Článek

Světové mocnosti se sklonily před Českem: Důvod neuhodnete!

 
Česko boduje ve světě vína! Tři roky musí vinařské mocnosti jako Francie či Španělsko uznávat rozhodnutí experta Ondřeje Mikeše (37) z Brna.
18.07.2015 12:20 |

podobné články

Podobné články

Balotelli vystřelil Itálii finále! Král naháčů!

 
Kde jste, Baroši a Ibrahimovici? Na nucené dovolené! Ze všech čutálistů, kteří na Euru tak rádi vystavovali svá vymakaná těla, zůstal už jen italský synek ghanských rodičů Mario Balotelli (21). Ano, ten ďábel, před kterým se sklonily Apeniny, když v semifinále sestřelil dvěma góly Německo (2:1).
30.06.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Mario Balotelli (106 článků)

Rozhovory o íránském jádru váznou, do konce června zřejmě jasno nebude

 
Jednání o íránském jaderném programu vstupují do své konečné fáze a mezi diplomaty roste nervozita. Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf v sobotu uvedl před jednáním s šéfem americké diplomacie Johnem Kerrym, že konečná dohoda může být uzavřena, pokud světové mocnosti nebudou mít přehnané požadavky. Západní mocnosti už ale avizovaly, že z některých podmínek konečné smlouvy o jaderném programu nehodlají ustoupit. Dohoda mezi Západem a Íránem ale má být uzavřena na konci června. 
27.06.2015 14:51 |

podobné články

Osobnosti: John Kerry (171 článků) , John Kerry (146 článků)

Ahmadínežád: Mocnosti musí přestat vyvíjet tlak na Írán. Můžeme jednat

 
Světové mocnosti by měly přestat vyvíjet nátlak na Írán, který byl vždy připravený jednat o svém jaderném programu, oznámil ve čtvrtek íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád.
18.11.2010 09:10 |

podobné články

Írán přistoupil na diskuzi o jaderném programu. Světové mocnosti se sešly v Istanbulu

 
Íránský jaderný program dělá starosti nejen Izraeli. V Istanbulu začali vyjednávat zástupci šesti světových mocností s íránskými diplomaty. Tématem rozhovorů je jaderný program Teheránu.
14.04.2012 12:35 |

podobné články

Publicista Veselý předkládá trochu jiná fakta k Sýrii: Děsivá hra mocností. A o tomto se příliš nemluví...

 
KOMENTÁŘ Celkem rozšířená představa o tom, že Blízký východ včetně nyní roztříštěné Sýrie byl celá desetiletí jakžtakž stabilizován, a teprve až arabské jaro tuto selanku změnilo, je mylná. V případě Sýrie se navíc nepříliš nahlas hovoří o dalších důvodech, proč se zde vlastně rozehrála děsivá šachová hra, v níž participují světové mocnosti. Proč je tato nepříliš velká blízkovýchodní země vlastně tak důležitá? Nad tím se zamýšlí v komentáři pro ParlamentníListy.cz nezávislý publicista Daniel Veselý.
12.12.2015 11:35 |

podobné články

Mocnosti včetně Ruska a Číny se shodly na sankcích protí Íránu

 
Šest světových mocností včetně Ruska a Číny se shodlo, že začnou připravovat nové sankce proti Íránu kvůli jeho kontroverznímu jadernému programu.
31.03.2010 19:25 |

podobné články

Summit G20 potvrdil rozpory světových mocností v názoru na Sýrii

 
Závěrečným fotografováním dnes v ruském Petrohradě skončila oficiální část dvoudenního vrcholného setkání představitelů dvaceti hospodářsky nejmocnějších států světa. Program původně ekonomického summitu zastínila syrská krize, podle diplomatických zdrojů ovšem "otevřená debata" jen potvrdila hluboký rozpor v názorech hlavních mocností na syrský vývoj. Tábor nejmocnějších zemí světa je podle agentury DPA rozdělen.
06.09.2013 15:05 |

podobné články

Rusko už nechce být otloukánkem západních mocností, tvrdí odborníci

 
Krymskou krizí je něco víc než jen spor o to, zda má patřit strategický poloostrov v Černém moři Ukrajině nebo Rusku. Současná situace má hlubší historické kořeny. Rusko už není dále ochotné akceptovat, že se k němu západní mocnosti chovají jako k poraženému, který prohrál studenou válku, napsala agentura AP. 
20.03.2014 14:10 |

podobné články

Vzhůru na spáleniště v amazonském deštném pralese! Tady se večer utkají mocnosti Anglie s Itálií

 
Jejich zápas patří k fotbalové klasice. Dnes od půlnoci ovšem dostane duel mocností Anglie a Itálie nepochybně nový rozměr. Bude se totiž hrát v nesnesitelném vedru a vlhku deštného pralesa a na stadionu, jehož trávník je místy pouhým spáleništěm. Sami pořadatelé mistrovství světa v Brazílii přiznávají, že jej stříkají umělými barvivy, aby v televizi vypadal svěže zeleně! Absurdní…
14.06.2014 17:35 |

podobné články

Moc Putinovi zatemnila mozek. Je to stejná snůška lží jako v roce 1968. Na varování jaderné mocnosti odpovídá poslanec TOP 09

 
Slova ruského prezidenta Vladimira Putina o tom, že Rusko sice ozbrojený konflikt nechce, ale je třeba mít na paměti, že je jednou z největších jaderných mocností, vyvolala u českých politiků – jak již ParlamentníListy.cz uvedly v sobotu - vlnu nevole. Třeba někdejší předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS) hovořila v této souvislosti o otevřeném vyhrožování ničivou válkou. To si ale nemyslí někdejší premiér Jiří Paroubek (LEV 21). Podle něj sice má Rusko velmocenské zájmy, ale bylo by moudré alespoň některé z nich respektovat.
01.09.2014 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3011 článků) , Jiří Paroubek (3406 článků) , Miroslava Němcová (1366 článků)

BIS: Úředníci se začali učit, jak čelit zájmu cizích mocností

 
Ministerstvo vnitra, ve spolupráci s českými zpravodajskými službami (BIS a ÚZSI), zahájilo školení zástupců jednotlivých ministerstev, jehož náplní je obrana proti zájmu cizích mocností.
13.07.2017 16:00 |

podobné články

Ondřej Neff: Nejsem ani Mengele, ani asociální zrůda, ale nevidím jediný důvod, proč bych měl smekat před průvodem homosexuálů!

 
ROZHOVOR Pořadatelé Prague Pride nechtějí pouze toleranci, ale upozorňují, že jim jde i o respekt. „Co je to za drzý nesmysl?“ Sexuální orientaci za důvod k respektu nepovažuje spisovatel a publicista Ondřej Neff. Dal za pravdu senátorovi Jiřímu Čunkovi a pěkně se naštval: „Ne. Já nejsem ani Mengele, ani asociální zrůda, ale nevidím jediný důvod, proč bych měl smekat čepici před průvodem homosexuálů. Proč?“ V souvislosti s rozhodnutím o dvojnásobném rodičovství dvou homosexuálů také uvedl: „Je to vůbec nejhorší degradace ženy, kterou dějiny poznaly. Dva chlapi najmou ženskou, aby jim porodila dítě, to dítě jí seberou, zaplatí jí prachy a dítě si odvezou v kočárku a hýčkají ho. Nemám důvod si myslet, že se o něj dobře nepostarají. Ale ten princip, že si někdo najme něčí dělohu a naše feministky a obecně feministky neběhají po ulici a neřvou vzteky? To nechápu.“
04.08.2017 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (195 článků) , Jiří Čunek (625 článků)

Češi jsou příznivci konspiračních teorií

 
Přestože většina populace konspiračním teoriím nepřikládá důležitost a nevěří jim, v média lidé nemají důvěru a domnívají se, že světové mocnosti mají důvod účelově klamat. Vyplývá to z průzkumu společnosti SANEP.
20.05.2011 15:40 |

podobné články

Ruský patriarcha Kirill: Musíme zabránit 3. světové válce

 
Patriarcha Kirill, hlava Ruské pravoslavné církve, prohlásil, že svět se řítí do 3. světové války. A je podle něj třeba podniknout vše pro to, aby tato hrozba byla odvrácena. Dle patriarchy hrozí „konflikt dvou mocností“, které mají v arzenálu „obrovskou ničivou sílu“ a můžou přivodit zkázu „celému světu“.
15.02.2016 12:05 |

podobné články

Kvíz, který drtí Facebook: Neuhodnete, kdo je spřízněná duše Ládi Hrušky!

 
Na českém Facebooku je zase jednou veselo! O oblíbeném kuchtíkovi Láďovi Hruškovi se všeobecně ví, že nemá problém si udělat legraci sám ze sebe a ostatně několikrát to i sám dokázal. Tentokrát ale pobavil opravdu mocně!
10.06.2015 13:51 |

podobné články

Libye: Rusko varuje před vměšováním, Francie uznala povstalce

 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov ve čtvrtek varoval světové mocnosti před vměšováním do záležitostí násilím zmítané Libye a dalších afrických zemí. Toto zasahování označil za nepřijatelné.
10.03.2011 12:35 |

podobné články

VÁLKU NE! Sám jsem to zažil, varuje Djokovič před zásahem v Sýrii

 
Novak Djokovič promluvil. Tentokrát ne k tenisu, ale k mnohem závažnějším tématům. Válka, do které možná brzy vstoupí světové mocnosti v čele s USA proti Sýrii, je podle něj ten nejhorší scénář. On sám zažil bombardování v bývalé Jugoslávii.
02.09.2013 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Novak Djokovič (535 článků)

Ty, Baracku, pojď se vsadit o pivo, že večer postoupíme my! škádlí prezidenta USA premiér Belgie

 
Zahodil na chvíli protokolární chování, politickou diplomacii a vůbec všechna ta zbytečná sešněrování a jako řadový (a řádně natěšený) fanoušek vyzval amerického prezidenta Baracka Obamu k sázce. Belgický premiér Elio Di Rupo před večerním osmifinálovým duelem obou zemí na fotbalovém mistrovství světa (22.00) škádlí hlavu největší světové mocnosti.
01.07.2014 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2404 článků)

Mezinárodní válka kvůli slavným kostem!

 
Dojde ke třetí světové válce kvůli ruskému skladateli Rachmaninovi? Doufejme že ne! I když chování světových mocností je někdy nevyzpytatelné. Třeba před sto lety vzešla z jednoho anarchistického atentátu první světová válka!
23.08.2015 12:05 |

podobné články