Článek

Svobodní: Vláda chce zavést policejně-prokurátorský stát

 
Svobodní se ostře vymezují proti návrhu nového zákona o státním zastupitelství z dílny ministra Pelikána (ANO 2011), který včera schválila vláda. Návrh zákona představuje snahu o další posílení nekontrolovatelnosti a neodpovědnosti státního zastupitelství.
08.04.2016 13:21 |

podobné články

Podobné články

Ištvangate aneb Česká prokurátorská republika

 
Za pět a půl roku ve funkci ještě nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman takovou šlamastyku neřešil. Muž, který si zakládá na tom vystupovat jako "pan Čistý", po svém nástupu říkal, že chce státní zastupitelství řídit bez politických vlivů. To se mu podařilo měrou vrchovatou: řídí sbor žalobců, z jejichž vrchních pater se politika naopak vytváří. Pomocí praktik, kdy žalobci stojí nad zákonem a sami si určují pravidla trestního řízení. Což, pokud je chyba systémová, a nikoli exces, není nic jiného než prokurátorský stát, píše Robert Malecký na webu Hlídací pes.
28.09.2016 15:15 |

podobné články

Demokracie v ohrožení, hrozí prokurátorský stát. Bohumil Doležal se zamýšlí nad našim vývojem

 
Politický komentátor Bohumil Doležal tvrdí, že Česko je ve stavu ohrožení, ve vážné krizi. Je to dle jeho názoru krize polistopadové demokracie a v některých momentech se zároveň kryje s krizí celého západního společenství. Uvedl to alespoň pro server Echo24.cz.
16.07.2016 13:45 |

podobné články

Studenti prý ušetří, vláda už nestihne zavést zápisné

 
Zavést školné či zápisné na vysokých školách se odkládá. Podle slov mluvčí ministerstva školství se nestihne zavést za současné vlády a případná následující s ČSSD v čele zápisné odmítá. Píše server Aktuálně.cz.
23.02.2013 21:05 |

podobné články

Vláda ANO asi nedoporučí zavést náhradní výživné, jak chce KSČM

 
Náhradní výživné na děti, jak je navrhla zavést KSČM, by způsobilo nerovnost rodin v tíživé sociální situaci. Zhruba s takovým argumentem vláda Andreje Babiše (ANO) návrh na středeční schůzi podle podkladů patrně nepodpoří. Náhradní výživné by za neplatiče alimentů poskytoval podle předlohy stát. Rozpočtové náklady by činily v prvním roce podle odhadů předkladatelů asi miliardu korun, následně by se snižovaly.
31.03.2018 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13084 článků)

Ministr Heger plánuje zavést elektronický recept

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) počítá v reformě lékové politiky se zrušením poplatku za položku na receptu a nahrazením platbou za celý recept. Chce také zavést elektronické recepty, změnit způsob stanovení maximálních cen léčiv, zrychlit vstup levných léčiv do systému úhrad z pojištění a zavést pozitivní listy neboli seznamy doporučených léků. Ministr to ve čtvrtek řekl novinářům.
19.05.2011 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Kandidát na hejtmana (Svobodní): Vystoupení z EU není cíl, ale cesta

 
Svobodní ani Soukromníci nemají v zastupitelstvu Libereckého kraje žádného zástupce. Pro nadcházející volby se tak rozhodli spojit síly. Radek Uchytil (Svobodní) věří, že nyní atakují hranici 5 % ve všech krajích. S jedničkou na kandidátce jsme si povídali o jeho plánech s krajem. Prozradil nám i více o svém návrhu na řešení imigrační krize pomocí vybudování integračního táboru na území neuznaného Království Severního Súdánu. A řeč přišla také na vystoupení Česka z EU, o které Svobodní dlouhodobě usilují.
20.07.2016 09:35 |

podobné články

Petr Hájek varuje: Už i novináři pochopili, že je to prokurátorský puč

 
Na serveru Protiproud se jeho šéfredaktor Petr Hájek rozepsal o totalitě, kterou v této zemi nastolují policisté a prokurátoři. Už i řadě médií podle něj dochází, že tito lidé usurpovali moc a teď se snaží zlikvidovat zvolenou politickou reprezentaci.
04.07.2013 17:15 |

podobné články

Hájek: Ištvan je prokurátorský pučista

 
S blížícím se hlasováním o důvěře Rusnokově vládě začínají média čím dál více spekulovat o možnostech podpory poslanců. Podle šéfredaktora Protiproudu Petra Hájka se díky tomu rychle zapomíná na prokurátorsko- policejní puč, který svrhl předchozí Nečasovu vládu.
24.07.2013 12:40 |

podobné články

Svobodní slaví: V pondělí 29. května přestáváme pracovat na stát

 
Svobodní oslaví ve Zlíně tradiční Den daňové svobody, tedy den, od kterého už pracují lidé "na sebe". Datum dne daňové svobody ukazuje, že český stát si už z výplat vezme více jak 40 %. Svobodní se řídí metodikou Liberálního institutu, který letos spočítal toto datum na pondělí 29.5.
26.05.2017 05:40 |

podobné články

Vláda schválila finanční ústavu. Má omezit zadlužení státu

 
Vláda schválila návrh takzvané finanční ústavy, která má zavést omezení pro zadlužování státu. Ve chvíli, kdy dluh dosáhne 55 procent hrubého domácího produktu, bude podle ní muset vláda předložit vyrovnaný nebo přebytkový státní rozpočet a zavést výrazná úsporná opatření.
23.02.2015 13:06 |

podobné články

Čóro móro: Iveta Bartošová prý nechala Rychtáře policejně vykázat z domu

 
Napětí mezi Ivetou Bartošovou  (46) a jejím možná ještě stále přítelem Josefem Rychtářem  (54) by se dalo v posledních týdnech opravdu krájet. Po provalení skandálu ohledně údajného napadení zpěvačky jejím druhem, o němž Super.cz informoval jako první , kdy dvojice aféru nejdříve zapírala , aby ji pak po potvrzení ze strany policie následně hodila na muže s postiženou nohou , přicházejí další zprávy. „Iveta Bartošová požádala policisty, aby jejího partnera se synem vykázali z domu,“ dozvěděli jsme se.
07.03.2013 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6720 článků)

Václav Moravec včera vymýval lidem mozek, píše aktivista ke kauze Lessy

 
Podle aktivisty spolku Šalamoun Zdeňka Jemelíka věnuje Česká televize velkou pozornost policejně prezidentskému schizmatu. Na tom samotném by nebylo nic špatného, kdyby ovšem, jak aktivista uvádí ve svém vyjádření, nedávala veřejnoprávní televize jednoznačně najevo, že neschvaluje rozhodnutí ministra vnitra v demisi Martina Peciny o vrácení Petra Lessyho do čela policejního sboru.
16.12.2013 11:16 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Václav Moravec (454 článků) , Petr Lessy (799 článků)

Zahradil z ODS se na Facebooku překvapivě vyjádřil k Nagyové a Nečasovi

 
Z ODS se v souvislosti s kauzou Nagyová opět ozývají hlasy o policejně-justiční mafii. Vyšetřovatelé v této kauze nijak nepokročili a k obvinění nacházejí jen drobnosti. Taková kauza by podle Jana Zahradila v normálních zemích vedla k pádu vlády. U nás je tomu jinak, píše ve svém komentáři na facebookových stránkách europoslanec.
10.12.2014 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (482 článků) , Jana Nagyová (1548 článků) , Jana Nagyová (1541 článků)

Vlastimil Tlustý: Lháři, hlupáci, pokrytci. To mám vyvěsit vlajku a radovat se z toho, že kvůli Rusku a Ukrajině trpí Evropa?

 
ROZHOVOR Bývalý ministr financí a exposlanec ODS Vlastimil Tlustý by nazval loňský rok rokem justiční katastrofy nebo rokem hledání spravedlnosti kvůli tomu, že dodnes nebyla policie ani olomoučtí žalobci schopni předložit žádné důkazy, které by opravňovaly vstup policejního komanda na Úřad vlády, což vedlo k pádu kabinetu Petra Nečase a předčasným sněmovním volbám. „Tohle by přece mělo každého normálního člověka k smrti vyděsit, že něco takového, jako byla tato obrovská policejně-mediální kampaň, je vůbec možné,“ prohlásil bývalý vlivný politik v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
05.01.2015 09:52 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (222 článků) , Petr Nečas (9268 článků)

Kalousek se vsadil s Babišem o deset ,,mega". Sdělil PL: Když prodám domy, šperky a dopisy po babičce, dám to dohromady. No a Schwarzenberg...

 
Předseda poslanců TOP 09/STAN Miroslav Kalousek si dnes s ministrem financí Andrejem Babišem pěkně vjeli do vlasů. Přímo na jednání rozpočtového výboru, když poslanci posuzovali státní rozpočet. Kdyby ale jen to. Kalousek navíc veřejně Babiše vyzval k sázce o deset milionů korun, a to kvůli internetovému sázení. Prohranou částku prý vyplatí Babišovi, když se prokáže, že byl ohledně tohoto sázení policejně vyšetřován. „Nic mi do toho není. Je to zcela osobní záležitost,“ říká ale k tomu předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.
14.10.2015 15:31 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13084 článků) , Karel Schwarzenberg (3728 článků) , Miroslav Kalousek (6424 článků) , Karel Schwarzenberg (524 článků)

Podivní extremisté a slavný „pán v hnědé bundě“ na sobotní akci. Zeptali jsme se na ně policie a takto jsme dopadli

 
„Kategoricky odmítáme spekulace, že by při střetu dvou skupin s protichůdnými názory na křižovatce ulic Thunovská a Zámecká byl někdo z maskovaných útočníků policista nebo se jednalo o policejně řízenou akci,“ tvrdí k sobotním demonstracím v centru Prahy vedení pražské policie. Odmítá tak spekulace ze sociálních sítí, že údajně právě policie vyprovokovala potyčku s levicovými demonstranty na Malé Straně.
08.02.2016 20:26 |

podobné články

Svobodová (OMMO): Nad výsledky voleb do Poslanecké sněmovny

 
Propad ČSSD je o to děsivější, že voliči na "balíky peněz" valící se jim v ústrety se jakoby minuly účinkem, a voliči si nakonec vybrali policejně obviněného A. Babiše.
21.10.2017 19:50 |

podobné články

Mach (Svobodní): Den daňové svobody se slavil ve 38 městech, lidé podepisovali petice

 
Svobodní v 38 městech po celé ČR dnes upozorňovali veřejnost na to, že právě dnes přestáváme pracovat na stát. Termín spočítala společnost Deloitte. Svobodní tak chtěli především upozornit na to, že daně jsou příliš vysoké a byrokracie přebujelá. Kolemjdoucí občané také houfně podepisovali dvě petice – proti zavedení online pokladen a za vypsání referenda o vystoupení ČR z EU. Lidé dále vyplňovali anketu, kam by rádi směřovali svoje daně.
22.06.2015 21:42 |

podobné články

Schwarzenberg: Musíme zavést skutečný právní stát

 
Lídr TOP 09 Karel Schwarzenberg na volebním kongresu ODS zdůraznil nutnost rozumně hospodařit a zavést skutečný právní stát. Radek John prohlásil, že volby v ODS jsou pro stranu očistou.
19.06.2010 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Karel Schwarzenberg (3728 článků)