Článek

Světovým podnikatelem roku je syrský sirotek: Z nuly vybudoval impérium

 
Matka mu zemřela po narození, otce nezajímal a babička mu zakazovala chodit do školy. Beduín Mohed Altrad, narozený v syrské poušti, se ale nikdy nevzdal. Z těch nejchudších poměrů se vypracoval až k doktorskému titulu v počítačových vědách. Vybudoval firmu s mnohomiliardovým obratem. A letos se dočkal ocenění. Získal titul EY Světový podnikatel roku. Do Dvorany slávy letos vstoupil i český podnikatel Vlastislav Bříza.
07.06.2015 13:20 |

podobné články

Podobné články

Světovým podnikatelem roku je šéf africké banky

 
Světovým podnikatelem roku 2012 se stal generální ředitel keňského finančního ústavu Equity Bank Limited James Mwangi.
24.04.2010 00:00 |

podobné články

Osobnosti: Jennifer Lopez (703 článků)

Bývalý ocelářský šéf Stehlík: Ať jdou do hajzlu s lustracemi. Vážně si myslíte, že Havel a disidenti...

 
JINÝMA OČIMA Podle bývalého ocelářského magnáta, exšéfa Poldi Kladno Vladimíra Stehlíka, je Petr Nečas nevinný a „sundali" ho jeho nepřátelé, jen aby ho odklidili. Andrej Babiš je poctivý chlap, který od nuly vybudoval impérium, jež dává práci a obživu tisícům českých rodin. S ParlamentnímiListy.cz však hovořil i o tom, proč je podle něj už lustrační zákon jen „zastíracím manévrem".
14.02.2014 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8291 článků) , Petr Nečas (9189 článků)

Syrský diktátor Asad ustupuje. Souhlasí s mírovým plánem OSN

 
Syrská vláda souhlasí s 10. dubnem jako s nejzazším termínem pro realizaci části mírového plánu OSN a Ligy arabských států. Radu bezpečnosti OSN o tom informoval zmocněnec OSN a LAS Kofi Annan. Před 10. dubnem má syrský režim stáhnout vojska a skončit s násilím vůči civilistům. Úplné příměří by mělo nastat 12. dubna. Mírový plán OSN a Ligy arabských států předpokládá především okamžité zastavení bojů mezi syrskou armádou a opozicí. Syrský velvyslanec při OSN podle agentury Reuters oznámil, že Damašek termín 10. dubna pro částečnou realizaci mírového plánu přijal, ale chce, aby stejný závazek přijala i opozice.
03.04.2012 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Kofi Annan (7 článků)

Asad se směje OSN a odváží své chemické zbraně do Iráku a Libanonu

 
Syrský prezident Bašár Asad posílá konvoje s chemickými zbraněmi do Iráku a poskytuje je libanonskému hnutí Hizballáh, aby je uchránil před likvidací. Zpravodajské stanici CNN to řekl syrský brigádní generál Záhir Sakat, který letos z armády zběhl. Opozice na tuto možnost upozornila už v minulosti, Hizballáh ale popřel, že přebírá syrský chemický arzenál.
02.10.2013 14:40 |

podobné články

Syrský prezident Asad: Uspořádám volby a zúčastním se jich

 
Syrský prezident Bašár Asad (50) je připraven zorganizovat prezidentské a parlamentní volby v Sýrii a zúčastnit se jich, bude-li si to přát syrský lid. Stanovil ale důležitou podmínku – volbám musí předcházet „osvobození“ země od bojovníků radikální skupiny Islámský stát (IS).
25.10.2015 11:40 |

podobné články

Hříbě Lojzík: Sirotek, který bojuje o život

 
Narodil se jako sirotek a teď bojuje o život. Měsíc staré hříbě si přivezla majitelka domova pro zvířata Ostrovský Macík Hana Šimková (36) z nedalekého hřebčína. Kobyla zemřela při porodu.
13.05.2009 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Hana Šimková (5 článků)

Korejský sirotek je novou mezinárodní star

 
Po příbězích Susan Boyl a Paula Pottse je tu další dojemná story, kterou odkryla talentová televizní soutěž. Korejský sirotek bez domova si získává fanoušky po celém světě nejen svým zpěvem, ale i krutým životním osudem.
29.08.2011 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Paul Potts (26 článků)

Sirotek Ahmed (8): Vláda mi zabila rodiče, tak na ni jdu s kalašnikovem

 
Válka v Sýrii trvá již dva roky. A tenhle snímek ukazuje její krutou realitu - chlapce s kalašnikovem. Foto, které obletělo svět, bylo pořízeno v Aleppu na severu země. Právě tam zuří nejtěžší boje mezi syrskými rebely a vládními jednotkami. Zapojil se do nich i osmiletý sirotek Ahmed.
30.03.2013 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Ahmed Ahmed (48 článků)

Novomanželé (†25) se z líbánek na Maledivách vraceli v rakvích: Malý chlapeček (5 měsíců) je rázem sirotek!

 
Svatba a vysněné líbánky v turistickém ráji. Jak by tohle jen mohlo špatně dopadnout? Ale stalo se! Britští novomanželé Jonathan a Emma Grayovi (oba †25) se na Maledivách zabili na čtyřkolce. Doma po nich zůstal sirotek Jake (5 měsíců)...
31.10.2015 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jonathan Gray (1 článek) , Jonathan Gray (1 článek)

Syrský sirotek neměl co jíst a zakazovali mu školu. Stal se z něj světový podnikatel roku

 
Titul EY Světový podnikatel roku si odnesl Francouz syrského původu Mohed Altrad, který se vypracoval z nejchudších poměrů na syrské poušti k doktorskému titulu v počítačových vědách. Jeho firma Atlrad Group, která prodává a pronajímá stroje a zařízení do stavebnictví, zaměstnává sedm tisíc lidí po celém světě.
07.06.2015 23:11 |

podobné články

Janoušek vzpomíná na své začátky: Jak vybudoval impérium a vydělal miliardy?

 
Dostal 4,5 roku natvrdo. Na kontě však má kolem 4 až 5,5 miliard korun. Lobbista Roman Janoušek nyní prozradil detaily toho, jak vlastně vůbec začínal, jak se k pohádkovému bohatství dostal. Zároveň to však v jeho případě vypadá, že zlaté časy už skončily...
03.10.2014 08:25 |

podobné články

Milovník vojenské historie vybudoval v Sazené pevnostní muzeum

 
Vášeň pro vojenskou historii se stala osudem dvaatřicetiletému Aleši Crhovi, který v Sazené na Kladensku vybudoval pevnostní muzeum.
09.09.2010 00:40 |

podobné články

Rittig: Vybudoval jsem věci, které málokdo zvládne za sto let

 
Vlivný podnikatel a lobbista, obviněný Ivo Rittig, nevlastní žádný majetek. A to ani v Česku, ani doma v Monaku. Jak sám tvrdí, není materiálně založen. Přesto přiznává, že vybudoval věci, které málokdo zvládne za sto let. Prý jen za posledních deset let vydělal přes 100 milionů. Že by si žil nad poměry bez příčiny, jsou prý urážky. Serveru Lidovky.cz se Rittig kromě majetků vůbec poprvé vyjadřuje i ke svým obviněním.
31.03.2014 09:00 |

podobné články

Ransdorf (KSČM): Andrej Babiš aneb Alibaba a 40 loupežníků

 
PSÁNO PRO PL.cz Andrej Babiš prý vstoupil do politiky ze zoufalství. Jsme nadaný národ, který řídí nemehla. S předchozí politikou prý nic společného neměl, ani se Stanislavem Grossem, který to myslel stejně upřímně, jako sám Andrej Babiš. Ten údajně své impérium vybudoval z ničeho. Lidé to vidí jinak a pro tento typ privatizace, který předvedl například na hrátkách kolem Unipetrolu se v Rusku vžil název „prichvatizacija“.
24.09.2013 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8291 článků) , Stanislav Gross (658 článků)

Komunista Ransdorf píše o pozadí hnutí Andreje Babiše

 
Europoslanec KSČM Miloslav Ransdorf útočí na předsedu ANO Andreje Babiše, který prý neustále tvrdí, jak své miliardové impérium vybudoval z ničeho, ovšem lidé moc dobře vědí, že to bylo úplně jinak, neboť základem Babišova úspěchu jsou podivné privatizační hrátky.
24.09.2013 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8291 článků) , Miloslav Ransdorf (575 článků)

Tomáš Baťa (†56) vybudoval impérium, ale hrob má velmi skromný

 
Na Lesním hřbitově ve Zlíně odpočívá mnoho známých osobností. K nejvýznamnějším určitě patří Tomáš Baťa (†56) a jeho syn Tomáš junior (†93).
03.11.2013 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Baťa (30 článků)

Významný evropský politik o Babišovi i Karolíně Peake

 
Předseda frakce liberálů a demokratů (ALDE) v Evropském parlamentu Guy Verhofstadt se v rozhovoru pro pondělní Právo zastává šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Odmítá, že by Babiš byl oligarchou. „Oligarcha je někdo, kdo za své ekonomické impérium vděčí politickým vazbám, což je pravý opak pana Babiše, který svou pozici vybudoval zdola. Navíc na mě působí velmi skromným dojmem, rozhodně to není Berlusconi,“ uvedl Verhofstadt.
10.03.2014 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8291 článků) , Karolína Peake (1599 článků) , Guy Verhofstadt (25 článků)

Významný evropský politik: Zkoumali jsme, co je Andrej Babiš zač...

 
Předseda frakce liberálů a demokratů (ALDE) v Evropském parlamentu Guy Verhofstadt se v rozhovoru pro pondělní Právo zastává šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Odmítá, že by Babiš byl oligarchou. „Oligarcha je někdo, kdo za své ekonomické impérium vděčí politickým vazbám, což je pravý opak pana Babiše, který svou pozici vybudoval zdola. Navíc na mě působí velmi skromným dojmem, rozhodně to není Berlusconi,“ uvedl Verhofstadt.
10.03.2014 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8291 článků) , Guy Verhofstadt (25 článků)

Dva miliardáři mají nakročeno do Senátu

 
V prvním kole voleb do Senátu uspěli hned dva miliardáři – šéf Synotu Ivo Valenta a majitel Juty Jiří Hlavatý. K velkému jmění přišel každý jinak. Zatímco Valenta vybudoval impérium postavené na slabosti lidí hazardovat, Hlavatý lpí na odpovědnosti každého svého pracovníka.
13.10.2014 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Valenta (83 článků)