpočtové odpovědnosti je pro nás nevyhovující

 
Premiér Petr Nečas (ODS) v pondělí před zahájením evropského summitu ostře kritizoval nynější podobu paktu o rozpočtové odpovědnosti. Pro Českou republiku je prý v současném stavu nevyhovující.
30.01.2012 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9177 článků)

ČSSD: Nesouhlasíme s návrhem zákona o rozpočtové odpovědnosti

 
Předsednictvo České strany sociálně demokratické doporučuje poslancům a senátorům zvoleným za ČSSD, aby v navrhované podobě nepodpořili vládní návrh ústavního zákona o tzv. rozpočtové odpovědnosti.
08.06.2013 12:40 |

podobné články

Ministerstvo financí: Mezirezortní připomínkové řízení k novele zákona o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla bylo zahájeno

 
Ministerstvo financí dne 14. srpna 2015 zahájilo mezirezortní připomínkové řízení k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony.
16.08.2015 17:51 |

podobné články

Martínek (ČSSD): Od ústavního k neústavnímu zákonu

 
Od ústavního zákona k neústavnímu zákonu. Tak by bylo možné velmi stručně charakterizovat legislativní vývoj návrhu zákona o pravidlech rozpočtové odpovědnosti, který jsme projednávali v Senátu. A je to neuvěřitelné, protože právě tento zákon, by měl být velmi důležitý. Dokonce klíčový, měl totiž předurčovat, jak stát bude dělat rozpočty. Jak veřejné instituce budou dělat rozpočty. Ale je jasné, že pokud takový zákon má být, tak musí být samozřejmě ústavní. A to, že nakonec byl schválen jako normální zákon, je fatální problém.
04.12.2016 07:35 |

podobné články

Nečas pojede do Bruselu s mandátem nepodepsat pakt rozpočtové odpovědnosti

 
Premiér Petr Nečas (ODS) po středečním zasedání vlády oznámil, že dostal od kabinetu mandát nepřipojit se k evropskému paktu rozpočtové stability. Tento mandát je podle něj základem koaliční dohody.
29.02.2012 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9177 článků)

Tohle NENÍ VLÁDA rozpočtové zodpovědnosti, práva a boje s korupcí, MYSLÍ SI LIDÉ!

 
Většina Čechů je přesvědčena o tom, že se kabinetu Petra Nečase (ODS) nedaří naplnit jeho předsevzetí o tom, že bude vládou rozpočtové odpovědnosti, práva a boje proti korupci. Ukázal to dubnový průzkum agentury STEM, jehož výsledky byly zveřejněné v pátek.
22.04.2011 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9177 článků)

Klaus je proti referendu o přijetí rozpočtové smlouvy EU

 
Český prezident Václav Klaus odmítá iniciativu ODS, aby o připravované dohodě Evropské unie o rozpočtové odpovědnosti v Česku rozhodli občané. Klaus to řekl po sobotním setkání se svým rakouským kolegou Heinzem Fischerem, se kterým hovořil hlavně o evropských otázkách.
14.01.2012 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Heinz Fischer (68 článků) , Václav Klaus (8369 článků) , Václav Český (394 článků)

Klaus pochválil Nečase za odmítnutí smlouvy o rozpočtové unii

 
Prezident Václav Klaus souhlasí s tím, že se ČR nepřipojila k unijní dohodě o rozpočtové odpovědnosti. Premiér Petr Nečas (ODS) by se neměl nechat zviklat a účast v paktu dále odmítat, míní.
31.01.2012 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8369 článků) , Petr Nečas (9177 článků)

Vláda neplní své programové cíle, myslí si většina lidí

 
Přestože si kabinet Petra Nečase vytyčil, že bude vládou rozpočtové odpovědnosti, příliš lidí nevěří, že se jí toho daří dosáhnout. Pouze asi třetina odpověděla v průzkumu společnosti STEM, že je vláda skutečně rozpočtově odpovědnou.
23.04.2013 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9177 článků)

Vláda se v pondělí vrátí k finanční ústavě omezující zadlužení

 
Vláda se v pondělí vrátí k projednání návrhu ústavního zákona o rozpočtové zodpovědnosti, tzv. finanční ústavě. Vyplývá to z informací na internetových stránkách vlády. Zákon například počítá se zřízením pětičlenné národní rozpočtové rady nebo s dluhovou brzdou ve výši 55 procent hrubého domácího produktu (HDP). Finanční ústava má zavést hlavně omezení pro zadlužování státu, které vyžaduje i EU. Zákon ovšem omezuje i výši zadlužení obcí a krajů.
22.02.2015 15:05 |

podobné články

Kandidát na hejtmana (Svobodní): Vystoupení z EU není cíl, ale cesta

 
Svobodní ani Soukromníci nemají v zastupitelstvu Libereckého kraje žádného zástupce. Pro nadcházející volby se tak rozhodli spojit síly. Radek Uchytil (Svobodní) věří, že nyní atakují hranici 5 % ve všech krajích. S jedničkou na kandidátce jsme si povídali o jeho plánech s krajem. Prozradil nám i více o svém návrhu na řešení imigrační krize pomocí vybudování integračního táboru na území neuznaného Království Severního Súdánu. A řeč přišla také na vystoupení Česka z EU, o které Svobodní dlouhodobě usilují.
20.07.2016 09:35 |

podobné články