Článek

Svobodní se tento týden věnují emisním zónám

 
Pražští Svobodní pořádají tento týden "Akci emise", kdy během týdne (a dnes k i na některých místech v Praze osobně) informují o plánovaných emisních zónách a vyjadřují s nimi svůj nesouhlas.
26.11.2015 10:16 |

podobné články

Podobné články

Razie v kancelářích firmy Porsche, automobilka je namočena v emisním skandálu

 
Německá prokuratura v souvislosti s emisním skandálem koncernu Volkswagen vyšetřuje tři současné a bývalé manažery automobilky Porsche AG, včetně jednoho člena představenstva. Úředníci prohledali budovy společnosti v Bavorsku a Bádensku-Württembersku. Informoval o tom dnes úřad stuttgartského prokurátora. Zaměstnanci jsou podezřelí z podvodu a zavádějící reklamy.
18.04.2018 12:50 |

podobné články

Homosexuální páry věnují dětem více času

 
Homosexuální páry mající děti, si zřejmě více váží možnosti vychovávat potomky. Vyplývá to z rozsáhlé studie z Texasu, podle níž dva rodiče stejného pohlaví věnují potomkům až o čtyřicet procent více času než rodiče heterosexuální. Platí to i pro dva muže vychovávající dítě, ale nejvíce času potomkovi věnují lesbické matky.
20.10.2015 15:00 |

podobné články

MHMP: Advokát Pecák, který žaloval Prahu kvůli zónám placeného stání, s Ústavní stížností neuspěl

 
Minulý týden Ústavní soud zveřejnil usnesení, kterým rozhodl, že se nebude zabývat tzv. Ústavní stížností podanou advokátem Pecákem proti usnesením Nejvyššího správního soudu a Městského soudu v Praze.
25.05.2017 08:40 |

podobné články

Firma Airbus doufá, že jí Merkelová v Číně zařídí obchody

 
Evropský výrobce letadel Airbus doufá, že návštěva německé kancléřky Angely Merkelové v Číně tento týden mu přinese z Číny objednávku až na 100 letadel A320. Zakázka v hodnotě kolem devíti miliard USD (179 miliard Kč) by byla první výraznou objednávkou z Číny od vypuknutí sporu mezi Pekingem a Evropskou unií kvůli emisním povolenkám v letecké dopravě. Čína kvůli sporu zrušila předchozí dohody na koupi letadel za 14 miliard USD. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na zdroje z odvětví.
28.08.2012 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2093 článků)

Kandidát na hejtmana (Svobodní): Vystoupení z EU není cíl, ale cesta

 
Svobodní ani Soukromníci nemají v zastupitelstvu Libereckého kraje žádného zástupce. Pro nadcházející volby se tak rozhodli spojit síly. Radek Uchytil (Svobodní) věří, že nyní atakují hranici 5 % ve všech krajích. S jedničkou na kandidátce jsme si povídali o jeho plánech s krajem. Prozradil nám i více o svém návrhu na řešení imigrační krize pomocí vybudování integračního táboru na území neuznaného Království Severního Súdánu. A řeč přišla také na vystoupení Česka z EU, o které Svobodní dlouhodobě usilují.
20.07.2016 09:35 |

podobné články

Kultura: Jáchymov patří k nejohroženějším památkovým zónám u nás

 
Zástupci Ministerstva kultury, města Jáchymov a Národního památkového ústavu hledali cesty, jak zachránit jednu z nejvíce ohrožených městských památkových zón v zemi - Jáchymov.
29.09.2011 05:45 |

podobné články

Desatero pro zdravé bydlení: Nedejte geopatogenním zónám šanci!

 
Každá místnost nebo prostor, kde se pohybujeme, na nás má nějaký vliv. Dům nebo byt, v nichž bydlíme, kanceláře, cesty, po nichž chodíme… Pokusme se zharmonizovat naše prostředí!
10.09.2012 15:15 |

podobné články

Praha 5 zavede na Smíchově nový systém parkování

 
Pobřežní část pražské části Smíchov až k Radlické ulici má přestat být parkovištěm pro auta, která nemohou stát kvůli modrým zónám více v centru. Radní Prahy 5 vymysleli, jak to zařídit, aniž by od Újezdu po Lihovar musely vzniknout zóny placeného stání či modré zóny.
22.10.2013 17:35 |

podobné články

VIDEO: Východ planety už oslavil Nový rok. V Sydney byl obří ohňostroj

 
Nejvýchodnější část planety vzhledem k časovým zónám již oslavila příchod roku 2014. Zatímco Evropa si musí s novoročním přípitkem ještě pár hodin počkat, obyvatelé Samoy, Kiribati či Nového Zélandu mají silvestrovskou noc již za sebou. Proslulý ohňostroj v Sydney o půlnoci místního času (14:00 SEČ) sledovalo přímo u budovy opery až 1,6 milionu lidí.
31.12.2013 15:35 |

podobné články

Martan (SPO): Občané proti větším prvním zónám na Šumavě

 
Petice, která se staví proti rozšíření prvních bezzásahových zón v Národním parku Šumava a požaduje jejich vyhlášení zákonem do 20 procent území, byla odevzdána do Senátu.
19.06.2014 13:10 |

podobné články

Českým firmám hrozí „kanibalismus“. Kvůli novým zónám a nedostatku lidí

 
Budování čtyř nových průmyslových zón v Česku by mohlo díky novým investorům rozčeřit „stojaté průmyslové vody“, věří Hospodářská komora. V případě, že se na trhu objeví další firmy, mohlo by to ale vést dle komory také ke „kanibalismu“, kdy si budou firmy vzájemně přetahovat zaměstnance. Z 1,3 miliardy korun, která bude na výstavbu zón potřebná, by stát mohl vynaložit na 991 milionů korun.
13.09.2016 06:00 |

podobné články

Zelená a žlutá jsou vidět. Svobodní a Soukromníci rostou ve všech krajích

 
Místo molochů, které netransparentně přerozdělují peníze, efektivní kraj s partnerským přístupem k obcím a obyvatelům. V takové změně kurzu vidí šanci na fungující regiony stále více lidí. Svědčí o tom rostoucí preference koalice Svobodní a Soukromníci, která tento krok prosazuje. Celkem v devíti krajích se už její volební potenciál po dalším růstu přehoupl přes pětiprocentní hranici. Koalice Svobodní a Soukromníci fungují v deseti krajích z celkového počtu 13, v nichž se 7. a 8. října uskuteční volby do krajských zastupitelstev.
16.08.2016 12:30 |

podobné články

ČEZ dostal od státu emisní povolenky za 2,5 miliardy, píše server

 
Podle serveru Aktuálně.cz si společnost ČEZ přišla mezi roky 2008 až 2011 na více než 2,5 miliardy korun, a to jen díky emisním povolenkám. Jeden z největších českých znečišťovatelů tak prý obdržel množství přebývajících povolenek.
26.06.2012 22:05 |

podobné články

Teplo kvůli DPH a emisním povolenkám opět podraží, vzkázal Topolánek

 
Teplo příští rok v Česku kvůli zvýšení daně z přidané hodnoty, nové povinnosti nakupovat emisní povolenky a investicím do modernizace tepláren opět podraží. Alespoň to tvrdí předseda výkonné rady Teplárenského sdružení ČR a bývalý premiér Mirek Topolánek. Zvýšení cen tepla by ale mělo být podle něj nižší než letos, kdy vzrostly až o deset procent.
19.10.2012 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2138 článků)

Podle Sobotky získá ČR díky emisním kompenzacím až 70 miliard korun

 
Česká republika získá díky kompenzacím z klimatické dohody Evropské unie 50 až 70 miliard korun během deseti let, které hodlá vložit do zvýšení energetické účinnosti, řekl premiér Bohuslav Sobotka. Během stejné doby si přechod na ekologicky šetrnější energetiku vyžádá investice ve stovkách miliard, uvedl dnes premiér na vrcholné schůzce EU v Bruselu.
24.10.2014 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Pamětní mince k 100. výročí založení České astronomické společnosti

 
Česká národní banka vydá v roce 2017 pamětní stříbrnou minci k 100. výročí založení České astronomické společnosti. Naopak v roce 2016 nebude vydána mince k 125. výročí narození českého herce Vlasty Buriana. Změny v emisním plánu pamětních mincí na období 2016 až 2020 schválila bankovní rada ČNB.
13.03.2015 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Burian (74 článků)

Skandál nafťáků Volkswagenu už prorostl i do Česka. Problémy má také Škoda

 
Český ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) chce v souvislosti s emisním skandálem Volkswagenu převzít německé noty i do Česka. Německá vláda přitom už nařídila kontrolu aut. Automobilka navíc přiznala, že vozů s problematickým softwarem, který falšoval údaje o emisích, jezdí po světě odhadem 11 milionů. V USA stahuje výrobce z trhu 500 tisíc aut, zbylých 10,5 milionu tak zřejmě jezdí především v Evropě.
22.09.2015 16:35 |

podobné články

Leonardo DiCaprio chystá film o emisním skandálu automobilky Volkswagen

 
Produkční společnosti Paramount Pictures a Appian Way, kterou řídí herec Leonardo DiCaprio, zakoupily práva k chystané knize o skandálu s emisemi automobilky Volkswagen, informoval The Hollywood Reporter. Kniha novináře Jacka Ewinga bude zkoumat pozadí kauzy, kdy firma v září přiznala, že do zhruba 11 milionů aut s naftovým motorem po celém světě instalovala software, který umožňuje manipulovat s výsledky měření emisí. Zjištění zásadně poškodilo pověst německé automobilky a stálo místo generálního ředitele Martina Winterkorna, který odstoupil. Obsazení filmu a datum premiéry zatím nejsou známy.
13.10.2015 14:55 |

podobné články

Skandál strhl VW do červených čísel: Utrpěl rekordní ztrátu 1,6 miliardy eur

 
Německý automobilový koncern Volkswagen vykázal kvůli nákladům spojeným s emisním skandálem nejvyšší celoroční ztrátu v historii podniku. Firma v pátek oznámila, že loni hospodařila s čistou ztrátou 1,6 miliardy eur (přes 43 miliard Kč). V roce 2014 přitom vydělala téměř 11 miliard eur. Automobilka rovněž ohlásila prudké snížení dividendy a odklad zveřejnění výsledků interního vyšetřování skandálu.
22.04.2016 16:00 |

podobné články